Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблеми с MOV-файлове
Автор: eth   
Дата:   22-04-11 13:24

Здравейте,
Имам проблеми с обработката на MOV-файловете от D7000. Когато ги свързвам с View NX, софтуерът не ми позволява да свържа повече от 3 файла. Когато използвам Vegas Movie Studio нямам проблеми със свързването, но в крайният вариант има разминаване между звук и картина, което не се получава, когато със същият софтуер обработвам AVCHD файлове.
Компютърната ми конфигурация е повече от прилична, но когато гледам MOV файловете с View NX, движенията са накъсани, а и цветовете не са същите.
Ще бъда благодарен, ако препоръчате някакъв софтуер, който нормално да работи с MOV.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с MOV-файлове
Автор: Miro__Slav   
Дата:   22-04-11 13:44

eth качи на някой сървар 3>4 файла да видим за какво иде реч ...
Вегас е мелница за всякакви файлове и не е капризен за разлика от други програми.
Качи пък ще видим с какво можем да помогнем.
Приличен комп е много образно казано...[beer]
И за мен е интересно поради факта че се бях насочил да купувам същия апарат но много от недостатъците му ме отказаха за сега...



Публикацията е редактирана (22-04-11 14:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с MOV-файлове
Автор: eth   
Дата:   22-04-11 14:22

Мммм, дай идея за сървър. В dox.bg става ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с MOV-файлове
Автор: Miro__Slav   
Дата:   22-04-11 14:51

Ами незнaм какъв е обема на файловете ти ...
www.rapidshare.com
www.hotfile.com
Където ти е удобно [smile]пиши на лични какъв е обема на файловете ти всъщност да видим къде...



Публикацията е редактирана (22-04-11 14:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с MOV-файлове
Автор: sixty   
Дата:   22-04-11 15:43

www.tranz.it до 1 гб файла

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с MOV-файлове
Автор: GOSPODIN   
Дата:   22-04-11 16:30

eth, какъв е кодека на .mov? Н264? В какъв формат ги експортваш след обработката и с какъв кодек?
Виж си там настройките във Вегаса за аудио и видео.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с MOV-файлове
Автор: Miro__Slav   
Дата:   22-04-11 17:13

Да се надяваме, че проблема е решен [smile]
GOSPODIN Каква монтажка ползваш?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с MOV-файлове
Автор: eth   
Дата:   22-04-11 18:23

Ще трябва да опитвам. Кодека на MOV е Н264. Експортирам ги в MPEG2/M2T.

Може би грешката ми е била, че при обработката съм използвал стандартна дефиниция, а съм ги експортирал в HD.

Мирослав ми помогна много[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с MOV-файлове
Автор: Miro__Slav   
Дата:   22-04-11 19:31

Както писах в друга тема вече... Имам един форум който не го ползвам. Форума е направен конкретно за видео и монтаж. Възможно е тук да пречим с подобни постове на колегите. Ако желаете на лични да ви дам линк за форума...
Не бих го направил тук за да не наруша някое правило...
Видно е, че много хора се сблъскват с различни проблеми както и че много фотографи имат интерес от видео и монтаж...Нищо не пречи да си помагаме един на друг в този форум...
Няма значение кой е профи или любител...
А да не забравя GOSPODIN най-добрите ми приятели са тези с които съм се спречкал така, че ако имаш желание заповядай и ти...[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с MOV-файлове
Автор: eth   
Дата:   22-04-11 20:24

А, ето го и отговорът на част от проблемите https://nikoneurope-bg.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/48948
Просто редакторът във View NX2 е направен така, че не могат да се редактират повече от 3 клипа[smilie23] На всичко отгоре и цветовете били различни от реалните, когато клиповете се гледали на компютри под Windows[smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с MOV-файлове
Автор: Miro__Slav   
Дата:   22-04-11 20:36

eth С това тотално ме разби [smilie8]
На всичко отгоре и цветовете били различни от реалните, когато клиповете се гледали на компютри под Windows
Да смятам ли, че прекалената наситеност за която ти писах е именно заради това [smilie11]
Я ако не ти е проблем проиграй клиповете от самия апарат на телевизора и сподели разликата която виждаш...

Отговори на това съобщение
 Re: Проблеми с MOV-файлове
Автор: eth   
Дата:   22-04-11 22:07

ОК, ще пробвам с телевизора. Ето и оригиналният текст: "Възпроизвеждане на видеоклипове H.264 под Windows
Тоновете ще бъдат по-меки и цветовете ще изглеждат по-светли при филми, възпроизвеждани на компютри под Windows."
Значи, би трябвало цветовете да бъдат по-меки, а не по-наситени?[smilie11]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »