Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Специфика в стабилизацията на Тамрон 17-50/2.8 ВЦ
Автор: pefoto01   
Дата:   12-05-11 00:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Специфика в стабилизацията на Тамрон 17-50/2.8 ВЦ
Автор: dpurple   
Дата:   12-05-11 01:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Специфика в стабилизацията на Тамрон 17-50/2.8 ВЦ
Автор: neuromancer   
Дата:   12-05-11 01:16

От моя опит с няколко стабилизирани обектива на Канон (не последен модел), това е в сила и за тях.
За да задейства стабилизацията е необходимо някакво време (не съм сигурен дали е много повече от времето за фокусиране).
Най-последното поколение стабилизирани обективи може да е различно.

Отговори на това съобщение
 Re: Специфика в стабилизацията на Тамрон 17-50/2.8 ВЦ
Автор: pefoto01   
Дата:   12-05-11 01:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Специфика в стабилизацията на Тамрон 17-50/2.8 ВЦ
Автор: Plamen11   
Дата:   12-05-11 01:31

Аз лично при този тип снимане с подобен обектив бих изключил стабилизацията,освен ако не искам да постигна някакъв ефект на по-ниска скорост.Не знам дали не греша,защото не съм имал обектив със стабилизация,пък и не съм снимал много репортажи,но не виждам голяма полза от нея при такова снимане на това фокусно разстояние,в този диапазон.Така че дори и да има подобно забавяне не мисля,че е голям проблем и е решаващо при избора.

Отговори на това съобщение
 Re: Специфика в стабилизацията на Тамрон 17-50/2.8 ВЦ
Автор: pefoto01   
Дата:   12-05-11 01:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Специфика в стабилизацията на Тамрон 17-50/2.8 ВЦ
Автор: dpurple   
Дата:   12-05-11 01:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Специфика в стабилизацията на Тамрон 17-50/2.8 ВЦ
Автор: pefoto01   
Дата:   12-05-11 01:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Специфика в стабилизацията на Тамрон 17-50/2.8 ВЦ
Автор: mitku   
Дата:   12-05-11 08:06

Пробвал съм го и аз няколко пъти тоз стабилизирания Тампон (с мисълъа да намеря заместник на Никор 16-85), но в крайна сметка - НЕ ми харесва (и все още не виждам такъв "заместник", освен разбира се Никор 17-55/2.8 или да речем Никор 17-35/2.8, но там парите са други). Специално на този (д)ефект на "подскачане" във визьора със стабилизирания Тампон не съм му обърнал внимание като съм тествал... обективчето има достатъчно други "минуси". Най-малкото - бих предпочел нестабилизираната му версия, която дава определено по-добра картинка. Стабилизираните които съм пробвал, освен всичко друго ми даваха и някаква странна и доста сериозна загуба на острота от едната страна на снимката, главно на широкото при отворена бленда (което обаче най-често използвам). Нямам намерение да споря - само споделям. Но бих ти препоръчал да не отдаваш голямо значение на стабилизацията - има много по-важни неща, които да гледаш от един обектив. Аз лично на твое място бих избрал Никор 17-55/2.8 за изискванията ти - изпада в базара около 1100-1200 лв. [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Специфика в стабилизацията на Тамрон 17-50/2.8 ВЦ
Автор: zbonev   
Дата:   12-05-11 09:19

mitku: Никор 17-55/2.8 също си има някои недостатъци, като проблема с кривината на фокусната равнина на широкия край, но няма никога пълно щастие [smile] И между другото цените от 1200лв. ми се струват малко занижени, предвид състоянието в момента на чуждите пазари (виж ибей) където цените скочиха занчително след земетрсенията и поради повишеното търсене, като стана ясно че тази година Никон отново няма да изкарат нищо по-добро в този сегмент.

Отговори на това съобщение
 Re: Специфика в стабилизацията на Тамрон 17-50/2.8 ВЦ
Автор: simbon4o   
Дата:   12-05-11 09:28

за никон 17-55 2.8 си е най-доброто. Както за пентакс 16-50 2.8 и т.н. Тамроните и сигмите първо са изкарани във версия без нищо, мотор, стабилизация. На база на опити със първите версии и последващи със сигми мога да кажа че после като им добавят екстри ги скапват оптически. Тамрон явно също... а съм пипал някои никори със VR и за мен този надпис значи - кеф!

Отговори на това съобщение
 Re: Специфика в стабилизацията на Тамрон 17-50/2.8 ВЦ
Автор: mitku   
Дата:   12-05-11 09:53

@zbonev - да, в ebay вече 17-55/2.8 върви по-скъпичко, но тук в базара все още цените са по-ниски (но пък по-рядко изпада)... доколкото си спомням - наскоро в базара се продаде един 17-55/2.8 за 1000лв. (може и да греша), което си е направо порадък. [smilie3]



Публикацията е редактирана (12-05-11 09:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Специфика в стабилизацията на Тамрон 17-50/2.8 ВЦ
Автор: zbonev   
Дата:   12-05-11 11:13

mitku: както бях писал и преди ако видиш, а също пробваш и харесаш разбира се, такъв обектив особено за такива смешни пари, който да няма някакъв сериозен проблем или да е супер ползван и търкалян къде ли не - вземай смело, заслужава си парите. Винаги проверявайте по серийния номер кога долу-горе е произведен даден обектив (за никорите има инфо) и питайте за причина за продажбата (да ме извиняват противниците на това въпросче :), че да не стават грешки [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Специфика в стабилизацията на Тамрон 17-50/2.8 ВЦ
Автор: pefoto01   
Дата:   12-05-11 15:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Специфика в стабилизацията на Тамрон 17-50/2.8 ВЦ
Автор: cameraman   
Дата:   12-05-11 16:29

Токината16-50/2,8 е казват добър, а конструкцията била на пентакския ленс... Много солидно изглежда, но май няма стабилизиран вариант..

Отговори на това съобщение
 Re: Специфика в стабилизацията на Тамрон 17-50/2.8 ВЦ
Автор: zbonev   
Дата:   12-05-11 18:58

Тамрона твърдо го предпочитат без стабилизацията и явно има защо... [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Специфика в стабилизацията на Тамрон 17-50/2.8 ВЦ
Автор: pefoto01   
Дата:   13-05-11 00:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Специфика в стабилизацията на Тамрон 17-50/2.8 ВЦ
Автор: mitku   
Дата:   13-05-11 08:12

Е, за таквиз случаи си има серийни снимки, статив (или монопод или просто да подпреш апарата по-стабилно) и/или ИСО и/или светкавица. С течение на времето ще видиш, че стабилизацията ще ти липсва все по-малко докато по някое време ще спре да ти липсва изобщо. Както казах и по-горе - не дръж толкоз на стабилизацията едва ли не като самоцел... тя е най-маловажното нещо в системата. Добре е да има (помага понякога човек да се глези и да не влага достатъчно мисъл и старание), но и да няма - има доста други по-важни неща, а липсата й може без проблем да се заобиколи със ЗАУ. Но както и да е - все пак парите са си твои и можеш да ги харчиш за каквото ти харесва. [smilie3]



Публикацията е редактирана (13-05-11 08:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Специфика в стабилизацията на Тамрон 17-50/2.8 ВЦ
Автор: zbonev   
Дата:   13-05-11 10:37

Автора на тази тема в руски форум има нестабилизирания Тампон - има доста снимки, може да ви е интересно... [smile]

Nikon D7000 Part II + FAQ

Выбираем светосильный штатник - Nikon, Tokina, Tamron



Публикацията е редактирана (13-05-11 10:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Специфика в стабилизацията на Тамрон 17-50/2.8 ВЦ
Автор: pefoto01   
Дата:   13-05-11 13:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »