Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Телеметрик и още нещо
Автор: virtus   
Дата:   11-05-11 21:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Телеметрик и още нещо
Автор: mitkomitashki   
Дата:   11-05-11 22:02

Аз си ползвам вградените светломери, щото все пак светломер, светломер, колко да е светломер, като тоя вградения мери директно през обектива спрямо твоя апарат, а този ръчния за който ти говориш отчита стандартни стойности. Ама стандарти, стандарти, колко да са стандарти [smilie18] [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (11-05-11 22:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Телеметрик и още нещо
Автор: asahi   
Дата:   11-05-11 22:07

Вграденият в телеметрика светломер не се различава по параметри от прост ръчен светломер. Просто населява тялото на фотоапарата.

Отговори на това съобщение
 Re: Телеметрик и още нещо
Автор: sikk   
Дата:   11-05-11 23:03

С ръчния светломер можеш да мериш както падащата, така и отразената светлина и да интерпретираш резултатите. С вградения в телеметрика светломер мериш само отразената. И все пак е по-добре отколкото без такъв.


Отговори на това съобщение
 Re: Телеметрик и още нещо
Автор: mitkomitashki   
Дата:   11-05-11 23:32

А бе аз що си мисля, че на мен ми е важно да имам информация само за светлината, която достига до сензора на фотоапарата [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Падаща, отразена, дрън, дрън, дрън, глупости на търкалета [smilie25]
бях чувал като малък, че всичко, което виждаме било отразена светлина, ма знае ли човек [smilie18] [smilie18]

-----

Вярно голяма глупост съм написал. [smilie10]



Публикацията е редактирана (12-05-11 09:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Телеметрик и още нещо
Автор: asahi   
Дата:   11-05-11 23:44

Миташки, проявяваш войнстваща некомпетентност. Лошото (не за теб) е, че учениците от Фучик излизат със същите знания.

Отговори на това съобщение
 Re: Телеметрик и още нещо
Автор: virtus   
Дата:   12-05-11 00:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Телеметрик и още нещо
Автор: mitkomitashki   
Дата:   12-05-11 00:04

А бе ти не ме гледай, че се заяждам в момента. То това е породено от настроенията на останалите във фотофорума.

Иначе ужким тия светломери дето ги защитавате уж мерят освен отразената светлина от обекта и тази от източника ама аз все си мисля, че вградените светломери са достатъчно точни за целите, за които използваме DSLR-ите си[cool] [cool] [cool]

P.S. По лошото е не моята войнствена некомпетентност, а това че сигурно повече от 60-70% от потребителите във форума не знаят, че имат такава джаджа във фотоапрата, пък какво остава да я използват [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (12-05-11 00:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Телеметрик и още нещо
Автор: asahi   
Дата:   12-05-11 00:16

Ок. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Телеметрик и още нещо
Автор: dpurple   
Дата:   12-05-11 00:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Телеметрик и още нещо
Автор: n1x0n   
Дата:   12-05-11 01:43

Това ако наистина преподаваш във Фучик

Да бе... ти представяш ли си верно?! [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Телеметрик и още нещо
Автор: dpurple   
Дата:   12-05-11 01:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Телеметрик и още нещо
Автор: XizoR   
Дата:   12-05-11 01:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Телеметрик и още нещо
Автор: guesswho   
Дата:   12-05-11 02:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Телеметрик и още нещо
Автор: alsash   
Дата:   12-05-11 08:45

Телеметрик и още нещо...то не е за всеки.....това е ниво на мислене и отношение към фотографията [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Телеметрик и още нещо
Автор: n1x0n   
Дата:   12-05-11 09:03

дали ще ти отнеме повече време да коригираш нещата за следващ кадър, или ще загубиш време и нерви да се разхождаш като гламав с джаджата

Ако амбициите ти във фотографията се простират до там да правиш неща с приемливо качество - никакъв светломер не ти трябва. Ако гониш наистина качествени кадри - трудно стават без мерене.

Отговори на това съобщение
 Re: Телеметрик и още нещо
Автор: guesswho   
Дата:   12-05-11 10:13

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Телеметрик и още нещо
Автор: xizor   
Дата:   13-05-11 02:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Телеметрик и още нещо
Автор: guesswho   
Дата:   13-05-11 03:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Телеметрик и още нещо
Автор: digitalgab   
Дата:   13-05-11 07:24

"Аз при дслр смисъл от светломер не виждам ",
guesswho, ми като не виждаш, купи си деселер без светломер и щракай на око. [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Телеметрик и още нещо
Автор: XiZor   
Дата:   13-05-11 08:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Телеметрик и още нещо
Автор: guesswho   
Дата:   13-05-11 09:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Телеметрик и още нещо
Автор: XiZor   
Дата:   13-05-11 09:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Телеметрик и още нещо
Автор: b00m   
Дата:   13-05-11 09:52

guesswho,
При наличие на два или повече източника на светлина, светломера си е незаменим помощник. Ако си снимаш само на дневна светлина, то може да минеш без него.

Отговори на това съобщение
 Re: Телеметрик и още нещо
Автор: momo81   
Дата:   13-05-11 10:28

"Телеметрик - мечти , реалностти или губене на време .Колко значимо е наличеито на вграден светломер .
Моля за съвети от хора снимали и снимащи с такива машинки .
Благодарности предварително ."

Аз напоследък все по-често снимам с телеметричен КИЕВ и лично за мен удоволствието е много по-голямо от това да снимам с дигитална камера. КИЕВ-а ми има вграден светломер, но е със селенова клетка, която отдавна не мери вярно и затова си нося на врата един ръчен немски светломер. Меря си и снимам(понякога хората те гледат странно, но пък пак казвам за мен е несравнимо удоволствие) Това което напоследък забелязвам със задоволство е, 4е при хубав скан на филма (обикновено използвам филми FUJICOLOR)цветовете, които получавам са бих казал по-добри от тези които полу4авам с дигиталната си камера. Може и да се заблуждавам, но... поне така ми се струва.



Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »