Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Изцепки :)
Автор: mikino   
Дата:   21-04-11 14:31

Така предпразнично, ми се ще да пусна една темичка за забавление [cool]
Въпросът към всички е следния:
Коя е най-голямата глупост, която сте правили, докато снимате?
Ще ви дам примерчета, което съм правила и то неведнъж:
Включвате апарата, врътвате на съответния режим и в един прекрасен момент се оказва, че не сте махнали капачката на обектива [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Взимате си цялото снаряжение, готови за снимане, но пропускате най-важното - батериите[smilie18]

[smilie18]

И още куп глупости, които може да натвори един фотограф, когато бърза[smilie18]
Та на това викам: "Бързата кучка - слепи ги ражда!"
Лошото е, че за околните ставаме комични [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Изцепки :)
Автор: tofo   
Дата:   21-04-11 14:50

Опашката на филма не се закачила добре на ролката и снимаш, снимаш...а той нещо не свършва...[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Изцепки :)
Автор: Miro__Slav   
Дата:   21-04-11 14:54

Ако снимаш сватби или други мероприятия става мноо весело [smilie18] [smilie18] [smilie18]
Най-яко е когато за монтаж ти донесат видеоматерял сниман наобратно [smilie18] [smilie18] [smilie18] става мноо весело крака небе слънце липсващ ритуал или части от него...[smilie21] Още по весело е ако пък е снимано на автомат > бял баланс марсиански няма лица само силуети. Но най-забавни са кадри с оператор тип репортер [smilie18] [smilie18] [smilie18] Канал 3



Публикацията е редактирана (21-04-11 15:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Изцепки :)
Автор: s_l   
Дата:   21-04-11 14:56

Един от първите ми комерсиални ангажиментни почна с гаф.. Беше за еротичен клуб, аз бях студент и бачках сам. Трябваше да нося доста осветление, бях преживял среща със шефа на клуба и всичко изглеждаше ясно, до момента на снимките.
Заради жените или реденето на осветление, някак не бях забелязал, че иконата на филма мига на дисплея. Това го забелязах след около 2 часа снимане, редене на групи танцьорки и.тн...
Изпотих се. Една от мутрите се оказа доста близо до мен в този момент, и аз си помислих, че е разбрал всичко. Вдигнах очи и го погледнах, а в главата ми се въртяха неприятно изглеждащи сцени.
Някак си се чух да казвам - знаеш ли к'во, имам нова, по-добра идея!
Извадих филма, който не беше се захванал за транспортната ролка и сложих нов. После повторих абсолютно всичко наново, с ентусиазма на човек, увлечен от новата - разбира се далеч по-добра идея..


Отговори на това съобщение
 Re: Изцепки :)
Автор: Miro__Slav   
Дата:   21-04-11 15:11

Сещам се за още нещо ако може да се нарече изцепка де бях гост на сватба на която която наетия оператор и фотограф снимаха с техника за излет (туризъм) а гостите с професионална [smilie18] [smilie18] [smilie18] Като за капак нямаха и никакво осветление [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Изцепки :)
Автор: pileshtar   
Дата:   21-04-11 15:25

Аз правя редовно следният номер:

прилежно премервам със светломера, след което мислено отчитам на какви стойности да наглася апарата, но до физическо действие така и не стигам и чак...към края на филма се усещам, е понякога и по-рано за щастие:)
Много нелепо:)


Отговори на това съобщение
 Re: Изцепки :)
Автор: Jim__Beam   
Дата:   21-04-11 15:28

... Случката на тази снимка е следната .. [smilie5] [smilie5] [smilie5]

.. Австрия - Алпите - Ерзберг Родео 2010

Преди състезанието , бай Кими ще прави демонстративна обиколка на първи етап от трасето ....

.. Кацнал съм аз на един обратен 360 градуса завой и снимам от горе .... и чакам да дойде до "моя" завой ... [smilie3] [smilie3]

... Задава се вече бай Кими с Веерцето от далече , а аз предвидливо съм прескочил ограничителната лента , обаче си я държа на гъзъ , уж съм зад нея ... [smilie3] [smilie3]

.. Настъпва сюблимният момент , дето колата трябва да направи обратен завой с дрифт с над 100 км/ч .....

.. Колата идва и аз хуквам и започвам да снимам в серия ..... точно срещу нея [cool] [cool] [cool]

.. Обаче , точно в този момент , охраната вече ме е свалила на земята и ме бие ли бие ..... а , на мен затворът ми щрака ли щтрака .... [smilie5] [smilie5] [smilie5]

.. Като се разнесе прашуляка , гледам двама ме налегнали ... единият ми взел шапката и продължава да ме налага по главата с нея .... и ми крещи в муцуната - СТЮПАЦ , СТЮПАЦ .... [smilie8] [smilie8] [smilie8]

.. Като се ошуперих малко , гледам разни фотографчета ме снимат като за световно [shtrak] [shtrak] [shtrak]

Та така ... малко ожулени лакти и колена , една лека аркада ... две три наболващи ребра .. .... важното е , че техниката оцеля като по чудо в тоя камъняк ... [cool] [cool] [cool]

.. Как се е получил тоя кадър , нямам идея ... [smilie5] [smilie5]... т.е. , не помня де .. скорост 1/1000 .... [smilie3] [smilie3] [smilie3]

.
https://lh5.googleusercontent.com/_bWAbuFgzC0s/TbAdF-4l11I/AAAAAAAAKf0/yCsmz2e98yw/s720/IMG_0153.JPG



... има и други де , но тая е най мазничка [smilie5] [smilie5] [smilie5]




Отговори на това съобщение
 Re: Изцепки :)
Автор: marconi   
Дата:   21-04-11 17:19

Автор: mikino
Дата: 21-04-11 14:31

Така предпразнично, ми се ще да пусна една темичка за забавление [cool]
Въпросът към всички е следния:
Коя е най-голямата глупост, която сте правили, докато снимате?
Ще ви дам примерчета, което съм правила и то неведнъж:
Включвате апарата, врътвате на съответния режим и в един прекрасен момент се оказва, че не сте махнали капачката на обектива [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Взимате си цялото снаряжение, готови за снимане, но пропускате най-важното - батериите[smilie18]

[smilie18]

И още куп глупости, които може да натвори един фотограф, когато бърза[smilie18]
Та на това викам: "Бързата кучка - слепи ги ражда!"
Лошото е, че за околните ставаме комични [smilie18]










Искам само да ти кажа, че "Бързата кучка, планина повдига" [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Изцепки :)
Автор: MarinY   
Дата:   21-04-11 19:08

Е, последното от преди 2 седмици: Раницата, прилежно, всичко е вътре. Отивам на 100 км, специално за снимане и ... мемори картата е останала на компа, а резервните в другата раница ... [smilie2]
Купих нова (карта).
[beer]



Публикацията е редактирана (21-04-11 19:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Изцепки :)
Автор: burningice   
Дата:   21-04-11 20:22

Гледах филм, как едно хлапе постоянно снимаше Парцалев, а се оказа че е забравило да зареди фотоапарата с лента. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Изцепки :)
Автор: GOSPODIN   
Дата:   21-04-11 20:51

Снимаме модели на Фотоваканция '87 на едни дюни, а филмчето ми свършва (тогава снимах с култовия Canon AE-1 ) В бързината забравям да върна филма в касетата и отварям капака да заредя нов. Изревах при гледката, но след проявяването се оказа, че загубих само последните 3 кадъра.[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Изцепки :)
Автор: Miro__Slav   
Дата:   21-04-11 21:08

GOSPODIN[smilie24] [cool] [cool] [cool]
Мнооо яко [beer]



Публикацията е редактирана (21-04-11 21:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Изцепки :)
Автор: mladenov   
Дата:   22-04-11 00:19

Като чета какво сериозни изцепки са имали някои хора,направо ми се струва че моята е глупава,ама ще я споделя.
Дебнех едно колибри в задния двор от около два месеца и все не можех да го снимам.По едно време окачих една хранилка и успях да му щракна няколко снимки,ама все не е това което си представях и исках. Та един ден реших да сваля хранилката ниско долу, закачена на една метална пръчка на около 20см над земята, а аз си направих някакво подобие на укритие до един храст на два метра от нея.Намъквам се в"укритието" и почвам да чакам... та така около 45 минути. Изведнъж колибрито се появи и се залепи за хранилката, на по-малко от 2 метра от мен. И аз като го защраках...ама точно както си го представях.Обаче понеже знам колко са бързи, въобще не гледам как излизат снимките, а щракам ли щракам... Отлита пилето, ставам аз от земята, горд, поглеждам екранчето на Канона и виждам... No CF Card!!![smilie18] [smilie18] [smilie18]
Та така...[shtrak] [beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Изцепки :)
Автор: Jim__Beam   
Дата:   22-04-11 00:41

... Младенов , това с No CF Card ми се случва ежедневно , мамка му .... понякога си мисля , че съм пишман идиот .... [smilie7] [smilie7] [smilie7]

... Е , верно че моята ситуация е различна , ама пак се ядосвам .... [smilie5] [smilie5] [smilie5]

.. понеже снимам предмети .... и като ми се умори врата , вадя картата и отивам да почина , да дръпна по цигара - две ... и през това време да преточа картата, нали .... [smilie3] [smilie3] [smilie3]

Ама , при следващото снимане забравям да я мушна ....... и си цъкам , цъкам .... десетина кадъра поне , докато реша да видя някой по-така .... и кур-капан ............... иде ми да си захапя мудете .... [smilie9] [smilie9] [smilie9]


... А пък , ако съм дебнал два часа некое огромно жувотну като колибъра ..... тогава , не знам .... сигурно верно ще ги захапя ... [smilie5] [smilie5] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Изцепки :)
Автор: CyberGene   
Дата:   22-04-11 00:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Изцепки :)
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   22-04-11 00:44

Преди време отивам с приятел на снимки на едно езеро, но факта беше, че тогава не можех да снимам, нямах и фотоапарат. [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Изцепки :)
Автор: GOSPODIN   
Дата:   22-04-11 01:06

CyberGene, автоматиката е , че при зададена скорост, сам избира блендата според зададената чувствителност и осветеност, ако има батерия.

Веднъж ми попадна в ръцете и едно друго руско чудо(не помня каква марка беше) , което имаше "мотор", който се навиваше ,като стар будилник с пружина и правеше около 10 кадъра с едно навиване.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Изцепки :)
Автор: deniac   
Дата:   22-04-11 01:11

Нахъсал си се да правиш снимки на залез с дълга експонация;
Катериш няколко часа в планината, знаейки, че ще се прибираш на тъмно;
Влачиш големия тежък, но доста стабилен статив;
Стигаш до желаното място изпотен, но навреме;
Започваш да разпъваш статива, чакайки добрата светлина;
Слънцето вече пада, няма време;
Опааа, плочката за главата на статива останала вкъщи...



Това съм го правил поне два пъти [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Изцепки :)
Автор: mladenov   
Дата:   22-04-11 02:20

Jim__Beam, е аз реших проблема като от настройките махнах възможноста за снимки без карта, а и вече проверявам де! [smilie18] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Изцепки :)
Автор: sir_sky   
Дата:   22-04-11 03:40

Ами точно като си взех първата светкавица и чадър, навил съм една мацка да я пробваме, намислил съм вече разни неща, отиваме до едно пристанище да снимаме, и оп... No Memory Card нема ви казвам колко тъпо се чувствах, обаче мацката само ми прошепна, 'не се притеснявай, вдругиден ще се избарам още по добре, и може пак да дойдем'[smilie5]

Другото е когато стана тази снимка! Кеф, готин ден, всичко нагласено... отиваме да снимаме имаме си асистент, гримьорка и жена която знае как се облича кимоно, защото не е лесна работа, и си трябва много учене за да го можеш. Вадя хапарата, и предавателя за светкавиците, и хоп! Забравил съм другия предавател (Pocket Wizard) за хапартя! О ужаст! Без него, означава че не мога да ползвам осветлението което нося, и почти бях решил да снимам на етествена светлина, и направо ми идеше да си зашлевя един шамар. Тогава обаче се сетих че няколко от светкавиците ми имат Optical Slave Mode, който ми спаси задника, та ги задействах оптично с една светкавица на тялото, която гледах да не влияе на снимката[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Изцепки :)
Автор: mladenov   
Дата:   22-04-11 04:16

sir_sky, покажи снимки от "вдруги-я ден" бе, не бъди егоист! Дай да видим как се е избарала мацката![smilie7] [beer] [beer] [smilie18] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Изцепки :)
Автор: mikino   
Дата:   22-04-11 16:00

[smilie5] [cool] [smilie5]
Отивам с една Смена 8 да се уча. Засядам на язовира, баш като рибарите и чакам птичка. Не знам как бях сложила лентата... Появи се дребен сокол и аз [shtrak] айдаа серия, кфото стане... Щраках още бая време и като се прибрах, се оказа, че лентата е заяла. При проявяването ми беше любопитно аджебЪ кфо се получава в такъв момент - 4 кадъра под ред с по две снимки една върху друга, 1 нормален и всичко останало нащракано на една поза, остатъка от филма празен...[smilie5] Деее...[smilie18] тоз сокол ся аз да го търся пак...[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Изцепки :)
Автор: Suggs   
Дата:   22-04-11 16:10

tofo написа:

> Опашката на филма не се закачила добре на ролката и снимаш,
> снимаш...а той нещо не свършва...[smilie8]
>

Това го направих на собствената ми сватба.
Едва ли е възможна по-голяма издънка.

Отговори на това съобщение
 Re: Изцепки :)
Автор: itilien   
Дата:   22-04-11 16:58

докато пътувах из чилийска патагония веднъж исках да пробвам нещо и превключих апарата на 1 мегапиксел (снимах в жпег). След това обаче съм забравил да върна голямата резолюция и се усетих чак след 3 дена, през които бях наснимал сума яки места с яка светлина.

Отговори на това съобщение
 Re: Изцепки :)
Автор: Miro__Slav   
Дата:   22-04-11 17:34

Suggs Нали си го приживял [smile]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »