Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос за фотохартия
Автор: ZERO-NERO   
Дата:   27-05-11 11:59

Здравейте колеги! Искам да попитам дали някой има впечатления от фотохартиите които предлагат в PRO CART.Интересуват ме качествени хартии за любителски печат, а не толкова от гледна точка на икономия. Принтера ми е CANON Pixma 4600. Ако някой има впечатления и за други марки хартии, нека сподели. Благодаря предварително!


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за фотохартия
Автор: gpi72   
Дата:   27-05-11 12:57

Тествал съм Katana, която продават във Фактор. Мога да потвърдя, че е хубава фотохартия която е с предвидим печат и до домента е на най-добрата цена/качество която съп пробвал. Пачатам с Епсън Р50 и пробата която правих на Катана излезе с качеството на премиум хартията на Епсън. Сега се мъча с една HP Everyday - 3 звезди, 200g, която взех на промоция от Метро и тя изобщо не може да се сравнява.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за фотохартия
Автор: kote   
Дата:   27-05-11 15:37

недейте да бъркате хартиите за различните технологии на печат
епсън хартиите са добри за пигментни мастила
на НР хартиите са специфични и не стават за епсън и канон недейте да правите грешка да ги купувате защото им е по-ниска цената
търсете хартии за канон която е с водни мастила търсете означение 5760 дпи
разликата между хартиите като цвят е принципно никаква, говорим за канон, като разликата е в подложката, белия пълнеж, попиваемостта и лака, който запечатва изображението
относно въпроса на черната нула бих казал че е добре сам да си тества хартиите докато попадне на тази която му харесва
еди печатат на аро от метро други на хартиите от прокарт трети не признават нищо друго освен канон
така че пробване му е цаката

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за фотохартия
Автор: 3DF   
Дата:   27-05-11 19:54

Ако поискаш от прокарт да ри изпратят мостри на хария ще ти пратят по един - два листа да си направиш проба.
Хартията АРО на метро не е лоша.
На ХП не взимай за еври дай печат .
От ХП добра хартия е тази, която е на етикета о е оцветен са магента.

По принцип всички хартии имат на кутията някакви таблици със звездички. Колкото повече звездички са оцветени толкова е по качествена и добра.

Но майката му е проба. Само с пробване можеш да си избереш това, което ти е нужно.
Аз лично ползвам една хартия на ИНК ТЕК. Има я в метро. но това е хартия за документи. Има я в А3 варянт някъде около 100 грама. Хартията е мат и дава много добър отпечатък. Такъв тип печат, който на мене ми харесва. А и излиза тънко, като цена.

http://bgtoneri.com/%D0%A5%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B8%D1%8F-InkJet-Coated-Paper-A3-105-g-m21440dpi-ITP-...



https://photo-forum.net/static/forum/2011-05/mlin2726.JPG





Публикацията е редактирана (27-05-11 20:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за фотохартия
Автор: ZERO-NERO   
Дата:   28-05-11 01:00

Благодаря на всички за отговорите! От АРО като цяло не съм доволен. Става само за нещо непретенциозно. Най-доволен до момента съм от InkTec premium photo paper 280g , която купувам от Метро, но не винаги има, а и предлагат само premium silky, която е мат. За някои разпечатки ми се иска да ползвам гланцова хартия, но такава нямат. Затова се замислих за Ilford или Fullcolors от Pro cart. Katana ми се вижда интересна алтернатива и бих я пробвал. Някой питал ли е за мостри? Може би ако пращат такива, би било най добре. Защото да се купува на пакети и да се разбере, че не става не е най-удачния вариант. Все пак се дават пари :)малко тук, малко там, и се натрупват суми на вятъра. Обичам да си гледам снимките на хартия и много ме радват хубавите разпечатки. Усещането е по-различно спрямо монитора. Надявам се , че да стигна до задоволително разрешение на проблема.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за фотохартия
Автор: gpi72   
Дата:   28-05-11 16:22

Епсън хъртиите са добри и за водоразтворими мастила, защото такива са мастилата на епсън. С пигментно дисперсни малко принтери печатат. Като изнасяш лекции не заблуждавай хората.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за фотохартия
Автор: kote   
Дата:   28-05-11 18:43

gpi72
с микро пиезо работят почти всички принтери на епсън като начина на работа предполага загряване на дюзата оттам идва раазликата в запечатването на цвета в хартията по специфичен начин
разбира се че може да се печата на епсън хартия с канон принтер както и обратното но при съхранение ще разберете защо примерно изчезват цветовете или се размиват във вода или още кой знае какво

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за фотохартия
Автор: gpi72   
Дата:   28-05-11 21:00

Макро пиезо полагането на местилото позволява и работа с дисперсни мастила до тук съм съгласен. Но оригиналнита мастила примерно на Р50 са водоразтворими а не дисперсни както и много от другите мастила на епсън. Водоразтворими са мастилата и на Конон макар, че начина на полагане е друг. Като цяло канонските и епсънските хартии се държат почти еднакво и работят добре и на двете марки защото са бързосъхнещи и не позволяват разливане на мастилото. НР премиум хартията също става добре на Епсън мога да потвърдя от личен опит. Бавносъхнещите хартии не са подходящи поне от това което съм тествал.
Категоричното разделение за което говориш как ще обясни примерно, че Катана хатриите са универсални и стават както за Канон така и за Епсън? От тук може да се замислиш, че теорията ти не е съвсем вярна.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за фотохартия
Автор: kote   
Дата:   28-05-11 22:55

нещо не ти е ясно какво е дисперсна система и оттам бисерите които ръсиш
сори

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за фотохартия
Автор: gpi72   
Дата:   29-05-11 10:16

Аха, не ти излезе вярна теорията и реши, че друг ти е крив и не му е ясно нали [smile]
Как изведнаж от пигментни мастила (виж си първия пост) мина на дисперсна система.
---
Автор: kote
Дата: 27-05-11 15:37

недейте да бъркате хартиите за различните технологии на печат
епсън хартиите са добри за пигментни мастила
---
Щото там не излезе прав и сега поне с нещо да се докажеш. [smilie18]. Само дето явно не на мен а не теб не ти е ясно щом мешаш понятията така.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за фотохартия
Автор: dil_stil   
Дата:   29-05-11 20:45

http://procart-bg.com/product/67
от тази съм много доволна

http://procart-bg.com/product/294
и от тази

принтера е същия[smile]

китайските мат стоят също много добре, ефекта напомня плат[smile]...не открих в момента тази която имам

не съм ползвала най-скъпите, но със сигурност са добри, след като средното ниво дават добро качество[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за фотохартия
Автор: kote   
Дата:   29-05-11 21:31

gpi72
запознай се с технологията на епсън за полагане на мастилото и нейното запечатване в хартията и ще си отговориш на въпроса си към мен
колкото до дисперсната система да те светна ли че водоразтворимите мастила също са дисперсни?
не мешам понятията по-скоро на теб не ти са ясни нещата
пак ти казвам сори живей си със заблудите които имаш ама да заблуждаваш другите недей

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за фотохартия
Автор: nikon7   
Дата:   25-12-15 18:33

Определено ми се иска да направя и аз тест на хартиите или някой ако може да направи?

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за фотохартия
Автор: DidiAndreeva   
Дата:   25-12-15 19:36

Фактор имат тест пакет, пиши им мейл [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за фотохартия
Автор: domidi   
Дата:   26-12-15 12:51

И аз ползвам хартиите на Про карт,тия евтините и ми се струва че вършат работа за ежедневна употреба.Катаната обаче ми се струва доста по качествена и по разнообразна.Значително по—плътен печат и доста по траен.Правил съм тест на балкона,южно изложение,през лятото,пек и катаната дава доста по малко избледняване спрамо тая от Метро и от Про Карт.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за фотохартия
Автор: tattoos   
Дата:   29-12-15 00:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за фотохартия
Автор: victory13   
Дата:   07-01-16 16:41

Днес излезе една офертичка за Канон хартия: тук

Ако някой има впечатления, моля да сподели. В момента имам достатъчно А4, и не обмислям покупка, но някой би могъл да се възползва.

Не знам само защо заявките за нова хартия са вече с червена, а не черна опаковка. Вероятно промяна в дизайна [smilie8]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »