Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Няколко въпроса за М42 адаптерите
Автор: teoget   
Дата:   26-04-11 09:29

Здравейте!От няколко дни съм се зарибил да си купя адаптер за М42 за канон 40д.Тъй като нищо не знам за тях исках да попитам запознатите,какви са предимствата и недостатъците при снимането със старите обективи?Дали с този адаптер могат да се ползват различни марки обективи или само канонски?За какъв тип фотография се използват предимно.Нарушава ли се прекалено много качеството и остротата на снимката?И не на последно място от къде мога да си купя(освен Павилиона и Синтезиса)най-евтино в БГ адаптер с потвърждаване на автофокуса и микро аджъсмент(и какво ми помага той)?Надявам се някой да помогне!Поздрави!


Отговори на това съобщение
 Re: Няколко въпроса за М42 адаптерите
Автор: Батко   
Дата:   26-04-11 09:40

Предимства и недостатъци спрямо какво?
Има 3 вида адаптери доколкото знам:
а) адаптер, който само закрепва обектива към тялото
б) адаптер с потвърждаване на фокуса и твърдо зададена бленда ( примерно F2.0 )
в) адаптер с потвърждение на фокуса и пълно програмиране на данните и фокуса, но не разчитай да цепиш косми всеки път!
Canon нямат обективи на M42 - имат FD, така че всякакви M42 обективи можеш да слагаш, без Canon
Има всякакви обективи M42, така че се използват за всякакъв тип фотография.
Не по никакъв начин не се нарушава качеството - всичко зависи от обектива ( и от тялото ).



Отговори на това съобщение
 Re: Няколко въпроса за М42 адаптерите
Автор: teoget   
Дата:   26-04-11 10:24

Значи качеството на картинката се запазва и този адаптер не може да се използва за стари канонски обективи(за кях какъв е адаптера?)!От 3те вида ,къде мога да си купя последния(или предпоследния)на добра цена?Разбрах,че някой Слави от форума ги продавал.Има ли такъв човек?

Отговори на това съобщение
 Re: Няколко въпроса за М42 адаптерите
Автор: tofo   
Дата:   26-04-11 10:24

Сиромашкия вариант за снимане със светлосилен обектив. Става, де...[shtrak]
Slav61



Публикацията е редактирана (26-04-11 10:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Няколко въпроса за М42 адаптерите
Автор: teoget   
Дата:   26-04-11 10:31

Ами криза е още!

Отговори на това съобщение
 Re: Няколко въпроса за М42 адаптерите
Автор: tofo   
Дата:   26-04-11 10:37

А ти кажи имаш ли някакви ФД или М42 обективи. Щото ако нямаш- ситуацията е различна. [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Няколко въпроса за М42 адаптерите
Автор: Батко   
Дата:   26-04-11 11:13

Ето всякакъв вид адаптери M42: -->O<--

Ето адаптери от FD към EOS: --->( )<---
При този вид адаптери губиш качество и светлосила, защото има оптичен елемент!!!


Отговори на това съобщение
 Re: Няколко въпроса за М42 адаптерите
Автор: opeldjia   
Дата:   26-04-11 11:33

Без да претендирам за изчерпателност, ще споделя малко лични впечатления.
Най-серизното предимство е , че можеш да ползваш обективи които без адаптер не могат да се монтират. Естествено със всичките произтичащи предимства и недостатъци на конкретните обективи.
Недостатъци на монтирането с преходник:
- липса на АФ - за мен беше доста трудно да фокусирам, дори и с потвърждение на АФ, особено със светлосилни телеобективи(плитък ДОФ)
- липсата на скачащата бленда
- евентуално наличие на оптичен елемент в преходника който влияе на изображението

Относно качеството на изображението - то зависи най-вече от конкретния обектив и присъствието на опт. елемент в преходника, погледни тук за повече инфо:
http://www.bobatkins.com/photography/eosfaq/manual_focus_EOS.html





Отговори на това съобщение
 Re: Няколко въпроса за М42 адаптерите
Автор: mihajlov2   
Дата:   26-04-11 11:58

До преди около две години, ако не се лъжа, във Фотопавилиона продаваха руски платки с контактната система на Canon EOS. Купуваш си такава платка, купуваш си и М42 адаптер, и по схема си лепиш с лепило Капчица платката към адаптера. В платката е прошит фърмуер, който лъже електрониката на DSLR-а, че е куплиран Канонски EOS обектив. И така получаваш мерене (според отвора на диафрагмата) със всякакви стари обективи на М42. Както и потвърждение на фокуса. Проблемът е, че вече такива платки в Павилиона май че няма. Остава ИБей.

Отговори на това съобщение
 Re: Няколко въпроса за М42 адаптерите
Автор: iasen2   
Дата:   26-04-11 12:59

Аз съм пробвал с преходник с оптичен елемент ,само че за Никон .
Сложих ръчнофокусен обектив.
Вероятността да фокусираш нещо е минимална и си е късмет направо. Гледаш през визьора - всичко е наред , като видиш снимката - няма фокус .

Съвете ми е да не си губиш времето изобщо със стари обективи и преходници.

Отговори на това съобщение
 Re: Няколко въпроса за М42 адаптерите
Автор: Батко   
Дата:   26-04-11 13:16

iasen2, M42 не е за Никон! Никон си имат дърти Никори, които им пасват супер!
При мен потвърждаването на фокуса работи добре, снимките си се получават, освен това като искаш перфектен фокус има live-view за тази цел :)
Взех си някакъв Exaktar 55mm 1.4 - страхотен обектив, но все пак си предпочитам аутофокуса.
Абе за играчка става! [smilie24]

teoget, ако 100-200лв не са проблем за теб може да се обзаведеш с адаптер и 2 - 3 обектива. Може пък и някой съфорумец да ти подари някой. На сергиите до храма А.Невски е заринато със стара фотографска техника. Потърси във форума за качествени M42 обективи, но те държат сравнително висока цена защото има много колекционери - по 2 - 3 библиотеки пълнят с обективи.


Отговори на това съобщение
 Re: Няколко въпроса за М42 адаптерите
Автор: slav61   
Дата:   26-04-11 16:30

тук , предлагат
http://photovideo.biz/%D0%BD%D0%B0%D1%87%D0%B0%D0%BB%D0%BE




Публикацията е редактирана (26-04-11 16:32)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »