Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Избор на апарат
Автор: Fellfrosch   
Дата:   19-05-11 00:23

Здравейте :) Начинаещ съм очевидно в тази всеобхватна материя фотография. Важното е според мен, че имам желание да се запзоаня колкото се може по-добре с нея. Пред мен обаче стои трудното начало с изобра на апарат. Тук изникват множество въпроси отностно марка и прочие. Най-важният за съжаление е сумата която мога да си позволя. Тя е около 500лв. може би малко повече, ако си струва да се дадът 550лв за нещо по-хубаво да кажем. Ще съм благодарен ако ме ориентирате към модел който би се вписал в този бюджет и евентуално би бил най-доброто за тези пари. Не искам да правя портрети или нещо много специализирано, по-сскоро за по-широка употреба като начало. Предварително благодаря за отговорите и отделеното време и внимание :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на апарат
Автор: r0bz0mbie   
Дата:   19-05-11 01:44

Не си уточнил ДСЛР ли искаш, или не. Ако не е http://www.technomarket.bg/products/09094991/canon-powershot-sx130-is-black това ще ти свърши чудесна работа според мен, даже ще ти останат пари за статив и чантичка, например. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на апарат
Автор: Fellfrosch   
Дата:   19-05-11 10:42

Да, по-скоро ми се иска да е DSLR, замислям се че може дори втора ръка да потърся, но нито имам представа къде(имам възможност да обикалям в София, а така или ианче предполагам за тук ще може най-вече да ме ориентирате) нито имам представа и апаратите втроа ръка как вървят като цени и качество. Така, че не е болка за умиране да си взема като начало нещо втора ръка дори. Идеята както е ясно ще е по-добро качество за по-малко пари било то и на стао.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на апарат
Автор: ivanov.10   
Дата:   19-05-11 11:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на апарат
Автор: Fellfrosch   
Дата:   19-05-11 11:41

Сапунерките ги изключваме от класациите - ясно е :) Нито ми трябват мп3 плеъри в апарата дори не държа на видеото. С апарата ще се правят снимки. Освен предложението за този нов ДСЛР, дали няма да се покраднат идеи за нещо 2-ра ръка. Предполагам това, че апарата ще е 2ра ръка не е толкова кофти. Ако може мнения отностно решения в тази насока :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на апарат
Автор: mitku   
Дата:   19-05-11 11:57

Canon 400D + 18-55IS може би ще се вмести в бюджета ти като оптимално решение за парите, които си събрал. Но аз лично бих ти препоръчал да събереш още към 200лв. и около (или малко над) 700лв. ще може да вземеш Nikon D80 + 18-55VR или Canon 450D + 18-55IS - и двете ще са едно отлично начало за (сравнително) малко пари. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на апарат
Автор: Fellfrosch   
Дата:   19-05-11 12:05

Благодаря за отзивите, а отностно магазини из София където може да потърся гореопоменатите апарати втора употреба или други сходни на тях.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на апарат
Автор: NeYCHeV   
Дата:   19-05-11 12:13

Според мен 350/400D като за начало е най подходящо... втора ръка от базара...потърси..

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на апарат
Автор: r0bz0mbie   
Дата:   19-05-11 12:17

И аз така направих, 400Д+18-55мм. Излезе ми малко под 500 лева и мисля, че е перфектен за начинаещи. По нататък мисля да си взема 50мм ф/1.8 и след това нещо със зуум.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на апарат
Автор: ivanov.10   
Дата:   19-05-11 12:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на апарат
Автор: Fellfrosch   
Дата:   19-05-11 12:33

Благодаря на всички за изчерпателните и много бързи отзиви. Не знам защо обаче някак ме влече към Никон, за сметка на Канон ... :) Отностно разликата между оптиката на двата апарата които предложихте никона с VR и канона с IS може ли малко разяснения :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на апарат
Автор: pefoto01   
Дата:   19-05-11 12:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на апарат
Автор: mitku   
Дата:   19-05-11 12:52

Слушай сърцето си ако имаш някакви предпочитания, тъй ще си най-доволен, а туй е важното. Ако предпочиташ Никон - както казах оптималното начало е Nikon D80 + 18-55VR, но ще излезе към 700 и нещо лв. Има и по евтини модели, но си заслужава да дадеш тез няколко лв. отгоре. Всички цени са на старо - тук от базара. VR и IS са съответни стабилизациите на обективите на Никон и Канон, т.е. туй са версиите със стабилизация на тез обективи. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на апарат
Автор: Fellfrosch   
Дата:   19-05-11 12:58

Тук е момента да се позичервя, защтоо не съм попрочел повече за да разбера тия неща сам, за IS ми стана ясн оче е ( image stabilization) но за другото не бях убеден. Благодаря за всички които отделиха време и вниамние на поста. Остава да попрочета още и да съгласувам финансовата осигуреност та да видим в крайна сметка до какъв резултат ще доведем нещата :) Благодаря отново на всички за бързите и учтиви отговори :) Радвам се че не бях нахулен, че нищо не рабзирам :D Хубав форум е този тук :) Благодаря. Поздрави !

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на апарат
Автор: thumper   
Дата:   19-05-11 14:31

И аз съм на мнение, че за тези пари Canon 400D + 18-55mm IS е оптималния избор. За 500-550лв не виждам просто какво по-добро. А за въпросните допълнителни 200лв, които трябва да събереш за читав Никон може към гореспоменатата система да прибавиш Canon 50mm f1.8, който много ще те открехне към фотографията, и който за цената си няма аналог при нито една марка.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на апарат
Автор: pefoto01   
Дата:   19-05-11 14:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на апарат
Автор: vladihg   
Дата:   19-05-11 15:10

...[cool]



Публикацията е редактирана (29-05-11 14:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на апарат
Автор: gpi72   
Дата:   19-05-11 15:47

Ще ми се и аз можех да отскоча до бъдещето за да съм така уверен [smilie8]



Публикацията е редактирана (19-05-11 16:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на апарат
Автор: Fellfrosch   
Дата:   19-05-11 16:32

Предпочитам нещо по-регулярно и текущо :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на апарат
Автор: serjy   
Дата:   19-05-11 21:08

добре де, човека иска ни-кон. сега е момента да се изявите, а не когато някой иска канон, или сони, или олимпус, или пентакс, или не знае какво иска. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на апарат
Автор: pefoto01   
Дата:   19-05-11 23:22

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на апарат
Автор: Fellfrosch   
Дата:   20-05-11 00:22

А Никон Д5000 не е ли също добра опция :?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на апарат
Автор: mitku   
Дата:   20-05-11 00:32

Зависи. Аз не бих го препоръчал - дори само (не)наличието на АФ мотор в тялото хич не е маловажно и обикновено се изплаща още с първия АФ обектив. Макар че някои хора си харесват Д5000. [smilie3]
Следващото след Д80 в такъв случай е да се замислиш за Д90, но там прите отиват още нагоре (към 1000 лв. само за тялото, пак на старо). [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на апарат
Автор: Fellfrosch   
Дата:   20-05-11 00:36

Да д90 вече са повечко пари. Д5000 ми се стори добър вариант и модела не е особено стар, но дали ще ми излезе наистина през носа липсата на АФ мотор и как вървят обективите които са си със собствен. И много ли се губи от липсата на такъв мотор в тялото.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на апарат
Автор: mitku   
Дата:   20-05-11 00:46

Трудно е да се каже колко важен за ТЕБ би бил АФ моторът в тялото... кристалната ми топка мълчи по въпроса. Всеки би ти дал препоръка от собствената си гледна точка, а твоята може да е съвсем друга (лошото е, че ти още не я знаеш). Но най-добре да решиш сам. Затуй казах, че аз не бих взел без мотор, но всеки си знае най-добре. Зависи какви обективи ще вземаш след туй, но както казах - средно още с първия АФ обектив, разликата са изплаща. Но пък ако ще си караш само с началния китак - лошо няма и безмоторно тяло да вземеш. Проблемът е, че повечето тъй тръгват с намерението да минат тънко, но после се оказва друго като те хване вируса по-сериозно. [smilie3]



Публикацията е редактирана (20-05-11 00:47)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »