Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Как се снимата гоблени и картини
Автор: dianpapazov   
Дата:   11-05-11 09:56

Здравейте помолиха ме да снимам едни гоблени и картини, за рекламана кампания. Някой правил ли е такъв вид снимки, някакви предложения. Да използвам ли статив и светкавица. Багодаря ви предварително. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снимата гоблени и картини
Автор: asahi   
Дата:   11-05-11 09:59

Потърси информация за репродукция на картини.

Ползвай статив, центриран срещу картината (гоблена).
Ползвай поне две светкавици, които светят на 45 градуса отстрани.
Ползвай обектив с минимални геометрични изкривявания.
Ползвай сива карта - ще ти е полезна при последащата обработка.

Потърси ли информация за репродукция на картини?

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снимата гоблени и картини
Автор: fotorafi   
Дата:   11-05-11 10:10

Под картината или гоблена слагай ЦВЕТНА ТАБЛИЦА, за да можеш после да свериш цветовете-при сканиране или копиране на снимки

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снимата гоблени и картини
Автор: мара   
Дата:   11-05-11 10:15

зад стъкло ли са?

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снимата гоблени и картини
Автор: fantazia   
Дата:   11-05-11 10:23

с лекота!

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снимата гоблени и картини
Автор: iasen2   
Дата:   11-05-11 10:39

Хубаво е светкавиците да бъдат със софтбоксове. С еталон с бяла,сива и черна карта ще можеш да настроиш цветовете във фотошопа в секцията на curves с пипетатите клилаш върху шаблоните. има 3 пипети за бяло сиво и черно. Може да се наложи да преминеш в цветно пространство Lab за да запазиш цветовете при шарпене .

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снимата гоблени и картини
Автор: мара   
Дата:   11-05-11 10:49

дифузна мека дневна светлина. нямаш нужда от статив дори. това е при положение, че не са зад стълко, де.
и при положение, че няма да печаташ каталог на НХГ

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снимата гоблени и картини
Автор: iasen2   
Дата:   11-05-11 11:21

"дифузна мека дневна светлина."
Много обичам да гледам такива снимки

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снимата гоблени и картини
Автор: mikino   
Дата:   11-05-11 12:02

Отдавна се каня и аз да питам:
Ако картината е зад стъкло, как мога да избегна отражението на светкавицата. Това важи и за витрините, огледалата и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снимата гоблени и картини
Автор: dianpapazov   
Дата:   11-05-11 12:03

Да не са зад стъкло. И аз така си мислех да ползвам статив, със светкавица и дифузъор = ) Благодаря ви много. НЕ съм чел за репродукция на картини , но ето сега започвам, благодаря ви много за насоките, бяхте много полезни = ) [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снимата гоблени и картини
Автор: valen_tin   
Дата:   11-05-11 12:05

като махнеш стъклото :)

ако ще правиш репродукция за пари, би трябвало да е възможно. Ако ще снимаш картинката за спомен - поляризиращ филтър и снимане под ъгъл, и внимаваш с ъглите на светкавиците да не се отразяват към обектива директно.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снимата гоблени и картини
Автор: terminator   
Дата:   11-05-11 12:07

Хм. Аз съм снимал няколко гоблена, дори в рамки под стъкло. Навън, на дневна светлина, облачно време. Мисля че репродукциите станаха неразличими от оригиналите след минимална обработка и печат на фотохартия на солвентен принтер.
След като майка ми (която е избродирала оригиналите) е подарила на съседки някои от репродукциите, те дори са останали с впечатление, че това са истински гоблени, докато не им е разкрила малката тайна на безплатните подаръци :)

Ето една репродукция:


http://www.npocmak.com/A3+/4-IMG_8902-crop-res.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Как се снимата гоблени и картини
Автор: mikino   
Дата:   11-05-11 12:11

valen_tin
Благодаря за съвета. [shtrak]
Един хотел държеше да има снимки на картините в рекламата си - графики зад стъкло, та за това питах. Да се махнат стъклата на всички, ще е малко трудно, тъй че с филтърче и малко математика, мисля, че ще станат нещата [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снимата гоблени и картини
Автор: valen_tin   
Дата:   11-05-11 12:13

за реклама на хотел ако ще са в обстановката си под ъгъл даже трябва да стане по-интересно отколкото класическа репродукция [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снимата гоблени и картини
Автор: dianpapazov   
Дата:   11-05-11 12:17

Хахаха да малко математика = ) Аз снимам за нещо като изложба. Хората искат да си представят гоблените по света и ще ги изнасят или продават и искат да са заснети добре = )

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снимата гоблени и картини
Автор: мара   
Дата:   11-05-11 12:24

ето един-два примера:


http://photo-zona.net/images/user23808/album5880/large/1176318896_xvup2255_P2280877.jpg



http://photo-zona.net/images/user23808/album5880/large/1236076886_xvmx2910_2009_gaberuoky_platno_mix


цъкайте на линка за повече видимост.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снимата гоблени и картини
Автор: dianpapazov   
Дата:   11-05-11 12:26

Я дайте малко насики къде да открия материяли за репродукция на картини ? Линкове.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снимата гоблени и картини
Автор: iasen2   
Дата:   11-05-11 12:48

http://www.dynaphos.com/resource.php?id=43



Отговори на това съобщение
 Re: Как се снимата гоблени и картини
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   11-05-11 22:41

Имаш ли стъкло, малко променяш ъгъла на снимане, после с фотошопа поправяш кадъра. ))

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снимата гоблени и картини
Автор: MarinY   
Дата:   11-05-11 23:50

Нещо, което може и да те изненада: (просто ми се случи)
Две светкавици, филтър, фотоапарат по оста ... всичко като по книга, ама съм сложил фокуса на единичен и на всички кадри трих червената точка на фокус асистанта, отразена в стъклото.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снимата гоблени и картини
Автор: dianpapazov   
Дата:   12-05-11 22:48

хахахаха кофти, но полезен опит. Значи автоасист ОФФ = )

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снимата гоблени и картини
Автор: shsphoto   
Дата:   13-05-11 03:17

Аз съм снимал на ръчен фокус(фокусиране през live-view), от статив, без стъкло и на дневна светлина и изглеждаха добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се снимата гоблени и картини
Автор: MarinY   
Дата:   13-05-11 06:46

E чак пък live view! Като не ги правиш за 100 доларов каталог на Рембранд, правилата са прости. Бленда 5,6 до 8. гледаш да няма перспективни изкривявания. Осветлението РАВНОМЕРНО. Това трудно се вижда във визьора, просто изкуствените светлинни източници да са на 8-10 пъти по-голямо разстояние от широчината на картината, да са еднакви и на пределно еднакво разстояние. Сива карта или каквото ползваш за WB. Дистанционно или "на самоснимачка". Май това е всичко.
[beer]

П.П. На дневна светлина е доста подлъгващо, поради неконтролираните отражения от околните предмети и площи. Не отражения в стъклото, а различна осветеност на площа на картината. Нормално не се вижда, но можеш да го провериш като я насложиш в един ред няколко пъти и я погледнеш на екрана малка. (размер по-малък от пощенска марка за отделното кадърче). Ако не е перфектно, ще видиш ритмичните изсветлявания.



Публикацията е редактирана (13-05-11 06:52)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »