Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Знам, че не е петък, ама...
Автор: vasileff   
Дата:   04-05-11 16:58

Накратко: позната на приятел иска да снимам класа им, тъй като завършват тази година ииии по много странна случайност се обърна към мен за "албум". Та нито съм наясно с цени, принтиране и прочие. Поне обработката горе-долу ще я оправя. [smilie5] Ще бъда благодарен за повече информация относно това каква цена (евентуално да й кажа) и дали въобще да се захващам. Тенк ю, предварително.

Отговори на това съобщение
 Re: Знам, че не е петък, ама...
Автор: alsash   
Дата:   04-05-11 16:59

....зависи колко си беден...

Отговори на това съобщение
 Re: Знам, че не е петък, ама...
Автор: vasileff   
Дата:   04-05-11 17:04

Достатъчно беден, че да не подмина пари, 'дощли от нищото', г-н фотограф.

Отговори на това съобщение
 Re: Знам, че не е петък, ама...
Автор: MauMyHa   
Дата:   04-05-11 17:08

дай аз да ги снимам[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Знам, че не е петък, ама...
Автор: malakar   
Дата:   04-05-11 17:08

Най-простото ти решение е да се обадиш на 5 случайно подбрани фото студия да питаш за цена за тази услуга. Махаш най-високата и най-ниската оферта, осредняваш другите 3 и това е твоята цена. Колкото повече оферти имаш, толкова "по-реална" ще ти е цената. Другия вариант е да дадеш цена "с пръст в небето", пък каквото стане. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Знам, че не е петък, ама...
Автор: vasileff   
Дата:   04-05-11 17:11

@MauMyHa, снимай ги, ама аз прибирам парите [smilie18] [smilie18]
@ malakar, благодаря за единствения адекватен отговор, май така и ще направя.

Отговори на това съобщение
 Re: Знам, че не е петък, ама...
Автор: marto   
Дата:   04-05-11 17:16

По-добре, не се захващай[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Знам, че не е петък, ама...
Автор: asahi   
Дата:   04-05-11 18:48

Ако все пак ще се захващаш първо измисли какъв продукт ще им предлагаш, после колко ще струва изработването му, после дали можеш да го напарвиш и ако няма да изкараш поне 300 лева отгоре не се захващай.

Отговори на това съобщение
 Re: Знам, че не е петък, ама...
Автор: alsash   
Дата:   04-05-11 19:10

...ох....вземи посети няколко рекламни агенц ии...поразпитай за колко могат да ти разпечатат тираж от Х бройки (ако се справиш с предпечат) и си калкулирай цена....ама да знаеш, че има доста моменти дето не знаеш какво ще се случи....та ги калкулирай и тях!....

Отговори на това съобщение
 Re: Знам, че не е петък, ама...
Автор: erotila   
Дата:   04-05-11 19:30

*****

Не ги слушай!
Вече всички дати са заети от Снимащи фотографи. Някой родители сега се сетиха че баловете са един път в живота.

прИпУрЪка:
ВДИГАЙТЕ ЦЕНИТЕ - пазарна икономика като нещо липсва цените скарат, като клиента на зор х2


вчера имах 3 обаждания за 24...
а преди три дена 9, мъ като си нямам клонинг-че

Отговори на това съобщение
 Re: Знам, че не е петък, ама...
Автор: MauMyHa   
Дата:   04-05-11 19:42

vasileff
Няма се справиш да знаеш това е групово снимане нищо няма да направиш[smilie3]

erotila
Дай ги на сам ама ще ги снимам с 18-55 и 60/2.8[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Знам, че не е петък, ама...
Автор: 3DF   
Дата:   04-05-11 20:16

.....Няма се справиш да знаеш това е групово снимане нищо няма да направиш[smilie3]......


Май единствения точен отговор по темата

До автора:

С всеки абитурент обикновенно върви фотограф или някой, който снима. Почва се от апартамента разни подготовки, роднини приятели и тн. В един момент всички от класа се събират на едно място и от там в ресторанта.

Както разбирам си поканен да снимаш КЛАСА. Това означава, че разполагаш с много малко време. Максимум 1 час докъто се изчакват да се съберат. Ще направиш няколко общи кадъра на класа. После на Тази с Онази . Онзи с друг или друга. И това е. Освен това, когато се събират ще имаш възможност да снимаш на посоки.
Погледни малко назад наскоро имаше тема по въпроса. А и някой бе казал, че снимал, като събрал по 4 лв на човек 30 души х 4 лв = 120 лв Човека доволен и учениците доволни. Намери темата.
Може да е малко - не знам.
Албуми разни - отделно.



Отговори на това съобщение
 Re: Знам, че не е петък, ама...
Автор: pumabg   
Дата:   04-05-11 21:06

Като гледам снимките ти смятам, че ще се справиш без съмнение! Концентрирай се 1 час, какво точно смяташ да правиш и как ще го направиш. Другото само ще дойде ...
Успех![beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Знам, че не е петък, ама...
Автор: borkond   
Дата:   04-05-11 21:21

Не е никак лесно - правил съм го за кеф и пак не останах доволен. Нямаш никакъв контрол върху светлината, цари хаос, за груповите снимки ти трябва добър обектив ако искаш качество, но ако са съгласни с компромиси - става!

Отговори на това съобщение
 Re: Знам, че не е петък, ама...
Автор: pumabg   
Дата:   04-05-11 21:28

Добър обектив и светкавица винаги могат да се вземат под наем ...
Аз бих ги гонил и светкал с широкоъгален в лицето с висока скорост
[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Знам, че не е петък, ама...
Автор: vasileff   
Дата:   04-05-11 21:29

Питах основно за цени, не си спомням да съм питал дали ще се справя ;) Но иначе бих искал да познавам дилъра на повечето тук ;) Плюс т'ва става дума за албум на класа, преди бала, не и по време. Контрола върху светлината е лесен, ако ги заведеш на подходящото място, обективите не ме притесняват ;) От толкова технически глупости, май забравяте за самата идея в снимката... хах

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »