Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Въпрос към снимащите с D7000
Автор: avasilev   
Дата:   24-06-11 21:36

Здравейте колеги,
имам следното питане:

Какви са ви настройките за sharp , тъй като бях чел в статията на yovko,че по подразбиране настройките не са достатъчни за плътноста на матрицата. Гледам снимки от D90 и Д7000 , наистина на 90ката ми се струват по резки. Все ми се струва ,че няма фокус като кропна снимките, като бутна малко sharp всичко си е наред. Има ли значение това или не? Какви са вашите настройки ако смятате ,че апарата се нуждае от корекции?

Shutter-release button AE-L

On or Off?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към снимащите с D7000
Автор: burnmaster   
Дата:   24-06-11 21:57

Не каза за обектива

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към снимащите с D7000
Автор: vikitovikito   
Дата:   24-06-11 21:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към снимащите с D7000
Автор: avasilev   
Дата:   24-06-11 21:59

Nikon AF-S 35mm F/1.8G DX
Nikon AF-S MICRO NIKKOR 60mm/2.8G ED

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към снимащите с D7000
Автор: vgramatikov   
Дата:   24-06-11 22:06

Снимай в НЕФФ и шарпи в кепчъра не в тялото.
Ако снимаш джипег може да путнеш шарпа и то с доста в тялото.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към снимащите с D7000
Автор: avasilev   
Дата:   24-06-11 22:09

Shutter-release button AE-L

On or Off?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към снимащите с D7000
Автор: geopal   
Дата:   24-06-11 22:17

това е въпрос на начин на снимане, казват, че ако си на 9 точки AF-C и си сложил фокуса на AF/AE lock ще имаш по-голяма успеваемост със светли обективи и много плитък доф. Пробвал съм го на 85/1.4, има известна доза истина, но може би трябва и опит също така :)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към снимащите с D7000
Автор: malakar   
Дата:   24-06-11 22:29

Геопал, въпросът е друг :) Шътър рилийз при мене е ОФФ, не искам на полуспусък да ми се заключва и експозицията, а само фокуса. За заключване на експозицията съм сетнал АЕ-Л/АФ-Л бутона с 1 прес лок за 6 секунди или до ресет на експонометрите.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към снимащите с D7000
Автор: pefoto01   
Дата:   25-06-11 02:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към снимащите с D7000
Автор: tantris   
Дата:   25-06-11 03:19

Долу шарпенето[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към снимащите с D7000
Автор: pefoto01   
Дата:   25-06-11 04:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към снимащите с D7000
Автор: geopal   
Дата:   25-06-11 08:06

аз съм сложил шарпнеса на 3, не знам по подразбиране колко беше, но на повече ми излизат прешарпени снимките. а за АЕ-Л, пак си е до предпочитане и начин на снимане [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към снимащите с D7000
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   25-06-11 10:19

pefoto01,
я пак това за астигматизма, моля те?

Аз също имам астигматизъм, но не много силен и не нося очила, пък същевременно май напоследък имам и някакви диоптри. Не съм си и помислял, че това ще влияе на преценката ми като гледам кадъра, но сега като се замисля май имаш право...
В известен смисъл в такъв случай това, което възприема всеки от нас като рязкост и острота на определен кадър не е ли доста субективно?

Искрено се извинявам за спама, но това ме заинтересува.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към снимащите с D7000
Автор: erotila   
Дата:   25-06-11 10:34

И двете е хубаво да са включени... но зависи какво се снима и как.

"Винаги" снимам с активни двете функции, особено на снимки под небето. Плюсовета са няколко:
- "правилна" експозиция особено при екстремни условия
- прекадриране

това всичкото със зум/варио/ обектив. Винаги снимам на ръчен режим, но експонометъра + няколко тест кадъра са задължителни. ТОЧКОВО МЕРЕНЕ


https://photo-forum.net/static/site_pics/114/r_1289684815_snej.jpg




дясната снимка е от неф конвертирана в jpg и ч/б, снимано е с 24-70, стойностите еспозицията са взети от 70мм на обектива -тялото на модела се вижда, задния фон със слънцето на модела са с прееспонирани зони, снимката обаче е направена на 24мм. -това по обясненията защо са на ON двете функции при екстремни условия.



Публикацията е редактирана (25-06-11 11:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към снимащите с D7000
Автор: erotila   
Дата:   25-06-11 10:44

И двете е хубаво да са включени... но зависи какво се снима и как.

"Винаги" снимам с активни двете функции, особено на снимки под небето. Плюсовета са няколко:
- "правилна" експозиция ПРИ нормални условия
- прекадриране

това всичкото със зум/варио/ обектив. Винаги снимам на ръчен режим, но експонометъра + няколко тест кадъра са задължителни. ТОЧКОВО МЕРЕНЕ



http://www.tdimitrov.com/wp-content/gallery/portraits/portrait_54.jpg



снимката е правена с обектив 18-135, снимано е във NeF конвертирана е само, който иска естествено винетиране това е обекитва [smilie18] снимах само два месеца с енго и веднага го подарих на половин цена.
Меренето на 135мм на деколтето на модела, снимам на ръчен режим винаги но следя еспономера + тест кадри. Снимката е направена на 70мм. Плюсовете на това прекадриране са "правилно" експониране на модела, и възможността за прекадриране. Рядко кропвам не мисля че е нужно да се снимат 100 кадъра от тях 3 да са добре и 20да се кропват, все пак работата на фотографа еда направи правилна експозиция на кадъра, да си нагласи композицията на снимката и да кадрира до желания резултат. Другите неща за за фотообработващите програми.



Публикацията е редактирана (25-06-11 11:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към снимащите с D7000
Автор: erotila   
Дата:   25-06-11 10:56

Относно това: Какви са ви настройките за sharp на D7000. Довери се на порфесионалистите които са поризвели техникатата ти. В менюто намери НАСТРОЙКИ НА СНИМКАТА, каквото снимаш на тези настройки ги сложи.
пример и:
Снимаш портрет- настройкатата ти е ПОРТРЕТ, получаваш по мека картина но достатъчно рязкост без прешарпене и насищане /сатуриране/.
Снимаш концерти, природа, стриит- настройката на НЕУТРАЛ, получаваш достатъчно добра рязкост но контраста ти е в повече но пък запазваш цветовете.
Снимаш чалга, деца, ему момичета... - настройката на ВИВИД, получаваш мека картина с наситени цветове малък контраст... но пък ще имаш ярко изразени устни при чалга модел.

Ти сам избери какви да са ти настройките.

пп
ако ползваш фотошоп за обработваща програма в конвертора задължително зареждаш и профила с който снимаш ACR - седмия таб във конвертора има едно фотоапаратче.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към снимащите с D7000
Автор: prisonbreak   
Дата:   25-06-11 11:14

[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към снимащите с D7000
Автор: victory13   
Дата:   25-06-11 13:35

меренето добре, ама карай ч/б че горкия модел с тези розово-жълти цветове ще го вкараш в болница...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към снимащите с D7000
Автор: pefoto01   
Дата:   25-06-11 15:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към снимащите с D7000
Автор: pefoto01   
Дата:   25-06-11 15:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към снимащите с D7000
Автор: navy   
Дата:   25-06-11 18:44

Кой тоз yovko и за кво се бори [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към снимащите с D7000
Автор: avasilev   
Дата:   25-06-11 22:13

http://yovko.net/blog/5006



Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към снимащите с D7000
Автор: zbonev   
Дата:   28-06-11 23:39

При мене първо бях на 6, после разума проговори и върнах на 5. Все повече си мисля, че генералното лечение на проблема се казва д700 [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към снимащите с D7000
Автор: pefoto01   
Дата:   29-06-11 13:08

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос към снимащите с D7000
Автор: corsuse   
Дата:   05-07-11 19:18

Имам проблем с D7000. Когато съм на A режим и задам блендата, скоростта не се изписва понякога и във визьора и в горния дисплей, а понякога скоростта не се изписва само във визьора. Когато фокусирам в/у определени моменти обаче, скоростта се показва и фокусирайки в/у друг обект наоколо тя пак изчезва - винаги фокусът е потвърден. Освен това емблемата на експонометъра (с нулата, плюса, минуса и чертичките) мига. Когато включа светкавицата тя спира да мига и се изписва скорост от 1/60, която остава постоянна.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »