Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Панорами в RAW
Автор: nikshi   
Дата:   23-05-11 18:59

Коя програма за обработване на RAW може да слепва снимки за образуването на панорами и изобщо възможно ли е това ?

Отговори на това съобщение
 Re: Панорами в RAW
Автор: MarinY   
Дата:   23-05-11 19:08

Май няма такава. Представяш ли си малка панорама от шест кадъра, компресирана до 100 мегабайта, се "разгъва" в обработващата програма до половин-един Гига и ПС-то ти вдига бял байрак след първите 10 часа сметки! [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Панорами в RAW
Автор: nikshi   
Дата:   23-05-11 19:11

има го и този момент :) [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Панорами в RAW
Автор: jrr   
Дата:   23-05-11 20:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Панорами в RAW
Автор: surg   
Дата:   24-05-11 00:30

мдааа[smilie25]

ами
1 прехвърляш ги в DNG с/без обработка...
2. с Zoner Photo Studio 13 ги отваряш в режим панорама, аз без обработка ot CHDK за канон( защото се различава от оригиналния РАУ на Канон, но отваря оригнални от повечето марки и модели), и след 4 клика с мишка имаш читава панорма, след още 6 клика с някои добавки е преминала през поларизация и неутрал град. филтър, и е готова[smile]

това с 4 файлове по 6 Мб ДНГ на не особен ПС...



Публикацията е редактирана (24-05-11 00:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Панорами в RAW
Автор: surg   
Дата:   24-05-11 00:45

опааа, за снимка
https://photo-forum.net/static/site_pics//panorama/u_1306186837_STA_0276_panorama_rs.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Панорами в RAW
Автор: vladi1969   
Дата:   24-05-11 00:53

https://photo-forum.net/i/1474844

https://photo-forum.net/i/1474843

От RAW през Panorama Studio Pro и запис в JPEG


Отговори на това съобщение
 Re: Панорами в RAW
Автор: MarinY   
Дата:   24-05-11 02:45

Surg и Vladimir, това не са програми работещи в РОУ и правещи панорамата. Веднага прехвърлят в някакъв стандартен формат и това е. РОУ-то е загубено.

Отговори на това съобщение
 Re: Панорами в RAW
Автор: Svetlio70   
Дата:   24-05-11 07:37

От RAW в TIFF ако ще обработваш на по-късен етап и ги лепиш със всяка за панорами.

Отговори на това съобщение
 Re: Панорами в RAW
Автор: surg   
Дата:   24-05-11 07:56

MarinY
не е лошо да знаеш за какво говориш

тази програма е от любимите ми в момента, работи директно с РАУ както съм писал по горе, друг е въпроса дали лично аз съм минал през ДНг заради CHDK който дава файл който не е по стандарта на Канон и затова се налага да се премине през ДНГ, което пак си е РАУ, ако файла е стандартен RAW на повечето големи , се отваря директно и се работи с него както си искаш...
обаче е верно,че в режим на панорама, няма опции за ръчно управление на РАУ, за разлика от модула за РАу, където си има всичко и работи коректно.
Сега като се зарових в подръжката, изглежда най добре пътя да е през ДНГ, което си е РАУ по дефиниция, и би трябвало да съхрани всичко от оригинала...

доста други програми за панорами не отварят RAW файлове изобщо...

колкото програмата казана от Влади, аз не я знам, но в сайта им пише:

"Enhanced RAW import"



Публикацията е редактирана (24-05-11 08:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Панорами в RAW
Автор: asahi   
Дата:   24-05-11 10:27

Ще взема да стигна до заключението, че снимането в джипег е по-трудно и затова хората го избягват. Споделете, моля, с какво помогна РОУ форматът на горната панорама?

Отговори на това съобщение
 Re: Панорами в RAW
Автор: surg   
Дата:   24-05-11 20:11

asahi

това е много хубав въпрос
лично аз смятам, че РАУ за целта би имал смисъл в мноооого рядку случаи, при мнооого особени усливия за снимане, при мнооого специални поставени цели...
лично за мене горният кадър идва в серия от едни други, а за моят апарат , вкл. на хака за РАу не е с едно копче, и е просто експеримент, нищо повече...даже пред алтернатовата че трябва предварителна работа с 4 кадъра и да се обработят по сходен начин преди слепване , за да няма разлики в цветността например, и да няма разлика в яркост и контраст и .н., би било проблем, и просто открих че може и направо...
та така

Отговори на това съобщение
 Re: Панорами в RAW
Автор: tvk75   
Дата:   24-05-11 22:44

не знам за какво точно става дума,но аз си правя панорамите направо от роу [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Панорами в RAW
Автор: petkova70   
Дата:   25-05-11 00:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Панорами в RAW
Автор: cicomanco   
Дата:   25-05-11 00:24

http://photovirage.com/blog/?p=2073

Ето! От роу![cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Панорами в RAW
Автор: surg   
Дата:   25-05-11 08:40

както си му е реда темата се измести към кой е по най

а темата беше коя програма за панорами отваря и РАУ и то без да се губи потенциала му...само толкоз

Отговори на това съобщение
 Re: Панорами в RAW
Автор: special_k   
Дата:   25-05-11 09:39

photoshop [smilie7]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »