Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Video: Mpeg4 vs. AVCHD
Автор: gmir   
Дата:   31-05-11 02:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Video: Mpeg4 vs. AVCHD
Автор: stef7   
Дата:   31-05-11 07:02

@langel Ускорител обаче за какво. За transcoding/rendering ако си намериш подходящите програми (най-вече под формата на външни програми или plug-in филтри) всички го могат, макар че NVidia CUDA има доста по-широка и добра поддръжка, но за ускорение вътре в програмата за редактиране в момента Mercury Playback Engine май няма алтернатива. Плюс това за по-сериозни неща не ползвам нищо друго освен софтуерно прекодиране поради проблеми с качеството на крайната картинка, които хардуерните такива все още имат. (линка в предишния ми пост са описани тези проблеми.)

Mercury Playback Engine ускорява color grading, effects, transitions и още някои други. Плюс възможността да работиш директно в оригинал с доста компресирани формати като AVCHD, което лично за мен е голям плюс, защото ми спестява огромна маса време което иначе отиваше за предварително предкодиране на всяко видео независимо каква част от него използвам в непкомресиран lossless видео формат. Но доколкото разбирам Edius поддържа също AVCHD и също може да работиш директно с този формат вътре в програмата.

Нямам опит с Edius, но от сайта им разбирам, че май де факто поддържат хардуерно ускорение само за някои външни филтри и 3D ефекти. А ето какво пишат тук в едно сравнение между Adobe Premiere и Edius
http://www.dvc.uk.com/acatalog/Edius_Premiere_Pro.html

EDIUS does all it's effects work using the computer processor so the faster the processor the more effects it can achieve. ... Premiere Pro uses the graphic card for effects. Значи какво излиза EDIUS де факто не поддържа хардуерно ускорение с някои дребни изключения. Гледам това пишат и по форумите. Не поддържа хардуерно ускорение даже за прекодиране. Трябват външни plug-ins. А и Premiere в сравнението е версия 5.0. Новата версия 5.5 има купища подобрения както и по отношение на хардуерното ускорение.

Разбира се избора на програма за редактиране е личен избор. Ако на човек му е удобна дадена програма, решава дадени задачи в неговата работа по-добре ами разбира се ще я ползва. Едно по-мощно CPU и нещата се поизравняват.

Но ако се държи на хардуерно ускорение картите на NVidia в момента според мен имат много по-добра поддръжка откъм софтуер.


Отговори на това съобщение
 Re: Video: Mpeg4 vs. AVCHD
Автор: didesignbg   
Дата:   31-05-11 07:53

написа:

> @hotsnail VLC Player e много добър стига да имаш NVidia карта
> [smile]. Поддържа хардуерно ускорение само за тези карти.
> Най-вероятно ти си с ATI.
>

Това просто не е вярно. Поне не и за версиите на VLC от последните години.

Отговори на това съобщение
 Re: Video: Mpeg4 vs. AVCHD
Автор: Jankoff   
Дата:   31-05-11 09:12

И аз мога да кажа, че VLC винаги ми е късал нервите - нищо не прави, независимо дали компът е с NVidia или Ati карта. Опитвал съм и много други плейъри - накрая се бях спрял на системата с кодеци и прочие K-Lite. Но плейваше добре само една от трите камери, при другите две накъсваше, но по-малко, можеше поне горе-долу да проследиш какво става без да те заболи главата.
А този малък PotPlayer от вчера е първият, който изобщо не се интересува какъв е файлът, ами го взема и го плейва без проблеми. Бравоооооо! [beer]
PotPlayer дори плейва без всякакво накъсване 15-гигабайтов HD файл на Full HD концерт, при това на по-слаб компютър. (Но има проблем със звука - поне на този комп.) Като казвам по-горе HD файл, имам предвид HD формАта, който загина в борбата с BluRay. Бяха излезли в него доста филми и концерти, чиито цени след смъртта на формАта паднаха драстично (вече ги няма на пазара). Интересното при този формат е, че отделните файлове могат да се възпроизвеждат след цъкване (стига да имаш съответния софтуер), съответно да се пренасят като файлове от комп на комп и т.н. Жалко, че умря този формат! Явно и тук са се наложили представителите на по-алчната част ....

Отговори на това съобщение
 Re: Video: Mpeg4 vs. AVCHD
Автор: папач   
Дата:   31-05-11 09:31

Оказва се,че дори и за гледане не е нужна специална карта щом плеърите си вършат работата.
На времето тия карти струваха по 1200 долара,но тогава нямаше сегашните процесори.
При фотообработката нещата са по-сериозни защото там се гледа голямо изображението и понякога се насмита картата повече отколкото при видеото.

Отговори на това съобщение
 Re: Video: Mpeg4 vs. AVCHD
Автор: stef7   
Дата:   31-05-11 09:37

@didesignbg Нямам ATI за да сравнявам, но поне допреди година и за версия 1.1, която все още е основната версия (1.1.9 текуща) виж какво пишат:

VideoLAN is quite sad to be forced to recommend Nvidia [GPUs], until ATI fixes their drivers on Windows

http://www.bit-tech.net/news/bits/2010/06/23/vlc-1-1-0-adds-gpu-acceleration/1


Е може вече да са ги оправили.

@Jankoff VLC ти е късал нервите защото хардуерното ускорение се поддържа само под Windows 7, но не и под XP.


Отговори на това съобщение
 Re: Video: Mpeg4 vs. AVCHD
Автор: gmir   
Дата:   31-05-11 09:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Video: Mpeg4 vs. AVCHD
Автор: Jankoff   
Дата:   31-05-11 10:27

stef7: "@Jankoff VLC ти е късал нервите защото хардуерното ускорение се поддържа само под Windows 7, но не и под XP."

Добре сигурно е така, но остават доста въпроси "защо".
Значи ние с XP да си гледаме работата или да се бъркаме в джоба. Защо?
Защо да може една малка програмка да прави нещо под XP, а други да не могат?
Защо фирмите, предлагащи камери и фотоапарати с Full HD, не ти обясняват тия неща?
Защо не можеш дори в Интернет да намериш лесно решение на проблема - и отговори на въпросите си?

Както и да е. Аз сега съм много доволен, след като се мъчих месеци с проблема.


Отговори на това съобщение
 Re: Video: Mpeg4 vs. AVCHD
Автор: gmir   
Дата:   31-05-11 11:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Video: Mpeg4 vs. AVCHD
Автор: Jankoff   
Дата:   31-05-11 11:44

С другото съм съгласен, но с това не:

gmir: "Защо искаш фирмите предлагащи камери и фотоапарати да ти обесняват за техните кодеци и стандарти а и не са длъжни."

Искам Сони, Панасоник, Канон ИЛИ да обясняват какъв ТОЧНО софтуер е нужен, за да се възпроизвежда направеният от тях клип, ИЛИ (което е нормалното) да поставят в кутията диск, в който да има програма за възпроизвеждане!

Не съм чел релевантния за случая закон, но със сигурност има нормативен текст, който да казва, че, когато купиш някакъв уред, той трябва да е оборудван с необходимите за функционирането му аксесоари - или, ако те са допълнителни, трябва ТОЧНО И ЯСНО да се посочи на потребителя какво е необходимо и как да се снабди с него!

Обратното е абсолютно БЕЗОБРАЗИЕ И БЕЗЗАКОНИЕ!

И това ми се случи, когато купих фотоапарат Канон с Full HD и в кутията нямаше диск със софтуер за възпроизвеждане на Full HD! И нямаше обяснения какво да се направи.

Ако някой тук е правно компетентен по въпроса, нека да коментира.

Отговори на това съобщение
 Re: Video: Mpeg4 vs. AVCHD
Автор: gmir   
Дата:   31-05-11 12:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Video: Mpeg4 vs. AVCHD
Автор: aldygreen   
Дата:   31-05-11 12:32

"...aldygreen сигурно се кефиш като караш някоя лада или старо кадетче
удоволствието е на телевизор 46 -52 инча и особено ако има истинско 3д,
аз предполагам че и монитора ти е "рейдиHD" с размер 4:3 ... спирам да не помислиш че се заяждам.
"евтенията майка на мизерията"..."

gmir
Чудя ти се с какъв акъл си още на този свят, след като очевидно не караш Бугати и не снимаш с Хаселблад?[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Преди време един мой познат, много добър сервизен специалист, говореше: "Да е живо и здраво човешкото невежество, то ми направи къщата".
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Video: Mpeg4 vs. AVCHD
Автор: stef7   
Дата:   31-05-11 12:47

@Jankoff Всички тези камери имат HDMI out или A/V out, който ти позволява директен playback от камерата към HD TV. Това е и основния сценарий за който са се погрижили производителите. Да си гледаш от филмите на ТВ с плейбек от камерата. Т.е. те са ориентирани към масовия потребител и производителя се е погрижил да направи живота му лесен. Те са ти осигурили един надежден и работещ начин. Не забравяй също че в повечето случаи за камерите които снимат видео и фото, видеото е допълнение, а не основна функция. Поне така мислят производителите. :) Канон специално винаги имат достатъчно софтуер с техните камери, но главно за фотография.

Така че производителя никъде не ти е обещавал че ти продава камера с която може да снимаш видео, което после да гледаш и да редактираш на компютъра си с Windows XP. И сделката от негова страна е съвсем честна и почтена. Това би означавало за тях да влязат в такова блато за поддръжката, което ще им изсмуче за нула бройки печалбите. Може би някъде наистина в ръководството пише че за плейбек на компютър се иска Windows Vista или Windows 7. И бъди сигурен че производителите са си вързали гащите от всякъде, защото в БГ за такова нещо едва ли ще ги осъдиш, но в USA са спецове. :)

По интернет пише всичко но иска малко повече и по-внимателно четене. Признавам не всеки има търпението и нервите да се рови а и не всеки се оправя лесно с английски. Радвам се че все пак тук намери лесно решение на проблема.


Отговори на това съобщение
 Re: Video: Mpeg4 vs. AVCHD
Автор: gmir   
Дата:   31-05-11 12:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Video: Mpeg4 vs. AVCHD
Автор: Jankoff   
Дата:   31-05-11 13:21

По повод написаното от gmir и stef7.

Престанете да защитавате световните шмекери - и най-вече Бил!

Когато купих този апарат Канон, а това е именно SX1, Windows 7 не беше излязъл, а изключително тъпата и умряла с раждането си Виста никой не я броеше. Така че Канон бяха длъжни тогава да кажат как да си възпроизвежда човек клипчетата!

Не приемам аргументите, че видите ли, имало си било hdmi кабел и да съм си го гледал на телевизора. И какво, да си купя стотина карти срещу много пари и да си съхранявам там клипчетата ли? Вече обясних, че човекът, при когото отиде камерата, плати отгоре 100 евро за Nero пакет, пакетът не му свърши работа, защото и тия от Nero не си бяха свършили работата, обаче го изцедиха с още 25 евро.

Хайде, стига с тия "Те в САЩ (или Западна Европа) си знаят работата, а тук сме безсилни". Ние тук вече сме равноправни членове на ЕС и не само имаме ПРАВОТО, но и ЗАДЪЛЖЕНИЕТО - което е основно гражданско задължение - да търсим отговорност от производителите. На този принцип се крепят постиженията на Западния свят. Обаче повечето българи това все още не го разбират.

А да говоря ли за глупостите и шмекериите около софтуера, за "разумността", с която се разпространяват и непрекъснато променят продуктите на Бил, за да ни цедят и така нататък? Много дълга тема - а и съвсем ясна!

Търсете си правата, българите - и помагайте и на другите да си ги търсят, а не защитавайте некоректността на производителите (когато възникне)!


Отговори на това съобщение
 Re: Video: Mpeg4 vs. AVCHD
Автор: gmir   
Дата:   31-05-11 13:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Video: Mpeg4 vs. AVCHD
Автор: Jankoff   
Дата:   31-05-11 14:11

Добре де, приемам, че съм се случил в някакво безвремие на преход между XP - Vista - Win7, но че има проблеми със софтуера, има.
Не виждам логиката да трябва да си сменям XP-то. Дрънчаха до небесата допреди 2 години, че имало такава логика - ама що не си смените XP-то с Vista, бе, а? [smilie11]
Месец-два по-късно задрънчаха, че имало нова логика - да се ъпгрейднеш с Win7. [smilie11]
И всеки пък: "Ауууу, ама само какъв страхотен ъпгрейд, и то само за същата цена като на предишната OS." [smilie11]
Сега в момента Win7 е голямата работа! Въх! Само дето догодина по това време ще задрънчат пак! Колко страхотно ще е да дадем нови 300 лева за Win8. [smilie9]
Айде, моля, без тия! [smilie23]
Тия номера да ги продават на оня при мнозинството, дето по времето на жълтите шмекери похарчи от джоба на данъкоплатеца пет милиона за Майкрософт софтуер.
А комисионата от тая работа сега къде е, а? [smilie18] При него?!? [smilie5]
По-малко алчност трябва, по-малко!



Публикацията е редактирана (31-05-11 14:13)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »