Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Maha Powerex MH-C9000 Заслужава ли си?
Автор: 3DF   
Дата:   09-07-11 22:57

Май не.

Отговори на това съобщение
 Re: MAHA C9000 Заслужава ли си?
Автор: gpi72   
Дата:   09-07-11 22:59

Имам такова и ако трябва да избирам пак бих си купил заради пълния контрол при зареждане.

Отговори на това съобщение
 Re: MAHA C9000 Заслужава ли си?
Автор: steeens   
Дата:   09-07-11 23:01

Лакроса да не е с половин контрол? [smilie5] А и пести ток, не му свети дисплея като нощна лампа.[smilie18] [smilie18] [smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: MAHA C9000 Заслужава ли си?
Автор: gpi72   
Дата:   09-07-11 23:06

Ми не виждам в темата да се пита нещо за Лакроса, или и на него му викат C9000?
И колко ток точно ти е спестил? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Maha Powerex MH-C9000 Заслужава ли си?
Автор: mitku   
Дата:   09-07-11 23:21

3DF написа:

>  Maha Powerex MH-C9000 Заслужава ли си?

Да. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Maha Powerex MH-C9000 Заслужава ли си?
Автор: Kanonir   
Дата:   09-07-11 23:26

Заслужава си всяка стотинка![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Maha Powerex MH-C9000 Заслужава ли си?
Автор: 3DF   
Дата:   09-07-11 23:59

Добре де може въпроса ми да подвежда.

Имам зарядно:

https://photo-forum.net/static/forum/2011-07/haxm5977.JPG


http://www.fotookazja.pl/UserFiles/fckeditor/image/enelop%20sanyo%20AA%20I%20AAA%20mm.jpg


с 4 батерии. Отделно си купих още 4 бр.
Като снимам батерийките свършват и ги сменям с другия комплект. Първите ги слагам за зареждане. И така въртя ги и нямам проблеми.

Гледам примоция пуснали на 105 - 109 лв на въпросната "Maha Powerex MH-C9000"

Тия дни се видях малко с пари и викам ще го взема. Докъто го изнасят от склада гледам по рафтовете Санио Енелоп комплект 8 батерии 56 лв. Абе помислих си: На цената на Махата ще взема 16 батерии - 4 комплекта де. Ама нали съм се навил на Махата.... взех я.

Днес в 9.00 слагам две батериики за проба. В режим анализ и рефреш.
Като почна едни анализи, еди разреждания, зареждания, почивки. Басиии та чак до 22.00 вечерта.
Ама сутринта, като почнаха да се премятат цифрите по дисплея викам я да попрегледам упътването. И то едно упътване 2 - 3 страници. Ама като чета някъде мернах, че някой режим за оправяне на по стара батерия може да е до 39 - 48 часа!!!
Баси.

Не ме разбирайте криво. Машинката си работи може би добре и умничко зверчето. Показва менка цифрите. Ама си мисля да си бях взел 4 комплекта по 4 батерийки .
Като свършат - слагам ги в бялото зарядно, а то зарежда ги колкото си трябва. Взимам ги снимам и не мисля. А с тази Маха . То не са режими то не са настройки, напрежения и т.н.
И то за всяка батерийка по отделно.

Един акумолатор е 5.80 без ДДС и все някога нищо няма да може да му помогне да не замине в кофата.
Май сгреших с покупката......



Публикацията е редактирана (10-07-11 00:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Maha Powerex MH-C9000 Заслужава ли си?
Автор: Kanonir   
Дата:   10-07-11 00:36

RTFM

Сериозно, напъни се да прочете пак инструкцията. Режим зареждане (charge) e със съвсем нормална продължителност. Е не е бързо та бързо, както при някои други зарядни, но пък оптимално в повечето случаи е по-добре от бързо и живота на батериите е доста по-дълъг.

Отговори на това съобщение
 Re: Maha Powerex MH-C9000 Заслужава ли си?
Автор: abyser   
Дата:   10-07-11 00:54

Проблемът с яркото светене на дисплея се оправя за 5 мин.
Всъщност не свети дисплея, а един LED панел, който е под дисплея. От него излиза само едно кебелче с 2 жички, което влиза в куплунгче на платката. Издърпаш куплунгчето - спира да свети. Показанията на дисплея се виждат идеално - не по-лошо отколкото на мултицет примерно.
Е, на тъмно нищо се не види [smilie5]
Човек може да си поиграе да слага някакво тримерче и да регулира светенето, на мен и така ми е ок.

https://photo-forum.net/static/forum/2011-07/jmzr3434.JPG


http://photo-zona.net/images/user31403/album4260/large/1310246478_sigc7471_DSCF8798.jpg


Купих го преди 2 год. за 140-150 лв. Сега не бих го купил за толкова, щото гледам по света се намира за 50-60$.
Никак не съжалявам и много му се кефя [cool]

3DF, имам едно такова същото Sanyo, и едно подобно Uniross. Хубаво, че отвори дума, че да видя къде е Унирос-а - паднал зад библиотеката [smilie18] Sanyo-то - на село, да съживявам отвреме-навреме батериите на соларките
Махата може да зарежда и бавно, може и бързо, може и по-бързо от това Sanyo, зависи какво искаш. Може и да прави доста неща, дето обикновеното зарядно не може и да си представи.

Не мисля, че си сгрешил с покупката - купил си си нещо истинско. [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Maha Powerex MH-C9000 Заслужава ли си?
Автор: Kanonir   
Дата:   10-07-11 01:17

abyser [smilie24]

Мойто не съм му изгасил дисплея, щото обикновено вечер си зареждам батериите и... кухнята ми е осветена.... хмм.... да кажем интересно [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Maha Powerex MH-C9000 Заслужава ли си?
Автор: TheOne   
Дата:   10-07-11 01:18

Всяка стотинка си заслужава Махата [cool] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Maha Powerex MH-C9000 Заслужава ли си?
Автор: Славов   
Дата:   10-07-11 03:39

Със сигурност е добро зарядното.... и аз му се бях наточил преди време, един колега си го купи и съм си зареждал батериите с неговото няколко пъти. Ами и с неговото и с мойто /варта/ карат еднакво. Ако го взема ще е заради функцията първо да доразреди батериите, преди заряда, че понякога ме домързява да ги чакам да свършат нацяло.

Отговори на това съобщение
 Re: Maha Powerex MH-C9000 Заслужава ли си?
Автор: simbon4o   
Дата:   10-07-11 07:26

Взех Лакрос заради цената, маха-та ще е по-убава поне като сглобка друго не знам но и цените са им сходни. Енелупското е най-читавото от най-евтините зарядни но не особено конкурентно на сложните мултифункционални зарядни. С други думи ако ще снимаш дълго време с АА батерии купи си хубаво зарядно, иначе не инвестирай ако ще минаваш на Li-ion скоро.

Отговори на това съобщение
 Re: Maha Powerex MH-C9000 Заслужава ли си?
Автор: Tekumze   
Дата:   10-07-11 10:15

Така зададения въпрос има различни отговори за различни потребители.
Ако нямаш поне 2-3 устройства с такива батерии, си отговорил много правилно още във първия пост.[smilie18]
Сега сериозно, имам 2 комплекта батерии за апарата си, зареждам ги с обикновено зарядно, купено с единия комплект /саньо/, винаги след като угаснат напълно и съм доста удовлетворен. С махата сигурно пак ще съм напълно доволен, ама много скъпо.
Любител съм и снимам за кеф, ако се занимавах профи сигурно не бих бил с това зарядно.
Иначе казано ако си взема много скъпо зарядно за акумулатора на старата ми кола, ще съм доволен, ама няма смисъл.....

Отговори на това съобщение
 Re: Maha Powerex MH-C9000 Заслужава ли си?
Автор: 3DF   
Дата:   10-07-11 10:47

И аз до този извод стигнах.
Май с едно или две обикновенни зарядни и 3 - 4 комплекта акумулатори е по добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Maha Powerex MH-C9000 Заслужава ли си?
Автор: Tekumze   
Дата:   10-07-11 10:51

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Maha Powerex MH-C9000 Заслужава ли си?
Автор: mitku   
Дата:   10-07-11 11:23

Правите ли разлика между "по-евтино" и "по-добре"? Качествата и възможностите си имат цена. В дългосрочен план заради по-добрата работа и правилното пазене/разреждане/зареждане на батериите дори се изплаща с по-дългата им работа, но нали все гледаме да минем тънко в началото... Но наистина - ако не се ползват батерии или се ползват веднъж на няколко месеца, може и с някакво тъпо зарядно колкото да не е без хич. Всеки си има глава за да си преценява. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Maha Powerex MH-C9000 Заслужава ли си?
Автор: 3DF   
Дата:   10-07-11 11:33

Ако батериите бяха по 20 лева парчето инвестицията си заслужава и 100% съм за МАХАТА

Но при положение, че едиин акумулатор е под 5.83 без ддс. за 100 и кусур лева зе взимат 4 комплекта и 2 зарядни. Които зарядни си зареждат добре и правилно.

И колкото и да им баем на батериите все в един момент предават бого дух.

Е, все пак вече го имам Интелегентното зарядно. Продължавам с тестове и проби.

Отговори на това съобщение
 Re: Maha Powerex MH-C9000 Заслужава ли си?
Автор: didesignbg   
Дата:   10-07-11 20:21

Всяко нормално микропроцесорно зарядно върши достатъчно добра работа. Хората които имат нужда от анализ и пълен контрол имат варианти.
За мен не си заслужава 100 лева за зарядно, това са пет комплекта енелупи.

Отговори на това съобщение
 Re: Maha Powerex MH-C9000 Заслужава ли си?
Автор: gpi72   
Дата:   10-07-11 21:30

Защо си заслужава Powerex MH-C9000, няколко примера:
-Купих си акумолаторни батерии от и-бей които продавача беше обявил за 3000мАч, след формиране с зарядното видях че са по 600-700мАч и си взех парите обратно.
- батериите на сапунерката която ползвам за служебна ги зареждам по веднъж на няколко месеца, с Maha-та като ги пускам на рефреш. С обикновеното зарядно ми изкарваха на половина по-малко време след зареждане а сега живнаха.
- Един от комплектите батерии на Пентакса ми Sanyo - 2500мАч, ми направи впечатление че караха по-малко време и след зареждане с въпросното зарядно видях че 2-те са с по-малък капацитет, смених само тях.

В резултат само на горното 1/3 от зарядното ми се е изплатило вече а вярвам, че ще ми служи още дълго време.



Публикацията е редактирана (10-07-11 23:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Maha Powerex MH-C9000 Заслужава ли си?
Автор: simbon4o   
Дата:   10-07-11 22:16

Ами наследих с пентакса 4 санйота енелуп, купих си и 4 пауърекса 2100, с последните изкарванад 1000 кадъра със санйото което е над 2 годишно по 500 горе долу. Хубавото зарядно не само зарежда бързо но и сигурно че всички батерии ще се заредят добре и ще ги имам по-дълго. С евтини батерии... сигурно ще снимам 2 пъти по-малко и кел файда че съм ги купил по-евтино само ще мъкна 2 комплекта вместо 1. Това е моята история.

Отговори на това съобщение
 Re: Maha Powerex MH-C9000 Заслужава ли си?
Автор: steeens   
Дата:   11-07-11 00:49

Лакроса не е по добър, но пък съотношението цена ка1ество му е по харно. Плюс това вървеше в комплект с батерии, адаптери и чанта, по малък е като размер и въобще съм много доволен от него. За тока се шегувах естествено. [smilie18] [smilie18] [smilie18] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Maha Powerex MH-C9000 Заслужава ли си?
Автор: mitku   
Дата:   11-07-11 02:16

И с какъв патос говорите за тез ценииии... пък как (не) си заслужавали... да не му е от работа на човек (повечето сигурно имате фототехника поне за 5-10К лв.). Ако не е запознат някой ще си помисли сигурно, че става дума пак за някакви хиляди. Все едно, че се обсъждат разликите да речем между "Sigma 70-300mm/4-5.6 DG Macro" (за към 250лв.) и "Sigma 70-200mm F2.8 EX DG OS HSM" (за към 2500лв.) (то разликата между стандартното Енелууп зарядно и Маха 9000 е в същия порядък - и в цената и в качествата). [smilie18]
Дреме ми, че 9000 има някакви си 20-30 лв. (или нещо от тоз род) отгоре над Лакрос-а да кажем щом става дума за нещо наистина по-добро. По-доброто си е по-добро (и си има цена)... а вече за кой какво "си заслужава" си е съвсем отделен ЛИЧЕН въпрос - за един сигурно Сигма 70-300 е връхтЪ на заслужаването, а за друг вероятно Сигма 70-200/2.8 ОС си заслужава от всякъде (нарочно съм сложил само Сигми за примера). То народът неслучайно има поговорка - скъп на триците, евтин на брашното. [smilie7]
Иначе и аз си щракам с Никор АИ-С 80-200/4, че е на тънката лайсна, ама не съм тръгнал да убеждавам никой колко по-добър е от Никор АФ-С 70-200/2.8 ВР2... или трябва? [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Maha Powerex MH-C9000 Заслужава ли си?
Автор: didesignbg   
Дата:   11-07-11 08:14

Зарядния ток на махата най-правия заряден ток въобще [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Maha Powerex MH-C9000 Заслужава ли си?
Автор: bOzO   
Дата:   11-07-11 09:56

Не.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »