Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Canon 550D
Автор: djart   
Дата:   14-06-11 09:09

Здравейте, бих искал да попитам какви дефекти могът да се срещнат при Канон 550Д. Също ако има хора, които са се опарили ще съм благодарен ако споделят мнение и съответно какви са цените за отстраняването им ако апарата е извън гаранционен.
Предварително благодаря.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 550D
Автор: kalata_rock   
Дата:   14-06-11 09:32

Здравей ! Аз имам 550D и го използвам повече за видео, но досега не съм имал проблеми от никакво естество.Освен, че не е от най-удобните като захват (свиква се), друго лошо не мога да кажа.


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 550D
Автор: ссср   
Дата:   14-06-11 11:20

Аз имам същото оплакване като kalata_rock ,но от всичко друго съм много доволен особено от крайното изображение:)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 550D
Автор: slays   
Дата:   14-06-11 11:42

Захвата е май, както казват е наистина неудобен :)



Публикацията е редактирана (14-06-11 11:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 550D
Автор: guesswho   
Дата:   14-06-11 13:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 550D
Автор: BoneFletcher   
Дата:   14-06-11 14:01

"Аз не обичам да държа 1кг тухла в ръка, която..."

А ти 550D-то как го ползваш без обектив? Друго, ако се разхождаш 8-10 часа и в един момент се спънеш, вместо да чуеш "дзън", ще чуеш "пук"! [beer]

Иначе [smilie24] 550D, само дето малко са му поорязали функциите!


Отговори на това съобщение
 Re: Canon 550D
Автор: guesswho   
Дата:   14-06-11 14:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 550D
Автор: BoneFletcher   
Дата:   14-06-11 14:05

Забравих да отговоря по темата!
Дефекти? Какви дефекти? Сподели!
Иначе най-добре питай в Зентекс, ако си по-безстрашен, да не кажа луд питай и в ПАН-сервиз!

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 550D
Автор: guesswho   
Дата:   14-06-11 14:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 550D
Автор: djart   
Дата:   14-06-11 14:41

Благодаря за мненията. Ами под дефекти имам предвит примерно както говорят за старите опели, че гниели, че някои други коли примерно прегрявали в такъв смисал. Бях дочул, че имало някакъв проблем с front focus и back focus. Апарата ще го ползвам както за фотография така и за видео. Та се чудя дали да го взема втора ръка или нов с гаранция от фотопавилиона.
btw - най-малкия проблем ми е захвата, свикнал съм от 350Д :)

Ще се радвам на още мнения :)



Публикацията е редактирана (14-06-11 14:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 550D
Автор: BoneFletcher   
Дата:   14-06-11 17:01

Сега те разбрах! Мисля, че няма нищо вечно на Земята! Гледай да не ти минават такива мисли през главата, че може до психото да я докараш! Мога да ти предложа друг ред на мисли:
Купуваш си най-якия фотоапарат, той е страхотен, няма дефекти, обаче ти го изтърваш на 2-ия ден, въпреки че много внимаваш и се пръска на парчета. Или пък ти го открадват, а гаранцията не покрива кражба. Или пада метеорит, ама кой да се сети да застрахова жилището - то тогава най-малкото ще ти е до фотоапарата де. Същото и да теглиш кредит, да оставиш децата гладни и да си купиш мерцедес, хубаво, ама от това да зяпаш мадамите дали ще те забележат го блъскаш до неузнаваемост...

Това, че пише "Мade in Japan" на мен добре ми звучи.

Горе главата и ги забравяй тези мисли! Най-вероятно ще смениш апарата далеч преди да е дефектирало каквото и да е!

Наблягай на:
[shtrak] [beer] [smitten]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 550D
Автор: siluet   
Дата:   14-06-11 17:19

По въпроса за издръжливостта виж ей това видео и после няма да се косиш за такива работи [smilie24]

Nikon D90 vs Canon 550D Durability Test

http://www.youtube.com/watch?v=D1tTBncIsm8&feature=relmfu

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 550D
Автор: dpurple   
Дата:   14-06-11 18:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 550D
Автор: guesswho   
Дата:   14-06-11 20:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 550D
Автор: asahi   
Дата:   14-06-11 20:29

"Бях дочул, че имало някакъв проблем с front focus и back focus..."

Това е железен аргумент! Може да се приложи към всеки фотоапарат, вкл. и към пинхол.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 550D
Автор: radj   
Дата:   19-06-11 19:52

Аз имам сериозен проблем с front focus и back focus с 550д. Ако някой може да сподели как се процедира в такива случаи ще съм благодарен.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »