Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 За връщане на продукти в магазин.
Автор: LubanskyJR   
Дата:   25-04-11 19:46

Понеже се рових много и не можах да намеря кой знае какво реших да питам тук. Пък току виж знаете :)

Малко е специфичен въпроса.
Преди по-малко от 2 седмици закупих фотоапарат канон т3i от futureshop в канада (тук живея и уча). Работата е там, че не беше това, кото очаквах и реших да върна апарата.
Отидох в магазина дадох си касовата бележка, жената там го извади, включи, пробва... Взе ми бележката и без проблеми ми върна парите. Аз й дадох апарата и си отидох.
След известно време ми се обаждат от магазина и казват "елате да вземете обратно апарата, който сте закупили и да го заплатите. понеже сте го върнали счупен"...

В крайна сметка ме попитаха дали ще отида или те да предадат информацията на мениджъра и той да ме търси. Казах, че е по-добре. Искам да говоря с него. И така. Сега чакам да ми се обади.

Та въпроса ми е, изобщо могат ли така да искат да си взема нещо обратно след като съм го върнал вече и е било проверено от служителката им в изправност.. ?
И ако не отида могат ли да ми направят нещо? от типа на да извикат полиция или да ме сложат на бюро такова.. collection agency, тези, които събират парите, които хората дължат. не знам как се казва.
Изобщо могат ли да ме заплашат с нещо?

Благодаря ви. оценявам помоща. :)

Отговори на това съобщение
 Re: За връщане на продукти в магазин.
Автор: tziko   
Дата:   25-04-11 19:51

Според мен, след като веднъж са го приели, не могат да те търсят повече. Може някой сакат служител да го изтървал или нещо подобно и де опитват да накиснат теб(ако беше в БГ нямаше да се съмнявам) но най-добре говори с някой местен адвокат(ако не са мноо големи таксите).

Отговори на това съобщение
 Re: За връщане на продукти в магазин.
Автор: the_drug   
Дата:   25-04-11 19:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: За връщане на продукти в магазин.
Автор: e-mil   
Дата:   25-04-11 19:56

Ако те тормозят пиши на ей тия пичове:
http://futureshopsucks.com/

Като им гледам 6-годишния опит, предполагам, че все някой ще ти помогне. [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: За връщане на продукти в магазин.
Автор: nvassilev   
Дата:   25-04-11 20:03

Моят канон също го купих от Futureshop в Tunderbay,и служителят ми обясни,че мога да го върна мисля в едномесечен срок ако не отговаря на очакванията ми,така че не би трябвало да се притесняваш.Казваш,че камерата е била перфектна и толкова.Ако има проблем след това нали е гаранционен.Да се спасяват.

Отговори на това съобщение
 Re: За връщане на продукти в магазин.
Автор: LubanskyJR   
Дата:   25-04-11 20:08

благодаря на всички отново !! Помогнахте много :)
e-mil даже и не предполагах, че съществува такъв сайт :D но ще ги питам ей сега.
Благодаря.

Отговори на това съобщение
 Re: За връщане на продукти в магазин.
Автор: bleki1   
Дата:   25-04-11 20:36

Никой не може да те накара да си вземеш апарата обратно. Стоката е приета от техен служител т.е. сделката е приключила.

Отговори на това съобщение
 Re: За връщане на продукти в магазин.
Автор: goldfrapp   
Дата:   25-04-11 23:51

Апаратът е пробван и приет обратно, така че точка по въпроса. :) Ако настояват, питай ги как може да си сигурен дали не е счупен след като си го оставил и така. Виж и тяхното КЗП, предполагам, че са доста по-напред от нас.

Отговори на това съобщение
 Re: За връщане на продукти в магазин.
Автор: asahi   
Дата:   26-04-11 00:10

А бе казваш им "Сори, съдете ме" и да се оправят.

Отговори на това съобщение
 Re: За връщане на продукти в магазин.
Автор: MarinY   
Дата:   26-04-11 00:20

Абсурд е да те потърсят за върнато и прието нещо. Някой, лично се опитва да изкрънка пари. Няма да ти се обади менаджера.

Отговори на това съобщение
 Re: За връщане на продукти в магазин.
Автор: LubanskyJR   
Дата:   26-04-11 07:44

Благодаря на всички, които отговориха. Питах ги хората и в futureshopsucks.com
И те казаха:
By law once property is transferred over by legitimate use (in this case being a receipt with your signature), the new owner (future shop) is at fault for the asset being the camera in what ever shape it was returned in and thus you are no longer at fault or responsible for the camera and it is illegal for them to put a claim on your credit card.

Или набързо казано, веднъж вече като са я приели по закон новия собственик (futureshop) носи отговорност за това в какво състояние е камерата. Така, че аз нямам вина за това и би било нелегално от тяхна страна да ми взимат пари от кредитната карта... (понеже с такава беше закупена първоначално и питах дали не могат да ми вземат парите от там)...

Съжалявам ако съм бил малко off-topic или off-forum, но не знаех кой да питам.

И благодаря за адекватните и бързи отговори. Наистина съм по-спокоен вече [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: За връщане на продукти в магазин.
Автор: siluet   
Дата:   26-04-11 22:34

BBB


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »