Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Моторизирани обективи и моторизирани тела ?
Автор: etto   
Дата:   05-06-11 22:30

Здравеееееееееееееееейте :) Отново.. :) Сега..попринцип мисля ,че ще е полезно на мен и на доста хора ако разгледаме темата за моторизираната техника :) Така имам Д90(никон..не даелуу) и апарата има вграден МОТОЛ(мотор) ..та какъв е смисъла да си взимам тогава моторизирани обективи за по 1000 лв..вместо да си взема безмоторен за 300 лв да кажем ? Благодаря за отделеното време и се надявам на минимален спам 0_o

Отговори на това съобщение
 Re: Моторизирани обективи и моторизирани тела ?
Автор: erotila   
Дата:   05-06-11 22:37

браво много умно заключение

Отговори на това съобщение
 Re: Моторизирани обективи и моторизирани тела ?
Автор: hotsnail   
Дата:   05-06-11 22:44

@etto абе май ралзиката между тия за 300 и 1000 ако са нови е в оптиката ... мотора и стбаилизатора ги дават бонус. [smilie18] [smilie18]

Майтапа настрана тия безмоторните ако са от здраво железо работят по 20-30 години и не се знае кога дават богу дух.

При канонските произведения май положението е по към 10-тина години за по-старите, а новите длаи и по 5 могат ...ама и другите моторизирани никон, сони ...

по принцип като едно време си търсих кола 2-ра ръка ми казваха взимай такава с най-малко екстри че няма какво да се счупи

Отговори на това съобщение
 Re: Моторизирани обективи и моторизирани тела ?
Автор: chill   
Дата:   05-06-11 22:56

Я пеш най-добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Моторизирани обективи и моторизирани тела ?
Автор: mitku   
Дата:   06-06-11 00:58

Открил си топлата вода. Обаче обективите имат доста други характеристики и въпросът не е само в мотора. Но иначе - да... има стари обективи с прекрасни качества и здрави като танк за сравнително малко пари. Има и още по-стари РФ-обективи за още по-малко пари. Въпрос на личен избор и приоритети. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Моторизирани обективи и моторизирани тела ?
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   06-06-11 01:02

Не при всички, но да кажем по-високият клас оптика с мотор има по-добър автофокус от старите "евтини" алтернативи разчитащи на мотора в тялото. Много ми е смешно, като се приказва за "евтин" обектив. В общи линии става дума за 50 1.8D и 85 1.8D, плюс чат пат някакъв Самянг. Никой от дрънкащите за "мотор в тялото" не споменава 35/2, 85 1.4, 20, 24, 28 на 2.8 или 50 на 1.4. Няма да споменавам и 105, 135 DC, 180 безмоторните, както и PC-E серията, които въобще не влизат в никакви сметки на мотористите, но са "еФтини". Ако едно безмоторно тяло има 10 минуса, за мен лично мотора, като минус е на 11-та позиция.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »