Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Помощ за проблем: "this motion image can not be played"
Автор: playan   
Дата:   09-05-11 09:47

Привет,
Обръщам се за помощ и съвет от всички, които са имали този проблем и имат решение на въпроса:
Фотоапаратът ми е Panasonic Lumix DMC-G2 закупен чисто нов. Сложих му карта A-Data 32GB Class 10. След успешно записване на около 20-30 снимки и видео клипове (кратки - около 15-секундни до минута и нещо) при преминаване в режим Playback всичко е нормално - и снимките, и клиповете се разглеждат без проблем.
Но от даден момент нататък, независимо че записите протичат успешно, при преминаване отново на режим Playback ми излиза черен екран с надпис "THIS MOTION IMAGE CANNOT BE PLAYED" и не може да се види нищо от заснетото или засниманото. При изкл/вкл на апарата проблемът се оправя, но само за успешно заснетите допреди това файлове. Оттам нататък каквото е заснето, си остава черно с надписа по-горе.
Когато отворя картата чрез свързване на апарата към РС с USB кабела, намирам в директорията MJPEG много папки и файлове без разширения и с имена на странни символи и йероглифи, като всеки от тях сочи обем в гигабайти (?!?). Изрично подчертавам, че никога не снимам видео в MJPEG, а само в AVCHD формат, за който в картата има отделна директория. Там последните "повредени" файлове при отварянето си тръгват около 1-2 секунди, сетне насичат и замръзват. И странното е, че показват заснети кадри сякаш от един и същ клип.
Картата форматирам неколкократно на самия апарат както си е правилно, но всичко се повтаря отново.
Та ако някои са имали такъв проблем, нека помогнат и ме посъветват: дали наистина картата ще да е проблем? Поне това пишат в чуждестранните форуми.
Предварително благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за проблем:
Автор: Magnifico   
Дата:   09-05-11 10:24

Паметта която ползваме в апаратите си е доста важен фактор и е грешно да дадеш не малка сума за апарат пък да го лишиш от качествена памет.

A-Data - каква е тази марка [smilie11]
32гб [smilie11]

За това мисля, че проблемът е в картата, пробвай с друга как ще стане.
Аз лично не ползвам карти по-големи от 4гб. Колкото по-големи, толкова по-голяма възможност да загубиш голям обем запис.

ПС: форматирай я в апарата, надявам се така правиш.



Публикацията е редактирана (09-05-11 10:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за проблем:
Автор: playan   
Дата:   09-05-11 10:37

Да, винаги форматирам картата в самия апарат, дори по простата причина че не разполагам с Card Reader за друг начин, но ще си взема един такъв, чрез който да тествам самата карта на РС със софтуер за откриване на "fake" или друг проблем по паметта на картата.
Иначе A-Data се използва от много потребители по света, знам ли...

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за проблем:
Автор: Magnifico   
Дата:   09-05-11 10:51

Ами не знам, аз за пръв път я чувам. И в B&H не се продава такава [smilie11]

За мен комбинацията от неизвестна марка + голям обем памет е предпоставка за неуспех.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за проблем:
Автор: playan   
Дата:   11-05-11 09:06

Вчера приятел ми даде за тест своята microSD карта A-Data 4GB Class 6 - сложих я в апарата с SD адаптер и противно на песимистичните ми очаквания тази карта си свърши работата без каквито и да са проблеми!!!
Наснимах сума HD видео клипове, нащраках куп снимки безразборно просто така заради теста - направо никакъв сбой! Странна работа, хмм...

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за проблем: "this motion image can not be played"
Автор: GOSPODIN   
Дата:   11-05-11 09:15

В картата ти е проблема. Подозрително много ГБ от доста евтина марка. Препоръчвам ти максимум 8ГБ от марките Сандиск или Лексар.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за проблем: "this motion image can not be played"
Автор: asahi   
Дата:   11-05-11 09:45

Откъде си купил картата? На каква цена беше? Пазиш ли си касовата бележка?

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за проблем:
Автор: playan   
Дата:   11-05-11 11:23

Като отговоря, веднага знам какви ще са коментарите:
Закупих я от британския eBay, излезе ми с доставката 58лв (!!!), освен това всички коментари и рейтинг за продавача и до момента са 100% положителни и доволни от тази карта.
Ще я форматирам на РС на ниско ниво, и то на пълен режим, а не Quick Format.
Знам за Sandisk и Lexar, ама като знам че 4 пъти по малък обем струват 3-4 пъти по-скъпо...



Публикацията е редактирана (11-05-11 11:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за проблем: "this motion image can not be played"
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   11-05-11 11:30

A-Data въобще не са дог бренд. Занимават се с памети от години. Виж все пак дали е такава. Много е вероятно да е някое менте на марката.

http://www.adata.com.tw/index.php?action=product&cid=7&step=2_1

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »