Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Брояча ми се ресетна - помощ.
Автор: Апо   
Дата:   13-05-11 09:41

Брояча на Некса ми се ресетна и сега снимките отново започнаха с номер от DSC00001. Четох за обратни питания /как да си върнем брояча/ - е при мен се случи[smile] , но аз не съм го искал. Може ли да се оправи?
Не знам какво може да съм направил.

Новото видео е почнало от 00000, а не както си беше преди това с номер например 20110307175238.
Апарата стоя известно време без батерия, но пък часовника е точен[smilie11] .

Отговори на това съобщение
 Re: Брояча ми се ресетна - помощ.
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   13-05-11 09:59

Сигурен ли си, че се е ресетнал, а не е превъртял? За некса не знам, но при мен на 10К кадри започва отначало, като при чек си изписва точната бройка на затвора. Това за Nikon.

Отговори на това съобщение
 Re: Брояча ми се ресетна - помощ.
Автор: mugen   
Дата:   13-05-11 10:01

И Сонитата нулират на 9999, може да е това.

Отговори на това съобщение
 Re: Брояча ми се ресетна - помощ.
Автор: Апо   
Дата:   13-05-11 11:00

"Превъртял е" ама в друг смисъл. [smile]
Снимките ми с него са само към 2000.

Отговори на това съобщение
 Re: Брояча ми се ресетна - помощ.
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   13-05-11 11:10

Виж в книжлето ти това нещо да не си го оставил активно.

File Number - - Series
- Reset

Series continues file numbering to new cards, while Reset starts from 0001 when the card is formatted, replaced with a new card, all data is deleted, or the folder format is changed.

Отговори на това съобщение
 Re: Брояча ми се ресетна - помощ.
Автор: Апо   
Дата:   13-05-11 11:17

Това не можах да го разбера- не съм добре с английския. В момента апарата ми е на Series и след всеки формат на картата пак почва от начало, вече натрупах доста снимки с номер 1 [smilie11]



Публикацията е редактирана (13-05-11 11:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Брояча ми се ресетна - помощ.
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   13-05-11 11:25

Нещо не е наред. Значи това горе е за NEX3. Според него при Series, брояча продължава да отчита, при формат или дори да сложиш нова карта. При Reset занулява и започва отначало при формат на картата, нова карта и пр. Ако имаш книжлето погледни в него, ако ли не потърси някакъв .pdf в нета. Мен ако питаш, щом не влияе на качеството на видеото и снимките, big deal.

Отговори на това съобщение
 Re: Брояча ми се ресетна - помощ.
Автор: Апо   
Дата:   13-05-11 11:28

Извинявай. Пак направих опит и нещата са наред. Но не разбрах дали има възможност да си продължа старата номерация.

Отговори на това съобщение
 Re: Брояча ми се ресетна - помощ.
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   13-05-11 11:33

След подобно зануляване едва ли. В смисъл имаш нова номерация, но ако има отчитане на затвора, там бройката не мърда.

Отговори на това съобщение
 Re: Брояча ми се ресетна - помощ.
Автор: didesignbg   
Дата:   13-05-11 11:40

щракни един кадър, отвори картата в кард рийдър и му промени номера на отколкото искаш да продължиш (или сложи стар файл с поредна номерация от която искаш да продължиш). Върни картата в апарата и щракни пак. Провери какво се случва с именуването.
При канони и никони работи и често поражда лош номер на продавачите, когато някои си пъхне картата.

Отговори на това съобщение
 Re: Брояча ми се ресетна - помощ.
Автор: Апо   
Дата:   13-05-11 11:50

Стана.[cool]
Много благодаря[beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »