Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Помощ за д7000
Автор: bozhankov   
Дата:   27-05-11 14:52

Здравейте колеги! Имам малък проблем с моя д7000, ще бъда благодарен ако споделите мнение по въпроса. Имам малко тъмно петънце в горния ляв ъгъл, не го виждам във визъора, но се вижда след това на снимката. С различни обективи, петънцето си остава. Как да действам и каква може да бъде причината? Благодаря ви предварително.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за д7000
Автор: atrifonov   
Дата:   27-05-11 14:52

мръсна матрица

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за д7000
Автор: darksorrow   
Дата:   27-05-11 14:53

прах по сензора най-вероятно, ако е видимо само на бленди 8-11<, според мен не се занимавай да го чистиш, иначе пробвай продухване, като начало.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за д7000
Автор: ixus   
Дата:   27-05-11 15:21

Ами той нали има самопочистваша система.Прочети си упътването.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за д7000
Автор: atrifonov   
Дата:   27-05-11 15:23

Абе то и моя апарат има самопочистваща система, а ела му виж матричката[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за д7000
Автор: bozhankov   
Дата:   27-05-11 15:41

Самопочистването не върши работа :( Когато вдигна огледалото виждам малка прашинка в долния десен ъгъл...ако изображението излиза точно на обратно е възможно да е тя, но нямам идея как да я изчистя. Пробвах да духна леко, но не ми се рискува :) Ще го заведа на сервиз предполагам, педното се вижда отчетливо на снимките и е дразнещо. Благодаря ви

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за д7000
Автор: bozhankov   
Дата:   27-05-11 15:46

Darksorrow - Благодаря Ви колега. От бленда 1.8 до 5 няма проблем, над 5 започва да си личи и колкото по-нагоре отива блендата, толкова по-отчетливо се вижда петното.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за д7000
Автор: jivkojj   
Дата:   27-05-11 15:47

Сигурен ли си че е прашинка? Щото доста Д7000 от първата серия хвърляха смазка от затвора. Аз даже бях пускал тука снимки от апарата на колега - направо следи се виждаха как е пръскало.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за д7000
Автор: malakar   
Дата:   27-05-11 16:08

Сваляш обектива, избираш от менюто Setup -> Lock mirror up for cleaning, обръщаш тялото с байонета надолу, вземаш една духалка (от тези гумените, в почистващите сетове) и продухваш смело. Ако е прах - може и да падне. Ако не падне - отиваш да ти почистят матрицата. Я качи някоя снимка, че да видим как изглежда.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за д7000
Автор: bozhankov   
Дата:   27-05-11 16:42

Когато вдигна огледалото има съвсем мъничка пръшинка но долу в ляво, а на снимката петното е горе в дясно. Не вжидам други недостатъци там. Като сваля огледалото, самото огледало го почистих, но то не ми донесе "изцеление" :) Нямам почистващ кит и духалка, ще трябва да си набавя.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за д7000
Автор: stemer   
Дата:   27-05-11 17:01

Духалките не са скъпи. Друг е въпросът в противоречивите мнения за ползата и вредата от тях. Ако не е нещо фрапиращо, по-добре не се занимавай. Аз лично успях да наблъскам повече прах в опитите да си почистя матрицата. пробвах с духалка, китовете на Lenspen SensorKlear Loupe + Lenspen SensorKlear II и мокрото на Green Clean.
Ама нали знаеш ЗАУ си е виновно ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за д7000
Автор: kapitancho   
Дата:   27-05-11 17:20

bozhankov,
долу вляво ти е, защото от часовете по физика е хубаво човек да си припомни, че при оптичните системи, изображението е обърнато. Неслучайно се ползват пентапризми и т.н. при СЛР-ите. Иначе щяхме да гледаме през визьора нещата обърнати наобратно. Така че "what you see is what you have". Успех в чистенето [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за д7000
Автор: ZENON   
Дата:   27-05-11 17:30

Да вметна, че с духалката, шанса да си го забиеш някъде и после пак да ти се лепне е голям. Само смучене му е майката.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за д7000
Автор: bozhankov   
Дата:   27-05-11 17:34

Така и предположих, благодаря Ви за коментара kapitancho :) До колкото разбирам, не е удачно сам да го почиствам. Ще отида в сервиз, когато е възможно :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »