Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Снимки на Луната
Автор: erotila   
Дата:   23-04-11 12:09

Малко съвети за снимки на Луната!

Не съм снимал Луната. Поизчетох малко инфо във Гуглето за техниката , техниките на снимане но се затруднявам да не сгафя нещо.

Купих си подходящия обектив 24/2,8- надявам се да е достатъчно широк за да обхвана голяма част от повърхността на Луната, светлосилен ми казаха че е от магазина и ще направи доста добър ДОФ. Дано и хубаво БОКЕ да има като на 85/1,8. Ще наема две светкавици със зум глави за да ги въртя и да запълня сенките от кратерите. Е да задължително щще сложа дифузьори, но не ми се дават 20лв за това ще порзвам оризова хартия останала ми от предния ми рожден ден от платата със хапките. Батериите били слаби за такива снимки за това съм си взел и батерии грип или нещо такова с 5 батерии вътре за да са по мощни светкавиците.
Притеснението ми е от това че отдавна се каня да снимам Луната но ако не се справя ще трябва да чакам чак до другото пълнолуние и дано няма облаци. Та с това съм се снабдил само не намерих тема в Гугъл какви светкавици да ползвам за КОНТРА за да е малко по отделена Луната от Небето, дано и звездите не пречат щото като светна ще се виждат повече. Нямам статив но ще ползвам парапета на терасата да се подпра за по стабилно.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на Луната
Автор: Нели   
Дата:   23-04-11 12:21

Една малка подробност - и билет до Луната [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на Луната
Автор: vanquished   
Дата:   23-04-11 12:24

Еднопосочен :)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на Луната
Автор: MauMyHa   
Дата:   23-04-11 12:36

erotila
По-добре да наемеш подходящ сателит от околоземна орбита за заснемане на небесни тела. Най-малкото ще има чудесни перспективи.
Ако не те устройва събери някой друг лев и взели совалка и екипаж под наем.
Не ти препоръчвам да използаш за "контра" светкавици. Със совалката ще имаш възможност да направиш контражур със слънцето[cool]
Е ако пък можеш да си позволиш едни светло отражател ама много трябва да внимаваш със частиците наречени фотони да не ти издухат светло отразитела имайки предвид неговите размери. И още нещо когато приближиш луната... 24мм няма да е достатачно широко най-добре вземи няккво варио 12-24/4 [smitten]
Пожелавам ти успех и да вкараш земята в кадър така че да бъде като сателит на луната. Ще стане кадър трепач[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на Луната
Автор: ka7   
Дата:   23-04-11 12:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на Луната
Автор: tziko   
Дата:   23-04-11 12:59

Успех! и да не забравиш да покажеш снимки после!

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на Луната
Автор: ivansky   
Дата:   23-04-11 13:00

http://www.youtube.com/watch?v=h5Mv0h_nO7A


поздрав хубавата тема [smilie24]



Публикацията е редактирана (23-04-11 13:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на Луната
Автор: makenzi   
Дата:   23-04-11 13:15

[cool] [smilie24] [thankyou] Майко мила с това теле обективче ще ти е тясно вземи по добре сигма 8мм. с нея ще обхванеш повечко от луната даже и млечният път може уловиш.[smilie11] [beer]
Е тая тема е готина направо ме изкефи явно майтап си правиш с нас?



Публикацията е редактирана (23-04-11 13:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на Луната
Автор: burningice   
Дата:   23-04-11 13:35

Когато снимаш Луната, имай предвид, че не цялата е осветена. За целта трябва да запълниш сянката със яка светкавица, но трябва да вземеш под внимание времето, за което светлината от светкавицата достига до повърхността й и да я съобразиш с шътер-лага на фотоапарата. Успех! [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на Луната
Автор: imarinov10   
Дата:   23-04-11 14:12

[cool] [cool] [cool] [thankyou] [thankyou] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на Луната
Автор: viliko   
Дата:   23-04-11 15:31

[smile]
Това дето сте писали са елементарни подробности !![shtrak]
Хубаво е обаче да цъкнеш няколко кадара на обратната (тъмната) страна на Луната , но за там си иска мноОО яка светкавица , а и трябва да се разходиш до Венера или друга подобна дестинация . [smilie24] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на Луната
Автор: mamata   
Дата:   23-04-11 17:19

Не, че да се заяждам, ама малко не си прав(а) - при добра трева и правилна дозировка, тъмната страна на луната е само бонус към нещата, които можеш да видиш.
http://bb.4four.org/images/emoticons/icon_weed.gif


Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на Луната
Автор: Sa6370   
Дата:   23-04-11 17:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на Луната
Автор: dampkring   
Дата:   23-04-11 17:27

Не знам защо, но ми се струва, че снимаш с Никон!? Ако е така, трябва да помислиш каква точно светкавица ще ползваш - препоръчвам сб-800, че по-малко загрявали от сб-900, а и е по-малко вероятно да ти изключи точно когато трябва да уловиш момента. Казвам момента, защото на Луната прехвърчат яко птички и не би искал да ти затъмнят някой кратер и да скрият летящата чиния разбила се вътре. До Другата Половина на Луната не ти препоръчвам да ходиш - чувал съм, че там се водят битки между САЩ, Русия и Извънземните за територия и надмощие. Ако пък нямаш намерение ходиш до Луната, може Тя да дойде при теб. Трябва само да помолиш САЩ да ти услужат с тяхното оръжие Х А А Р П (не казвай на никой за него (TOP SECRET e)). Успех и чакаме снимки!


Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на Луната
Автор: victory13   
Дата:   23-04-11 17:53


http://picbg.net/u/7174/25571/543631.jpg



и още малко по темата [smilie5]

уопс.. линка[smilie18]



Публикацията е редактирана (23-04-11 17:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на Луната
Автор: erotila   
Дата:   23-04-11 18:49

това сигурно от Витоша е снимано, аз ще съм на терасата, сигурно луната при мен ще е по малка... как едно нещо снимано с различни обективи от една и съща марка лещи прави нещото да е по голямо или по мънинкУ в снимката!?

надявам се обхвата на синхронизаторите да е достатъчен за да уловя разработките в тъмните участъци

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на Луната
Автор: makenzi   
Дата:   23-04-11 19:42

Аз предлагам да не се ебаваш с хората вече не е интересно.[smilie8] Не е възможно да има толко боси хора на света.[smile]



Публикацията е редактирана (23-04-11 19:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на Луната
Автор: Plamen11   
Дата:   23-04-11 21:12

Чел съм,че 24мм не става за такива снимки.Ще криви и ще изглежда тумбеста.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на Луната
Автор: neuromancer   
Дата:   23-04-11 22:47

направо кръгла ще изглежда, язък

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на Луната
Автор: mladenov   
Дата:   23-04-11 22:51

https://photo-forum.net/i/1433099

Има и малко инфо с какво и как съм я снимал[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на Луната
Автор: mondragon   
Дата:   24-04-11 00:45

Как не ти омръзна да се правиш на палячо? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на Луната
Автор: vale_en   
Дата:   24-04-11 08:21

Moon photography tips


Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на Луната
Автор: erotila   
Дата:   24-04-11 09:05

@mondragon

ха-най после някой разбиращ който снима без да му треперят ръцете...


Много сложно нещо е техниката а фотографията е доста не изучено начинание въпреки стъпотиите дето са в ръцете ни.
Може ли да изчислиш без да ползваш калкулатор: Разстоянието до пресечната точка на фокалната равнина и фокусната равнина с обектив 35мм, като разстоянието до фокусирания обект е 4,23м.!?
... а с 85/1,8

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на Луната
Автор: analgina   
Дата:   24-04-11 13:32

Да пусна и аз една стара луна. Не е с 24/2,8, но горе-долу става.


https://photo-forum.net/static/site_pics/170/a_1173342858_IMG_4396new_ff.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Снимки на Луната
Автор: erotila   
Дата:   24-04-11 13:44

... да ама е бИз контрЪ

ЛУНА

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »