Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Избор на лазерен принтер А3+ какъв ???
Автор: da.fo   
Дата:   09-05-11 22:53

Тъй като не съм компетентен относно - цена на копие,сервиз и издръжливост бих искал да чуя мненеия преди да се хвърля в пазарното предлагане.
Благодаря предварително [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на лазерен принтер А3+ какъв ???
Автор: tvk75   
Дата:   10-05-11 00:13

хюлет пакард

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на лазерен принтер А3+ какъв ???
Автор: C41   
Дата:   10-05-11 00:16

И ксерокс се справят...[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на лазерен принтер А3+ какъв ???
Автор: asahi   
Дата:   10-05-11 01:59

Колко ще печаташ месечно?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на лазерен принтер А3+ какъв ???
Автор: da.fo   
Дата:   10-05-11 07:16

Знам ли [smilie8] ... примерно по 500-1000 листа.


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на лазерен принтер А3+ какъв ???
Автор: asahi   
Дата:   10-05-11 09:05

А какви параметри търсиш - дебелин ана хартията, качество на печат, примерно приложение?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на лазерен принтер А3+ какъв ???
Автор: pivanov   
Дата:   10-05-11 09:09

Провери Райс - занимават се с Минолта и имат програма да ти поддържат машината срещу заплащане на брой копия

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на лазерен принтер А3+ какъв ???
Автор: asahi   
Дата:   10-05-11 09:17

Найш ли в Каварна каква поддръжка ще му ударят?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на лазерен принтер А3+ какъв ???
Автор: imitev   
Дата:   10-05-11 09:34


За 1000 листа месечно каква ли цена ще излезе на копие [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на лазерен принтер А3+ какъв ???
Автор: asahi   
Дата:   10-05-11 09:43

Може пък да се развие бизнеса.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на лазерен принтер А3+ какъв ???
Автор: kadar   
Дата:   10-05-11 10:27

може може [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на лазерен принтер А3+ какъв ???
Автор: da.fo   
Дата:   10-05-11 11:40

A бе дебелина [smilie8] тънка хартия ... постоянно идват и питат за разпечатване във фотото на разни чертежи, документи и т н. А в Каварна няма предлагане на тази услуга за формат А3+ .


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на лазерен принтер А3+ какъв ???
Автор: ecobo   
Дата:   10-05-11 11:46

Данчо, като вземеш принтера, ще спрат да питат, винаги така става [smilie5]

Вземи си една рециклирана Минолта и си свиркай.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на лазерен принтер А3+ какъв ???
Автор: da.fo   
Дата:   10-05-11 11:56

Ами аз на него ще си принтирам и некролозите А4 , че сега ги правя на един мастиленоструен но се размиват неламинираните. А ламинираните ако ги надупчат с кабари и влезе вода вътре и .... няма никой [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на лазерен принтер А3+ какъв ???
Автор: asahi   
Дата:   10-05-11 11:59

Тури една кафе машина по-добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на лазерен принтер А3+ какъв ???
Автор: da.fo   
Дата:   10-05-11 12:19

И това и това ще има отпред [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на лазерен принтер А3+ какъв ???
Автор: jarjar_   
Дата:   10-05-11 13:03

Ако става въпрос основно за чертежи, мисля, че А3+ формат, може и да е недостатъчен. Тогава би било по-добре - плотер(широкоформатен принтер).
Ако пък наистина само те интересува единствено лазарен цветен принтер А3+ формат (Този формат официално не съм го чувал, неофициално го водят 429х483мм или 429х423мм, не знам кои размер имаш в предвид), бих предложил да гледаш и SRA3 формат (което е 320х450мм, ако ти върши работа). В тези два формата общо взето ще имаш избор между HP, Konica Minolta ,Xerox и Oki Systems. Не знам , коя от тези фирми, поддържа добър сервиз в България и добри цени на консумативите, но по правило най-евтин ще е принтерът на HP. Преди , ми бяха казвали, че Kyocera имат добър сервиз и добри цени на консумативите, т.е. е добре и тях да погледнеш.
Лично бих ти предложил Oki Systems, но не знам, какъв им е случят в България . Успех!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на лазерен принтер А3+ какъв ???
Автор: asahi   
Дата:   10-05-11 13:17

От гореизброените само ксерокс имат директен сервиз в представителството си. Останалите разчитат на сервизите на фирмите - дистрибутори.
HP сервизи
КМ - Райс и Випимекс
Oki - Инфостар
Xerox (за Варна) - ИнфоАДЛ, Булранг, Еврокопи, ПЦ-1



Отговори на това съобщение
 Re: Избор на лазерен принтер А3+ какъв ???
Автор: Ondine1   
Дата:   10-05-11 13:28

Ако ще взимаш A3,взимай HP.[cool]

Обаче само сравни цените ;) Плотери

На тях можеш да разпечатваш всякакви формати до максималния ,който е обявен ;)В смисъл,че ,ако се води А2+,можеш да разпечаташ и А5,А4,А3+А2 ;)

Самият принтер А3 е нереално скъпа инвестиция ;)[smilie10]

п.п.ако ще разпечатваш чертежи с това ще убиеш коня [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на лазерен принтер А3+ какъв ???
Автор: jarjar_   
Дата:   10-05-11 13:28

В такъв случай,ако, сервизът на Oki Systems е надежден, с консумативите нещата са наред и цената на принтера е ОК, гласувам с две ръце.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на лазерен принтер А3+ какъв ???
Автор: da.fo   
Дата:   10-05-11 14:17

Не, основно няма да е за чертежи ... няма такова търсене , че да покрие инвестицията само на плотер. Каварна е малък град и затова искам нещо по универсално. Само , че никой не предложи определен модел а само фирми [smilie8]
Мислех си , че все ще има някой нещо подобно и ще сподели - толкова и толкова ми струва тонера, потдръжката и т н на този модел ХХХХ


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на лазерен принтер А3+ какъв ???
Автор: Ondine1   
Дата:   10-05-11 14:43

[smile] Да ти кажа честно, около мен има 4 принтера+1 плотер,но не водя такава статистика [smilie11],иначе бих споделила с удоволствие [smilie3] Но за мен HP си е принтера да ме прощават другите марки сменила съм за 11 години няколко...

А и все пак всичко зависи от употребата.Когато купуваш на всеки принтер в характеристиката пише колко копия прави ,питаш и на самия тонер каква е цената и си правиш сметката за себе си.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на лазерен принтер А3+ какъв ???
Автор: iva_drag   
Дата:   10-05-11 15:04

Canon iRC2620
SRA3, 250g/m2, дуплекс, копир, притер скенер, мрежа, един цвят е към 313.00 лв за 25000 копия при 5% запълване.


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на лазерен принтер А3+ какъв ???
Автор: jarjar_   
Дата:   10-05-11 15:07

Добре, бих предложил нещо конкретно, ако отговориш на въпроса за Формата! и каква плътност на печата искаш да поддържа. Оп и най-важното- Колко мъни? Tъй като не знам, ще ти покажа в Германия какви са горе долу цените на цветни лазерни принтери формати А3+ и SRA3 - ТУК , за да си направиш сметка на началната инвестиция. Най-евтиния е Hewlett-Packard HP Color Laserjet CP5225, а гледам в сайта, който е дал по-горе колегата, го има ЕТО .
Друго предложение с малка начална инвестиция са, цветните мастилено-струйни широкоформатни принтери, Ето информативно.
Та според мен виж първо каква началната инвестиция си готов да отделиш, а след това гледай цени на консумативи, дали имат заместители, сервизи и т.н.

Редакция> Опа с едно уточнение, аз говоря за ЦВЕТНИ ПРИНТЕРИ! Ако са черно-бели, там има доста други варианти.



Публикацията е редактирана (10-05-11 15:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на лазерен принтер А3+ какъв ???
Автор: luboombre   
Дата:   10-05-11 15:23

Според мен вариантите са няколко,в зависимост от наличната ти техника в момента.Най-вероятно имаме сходна дейност.Аз разполагам с 3 мастилени принтера единият от които със СНПМ с пигментни мастила всички А4 и една копирна машина Canon iR----също А4.Ако става въпрос за копиране и печатане на А3 не ти трябва плотер.Ако печаташ снимки вземи си пирнтер А3+ със СНПМ с пигментни мастила и ще решиш няколко въпроса!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »