Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Синхронност на светкавици в схема
Автор: SmilM   
Дата:   31-05-11 00:12

Чудя се как да синхронизирам 3-4 малки светкавици /най-вероятно ще бъдат SB/ в група. Искам да светят заедно през 4 секунди без да снимам реално през това време, тъй като експозицията ще е на скорост около 20-30 секунди. Как да ги синхронизирам да светват безотказно в синхрон и на мощността, която аз искам т.е. всяка ще е с различно предназначение в схемата и с различна мощност. Мислех си за 2-3 варианта, но въпросът е да избера най-функционалният и лесен начин. Ето какво си мисля:
1 вариант/ един стар канонски апарат 30д+ спусък и синхронизатор в/у него и да натискам спусъкът ръчно през 4 секунди, докато моят никонски си стои 30 секудни с отворен затвор. Тук обаче въпросът е как този канонски апарат само да ги пали без да снима и дали никонските светкавици ще се палят добре с канон.
2 вариант/ да купя спусък за никон, да го сложа на апарата, с който ще снимам и да го натискам през 4 секунди, но как да настроя така апаратът без да снима на всяко натискане на спусъка.
3 вариант/ RPT режим. Този режим обаче работи само в/у апарата, доколкото ми е известно. Не е ясно, дали мога да запалвам 3-4 светкавици успоредно от светкавицата, която ще е на апарата без тя да светва.
Моля за съвет, кой вариант да избера. Нямам възможност да изпробвам всичките варианти, затова моля за помощ кой вариант да избера [smile]
Предварително благодаря за помощта [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Синхронност на светкавици в схема
Автор: GOSPODIN   
Дата:   31-05-11 00:28

Нали синхронизатора има тест бутон? Натискаш го през 4 сек. той ти пали едната, а тя пали останалите.
Има много варианти, но зависи, какви ще са гръмотевичките и управлението. Мисля, че Тодорински ще знае най-добре.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Синхронност на светкавици в схема
Автор: SmilM   
Дата:   31-05-11 00:35

Този тест бутон не ги кара да светят, а само ги тества.
Въпросът е Без да правя снимка на всяко светване на светкавиците пред 4 секунди как да ги синхронизирам да си бачкат все едно снимам. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Синхронност на светкавици в схема
Автор: GenaDP   
Дата:   31-05-11 00:36

То много акъл не се иска да го направиш това...

Тук обаче въпросът е как този канонски апарат само да ги пали без да снима - и кво те бърка, ако снима? Само дето не ти трябва канонския апарат, за да си активираш синхронизатора. Ако няма тест бутон в/у него - с кабел даваш на късо контактите на крачето му.

Отговори на това съобщение
 Re: Синхронност на светкавици в схема
Автор: GenaDP   
Дата:   31-05-11 00:37

Този тест бутон не ги кара да светят, а само ги тества.

Хитро. А аз си мислех, че петъкът е свършил отдавна... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Синхронност на светкавици в схема
Автор: SmilM   
Дата:   31-05-11 00:51

"То много акъл не се иска да го направиш това..."

Колко акъл се иска, нека да не коментираме.
Не на всеки се отдава да бъде успоредно творческа натура и технолог. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Синхронност на светкавици в схема
Автор: Alex-dan   
Дата:   31-05-11 00:55

Натискаш го през 4 сек. той ти пали едната, а тя пали останалите.

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Синхронност на светкавици в схема
Автор: asahi   
Дата:   31-05-11 19:36

Няма начин айфона да не го може това [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Синхронност на светкавици в схема
Автор: 2metraninja   
Дата:   31-05-11 19:50

айсинхрон [smilie18]

А по темата - ето ти идея без жици и оголени крачета - взимаш второ тяло от същата марка, снимаш през 4 секунди с тва втотото тяло и то ти прави експонацията на първото (или експозицията - както е правилно [smile] )

Отговори на това съобщение
 Re: Синхронност на светкавици в схема
Автор: asahi   
Дата:   31-05-11 20:17

Щом питаш за схема трябва да си наясно със схемотехниката. Ако да - насочи се към 555, а изходите към светкит еможеш да буферираш с по едно грецче - правото към ключовия елемент, променливото - към синхроконтакта.

Отговори на това съобщение
 Re: Синхронност на светкавици в схема
Автор: SmilM   
Дата:   31-05-11 23:38

Asahi,наясно съм с повечето неща, но тъй като нещо подобно не съм пробвала до сега и ми се искаше да проуча нещата предварително. Ще се снима модел в тази схема и не ми се иска схемата да се прецака и да остана разочарована и затова реших да се допитам до по-опитните форумци [smile]
От всички отговори не ми стана ясно този синхропредавател с тестбутон върху друг апарат ли задължително ли да го сложа или мога просто да си го паля без да го слагам в/у друго тяло [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Синхронност на светкавици в схема
Автор: asahi   
Дата:   01-06-11 00:01

Ако можеш да мериш 4 секунди с броене не пречи да го натоскаш в пръстче:
1001
1002
1003
1004
пляс

Отговори на това съобщение
 Re: Синхронност на светкавици в схема
Автор: zigmund   
Дата:   03-01-12 16:30

на 14-15 януари 2012.ще има семинар на тема малки светкавици: тук инфо


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »