Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Capture One - Live View - Canon
Автор: smm   
Дата:   15-06-11 10:01

Здравейте,
имам въпрос, може ли Capture One да управлява Canon 5D II с Live View? Какво трябва да се инсталира към Capture One, в момента ми разпознава апарата но ми съобщава че не поддържа този модел.


Отговори на това съобщение
 Re: Capture One - Live View - Canon
Автор: asahi   
Дата:   15-06-11 10:15

Бъди пич и си купи картрийдър.

RAW file support in Capture One 5.2.1
5.2.1 можеш да замениш с текущата версия на твоя Ц1.

Отговори на това съобщение
 Re: Capture One - Live View - Canon
Автор: harvester_vn   
Дата:   15-06-11 10:27

asahi, на мен ми се струва че човека го интересува нещо съвсем друго. Май иска да снима през компютъра.

Отговори на това съобщение
 Re: Capture One - Live View - Canon
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   15-06-11 12:47

smm,
Може и да греша, но май Capture One управлява по този начин само "неговите" си тела (на Phase One) - да речем 645DF, P40+ и т.н.
За 5D II, предполагам ще трябва да използваш аналогично канонския софтуер, който идва с камерата. Доколкото си спомням от 40D - то той е доста приятен за употреба. Пък после евентуално може да си ги работиш в CO :)
Отдавна не съм използвал CO, но си спомням, че съм експериментирал нещо подобно - имаше възможност да следи определена директория (hot folder или нещо подобно беше) - ако снимаш Live View през компютъра с канонския софтуер и настроиш CO да следи точно същата директория, в която канонския софтуер записва, може би ще се получи доста пълноценно ...


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »