Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 За митниците и данъците
Автор: ссср   
Дата:   01-07-11 23:31

Искам да поитам ,ако си купя по скъпа стока да кажем апарат от страна която не е от европейския съюз как ме известяват ,че трябва да ходя до митницата?Каква е минималната сума за която няма да ми задържат стоката при тях и точно къде е митницата на летището ли?Мерси предварително.

Отговори на това съобщение
 Re: За митниците и данъците
Автор: bordon   
Дата:   02-07-11 02:09

Независимо от къде си закупил стоката /от или извън ЕС/ ти трябва да си следиш пратката и да знаеш кога пристига в БГ. Повечето известни куриерски фирми предлагат тази услуга - получаваш специален номер на пратката и така може да проследиш движението й по всяко време и на всяко място до крайната доставка чрез INTERNET.
От митницата по презумция очакват ти да отидеш при тях, след като знаеш датата на пристигане на пратката. В краен случай може да те потърсят /от митницата/ на посочения адрес на получателя /не разчитай много на това/.
За стоки извън ЕС /и не само/ стоката се задържа на митница, докато не се заплати митото върху нея. Няма минимална сума за освобождаване на стоката.
Къде се намира митницата зависи от това с какъв транспорт ще пристигне стоката - въздушен, морски, ЖП.
Напр.: Ако техниката се внесе с кораб до Варна, там е митническата служба. Ако минава с влак или кола от Солун през Кулата, отиваш в Благоевград. Ако пристига със самолет на Аерогара София, там си е и самата митница.

Дано да съм бил полезен [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: За митниците и данъците
Автор: ссср   
Дата:   02-07-11 03:02

Да мерси много.Като чета за тия митници и ми настръхва косата не може ли просто всичко да се плати на едно място наведнъж луда работа.[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: За митниците и данъците
Автор: victory13   
Дата:   02-07-11 03:12

е то има фирми-агенти... там плащаш на едно място, включително и техния интерес...
иначе следиш еърбил номера, ние му викаме товарителница...

Отговори на това съобщение
 Re: За митниците и данъците
Автор: AlexHD   
Дата:   02-07-11 07:36

Според мен не си заслужава да поръчваш скъпи стоки извън ЕС. Даже в интернет преди години плъзна една статия, на човек, който омаше големи разправии с тези митници и т.н. Верно, цените са по-ниски, но не се знае на колко ще ти стъпе, докато дойде до теб.
Гледай от англииския ибей или магазини, има доста начини да ти я докарат до БГ, дори да не предлагат доставка до тук. Даже не е скъпо.

Отговори на това съобщение
 Re: За митниците и данъците
Автор: ZENON   
Дата:   02-07-11 10:05

От английския ибей ми пристигат в пощенския клон, а понякога ми ги носят директно У дома.
До сега не съм имал липсваща пратка.
Стоки на сума под 15 евро си идват на адреса без никакви грижи, било от Китай или от майната си.

Отговори на това съобщение
 Re: За митниците и данъците
Автор: ссср   
Дата:   02-07-11 13:15

Да мерси много видях тази статия въобще не се учудвам.В английския ибей има добри оферти особено за нови стоки новото 5д излиза къде по-ефтино от тук.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: За митниците и данъците
Автор: lacho   
Дата:   02-07-11 22:50

Ще спеделя мнение от опит:
1. При пазаруване от ЕС няма мито и ДДС, така че си получаваш пратката директно от пощата или куриера /според начина договорен за изпращане/
2. при пазаруване извън ЕС стоки /включително стойноста на транспорта/ не трябва да надхвъля равностойноста на $25, иначе се дължи ДДС и евентуално мито. /За електроника митото е 0%, като под електроника се разбира и обективи за дигитални фотоапарати/
За освобождаване от митница, ако е куриерска фирма доставчика те известявва на коя митница трябва да отидеш за да представиш платежен документ /аз лично плащам с кредитна карта през PayPal и нося разпечатка за плащането, ако митничаря се усъмни в стойноста, платена за дадена стока може да поиска оценка от специалист за стойноста на стоката/ и тогава начисляват ДДС.

Отговори на това съобщение
 Re: За митниците и данъците
Автор: ссср   
Дата:   03-07-11 01:06

Мерси аз съм поръчвал няколко пъти от хонконг неща като с доставката ми излизаха повече от 25$ като си мислих ,че шипинга не влиза в стойноста и ми се е разминавало явно.Сега чакам едно нещо което е пак над 25$ дано да не го задържат.

Отговори на това съобщение
 Re: За митниците и данъците
Автор: milev5   
Дата:   03-07-11 01:26

Аз от http://www.dealextreme.com/ имам около 6-7 поръчки за 100-ина лева и не съм ходил до митницата,всичко ми идва в пощенския клон.

Отговори на това съобщение
 Re: За митниците и данъците
Автор: MartenBG   
Дата:   05-07-11 17:44

тук можете да направите бързи справки


Отговори на това съобщение
 Re: За митниците и данъците
Автор: El_Fuego   
Дата:   06-07-11 14:32

Последно си купих инструменти от щатския еВау и книги от щатския Амазон, съответно за 110 и 67 шатски кинта, и ми дойдоха в местния клон. Предишни години са ме викали на митницата за пратки от Щатите с по-малки размери и за по-малки суми. Иди им разбери системата...

Отговори на това съобщение
 Re: За митниците и данъците
Автор: satyno   
Дата:   14-09-11 12:52

На страницата на Български Пощи за проследяване на пратка излиза следната информация:
Local Date and Time Country Location Event Type Extra Information
9/10/2011 11:43:00 AM BULGARIA SOFIA LC/AO Receive item at office of exchange (Inb)
9/10/2011 1:16:00 PM BULGARIA SOFIA LC/AO Insert item into domestic bag
9/10/2011 2:38:00 PM BULGARIA RPSM - MITNITZA SOFIA Send item to customs (Inb)

От локалния ми пощенски клон не могат да ми кажат къде се намира пратката. Дадоха ми някакъв телефон, на който съм щял да получа информация, но никой не отговаря на него. На Веслец ли е пратката и ще трябва ли да минавам разправията с митниците. Колетът е с две ръчни светкавици от Китай, реших за сигурност да имат tracking number. Нямам представа на каква стойност ги е декларирал търговеца, обозначени са като "gift"



Публикацията е редактирана (14-09-11 12:55)

Отговори на това съобщение
 Re: За митниците и данъците
Автор: GOSPODIN   
Дата:   14-09-11 14:08

От dealextreme знаят за нашите ограничения и даже, когато поръчвам стока за $20-30 на пличчето пишат фотоаксесоари за $14 и така няма митници и други глупости.[smilie24] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: За митниците и данъците
Автор: thumper   
Дата:   15-09-11 11:03

Няма значение каква стойност пише на пакета. Ясно е, че масово се пишат по-ниски стойности или "подарък". Три пъти съм поръчвал светкавици от Хонг Конг и за едната платих ДДС, а за другите две не съм плащал.
Предполагам, че просто зависи през чии ръце минава на митницата - ако митничарят реши да я задържи, ти пращат повиквателна през пощата. В този случай си носи разпечатка за плащане (защото стойността на пакета не я признават). А ако реши - пуска я и ти идва у вас или в местния пощенски клон ако е по-голям пакета.

Отговори на това съобщение
 Re: За митниците и данъците
Автор: ilcoin   
Дата:   15-09-11 11:56

Много са странни тия митници, аз също съм получавал книги от щатския амазон. Дойде ми хабер от "Старата поща" в Бургас, отидох и си взех кашончето с големите надписи Амазон на него и никой нищо не ми рече. Сумата беше около $75. Иди че се оправяй ...

Отговори на това съобщение
 Re: За митниците и данъците
Автор: satyno   
Дата:   15-09-11 13:23

Получих съобщение да ходя в митницата на Веслец да освободя пратката си и ще платя необходимите такси.

Притеснява ме самото попълване на митническата декларация. Сам ли трябва да го правя, служител от гише ли ще я попълни или е практика да се дава на специализирана "фирма" извършваща тази услуга с пишеща машинка пред самата митница за петнайсетина лева? Съществува ли някъде в мрежата съответния документ и упътване за него за да го проуча или дори попълня online?


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »