Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 550D от САЩ или Англия?
Автор: vboykov   
Дата:   08-05-11 19:39

Здравейте!

Скоро ще поизпаднат парички, с които съм намислил покупка на първия DSLR. Бях мернал око на 500D, който е на ръба на джоба ми.

Скоро се разрових и по американските/английските Амазон и Ибей и видях, че 550д върви около 850-900 долара/550 паунда, което е ок. 1200лв - толкова, колкото е 500D тук.
http://www.amazon.co.uk/Canon-Digital-Camera-18-55-3-5-5-6/dp/B0037KM0F8/ref=sr_1_1?s=electronics&ie=UTF8&qid=1304872599&sr=1-1 (Отдолу има продавач Amazon с цена 557 паунда? )

http://cgi.ebay.com/New-Canon-DSLR-Kiss-X4-550D-18-55mm-Lens-8Gifts-US-/170632481497?pt=Digital_Cameras&hash=item27ba7d0ad9

Ако може някой с опит в по-сериозните презокеански покупки да сподели мнение по въпроса. Предполагам, че няма да получа гаранция от САЩ, за Англия как стоят нещата? Надеждни ли са продавачите?

Отговори на това съобщение
 Re: 550D от САЩ или Англия?
Автор: vladihr   
Дата:   08-05-11 20:16

Разликата между 550 и 500 е голяма.Аз имам 550 от една година и ще ти кажа ,че максимално се доближава до Канон 60д и канон 7д.Не говоря само за видеото ,пък и е с награди за миналата година.

Отговори на това съобщение
 Re: 550D от САЩ или Англия?
Автор: guesswho   
Дата:   08-05-11 20:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: 550D от САЩ или Англия?
Автор: malakar   
Дата:   08-05-11 21:11

Гаранцията от САЩ не работи. От Англия (а и от ЕС) би трябвало да е 1 година гаранцията. Препоръчвам ти пазаруване от ЕС или Острова, от САЩ ще трябва да се разправяш с митниците, да плащаш мито и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: 550D от САЩ или Англия?
Автор: vboykov   
Дата:   08-05-11 21:23

Мерси за съвета. В UKейския ибей има и много оферти за японски Kiss X3 от Хонг Конг, дали условията остават същите? В amazon-а им, пък най-ниската цена,чийто продавач е Amazon, пише доставка 1-3 месеца (изчерпано количество?)

Отговори на това съобщение
 Re: 550D от САЩ или Англия?
Автор: toc   
Дата:   08-05-11 21:28

Гледай да пише, че стоката се намира в Англия /или друга държава от ЕС/.
Това че е от Хонг Конг не ти върши работа - пак ще има митница, ДДС и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: 550D от САЩ или Англия?
Автор: vboykov   
Дата:   08-05-11 23:03

В италианския Amazon - 621€! Засега не срещам по-добра европейска цена, но и тази е повече от перфектна[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: 550D от САЩ или Англия?
Автор: kaizzersozze   
Дата:   08-05-11 23:29

От USA ако купуваш първо питай колко ще ти вземат в БГ за мито,за внос от страна извън ЕС.По принцип не е малка сума,провери! [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: 550D от САЩ или Англия?
Автор: canonio   
Дата:   08-05-11 23:34

Мито кажи-речи няма. Но ДДС-то е 20%.

Отговори на това съобщение
 Re: 550D от САЩ или Англия?
Автор: shsphoto   
Дата:   09-05-11 00:15

Не гледай в коя страна е регистриран сайта и в каква валута е обвявена цената, а от къде ще тръгне стоката и да има в наличност и по възможност плащане през PayPal - ако продавача поддържа плащаия през тях за други по-евтини стоки значе е горе долу сигурен, ако не е обявена такава опция не се занимавай, аз даже имах проблеми с един английски сайт от който бях купувал преди и сега в кризата просто изчезнаха и нищо не ми отговориха на няколко писма.Добре, че бях платил през PayPal та си върнах парите след като им писах оплакване. Не елошо да им пишеш първо едно писмо да видиш дали ще отговорят като ги питаш стоката имат ли я за колко време я експедират след плащането и т.н. и ако се бавят повече от 2дни не разчитай на такива.


Отговори на това съобщение
 Re: 550D от САЩ или Англия?
Автор: ссср   
Дата:   09-05-11 01:11

Може ли да кажете дали се начислява ддс за стоко купени от ЕС.

Отговори на това съобщение
 Re: 550D от САЩ или Англия?
Автор: asahi   
Дата:   09-05-11 01:48

На сайта, от който купуваш, цената е с incl. VAT, демек с включено ДДС.

Отговори на това съобщение
 Re: 550D от САЩ или Англия?
Автор: guesswho   
Дата:   09-05-11 01:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: 550D от САЩ или Англия?
Автор: vboykov   
Дата:   09-05-11 20:51

Мерси на всички за отзивите. Най-вероятно ако ще взимам, ще го взема от amazon.it

http://www.amazon.it/gp/product/B0037KM2IS/ref=ord_cart_shr?ie=UTF8&m=A11IL2PNWYJU7H


616 евро + 7 евро доставка - чиста работа, пък и няма да се бави много, а с малко късмет и гаранция ще има. Доста по-добре от 1600лв тук...

Отговори на това съобщение
 Re: 550D от САЩ или Англия?
Автор: джъмбо   
Дата:   09-05-11 21:03

уха.... италианската митница и пощи..... еми желая ти късмет

Отговори на това съобщение
 Re: 550D от САЩ или Англия?
Автор: Garfield   
Дата:   10-05-11 09:20

В момента има една промоция в Технополис виж тука на 6 стр., така че си помисли.


Отговори на това съобщение
 Re: 550D от САЩ или Англия?
Автор: asahi   
Дата:   10-05-11 09:22

Не разчитай на гаранция, важаща в България.

Отговори на това съобщение
 Re: 550D от САЩ или Англия?
Автор: malakar   
Дата:   10-05-11 10:19

Асахи сигурно от опит го казва, но все пак: европейската гаранция важи 1 година, т.е. без значение от коя държава в Европа си купил нещо имаш гаранция 1 година във всички оторизирани сервизи на съответия производител в Европа, поне на теория е така, нещата дето съм си ги купувал от чужбина за мое щастие си работят. В държавата, от която е купена стоката гаранцията обикновено е 2 или повече години. Провери дали пакета за доставка е застрахован при спедитора и за колко. И изискай номер на товарителницата (или както там се казва на италиански).

Отговори на това съобщение
 Re: 550D от САЩ или Англия?
Автор: yakumo   
Дата:   10-05-11 11:32

В момента има промоция на Канон.

Ако бях на твое място, бих се замислил - намираш студент/абитуриент и си го взимаш на място за 1549 лв., след известно време ще ти върнат 200 лв. по сметката и ти идва на 1349 лв. с китак и карта без да се занимаваш с пратки и митници.
http://magazin.photosynthesis.bg/offer/280501000104.html

[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: 550D от САЩ или Англия?
Автор: asahi   
Дата:   10-05-11 11:42

malakar, що не звъннеш в Канон България и не си изясниш въпроса? Искрено ще се радвам, ако си прав.

Отговори на това съобщение
 Re: 550D от САЩ или Англия?
Автор: malakar   
Дата:   10-05-11 12:01

Asahi, за Канон не знам, аз се рових из сайтовете на Никон и това беше общото положение. Дано не съм подвел някого де.

Отговори на това съобщение
 Re: 550D от САЩ или Англия?
Автор: vboykov   
Дата:   10-05-11 12:54

Това с премията го гледах и аз. Аз съм абитюрент, така че това не е проблем, обаче 1400 лева са някак си повече от 1200, които със зор ще събера.

До колкото прочетох в нета, гаранцията си важи в цяла Европа, дано ако недай си Боже стане нещо, не се заядат по български в нашия сервиз.

Отговори на това съобщение
 Re: 550D от САЩ или Англия?
Автор: ссср   
Дата:   11-05-11 11:00

Ако стоката която купуваме е извън ЕС и е нещо скъпо като 550д от къде се взима на пощата ли се праща или трябва да го вземеш от митницата и там да си платиш мита ддсета?
:)

Отговори на това съобщение
 Re: 550D от САЩ или Англия?
Автор: malakar   
Дата:   11-05-11 14:16

На митницата :)

Отговори на това съобщение
 Re: 550D от САЩ или Англия?
Автор: asahi   
Дата:   11-05-11 22:25

Бойков, не си абитюрент, а абитуриент, аби-ту-ри-ент. Компромисите в образованието водят до компромиси в живота. На път си да направиш такъв компромис, като не провериш предварително каква е ситуацията с гаранционната поддръжка на европейските канони в България.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »