Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 няколко думи за Nikon D5100
Автор: джъмбо   
Дата:   03-06-11 16:17

Nikon D5100


Отговори на това съобщение
 Re: няколко думи за Nikon D5100
Автор: Alex-dan   
Дата:   03-06-11 16:33

[smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: няколко думи за Nikon D5100
Автор: odyssay   
Дата:   03-06-11 18:27

[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: няколко думи за Nikon D5100
Автор: bygcho   
Дата:   03-06-11 18:38

Бравуст![beer]
Може би е добре да уточниш че буфера за непрекъснато снимане си го напълнил с 9 кадъра (както казваш) на "RAW+някакъв JPEG". Щото ако снимаш на JPEG буфера на практика няма напълване, според моите опити [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: няколко думи за Nikon D5100
Автор: special_k   
Дата:   03-06-11 19:07

Абе пичове са никон

Тоя ефект "миниатюра" как работи ? Софтуеърно маже , или му е подвижен байонета [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: няколко думи за Nikon D5100
Автор: kapitancho   
Дата:   03-06-11 20:00

И от мен [smilie24]
Само една препоръка, за да не съм капо - за това:

D5100 е от камерите, които фотографите наричат “безмоторник”, визирайки липсата на мотор в тялото, благодарение на който работи по-старата автофокусна система. Сега тази система е изцяло заместена с нова, като моторът за фокусиране се намира в обектива и осигурява многократно по-бърз и безшумен авто фокус.

Удебеленото не е съвсем вярно, особено за класа от обективи, които обикновено се купуват за базовите тела.

Отговори на това съобщение
 Re: няколко думи за Nikon D5100
Автор: atrifonov   
Дата:   03-06-11 20:06

когато си взех моят апарат не разбирах почти нищо от фотография и малко сглупих, но вече безмоторник не бих си взел

Отговори на това съобщение
 Re: няколко думи за Nikon D5100
Автор: tziko   
Дата:   03-06-11 21:07

Автор: atrifonov
Дата: 03-06-11 20:06

когато си взех моят апарат не разбирах почти нищо от фотография и малко сглупих, но вече безмоторник не бих си взел


И аз нищо не разбирах, и аз си взех безмоторник, и пак ще си взема безмоторник[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: няколко думи за Nikon D5100
Автор: asahi   
Дата:   03-06-11 21:15

Не беше много отдавна времето, когато Джъмбо, тогава Nikon F100, възхваляваше вграденият в тялото мотор като бърз и прецизен, което било сериозно предимство пред презрените канонерки. Даже сравняваше с Торбалан на какви батерии колко бързо превърта от минимум до безкрайност обективът 50/1,8 с различни батерии в тялото или грипа. Явно 5100 е сложил начало на ново верую.

Отговори на това съобщение
 Re: няколко думи за Nikon D5100
Автор: tonyf   
Дата:   03-06-11 21:36

не си далеч от истината! 5иСто е бръз като мисъл в бръз влак!

[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: няколко думи за Nikon D5100
Автор: gil-galad   
Дата:   03-06-11 22:16

Досега не съм се обаждал на неграмотниците във форума, обаче ти ми харесваш, както и статията ти и моят съвет е да я прегледаш пак за правописни грешки и в частност за пълен член.

Отговори на това съобщение
 Re: няколко думи за Nikon D5100
Автор: hemilio   
Дата:   03-06-11 23:15

хубаво ревю! [smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: няколко думи за Nikon D5100
Автор: uplander   
Дата:   03-06-11 23:30

[smilie24] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: няколко думи за Nikon D5100
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   04-06-11 00:11

Дори без мотор, можеш ли да използваш правилно апарата, ще правиш чудни снимки. Има безброй келеши с апарати от по-5 бона, дето не знят да снимат. Важно е кой снима, апарата е след това. )) [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: няколко думи за Nikon D5100
Автор: next_time   
Дата:   04-06-11 00:51

И без мотор става.Даже и без АФ става и това го показват повечето в Магнум.Да не говорим че и без обектив става ... да живее пинхола.[cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: няколко думи за Nikon D5100
Автор: georgivelev   
Дата:   04-06-11 07:42

@гил-галад, мен лично ме дразни, че журналистите "узакониха" печатната грешка в думата "пораснал". Коренът на тази дума е глаголът "раста" и следователно трябва да се пише "порастнал". Ама е го на, пусти журналисти.

За ревюто - твърде дълго е да го чета. Може би щеше да е по-добре ако е на няколко страници.

Отговори на това съобщение
 Re: няколко думи за Nikon D5100
Автор: atin   
Дата:   04-06-11 11:03

За пуристите фотографи можеше да пуснат версия без видео, но с мотор на сходна цена. Ама кой ме пита мен...

Отговори на това съобщение
 Re: няколко думи за Nikon D5100
Автор: shadowlevel   
Дата:   04-06-11 11:26

Колеги...като толкова ви липсва моторът-вземете си D90-почти на същата цена е![smile] Браво на Джъмбо,че се е постарал да направи ревю-това ще е в помощ на тези ,които все още се колебаят дали да си закупят този апарат![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: няколко думи за Nikon D5100
Автор: kvakioh   
Дата:   04-06-11 11:41

Добър е прегледът на фотоапарата, и това е каквото може да се каже- "няколко думи" и стига толкова.

Отговори на това съобщение
 Re: няколко думи за Nikon D5100
Автор: Мандевски   
Дата:   04-06-11 12:06

Nikon правят само фотоапарати с вграден мотор. Другите им модели са бюджетни сапунери, които просто са брандирани. 5100 е пълен с ненужни джаджи и режими, които товарят джоба и фърмуера. По-добре е всички производители да изчистят нещата до 400 ISO, а не да пускат модели с 1000000 ISO. В бързането си да го пуснат на пазара производителите от Тайван са забравили да му сложат сензор, за да гасне екрана докато се гледа през визьора. Машината иначе си снима добре за класа си, малко досажда с тъпи съобщения и с моментната си цена направо ме шашка. 1400 лева за леймърски DSLR според мен са неоправдани. Като падне на 1000 ще си струва, но до тогава D90!
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: няколко думи за Nikon D5100
Автор: shadowlevel   
Дата:   04-06-11 13:44

Мандевски..се изцепи яко![beer]
Надушвам,че си от противниковия лагер-не искам да се впускам в подробности какво им куца на "опростените"[smilie18] Цанони!Навлезна ли в подробности и ще разбереш защо трицифрените Цанони само могат да му дишат праха на Найкъна!!![thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: няколко думи за Nikon D5100
Автор: kapitancho   
Дата:   04-06-11 13:57

shadowlevel,
какво толкова се е изцепил. Казал е много истини. И аз съм никонаджия, но за разлика от теб, не съм си сложил розовите очила. Винаги е добре да сме критични към марката, на която симпатизираме.

Отговори на това съобщение
 Re: няколко думи за Nikon D5100
Автор: shadowlevel   
Дата:   04-06-11 14:10

Вероятно аз,DxO Lab и куп други "смотаняци" не разбираме от цифри![smilie7] Никон са позиционирали тялото в ентри-левъл сегмент и затова е нормално да има софтуерни глезотийки в него!Не смятам,че това е излишно за хората,които тепърва навлизат във фотографията-напротив прави им чест,че са внедрили иновации в това тяло!Ако цената ви е солена -има и други предложения на пазара!

Отговори на това съобщение
 Re: няколко думи за Nikon D5100
Автор: kapitancho   
Дата:   04-06-11 15:01

При положение, че на няколко стотачки нагоре е Д7000, който е много много по-напред откъм възможности, нищо че са с еднакъв сензор.

Отговори на това съобщение
 Re: няколко думи за Nikon D5100
Автор: CKD   
Дата:   04-06-11 22:13

Поздравления за ревюто!
Само ще кажа че апарата си струва парите и дори надмина очакванията ми. Вече почти месец съм с него и съм повече от доволен. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »