Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Card Reader Проблем ??????????
Автор: etto   
Дата:   25-05-11 21:06

Здравейте.Днес си взех Card Reader на Хама за СД картата ми..и се прибирам в нас тръгвам да инсталирам тъпите драйвъри и ми изписва следното "This program just can run on Windows 90/2000 below SP3 !" коеееттоооо е мееееееееееега дебилното щото аз съм с ХП2..кви са тия умрели кард риидъри от преди 20 години дето ги продават просто не знам..Някаква идея какво да правя ?

Отговори на това съобщение
 Re: Card Reader Проблем ??????????
Автор: tvk75   
Дата:   25-05-11 21:39

върни го и си купи друг
или инсталирай си СП3

между другото четеца няма нужда от драйвери,ако е стока

Отговори на това съобщение
 Re: Card Reader Проблем ??????????
Автор: asahi   
Дата:   25-05-11 21:40

Върни го ако не можеш да се справиш с инсталацията.
Досега съм ползвал драйвер за рийдър само под Уин98. В какъв филм си се вкарал не ми е ясно.

Отговори на това съобщение
 Re: Card Reader Проблем ??????????
Автор: lumix   
Дата:   25-05-11 21:44

....никога не съм използвал кардрийдър ....имам си кабелче за фотоапаратите ....винаги разпознава с кой фотоапарат съм снимал ....:-).!
Някои ще те кажат, че това е убийствено, но аз така си живея от 2000-та година...никакви проблеми ....:-)


Отговори на това съобщение
 Re: Card Reader Проблем ??????????
Автор: etto   
Дата:   25-05-11 21:46

http://magazin.photosynthesis.bg/offer/600101020003.html този четец ми дадоха..когато го сложа на компютъра (не съм инсталирал все още нищо ,защото нали не ми позволява) и ми излизат 3 допълнителни дяла..и 3те са празни.. 0 фрии спейс..0 използвани..

Отговори на това съобщение
 Re: Card Reader Проблем ??????????
Автор: didesignbg   
Дата:   25-05-11 22:02

а ти какво очакваш да се случи?

Отговори на това съобщение
 Re: Card Reader Проблем ??????????
Автор: etto   
Дата:   25-05-11 22:03

ми примерно да се исталират дебилните драйвъри ..повечето устройства които действат през USB дори не искат такива драйвър..ако няма да казваш нещо смислено не си хаби рачичките даспамиш..

Отговори на това съобщение
 Re: Card Reader Проблем ??????????
Автор: shadowlevel   
Дата:   25-05-11 22:07

Etto,ами...един съвет от мен -качи си Windows7 и няма да имаш проблеми с каквито и да е драйвъри за периферни устройства!..-Все пак живеем в 21-век![smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Card Reader Проблем ??????????
Автор: wiseacre   
Дата:   25-05-11 22:09

Не е необходима инсталация на драйвъри.
Устройството е разпознато, като сложиш някаква карта в него ще разбереш.

Отговори на това съобщение
 Re: Card Reader Проблем ??????????
Автор: didesignbg   
Дата:   25-05-11 22:09

Щом виждаш три дяла значи всичко е нормално и инсталирано. Да не очакваш да ти играе хоро? Пъхни една карта вътре и ще и видиш съдържанието.

Отговори на това съобщение
 Re: Card Reader Проблем ??????????
Автор: vladihg   
Дата:   25-05-11 22:55

...или няма да го видиш[smilie18]

ако случайно пъхнеш картата докато USBто е пъхнато в РСто. За да не се прецаква информацията препоръчително е първо да слагаш картата в кардрийдара и чак после да го включиш в РСто - после я изкарваш след като си дръпнал четеца от РСто[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Card Reader Проблем ??????????
Автор: baron_barbaron   
Дата:   26-05-11 00:17

shadowlevel "качи си Windows7 и няма да имаш проблеми с каквито и да е драйвъри за периферни устройства!"

Тук грешиш, верно че XP-то е дърто и не става ама и 7-цата не е по стока, особенно 32 битовата..



vladihg "За да не се прецаква информацията препоръчително е първо да слагаш картата в кардрийдара и чак после да го включиш в РСто - после я изкарваш след като си дръпнал четеца от РСто"

И ти грешиш, има си едно местенце където като цъкнеш и ти излиза надпис "Safety remove hardware....." Ако държиш на носителя и информацията в него е препоръчително да се използва тази функция. А дали ще изключиш рийдъра или ще извадиш картата, за файловата система е едно и също...


Отговори на това съобщение
 Re: Card Reader Проблем ??????????
Автор: etto   
Дата:   26-05-11 00:36

вкарвъм картата в риидъра и след това го пъхам в компа най-грубо казано :D ,но уви излизат ми 3 дяла от които не мога да отворя нито един защото са празни.Пише ми please insert бла бла..

Отговори на това съобщение
 Re: Card Reader Проблем ??????????
Автор: detlene   
Дата:   26-05-11 00:44

Защо не опиташ първо да си включиш четеца в компютъра и чак след това да сложиш карта в която да има нещо все пак. Това е реда. Трите дяла са ти трите гнезда на четеца. Ако все пак продължава да има проблем кажи каква точно грешка ти изкарва и какво пише. Няма как да се гадае, след като сам не обясняваш добре проблема си.
Аз лично, моят четец откакто съм го купил стои постоянно включен.

Отговори на това съобщение
 Re: Card Reader Проблем ??????????
Автор: asahi   
Дата:   26-05-11 01:00

Дали пък картата не е в четвъртия дял?
Цъкни My Computer, Manage, Storage, Disk Management и ще видиш реалното състояние на дискоете, включени в компа ти.

Отговори на това съобщение
 Re: Card Reader Проблем ??????????
Автор: baron_barbaron   
Дата:   26-05-11 01:02

Давам ти няколко елементарни, но доста вероятни причини..
Картата ти не е форматирана.
Пластинките на картата ти са зацапани.
Картата ти е SDHC (над 2 гигабайта).

Ако е последното няма друго решение на проблема, освен ако не си купиш друг рийдър който работи с SDHC карти.

Отговори на това съобщение
 Re: Card Reader Проблем ??????????
Автор: etto   
Дата:   26-05-11 01:07

Значи това с вкл. на четеца и след това слагане на картата го пробвах..не става..Относно поста на барон барбарон..ми май е последното ако е вярно..картата е 8 гига..в магазина я извадиха и момичето каза.."ахаа СД карта..ето ви четец.."
Asahi не ми изкарва нищо друго освен обичайното в мястото посочено от теб..Вдруги ден отивам до синтезиса да го връщам тоя четец тия сааа...:X

Отговори на това съобщение
 Re: Card Reader Проблем ??????????
Автор: detlene   
Дата:   26-05-11 01:07

Да или по-скоро asahi е прав. Щото аз тотално се обърках кое точно наричаш дял и кое аз си мисля, че е дял. [smilie18] Моя е с едно гнездо и се появява когато сложа карта в него.

Отговори на това съобщение
 Re: Card Reader Проблем ??????????
Автор: baron_barbaron   
Дата:   26-05-11 01:17

Нещо което забелязах е че рийдърите които работят с SDHC са на USB2.0 не знам да има SDHC reader на USB1.1

А този от линка е на USB1.1, така че според мен причината за проблема ти е точно несъвместимостта на рийдъра с картата....


Отговори на това съобщение
 Re: Card Reader Проблем ??????????
Автор: vladihg   
Дата:   26-05-11 01:25

Пробвай и с друга карта - аз имам eдна такава с характер дето четеца ми също упорито не я разпознава a си е ОК та си я свалям само през апарата...

Отговори на това съобщение
 Re: Card Reader Проблем ??????????
Автор: canonio   
Дата:   26-05-11 01:32

минавай на филм....

Отговори на това съобщение
 Re: Card Reader Проблем ??????????
Автор: Dekov   
Дата:   27-05-11 08:07

Има разлика между SD и SDHC по всяка вероятност четеца не става за SDHC , както виждам този тип не е споменат в описанието на устройството.
[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Card Reader Проблем ??????????
Автор: imitev   
Дата:   27-05-11 08:32


Да пробва с друга, по-малка карта.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »