Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Избор на компактен цифров фотоапарат до 400 лв
Автор: krasimisa   
Дата:   18-05-11 15:10

Здравейте!
Сигурно ви е омръзнало вече от подобни теми за избор на фотоапарати, но все пак ще се радвам ако някой сподели своето компетентно мнение.
Търся си цифров фотоапарат до 400 лв. максимум.
За сега съм се спряла на тези два модела:

Fujifilm FinePix F80EXR
Canon PowerShot SX130 IS

Интересува ме според вас кой от двата модела е по-добър? Може и вие да предложите някой модел.
Нека да доуточня само какво точно търся- искам възможно най- доброто за тези пари. Да прави хубави снимки (доколкото е възможно въобще за фотоапарат от този клас и за тези пари), да снима бързо, цветовете да са възможно най- реалистични, да е с не по-малко от 10MP и да има оптичен zum не по малко от 10. За предпочитане е да има ръчни настройки,ако реша все пак да експериментирам с него, и да има колкото може по-добра стабилизация на образа за минимално размазване на снимките. Ще снимам всичко с него затова искам да прави хубави снимки във всякакви условия и при различна осветеност включително и вечер.
Размера на фотоапарата не е от значение за мен, не държа непременно да е супер компактен и да се събира в джоба ми. Батерията също е без значение каква ще е, просто искам хубави снимки и бързо да реаргира защото правя много снимки на детето си а там трябва като се улови подходящия момент и бързо да се снима. Много от снимките са ми в движение, по-динамични.
Ако някой може да помогне в избора нека да пише.
Благодаря предварително за съдействието:)



Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен цифров фотоапарат до 400 лв
Автор: J0R0   
Дата:   18-05-11 15:27

Компактен и бърз (че и да прави хубави снимки във всякакви условия)...
Това са несъвместими неща.
Точно компактните апарати са с по-бавен АФ, освен това имаш и допълнително забавяне, защото матрицата трябва да подаде това което виждаш към процесора, той да го обработи, да го подаде като информация към дисплея (или визьора), а в момента на натискане на спусъка, тая информация трябва да се изчисти за да се освободи матрицата за снимане...
На тъмно, малката матрица много повече шуми (или маже, ако са и турили шумоподтискаш софтуер) от голямата.
Ако ставаше така както ти си ги представяш нещата, кой щеше да е луд да си купува апарат с огледало и тежките, обемисти обективи за него.


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен цифров фотоапарат до 400 лв
Автор: krasimisa   
Дата:   18-05-11 15:47

Е, на мен ми е пределно ясно че има къде къде по- хубави фотоапарати и въобще не може да правим сравнение между сапунерките и огледално-рефлексните, но все пак ме интересува в посочения от мен клас фотоапарати и до посочената цена кое е най-доброто- като качество на снимките, бързина, цветове, стабилизация и т.н....изброила съм ги по-горе. Все пак аз няма да правя професионални снимки, а любителски.


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен цифров фотоапарат до 400 лв
Автор: stzz   
Дата:   18-05-11 16:58

Не виждам смисъл в сапунерките-лично мнение!!![smilie7]



http://www.htc.com/uploadedImages/WWW/Product/HTC_Sensation/details.png


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен цифров фотоапарат до 400 лв
Автор: baobab007   
Дата:   18-05-11 16:58

В момента във форума се продава един Fuji s9500 само за 280 лева. Машината е страхотна, писано е достатъчно за този модел. Според мен е страхотен модел за първи стъпки към по-сериозни апарати[smile]



Публикацията е редактирана (18-05-11 17:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен цифров фотоапарат до 400 лв
Автор: vladihg   
Дата:   18-05-11 17:07

...искам хубави снимки и бързо да реаргира защото правя много снимки на детето си а там трябва като се улови подходящия момент и бързо да се снима. Много от снимките са ми в движение, по-динамични...

Няма сапунерка която да отговаря на тези изсквания - иначе за статично снимане и 2та са ОК - на светло Канона е по-добър при по-слаба осветеност Фуджито.[shtrak]

Ей ти нянакво сравнение само че с по-добрия стар Ф70ехр


И Фуджито сравнено с компактния ултразум за 2010 според дпревю

http://www.dkamera.de/testbericht/bildqualitaet.html


П.П. линка явно не може да вмъкне директния сравнителен анализ - просто маркирай Ф70ехр и Самсунг ВБ650[shtrak]



Публикацията е редактирана (18-05-11 17:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен цифров фотоапарат до 400 лв
Автор: krasimisa   
Дата:   18-05-11 18:00

Предпочитам нов фотоапарат. Ако е втора употреба поне да е супер запазен, без видими следи от ползване. Знам че много искам, но...такива са времената, всеки иска с малко пари да купи нещо по-хубаво. Предпочитам фотоапарат който да не е със сменяеми обективи. Не съм професионален фотограф.
Има ли други мнения по въпроса кой от посочените от мен 2 модела фотоапарати е по-добър и защо?


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен цифров фотоапарат до 400 лв
Автор: krasimisa   
Дата:   19-05-11 15:21

Хайде помагайте!!! Никой друг ли няма мнение по въпроса?[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен цифров фотоапарат до 400 лв
Автор: vladihg   
Дата:   19-05-11 15:28

Това само че трябва да го ограничиш до 200-400 ИСО макс и да снимаш на ръчните режими предимно, че автоматичните не са ги докарали добре


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен цифров фотоапарат до 400 лв
Автор: krasimisa   
Дата:   20-05-11 23:58

А какво ще кажете за Panasonic Lumix TZ7 i TZ8, като алтернативен вариант на първоначално посочените от мен? Кой от четирите е по за предпочитане и би правил по-добри снимки?[smilie11]
Лично аз предпочитам FZ38 но вече идва доста над бюджета ми, за съжаление.[smilie9]


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен цифров фотоапарат до 400 лв
Автор: Suggs   
Дата:   21-05-11 08:13

krasimisa, дали снимката ще стане хубава, зависи много повече от уменията на снимащия, отколкото от апарата.
В твоя случай аз бих избрал някой от Canon SX130 / напишете тук URL на снимкатаSX120 / Panasonic TZ7 / TZ8 / TZ10 , след като ги изпробвам обстойно в някой магазин.



Публикацията е редактирана (21-05-11 20:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен цифров фотоапарат до 400 лв
Автор: krasimisa   
Дата:   21-05-11 09:37

Да, дилема винаги има- кой фотоапарат точно да избера, защото избора винаги е сведен до няколко модела. Въпроса е кой да е наистина и защо да избера единия пред другия? Това исках да знам!!! Едва ли някой е ползвал всички изброени модели че да ми каже кой точно да избера, но може би има някой който евентуално е работил в такъв магазин и има по- широк поглед върху посочените модели, или поне ги е изпробвал. Един човек който разбира от фотоапарти и без да ги е пробвал само като прочете пълните им характеристики и разбира за какво става въпрос и кой наистина би бил най- добрия фотоапарат за тези пари. Вие нали сте се събрали все големи професионалисти в този форум, дайте някое по- компетентно мнение. Аз и да пусна моделите за сравнение в някой сайт, това което пише нищо не ми говори, защото не разбирам от фотоапарати, затова именно съм писала тук, за съвет:)


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен цифров фотоапарат до 400 лв
Автор: nsirakov   
Дата:   21-05-11 09:45

KRAQSIMIRA В този ценови диапазон всички са едната стока.. избери го да ти е красив!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен цифров фотоапарат до 400 лв
Автор: krasimisa   
Дата:   21-05-11 16:51

Е де, аз да не си купувам фотоапарат за да ми стои за красота [smilie21]



Публикацията е редактирана (21-05-11 17:31)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен цифров фотоапарат до 400 лв
Автор: digitalgab   
Дата:   21-05-11 17:42

Вземи си най достъпния EXR от Fujifilm.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен цифров фотоапарат до 400 лв
Автор: krasimisa   
Дата:   21-05-11 17:45

Защо? Какви са предимствата на Fujito пред Panasonic TZ серията според теб?


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен цифров фотоапарат до 400 лв
Автор: digitalgab   
Дата:   21-05-11 17:48

EXR сензорът и хубавите цветове.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен цифров фотоапарат до 400 лв
Автор: krasimisa   
Дата:   21-05-11 18:02

Хм. Вчера в Технополис направих няколко снимки с един Panasonic TZ7 и останах очарована какви снимки прави. Супер бяха и 1:1 с оригинала. Снимах и движещи се хора и въобще не стана размазана снимка, перфектна картинка. За съжаление не си носех в момента мемори картата за да си запазя снимките и да ги разгледам на компа след това. Затова и не експериментирах да снимам с други модели в момента, но този ми хареса (поне на тази светлина в магазина и на авто станаха добри). С Fuji така и не съм снимала още и нямам наблюдения, но тези дни и това смятам да направя:)[cool]



Публикацията е редактирана (21-05-11 18:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен цифров фотоапарат до 400 лв
Автор: digitalgab   
Дата:   21-05-11 18:31

Panasonic TZ7 e отличен избор за твоите цели. Само дето няма ръчни настройки.
http://prophotos.ru/reviews/14224-panasonic-lumix-dmc-tz7?page=3




Публикацията е редактирана (21-05-11 18:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен цифров фотоапарат до 400 лв
Автор: krasimisa   
Дата:   21-05-11 19:23

Ами една продавачка ми каза че TZ серията се отличавала с това че апаратите имали и ръчни настройки. Не пълни де, ами същите като на Fujito от EXR серията. А от този тест на TZ7 доколкото разбирам прави кофти снимки при ISO 1600. Това ще рече при много много малка осветеност, така ли? [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен цифров фотоапарат до 400 лв
Автор: digitalgab   
Дата:   21-05-11 20:02

Нормално е снимките на 1600 да не блестят с особени качества и това е така при повечето компактни апаратчета.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен цифров фотоапарат до 400 лв
Автор: bvsmp   
Дата:   21-05-11 20:11

Юни месец излиза новия Olympus SP610 UZ на цена 399 лева. Като характеристики е сравнително добър за цената си ... но мисля че няма ръчни настройки. Най-добре е да го пробваш добре преди да го купиш, който и да е модел щото тук всеки има различен критерий....

http://magazin.photosynthesis.bg/offer/100104007008.html



Публикацията е редактирана (21-05-11 20:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен цифров фотоапарат до 400 лв
Автор: theblame   
Дата:   21-05-11 22:03

малко над 400 е но все пак го погледни.... Nikon CoolPix S8100

http://www.photographyblog.com/reviews/nikon_coolpix_s8100_review



Публикацията е редактирана (21-05-11 22:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен цифров фотоапарат до 400 лв
Автор: krasimisa   
Дата:   21-05-11 22:53

Не виждам нищо кой знае какво интересно в този Nikon. Същите характеристики има като останалите само, че е със 100лв. по-скъп, не си заслужава според мен:)[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен цифров фотоапарат до 400 лв
Автор: teoget   
Дата:   21-05-11 23:00

Сигма дп1 от базара!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »