Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 National Geographic тактика за снимки?
Автор: etto   
Дата:   30-04-11 16:27

Здравейте..мъчи ме един въпрос..т.е. мен и още един приятел..и двамата сме наясно ,че фотографите на National Geographic и Traveller снимат с професионални апарати..Canon 1Ds Mark III,IV,Nikon D3s,x,7000 и т.н. и обективите им също не падат по долу..хаселблат и т.н...Но като гледам снимките им нещо ме гложди..някак си с какъвто и фотоапарат да снимат..просто е прекалено нереално..каквато и да е светлината и приготовленията..та се чудехме дали използват Фотошоп за обработка или поне някакви цветли филтри или ефектни филтри :) ?

Отговори на това съобщение
 Re: National Photographic тактика за снимки?
Автор: asahi   
Дата:   30-04-11 16:30

Светлината е всичко [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: National Geographic тактика за снимки?
Автор: etto   
Дата:   30-04-11 16:31

Да и аз така предполагах..,но някак си..не знам и аз..просто..не знам какви извънземни професионалисти трябва да са за снимките им..според мен поне един затоплящ филтър ползват..или правят цветовете на ПС

Отговори на това съобщение
 Re: National Geographic тактика за снимки?
Автор: bordon   
Дата:   30-04-11 17:44

100% Фотошоп. Или друг редактор. [smile]
Освен всички други умения и техника с която разполагат.

[beer]



Публикацията е редактирана (30-04-11 18:09)

Отговори на това съобщение
 Re: National Geographic тактика за снимки?
Автор: guesswho   
Дата:   30-04-11 17:49

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: National Geographic тактика за снимки?
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   30-04-11 17:55

Не е задължително да е PS, но като цяло винаги има постобработка с някакъв софтуер, освен чисто правилното техническо изпълнение още на терен, било то с филтри или допълнително осветление. Обработката винаги е съществувала, още от преди времето на лентата.

Отговори на това съобщение
 Re: National Geographic тактика за снимки?
Автор: bordon   
Дата:   30-04-11 18:15

Аз лично не подлагам на никакво съмнение професионализма и техническото изпълнение, знанията и не на последно място финансовото обезпечение на тези фотографи. [smilie24]

Но при всички положения има постобработка на тези снимки, които ние виждаме като краен резултат.

[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: National Geographic тактика за снимки?
Автор: juslen   
Дата:   30-04-11 18:27

Само уменията, техниката и професионализма не стигат, поне не и за резултата който гледаме в списанието примерно.

Обработката при тях е сигурно 50% от работата по една снимка, просто няма начин да се получат толкова изящни и перфектно изпипани снимки директно от фотоапарата, поне аз си мисля, че не е възможно технически.

Отговори на това съобщение
 Re: National Geographic тактика за снимки?
Автор: fotorafi   
Дата:   30-04-11 18:36

През 80-те години в България дойде един фотограф на Нешънъл Джеографик.Обиколи на шир и на длъж страната, летя и снима със самолет,къде ли не ходи. Беше снимал над 300 филма, а в списнаието публикуваха... 15-20 снимки...

Отговори на това съобщение
 Re: National Geographic тактика за снимки?
Автор: guesswho   
Дата:   30-04-11 18:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: National Geographic тактика за снимки?
Автор: juslen   
Дата:   30-04-11 18:45

Естествено, че постобработката и цифровата фотография вървят ръка за ръка-това, че има няколко фанатици твърдящи обратното изобщо не е фактор.

Отговори на това съобщение
 Re: National Geographic тактика за снимки?
Автор: J0R0   
Дата:   30-04-11 19:13

Миналата година ми отпечатаха една снимка в НГ /българското/ директен джипег от апарата - Пентакс К10. Асахи е прав - светлината и темата правят кадъра. Не че понякога няма обработка, но не е тя основното.

Отговори на това съобщение
 Re: National Geographic тактика за снимки?
Автор: the_drug   
Дата:   30-04-11 19:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: National Geographic тактика за снимки?
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   30-04-11 19:27

the_drug

И за другите, които отказват да разберат. PS не открива топлата вода. Lightroom е словесна бъзикня с Тъмната стаичка. Обработка, като кроп, винет, маска, ретуш, сандвич и сигурно един куп дамгосвани от недоосведомените пуритани техники, са факт още по време на лентата. Друг много удобно пропускан факт е, че едва ли не Големите с едно натискане на спусъка са правили шедьовър. От 35 парчета пози, 34 са голд и евъргрийн. Няма такова нещо. В едно от книжлетата, които прехвърлях преди време имаше цитат на Ансел Адамс. Човекът се е радвал ако е имал една, пак ще го подчертая ЕДНА, читава снимка в месеца. Постпроцесинг си трябва. Случаи като на JORO са изключения, доказващи правилото. И под обработка не се разбира да се виси над един кадър 3 месеца и да се използва целият инструментариум на софтуера. И за капак, понеже се псува цифровото, че много се "щрака", ако си мислите, че тия хора не са мъкнали ленти едно време в прилично количество....



Публикацията е редактирана (30-04-11 19:29)

Отговори на това съобщение
 Re: National Geographic тактика за снимки?
Автор: guesswho   
Дата:   30-04-11 19:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: National Geographic тактика за снимки?
Автор: the_drug   
Дата:   30-04-11 19:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: National Geographic тактика за снимки?
Автор: D.S   
Дата:   30-04-11 19:43

Аз доколкото знам и съм гледал, фотографите там, освен че разполагат със всичко неопходимо и са много добри, имат много много време. Примерно лицето Х отива да снима на местото Y. Но не отива за 1-2 дена ами колкото време е неопходимо и е сигурен, че си е свършил работата. Гледа, ако не става пак. Гледал съм и един филм за натионал, където фотографа казва, че е на снимки повече от 12 часа на ден и така в продължение на месеци. И така като отделиш цялото си време, в крайна сметка нещата се получават. Та това според мен прави снимките - не техниката, фотошопа и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: National Geographic тактика за снимки?
Автор: stzz   
Дата:   30-04-11 19:47

Автор: bordon
Дата: 30-04-11 18:15

Аз лично не подлагам на никакво съмнение професионализма и техническото изпълнение, знанията и не на последно място финансовото обезпечение на тези фотографи.

Но при всички положения има постобработка на тези снимки, които ние виждаме като краен резултат.



[smilie24]



Всичко е от значение-както се казваше в една реклама!
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: National Geographic тактика за снимки?
Автор: guesswho   
Дата:   30-04-11 19:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: National Geographic тактика за снимки?
Автор: raskoll   
Дата:   30-04-11 19:59

мога ли нагло да се похваля?:)

http://travel.nationalgeographic.com/travel/parks/pirin-bulgaria/


макар че това не точно списание NG, а само онлайн версия на NG Travel... [smilie3]



Публикацията е редактирана (30-04-11 20:00)

Отговори на това съобщение
 Re: National Geographic тактика за снимки?
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   30-04-11 20:02

[smilie24]
Честито!

Отговори на това съобщение
 Re: National Geographic тактика за снимки?
Автор: vikitovikito   
Дата:   30-04-11 22:30

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: National Geographic тактика за снимки?
Автор: Alex-dan   
Дата:   30-04-11 22:36

Според мен снимките в НГ са с най-обща и елементарна обработка, не като форумски изцепки с еднакви небета, рисуване на какво ли не и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: National Geographic тактика за снимки?
Автор: pmartinov   
Дата:   30-04-11 22:40

Който разбира от осветление не му трябва обработка ,който не разбира се опитва с обработка да компенсира ,бая рисуване пада :)


Отговори на това съобщение
 Re: National Geographic тактика за снимки?
Автор: Lito   
Дата:   30-04-11 23:24

абсолютната глупост ... само невежа може да каже подобно нещо. отделно, има достатъчно литература където може да с разбере как се правят снимките там... ама защо ли да потърси някой преди да пише буквички тук ;)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »