Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Възможност за измама в ebay
Автор: malakar   
Дата:   27-04-11 19:34

Здравейте,

Става дума за продажба. Има купувач, който е купил нещо от мен. Плащането ще се осъществи в PayPal. Въпросът ми е има ли някакви рискове за мен. Ще изпратя стоката единствено на адреса от PayPal акаунта на купувача и то едва след като парите постъпят при мен. Не се сещам за друг начин да ме "прекарат", та затова питам тук, ако някой има съвет или си е патил, нека сподели моля. Благодаря предварително.

Отговори на това съобщение
 Re: Възможност за измама в ebay
Автор: 3DF   
Дата:   27-04-11 19:45

Ами то общо взето винаги е така. Плащаш и после получаваш стоката. Не виждам при всичко, което си написал, как могат да те прекарат. Ти получаваш парите и после пращаш стоката. Какъв е проблемът?

По принцип купувача трябва да се притеснява, че няма да си получи стоката след, като е платил. Напиши точния и верен адрес на купувача.

Отговори на това съобщение
 Re: Възможност за измама в ebay
Автор: d_ave   
Дата:   27-04-11 20:11

Задължително пусни партката с тракинг номер и веднага сложи тракинг номера в ebay. аз имах подобен случай - купувач от южна корея, който получи стоката, но веднага след това отвори case, че не е получена. аз веднага го рейзнах на клейм и ebay отсъди на момента в моя полза, тъй като бях сложил тракинг номер още при изпращането. е, оня ми писа негативен feedback от яд, че не можа да ме прекара, ама поне успях да се защитя.
иначе пратката със сигурност беше доставена, в техния тракинг даже пишеше часа, в който се е разписал за пакета.
трябва да следваш правилата на 100% и няма да има проблем. и винаги тракинг:)

Отговори на това съобщение
 Re: Възможност за измама в ebay
Автор: malakar   
Дата:   27-04-11 22:13

Текню за отговорите. Нашия базар може да е умрял, но пък да живее и-бей [cool] Явно в САЩ цените яко се вдигат, щом американец си купува апарат от немския и-бей [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Възможност за измама в ebay
Автор: GOSPODIN   
Дата:   27-04-11 22:41

malakar, какво се чудиш, като населението на Щатите е 300 милиона и има голямо търсене.

Отговори на това съобщение
 Re: Възможност за измама в ebay
Автор: malakar   
Дата:   27-04-11 23:30

GOSPODIN, бях написал един по-дълъг пост, ама го изтрих, благодаря ти за коментара. поздрави

Отговори на това съобщение
 Re: Възможност за измама в ebay
Автор: vlex   
Дата:   29-04-11 09:06

d_ave: Еб@ти смотания кореец [smilie10]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »