Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Въпрос за CF карти памет
Автор: mondragon   
Дата:   27-06-11 00:22

Днес след като за пореден път преточих изцяло запълнените от снимки CF карти се замислих, колко ли пъти съм ги пълнил и изпразвал и колко още живот им остава? Картите са Sandisk Extreme III по 4 ГБ и не помня на опаковката дали пишеше колко живот имат. От друга страна методът, който използвам аз е Cut-Paste и не форматирам в апарата или компа. В една тема тук преди много време бях чел, че всяко форматиране скъсявало живота на картата...
Въпросът ми е, дали някой знае програма, като тази, която проверява броя на кадрите на апаратите, но да проверява картите по някакъв начин и има ли разлика между изчистване чрез Cut-Paste и Format?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за CF карти памет
Автор: asahi   
Дата:   27-06-11 00:53

Няма да ти стигнат затворите на апарата, за да ти се сбъднат мрачните съмнения. Форматирай си смело картата, а като (когато) я скапеш цената и ще е смешно евтина. Ще се смееш и на въпроса си.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за CF карти памет
Автор: mondragon   
Дата:   27-06-11 01:43

asahi, въпросът е да не изгърмя във важния момент, че тогава никак няма да се чудя, на въпроса си!

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за CF карти памет
Автор: asahi   
Дата:   27-06-11 01:58

Ами ако ти изгърми затворът във важния момент?
Ами ако ти изгърмиш?
100 000 цикъла четене/запис с фотоапарат няма да ги направиш.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за CF карти памет
Автор: mondragon   
Дата:   27-06-11 02:06

асахи, на първата ми дигиталка (д50) за 10 месеца и направих 85 000 кадъра, така че не се съмнявай! А тези карти ги имам от около 2 години с тях съм и снимам с Д200, Д3 и Д700, зависи, с кой кога се падна и снимам почти, да не кажа всеки ден, за това съм притеснен, но щом казваш...[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за CF карти памет
Автор: filadendron   
Дата:   27-06-11 02:11

Аз за 3 години снимане имам само една гръмнала CF карта от 4 ГБ по време на работа сега съм на принципа повече карти по малко ГБ и една 16 ГБ за видео :)
тази карта която умря я бях купувал нова и беше на 40-50 формата явно късмет, защото друг не се е хвалил с такова постижение за CF ка :)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за CF карти памет
Автор: shama   
Дата:   27-06-11 08:13

И аз имам карти на 5+ год и до сега (да чукна на дърво) никога не съм имал проблем . Иначе и аз като filadendron мисля че е най-добре повече, по-малки карти. То като се замислиш така или иначе на 5 год. трябва да ги сменяш, ако се тези запазят темповете на разтеж на файловете .

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за CF карти памет
Автор: erotila   
Дата:   27-06-11 08:37

[cool]

не не няма да пиша, всеки път форматирам

разликата от форматиране и изтриване я знаете а кът/пасте е същото

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за CF карти памет
Автор: Батко   
Дата:   27-06-11 09:03

Имам въпросче, мисля че е по темата: Ползвам 8GB CF Transcend 400x. Не съм сигурен, дали в началото преди 1/2 година след формат показваше "0 used", но сега след формат показва "128 used" - не се сещам дали KB или MB показваше. Да не би да са и изплющяли няколко сектора?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за CF карти памет
Автор: ittv   
Дата:   27-06-11 09:05

filadendron: абсолютно същото нещо ми се случи на мен наскоро, бях пуснал дори тема, но нищо, гръмна си картата ей така на по време на снимки, (а не беше на повече от 10/20 формата) естествено в края на фотосесията и жалкото е, че нищо не можеш да направиш, та и аз така с няколко по-малки карти.
Няма как да се застрахова човек от това да не му гръмне картата, памет е, техника е и всичко се случва, дори да ти изгърми затвора не е толкова фатално, като си про се предполага да имаш поне 2 тела на разположение при професионални ангажименти [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за CF карти памет
Автор: thomas   
Дата:   27-06-11 09:16

Абе аз ли нещо не разбирам, или 100,000 цикъла на запис означава 100,000 пъти напълване на цялата карта с данни, преди да й се случи нещо!? За какви 20 и 50 цикъла на форматиране говорите, след които ви се скапват картите? Да чукна на дърво, ама досега само една карта ми пострада, и то преди 5 години на остров Пукет, когато в някакво селско студио опитах да си я прехвърля на CD, и ми я осраха нещо с рийдъра - явно беше или скапан, или по-скоро на заразен компютър, защото при едно четене не би трябвало да се пише по картата, нали :-). Та после я спасявах вече в България с програма за възстановяване и щетата беше на два кадъра - долните половинки. Иначе винаги залагам задължително на хубава марка и само в максималния в момента размер. Като ми се стори малък - следващата.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за CF карти памет
Автор: asahi   
Дата:   27-06-11 09:45

Форматирането е нулиране на ФАТ таблицата и не обхваща писане и четене по клетки навътре в паметта.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за CF карти памет
Автор: Батко   
Дата:   27-06-11 09:55

asahi, поздравления за бисера!

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за CF карти памет
Автор: Nikoneff   
Дата:   27-06-11 09:58

За да нямате изненади по време на снимане задължително форматирайте картата и то в тялото. Няма да навлизам в подробности, просто при форматирането се отбелязват лошите байтове и повече не се пише върху тях. Затова избягвайте операциите Delete и Cut-Paste.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за CF карти памет
Автор: imitev   
Дата:   27-06-11 10:10


Батко - форматирането от много хиляди години не прави физическо форматиране на носителя.

Физическо е форматирането само на дискетите, но аз на служебния компютер нямам флопи [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за CF карти памет
Автор: thomas   
Дата:   27-06-11 12:36

Nikoneff, определено си прав, че е хубаво да се форматира често, и то в апарата, но причините за това са коренно различни от посочените от теб ;-) Нали не вярваш, че за тези няколко секунди, за които се извършва форматът, устройството може да провери цялата памет, да отбележи някакви лоши байтове и да създаде файловата система, на която после да пише? :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за CF карти памет
Автор: erotila   
Дата:   27-06-11 14:31

thomas

нали не вярваш че за 1 сек крушката в стаятата ти 50 пъти светва и угасва, а електричния заряд отива до трафопоста и се връща във вас...50 пъти в секунда [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за CF карти памет
Автор: thomas   
Дата:   27-06-11 15:02

erotila, извини ме, но не хванах връзката... Ако искаш да оспориш нещо от това, което съм казал, ще те помоля да кажеш кое. И защо. ;-)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за CF карти памет
Автор: thomas   
Дата:   27-06-11 15:03

P.S. А крушката всъщност светва и загасва 50 пъти - но не го виждаш, защото има инертност. Или ако самата тя няма (луминесцентните примерно нямат), то окото ти има - затова и не виждаш мигането.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за CF карти памет
Автор: Батко   
Дата:   27-06-11 15:08

Format errors & data loss

Flash cards frequently become corrupted and unusable when the cards are read / written in a card reading device. Affected flash cards will be unusable and the camera or device will be unable to format, read or write to the card. Data loss and a change in the capacity that the device displays are also signs of a low level format corruption or a corrupted CIS (Card Information System). The majority of these card format errors can be repaired and the data or photos can be recovered. A low level format with the proper software and equipment can return the flash memory card to its proper working order.

С други думи "low level format" ( който аз ползвам ) винаги форматира цялата карта и се грижи да няма грешки при записа на новите данни ( снимки ). Може би asahi е имал предвид формата без отметката "low level"!


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за CF карти памет
Автор: Nikoneff   
Дата:   27-06-11 15:11

thomas

Времето през което логически се форматира картата (5-10 сек) е напълно достатъчно да се чекнат лошите сектори на CF карта с памет 8-16-32 GB. Никой не говори за твърди дискове от порядъка на 2-4-8 TB. Всеки решава за себе си как да си ползва картата, аз само препоръчвам от опит ;-)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за CF карти памет
Автор: mondragon   
Дата:   27-06-11 15:15

Значи на 10 снимания (с изцяло запълване на картата) по 1 формат, е достатъчен, за да я поддържа в добро състояние?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за CF карти памет
Автор: guesswho   
Дата:   27-06-11 15:19

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за CF карти памет
Автор: GOSPODIN   
Дата:   27-06-11 15:31

Тъй като темата е за КФ карти, някъде прочетох, че има гарантирани 10 000 броя вадения и вкарвания в апарат или в кардридер и то заради физическа амортизация на контакторите (мъжкия вариант в четците и апаратите и женския на картата).
За електрониката е мисля, че е препоръчително да се ползват по-скъпи карти и читави четци.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за CF карти памет
Автор: mondragon   
Дата:   27-06-11 15:32

Автор: guesswho
Дата: 27-06-11 15:19

^ Ето така се дава лош пример на хората и се пращат после по сервизите да мрънкат...


кое по-точно визираш като лош пример?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за CF карти памет
Автор: guesswho   
Дата:   27-06-11 16:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за CF карти памет
Автор: mondragon   
Дата:   27-06-11 16:18

"Реално с по-често форматиране, правиш повече цикли и съкращаваш живота на картата."


"Най-бързо и безболезнено е да КОПИРАШ(Copy, не Move/Cut) файловете където щеш, и после да направиш quick, или пък пълен format на картата."



Последно [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за CF карти памет
Автор: guesswho   
Дата:   27-06-11 16:19

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за CF карти памет
Автор: thomas   
Дата:   27-06-11 16:57

Nikoneff, твърдо не мога да се съглася с последното ти твърдение - времето, за което могат да се проверят лошите битове/сектори или каквото там мислиш, че някой изобщо проверява, е равно поне на времето, за което можеш да напълниш или изпразниш картата с данни, а това за една 32-гигабайтова карта е значително повече от час - така че за 5-10 секунди апаратът има точно време да изтрие таблицата и да запише нова файлова система и да направи няколко служебни директории и файлове. Нищо повече нито се опитва, нито умее да прави той.

Батко, какъв е този low-level формат, който казваш, че използваш ти? Коя програма го прави?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за CF карти памет
Автор: guesswho   
Дата:   27-06-11 17:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за CF карти памет
Автор: bgprinter   
Дата:   27-06-11 17:16

Mondragon, работя с такива карти служебно, имам още карти с 48 МБ и с 32 и дори 16 МБ - мисля се сещаш от кое време. Още си функционират, естествено някои от тях дават фира, но най-вече след изтърване или грубо отношение, все пак карта е женски род :-)

100 000 записа им дават, както ти е казал Асахи, но това важи за пълно записване на цялата карта, демек, ако си направил 82 000 снимчици, това не са 100 000 записа, а вероятно най-много 1000, демек още поне сто пъти по толкова и си на границата.

Гаранция, че няма да прецакаш места (да речем си се качил на Еверест и си снимал баш на тази карта) няма. Гаранция, че утре няма да заболеем от коварна и нелечима болест също няма, дори гаранция, че в София в близките 50 години няма да стане тежко земетресение няма кой да ти даде, та ти за някакви снимки, вероятно дори всичките до едни повторими :-)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за CF карти памет
Автор: bgprinter   
Дата:   27-06-11 17:29


https://photo-forum.net/static/site_pics/170/g_1279184073_CF1.jpg



https://photo-forum.net/static/site_pics/170/g_1309184843_CF-Cards.jpg


[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за CF карти памет
Автор: matasel   
Дата:   27-06-11 17:31

Тук много хубави работи се казаха, но със сигурност едно не е съвсем вярно, че лампата примигвала 50 пъти в секунда - съжалявам за несъгласието, но у нас примигва 100, а зад океана 120 пъти в секунда, а що се отнася до това колко голямо е това примигване (промяна на интензитета в рамките на един полупериод) - това зависи най-вече за какъв ток е лампата, т.е. колко дебела е нажежаемата жичка, а при луминисцентните лампи от послесветенето на луминуфора.
Благодаря за вниманието.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за CF карти памет
Автор: krist   
Дата:   27-06-11 17:33

а, с какво форматирането е по-добро от простия copy/paste/delete?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за CF карти памет
Автор: erotila   
Дата:   27-06-11 17:53

[smitten]


обичам този форум

Предполагам циклите на картите са за вадене слагане вадене слагане... това си е секс при хората.
Има ли разлика дали се "форматира" карта с един файл на нея или ако е 50% празна и ли е 100% пълна !? [smilie18]

Предполагам в луминисцентната лампа има гаСС [smilie18] и той отделя енергия, в случая светлинна... постоянна ли е тя по цялата дължина на тръбата. Светлината е вълна тя има някакви характеристики... опс и слънцето ги има ама май то не мигаше, или пък мига!

Не знам с каква техника снимате и какви НОСИТЕЛИ на информация ползвате но:
Ако ползвате цифрова техника с карти за СЪХРАНЕНИЕ на памет то там информацията не е снимка, папка, инфо файл, видео... информацията там е [smilie18] нули и единички.
Колко от вас са си ДЕФРАГМЕНТИРАЛИ картите за памет!? [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за CF карти памет
Автор: guesswho   
Дата:   27-06-11 17:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за CF карти памет
Автор: milky_boy   
Дата:   27-06-11 19:48

Да ви имам мозъците [smilie9]




http://photo-zona.net/images/user33796/album23583/large/1309192947_zoxn9508_14795.jpg



http://photo-zona.net/images/user33796/album23583/large/1309192949_wpmx4605_D300s-review-product-car


Я сега да видим кой ще се досети първи [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за CF карти памет
Автор: erotila   
Дата:   27-06-11 20:21

леле сетих се [smilie18] заради силиция е малиии та това го учихме още в 6 клас
[smitten] благодаря ти благодаря ти [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за CF карти памет
Автор: petkova70   
Дата:   28-06-11 00:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за CF карти памет
Автор: gmir   
Дата:   28-06-11 00:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за CF карти памет
Автор: asahi   
Дата:   28-06-11 00:43

Аз пък си прах картата в пералната. Като нова е [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за CF карти памет
Автор: erotila   
Дата:   28-06-11 01:01

"Формат използват аматьорите с по една карта, които бързат да я използват отново.
Профитата пускат да се точи на диска (с cut) и си продължават на друга."

Много благодаря. Това да го прочетете всички.
Не знам кви са аматьори ама щом на фотосесия и лаптоп или банка си носят, и чакат 10 тина мин да се прехвърлят. Токо виж мУделчито хванало автобуса за овча купел, а ятото пернати поело на юг. Дали пари за нетбук или макбук или банка а се стискат за 29,99лв.

Профитата наистина го правят така, особено като им падне батерията на лаптопа после забравят за изрязването и го карат на по сигурното: копиране и кабела в щепсала. А още по пропро профитата това го правят на компютър с UPS. Естествено след като вече са привършили фотосесията или фотосета.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за CF карти памет
Автор: asahi   
Дата:   28-06-11 01:08

Абе друго си е да си преточваш картата професионално, да кашляш професионално и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за CF карти памет
Автор: guesswho   
Дата:   28-06-11 01:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за CF карти памет
Автор: petkova70   
Дата:   28-06-11 01:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за CF карти памет
Автор: erotila   
Дата:   28-06-11 01:18

[smilie18]

Съхранението на информация вЪф Флаш картите е в големия брой масиви от "клетки" които са взаимо свързани кондензатор и силициев транзистор или тиристор, Едно време бяха те едни ти ми лампи едни ти ми кондензаторища в една сатя и с як климатик... от доста време може би от 1985г че и малко по рано.

интегрална схема се нарича чудото, та това ми ти чудо няма сектори няма и лазер който да пише по нещо въртящо се и ли движещо се за да промени поляритета и да остави до прочитането му. форматирането на дисковете и дискетите и запазването на информацията там е на няколко принципа водещи до поляризация на материал и последващото му прочитане.
При картите ви няма такива ми ти сектори или пък "лоши или пък бъгнати или не знам как ги наричате". Масивите от клетки пазят информацията до момента на тяхната промяна, при нарушаване на свойствата на един масив от клетки другите спират да работят и просто изхвърляте 30лв. Картите няма как да се дефрагментират... просто няма как да местите информацията тя просто си е там.
Сега ще припните за ROM таметта, да тя има нужда от захранване понеже е на съвсем друг принцип и за това компютрите и доста други техники си имат една малка батерийка за да поддържа настройките които сте направили ...дори и във фотоапарата ви има колкото кутрето ви е голяма.
Да да и за RAM паметта ще каже някой да ама не, рам паметта съхранява временна информаиця и при нея не може да се пази каквото и да е като си изключите компа. Пак защото функцията е да запаметява но е на друг принцип с други интегрални схеми които пък не могат да останат поляризирани и без ток са просто жички.

пп
[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за CF карти памет
Автор: asahi   
Дата:   28-06-11 01:21

Еротила, профитата във фотографията се имат за профита във всичките области, до които по някакъв начин се допира фотографията. Ние поне си знаем, че такъв специалист по всичко няма да е много надежден.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за CF карти памет
Автор: n1x0n   
Дата:   28-06-11 01:22

Така де, щото тука всички аматьори сме наясно всички професионалисти какво правят... [smilie5]

Моето непрофесионално мнение е, че да си тръгнеш от снимачен сет, след цял ден снимки - без да си разтоварил картите /backup/ и да си проверил резултатите /checkup/- не е добра практика.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за CF карти памет
Автор: erotila   
Дата:   28-06-11 01:23

petkova70

защо тогава сте го написали толкова професионално за НЕ профитата

да опита ми е такъв опарвял си милиони може би тримилиони /това от доктор Ливайн/ карти които без причина се тъпчат ту в апарата ту в слота ту на масата ту в пиралнятЪ... мястото на картата е в апарата и тя се вади като се напълни и ли се свърши заданието... ако се вади де[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за CF карти памет
Автор: petkova70   
Дата:   28-06-11 01:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за CF карти памет
Автор: erotila   
Дата:   28-06-11 01:35

За БЪГ в компютрите или в техниката е възприето да се смята нещо което е променило свойствата си и после може да се оправи... при една карта се оправя с замяната на нова, понеже те имат "доживотна " гаранция. Или с купуването на нова.


За термина "доживотна гаранция" е препоръчително да не се възприема буквално [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за CF карти памет
Автор: petkova70   
Дата:   28-06-11 01:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за CF карти памет
Автор: asahi   
Дата:   28-06-11 01:46

Картата или е с изправни клетки (или както някой казва сектори) или не е. Ако има "дупки" се изхвърля или там каквото се прави. Във флаш устройствата може да се прави ремапване, но на ЦФ карти не съм чувал да е възможно.

Ето и производителите - да не се чудите Канон и Никон правят ли памети.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за CF карти памет
Автор: erotila   
Дата:   28-06-11 01:52

да де нали това съм написал при хардуерен проблем какъвто е проблема с картата се сменя картата или се купува нова

Вече никакъв еБЕЙ.

Повече никакви обновявания на Прозорците /който все още работи с тях / обновявания са, те не поправят ГРЕШКИТЕ /бъговете/ на ОС.

Не си преинсталирайте ОС тя не може да се поправя, от Майкрософт ви подаряват MAC за да нямате проблеми.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за CF карти памет
Автор: erotila   
Дата:   28-06-11 01:55

petkova70

Или си дЕВА или си 71 набор! [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за CF карти памет
Автор: petkova70   
Дата:   28-06-11 01:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за CF карти памет
Автор: petkova70   
Дата:   28-06-11 02:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за CF карти памет
Автор: erotila   
Дата:   28-06-11 02:04

[smilie18]

това се учи в 6 клас

по форумите не е желателно да се прескача за такива сериозни теми, току виж 10 човека напишат че ФОКУСНОТО разстояние на обектив 50мм и обект на снимане на 7,2метра е 7,2метра [cool] и ти повярваш в това. 10Човека са си 10 човешки виждания, но законите няма как да се променят терминологията също.
Да да ли е с глава или е не?

пп
преди 4 години и аз пишех на простосмъртните от този сайт, Г-Н за да ги карам да се чувстват велики а аз мъъъничко протонче.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за CF карти памет
Автор: erotila   
Дата:   28-06-11 02:08

petkova70
никога не съм ползвал такава измишльотина дори не съм пипал но пък обичам да ми шумолят ръцете... не мога всичко да знам но пък обичам кремкарамел.

пп
аз нямам компютър, те са много скъпи неща струващи един КИТов обектив на известна марка фотоапарати

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за CF карти памет
Автор: petkova70   
Дата:   28-06-11 02:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за CF карти памет
Автор: asahi   
Дата:   28-06-11 02:22

Г-жо Петкова, очаквах по-официален документ, например този. Не съм срещнал надежден източник, който да сочи, че в CF картата по време на запис се открива и заменя повреден блок клетки от паметта. Това може да се прави при форматиране и/или чекване.
На практика истинско динамично ремапване имаме чак при SSD паметите (дисковете). Дано са "свалили" тази технология в по-ниските устройства.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за CF карти памет
Автор: erotila   
Дата:   28-06-11 02:22

не мисля че е нормално с фрак и бели ръкавици да се пише във форум само щото компютъра е нов, Г-н е прекалено официално за форум а аз съм смъртен и не се различавам по нищо от всеки тук а и извън този сайт

пп
не видях връзката ми с компютрите и чип картата от еБЕЙ, май съм доста зле с компютрите [smilie2] ... или пък и аз съм ДЕВА а дъщеря ми е ЕВА

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за CF карти памет
Автор: petkova70   
Дата:   28-06-11 15:08

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за CF карти памет
Автор: petkova70   
Дата:   28-06-11 15:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за CF карти памет
Автор: 798099   
Дата:   01-07-11 09:12

Едва ли ще съм жив да напълня и изпразня картата 100 000 пъти. Сигурен съм, обаче, в едно: никога повече карта TRANSCEND.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за CF карти памет
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   01-07-11 09:56

asahi написа:

> Аз пък си прах картата в пералната. Като нова е [smilie24]

Ами сподели после при каква температура се глади, че и останалите да пробваме [shtrak] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за CF карти памет
Автор: asahi   
Дата:   29-07-11 23:04

Не я гладих. Нали изглеждаше като нова?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за CF карти памет
Автор: aeobs   
Дата:   29-07-11 23:35

798099 написа:

> Едва ли ще съм жив да напълня и изпразня картата 100 000 пъти.
Сигурен съм, обаче, в едно: никога повече карта TRANSCEND.

Аз като се замисля май съм малко маниак на карти памет.
Имал съм 7-8 карти Transcend, различни модели, купувани по различно време. Взимал съм им акъла от ползване и никога не съм имал проблем. От сандисковите само 1 ми се е скапвала до сега. Transcend за мен е без конкурент в съотношение качесто и надеждност/цена.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за CF карти памет
Автор: asahi   
Дата:   29-07-11 23:51

Аз съм скапвал Viking 12MB с доживотна гаранция. Смениха ми я с 16-ка. На фасон като тази:


http://reviews.cnet.com/sc/6144299-2-200-0.gif




Годината беше около 2000-ната, а фотоапаратът - вехтият вече 1.3 мегапикселов Kodak DC120


http://www.digicamhistory.com/KodakDC120%20de.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за CF карти памет
Автор: aeobs   
Дата:   29-07-11 23:54

good times [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за CF карти памет
Автор: ramdar   
Дата:   30-07-11 00:01

asahi , DC120 много як! Прилича на видеокамера. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за CF карти памет
Автор: tvk75   
Дата:   30-07-11 00:06

много яка карта - 96МБ
искам такава [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за CF карти памет
Автор: 798099   
Дата:   01-08-11 10:17

aeobs, очевидно е въпрос на късмет. Моята си я купих скапана (от Мост Компютърс), но го разбрах часове преди заминаването за чужбина. Като се върнах, вече не ми се занимаваше с рекламации. Просто я изхвърлих...

Голяма работа, хората се женят по няколко пъти и все не случват, ние за една карта ли сме...[smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »