Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Изцепки :)
Автор: mikino   
Дата:   21-04-11 14:31

Така предпразнично, ми се ще да пусна една темичка за забавление [cool]
Въпросът към всички е следния:
Коя е най-голямата глупост, която сте правили, докато снимате?
Ще ви дам примерчета, което съм правила и то неведнъж:
Включвате апарата, врътвате на съответния режим и в един прекрасен момент се оказва, че не сте махнали капачката на обектива [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Взимате си цялото снаряжение, готови за снимане, но пропускате най-важното - батериите[smilie18]

[smilie18]

И още куп глупости, които може да натвори един фотограф, когато бърза[smilie18]
Та на това викам: "Бързата кучка - слепи ги ражда!"
Лошото е, че за околните ставаме комични [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Изцепки :)
Автор: tofo   
Дата:   21-04-11 14:50

Опашката на филма не се закачила добре на ролката и снимаш, снимаш...а той нещо не свършва...[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Изцепки :)
Автор: Miro__Slav   
Дата:   21-04-11 14:54

Ако снимаш сватби или други мероприятия става мноо весело [smilie18] [smilie18] [smilie18]
Най-яко е когато за монтаж ти донесат видеоматерял сниман наобратно [smilie18] [smilie18] [smilie18] става мноо весело крака небе слънце липсващ ритуал или части от него...[smilie21] Още по весело е ако пък е снимано на автомат > бял баланс марсиански няма лица само силуети. Но най-забавни са кадри с оператор тип репортер [smilie18] [smilie18] [smilie18] Канал 3



Публикацията е редактирана (21-04-11 15:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Изцепки :)
Автор: s_l   
Дата:   21-04-11 14:56

Един от първите ми комерсиални ангажиментни почна с гаф.. Беше за еротичен клуб, аз бях студент и бачках сам. Трябваше да нося доста осветление, бях преживял среща със шефа на клуба и всичко изглеждаше ясно, до момента на снимките.
Заради жените или реденето на осветление, някак не бях забелязал, че иконата на филма мига на дисплея. Това го забелязах след около 2 часа снимане, редене на групи танцьорки и.тн...
Изпотих се. Една от мутрите се оказа доста близо до мен в този момент, и аз си помислих, че е разбрал всичко. Вдигнах очи и го погледнах, а в главата ми се въртяха неприятно изглеждащи сцени.
Някак си се чух да казвам - знаеш ли к'во, имам нова, по-добра идея!
Извадих филма, който не беше се захванал за транспортната ролка и сложих нов. После повторих абсолютно всичко наново, с ентусиазма на човек, увлечен от новата - разбира се далеч по-добра идея..


Отговори на това съобщение
 Re: Изцепки :)
Автор: Miro__Slav   
Дата:   21-04-11 15:11

Сещам се за още нещо ако може да се нарече изцепка де бях гост на сватба на която която наетия оператор и фотограф снимаха с техника за излет (туризъм) а гостите с професионална [smilie18] [smilie18] [smilie18] Като за капак нямаха и никакво осветление [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Изцепки :)
Автор: pileshtar   
Дата:   21-04-11 15:25

Аз правя редовно следният номер:

прилежно премервам със светломера, след което мислено отчитам на какви стойности да наглася апарата, но до физическо действие така и не стигам и чак...към края на филма се усещам, е понякога и по-рано за щастие:)
Много нелепо:)


Отговори на това съобщение
 Re: Изцепки :)
Автор: Jim__Beam   
Дата:   21-04-11 15:28

... Случката на тази снимка е следната .. [smilie5] [smilie5] [smilie5]

.. Австрия - Алпите - Ерзберг Родео 2010

Преди състезанието , бай Кими ще прави демонстративна обиколка на първи етап от трасето ....

.. Кацнал съм аз на един обратен 360 градуса завой и снимам от горе .... и чакам да дойде до "моя" завой ... [smilie3] [smilie3]

... Задава се вече бай Кими с Веерцето от далече , а аз предвидливо съм прескочил ограничителната лента , обаче си я държа на гъзъ , уж съм зад нея ... [smilie3] [smilie3]

.. Настъпва сюблимният момент , дето колата трябва да направи обратен завой с дрифт с над 100 км/ч .....

.. Колата идва и аз хуквам и започвам да снимам в серия ..... точно срещу нея [cool] [cool] [cool]

.. Обаче , точно в този момент , охраната вече ме е свалила на земята и ме бие ли бие ..... а , на мен затворът ми щрака ли щтрака .... [smilie5] [smilie5] [smilie5]

.. Като се разнесе прашуляка , гледам двама ме налегнали ... единият ми взел шапката и продължава да ме налага по главата с нея .... и ми крещи в муцуната - СТЮПАЦ , СТЮПАЦ .... [smilie8] [smilie8] [smilie8]

.. Като се ошуперих малко , гледам разни фотографчета ме снимат като за световно [shtrak] [shtrak] [shtrak]

Та така ... малко ожулени лакти и колена , една лека аркада ... две три наболващи ребра .. .... важното е , че техниката оцеля като по чудо в тоя камъняк ... [cool] [cool] [cool]

.. Как се е получил тоя кадър , нямам идея ... [smilie5] [smilie5]... т.е. , не помня де .. скорост 1/1000 .... [smilie3] [smilie3] [smilie3]

.
https://lh5.googleusercontent.com/_bWAbuFgzC0s/TbAdF-4l11I/AAAAAAAAKf0/yCsmz2e98yw/s720/IMG_0153.JPG



... има и други де , но тая е най мазничка [smilie5] [smilie5] [smilie5]




Отговори на това съобщение
 Re: Изцепки :)
Автор: marconi   
Дата:   21-04-11 17:19

Автор: mikino
Дата: 21-04-11 14:31

Така предпразнично, ми се ще да пусна една темичка за забавление [cool]
Въпросът към всички е следния:
Коя е най-голямата глупост, която сте правили, докато снимате?
Ще ви дам примерчета, което съм правила и то неведнъж:
Включвате апарата, врътвате на съответния режим и в един прекрасен момент се оказва, че не сте махнали капачката на обектива [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Взимате си цялото снаряжение, готови за снимане, но пропускате най-важното - батериите[smilie18]

[smilie18]

И още куп глупости, които може да натвори един фотограф, когато бърза[smilie18]
Та на това викам: "Бързата кучка - слепи ги ражда!"
Лошото е, че за околните ставаме комични [smilie18]










Искам само да ти кажа, че "Бързата кучка, планина повдига" [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Изцепки :)
Автор: MarinY   
Дата:   21-04-11 19:08

Е, последното от преди 2 седмици: Раницата, прилежно, всичко е вътре. Отивам на 100 км, специално за снимане и ... мемори картата е останала на компа, а резервните в другата раница ... [smilie2]
Купих нова (карта).
[beer]



Публикацията е редактирана (21-04-11 19:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Изцепки :)
Автор: burningice   
Дата:   21-04-11 20:22

Гледах филм, как едно хлапе постоянно снимаше Парцалев, а се оказа че е забравило да зареди фотоапарата с лента. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Изцепки :)
Автор: GOSPODIN   
Дата:   21-04-11 20:51

Снимаме модели на Фотоваканция '87 на едни дюни, а филмчето ми свършва (тогава снимах с култовия Canon AE-1 ) В бързината забравям да върна филма в касетата и отварям капака да заредя нов. Изревах при гледката, но след проявяването се оказа, че загубих само последните 3 кадъра.[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Изцепки :)
Автор: Miro__Slav   
Дата:   21-04-11 21:08

GOSPODIN[smilie24] [cool] [cool] [cool]
Мнооо яко [beer]



Публикацията е редактирана (21-04-11 21:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Изцепки :)
Автор: mladenov   
Дата:   22-04-11 00:19

Като чета какво сериозни изцепки са имали някои хора,направо ми се струва че моята е глупава,ама ще я споделя.
Дебнех едно колибри в задния двор от около два месеца и все не можех да го снимам.По едно време окачих една хранилка и успях да му щракна няколко снимки,ама все не е това което си представях и исках. Та един ден реших да сваля хранилката ниско долу, закачена на една метална пръчка на около 20см над земята, а аз си направих някакво подобие на укритие до един храст на два метра от нея.Намъквам се в"укритието" и почвам да чакам... та така около 45 минути. Изведнъж колибрито се появи и се залепи за хранилката, на по-малко от 2 метра от мен. И аз като го защраках...ама точно както си го представях.Обаче понеже знам колко са бързи, въобще не гледам как излизат снимките, а щракам ли щракам... Отлита пилето, ставам аз от земята, горд, поглеждам екранчето на Канона и виждам... No CF Card!!![smilie18] [smilie18] [smilie18]
Та така...[shtrak] [beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Изцепки :)
Автор: Jim__Beam   
Дата:   22-04-11 00:41

... Младенов , това с No CF Card ми се случва ежедневно , мамка му .... понякога си мисля , че съм пишман идиот .... [smilie7] [smilie7] [smilie7]

... Е , верно че моята ситуация е различна , ама пак се ядосвам .... [smilie5] [smilie5] [smilie5]

.. понеже снимам предмети .... и като ми се умори врата , вадя картата и отивам да почина , да дръпна по цигара - две ... и през това време да преточа картата, нали .... [smilie3] [smilie3] [smilie3]

Ама , при следващото снимане забравям да я мушна ....... и си цъкам , цъкам .... десетина кадъра поне , докато реша да видя някой по-така .... и кур-капан ............... иде ми да си захапя мудете .... [smilie9] [smilie9] [smilie9]


... А пък , ако съм дебнал два часа некое огромно жувотну като колибъра ..... тогава , не знам .... сигурно верно ще ги захапя ... [smilie5] [smilie5] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Изцепки :)
Автор: CyberGene   
Дата:   22-04-11 00:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Изцепки :)
Автор: баби-играят-с-теб   
Дата:   22-04-11 00:44

Преди време отивам с приятел на снимки на едно езеро, но факта беше, че тогава не можех да снимам, нямах и фотоапарат. [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Изцепки :)
Автор: GOSPODIN   
Дата:   22-04-11 01:06

CyberGene, автоматиката е , че при зададена скорост, сам избира блендата според зададената чувствителност и осветеност, ако има батерия.

Веднъж ми попадна в ръцете и едно друго руско чудо(не помня каква марка беше) , което имаше "мотор", който се навиваше ,като стар будилник с пружина и правеше около 10 кадъра с едно навиване.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Изцепки :)
Автор: deniac   
Дата:   22-04-11 01:11

Нахъсал си се да правиш снимки на залез с дълга експонация;
Катериш няколко часа в планината, знаейки, че ще се прибираш на тъмно;
Влачиш големия тежък, но доста стабилен статив;
Стигаш до желаното място изпотен, но навреме;
Започваш да разпъваш статива, чакайки добрата светлина;
Слънцето вече пада, няма време;
Опааа, плочката за главата на статива останала вкъщи...



Това съм го правил поне два пъти [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Изцепки :)
Автор: mladenov   
Дата:   22-04-11 02:20

Jim__Beam, е аз реших проблема като от настройките махнах възможноста за снимки без карта, а и вече проверявам де! [smilie18] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Изцепки :)
Автор: sir_sky   
Дата:   22-04-11 03:40

Ами точно като си взех първата светкавица и чадър, навил съм една мацка да я пробваме, намислил съм вече разни неща, отиваме до едно пристанище да снимаме, и оп... No Memory Card нема ви казвам колко тъпо се чувствах, обаче мацката само ми прошепна, 'не се притеснявай, вдругиден ще се избарам още по добре, и може пак да дойдем'[smilie5]

Другото е когато стана тази снимка! Кеф, готин ден, всичко нагласено... отиваме да снимаме имаме си асистент, гримьорка и жена която знае как се облича кимоно, защото не е лесна работа, и си трябва много учене за да го можеш. Вадя хапарата, и предавателя за светкавиците, и хоп! Забравил съм другия предавател (Pocket Wizard) за хапартя! О ужаст! Без него, означава че не мога да ползвам осветлението което нося, и почти бях решил да снимам на етествена светлина, и направо ми идеше да си зашлевя един шамар. Тогава обаче се сетих че няколко от светкавиците ми имат Optical Slave Mode, който ми спаси задника, та ги задействах оптично с една светкавица на тялото, която гледах да не влияе на снимката[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Изцепки :)
Автор: mladenov   
Дата:   22-04-11 04:16

sir_sky, покажи снимки от "вдруги-я ден" бе, не бъди егоист! Дай да видим как се е избарала мацката![smilie7] [beer] [beer] [smilie18] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Изцепки :)
Автор: mikino   
Дата:   22-04-11 16:00

[smilie5] [cool] [smilie5]
Отивам с една Смена 8 да се уча. Засядам на язовира, баш като рибарите и чакам птичка. Не знам как бях сложила лентата... Появи се дребен сокол и аз [shtrak] айдаа серия, кфото стане... Щраках още бая време и като се прибрах, се оказа, че лентата е заяла. При проявяването ми беше любопитно аджебЪ кфо се получава в такъв момент - 4 кадъра под ред с по две снимки една върху друга, 1 нормален и всичко останало нащракано на една поза, остатъка от филма празен...[smilie5] Деее...[smilie18] тоз сокол ся аз да го търся пак...[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Изцепки :)
Автор: Suggs   
Дата:   22-04-11 16:10

tofo написа:

> Опашката на филма не се закачила добре на ролката и снимаш,
> снимаш...а той нещо не свършва...[smilie8]
>

Това го направих на собствената ми сватба.
Едва ли е възможна по-голяма издънка.

Отговори на това съобщение
 Re: Изцепки :)
Автор: itilien   
Дата:   22-04-11 16:58

докато пътувах из чилийска патагония веднъж исках да пробвам нещо и превключих апарата на 1 мегапиксел (снимах в жпег). След това обаче съм забравил да върна голямата резолюция и се усетих чак след 3 дена, през които бях наснимал сума яки места с яка светлина.

Отговори на това съобщение
 Re: Изцепки :)
Автор: Miro__Slav   
Дата:   22-04-11 17:34

Suggs Нали си го приживял [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Изцепки :)
Автор: mamata   
Дата:   22-04-11 18:04

1990 година.
Мой приятел е запален по фотографията. Снима с "Зенит", снима много, направил си е импровизирана лабораториЙКа вкъщи и вече е проявил няколко(два) филма.
Купон у нас. Зима. Много сняг, адски студ навън. Ние сме по на 17-18години - голяма гюрултия. В три през нощта решаваме да извадим цялото обзавеждане на хола на улицата сред снега и да се снимаме там. Половин час мъки, но двуметровия диван, двата фотьойла с табуретките и масичката, както и едната секция са на улицата, подредени, все едно са си в хола. Аз по слипове съм се изтегнал на дивана, а от двете ми страни на фотойлите, загърнати в кожуси са двамата аверите. Снимки от тук, от там - цял филм. Половин час прибиране на покъщината и тъкмо сме седнали пак в хола и дойде милицията(май беше още) - някой съсед решил, че обираме апартамент. Както и да е.
Цяла седмица след това не видяхме "фотографа". Цитирам думите му, след като накрая го сгащихме:
"Мъъъничко съм прегорил филма"
Колко мъничко, бе?
"До черно. Наситено черно" :)
Още му го натякваме.


Отговори на това съобщение
 Re: Изцепки :)
Автор: bordon   
Дата:   22-04-11 18:24

Еее, тази история вярно ще я помните :-)))

Отговори на това съобщение
 Re: Изцепки :)
Автор: mikino   
Дата:   22-04-11 22:23

mamata [smilie18] E това си направо изживяване хахах!
Suggs - дано си имал резервен варинат, още някой да снима[smilie18]
itilien - и аз се пробвах да снимам портрет в спортен режим [smilie18] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Изцепки :)
Автор: Miro__Slav   
Дата:   23-04-11 00:36

Ето и нещо от мен... по навик винаги слагам в чантата си почистваща касетка и поне една или две нови касетки ... Но явно в този ден съм направил пропуск като съм сложил само почистваща касетка
снимам каквото снимам и ми предстой църква гледам около 17 мин останали на касетката викам си бе за по сигурно да сменя касетката... Бъркам в чантичката и за мое най голямо учудване нови касетки няма ни нови ни стари [smilie18] [smilie18] [smilie18] да ма куфара ми с багажа в някаква си кола която и аз не знам къде е в момента [smilie8] че и чия е [smilie18] та влизаме в църква и до последно все си мислих тоя поп много муден еба си кво го тутка тоя ритуал до сега три пъти да съм ги оженил [smilie18] . Не може ли да кара по направо. Та в крайна сметка времето ми стигна де но сега имам хем в чантичката си две
хем и в джоба една за гаранция [smilie18]
Е случвали са ми се и други щуротий де батерята ми показва 110 мин. ужким и ми угасне но пък винаги съм имал една в джоба преживяват се такива неща....


Отговори на това съобщение
 Re: Изцепки :)
Автор: папач   
Дата:   23-04-11 08:05

Случвало ли ви се е при спиране на видеокамерата за момент да изпише в дисплея пауза и отново да се върне на рекордер?
В следващия момент си снимате обувките и когато кадрирате за да я включите на запис в същност натискате и тя чак тогава минава на пауза. После може да залягате,да правите панорами, варио и фартове,но спомен нямаааааа.

Отговори на това съобщение
 Re: Изцепки :)
Автор: mikino   
Дата:   29-04-11 15:45

Това, което най-мразех, преди да си взема втора батерия е да се скапе, точно в най-яките моменти [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Изцепки :)
Автор: pumabg   
Дата:   29-04-11 16:26

Яка тема!
Преди седмица си карам аз около едно блато да го разучавам с бинокъла и гледам нещо бяга пред мен. Оказа се див заек … Ех викам си изпуснах го. След малко обаче виждам втори на метри пред мен хапва нещо и се ослушва …
Спрях колата и съвсем тихо отворих багажника да взема щракалото. Точно в този момент над нас почва да кръжи един ястреб. Вадя автомата и почвам да пуцам пернатото. В същото време заека тръгва да бяга а аз след него …
Викам ей сега ви таковах, таковата …
След 5 мин. екшън разбрах, че патроните са се движели със скорост 1/40 ...
[thankyou]


Отговори на това съобщение
 Re: Изцепки :)
Автор: mikino   
Дата:   02-05-11 17:14

Автор: pumabg
Aaaaaaaaaaaaaaaaaa[smilie18] [smilie18] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Изцепки :)
Автор: mrge.org   
Дата:   02-05-11 21:10

Веднъж отидох и снимах не тази студентска бригада, която трябваше.
Пътувам до там на автостоп, някакво врачанско село да снимам студентска бригада. Шофьора любезно казва че знае къде е лагера е ме оставя пред него. Аз отивам при командира и му казвам че трябва да снимам вечерната проверка, строяват всички по-рано, аз снимам разни точки и докато съм клекнал да сменям филма, чувам да си говорят за медицина, вместо за чертежи - оказва се че в това село има два лагера и аз съм попаднал на другия ВУЗ.
Приключих снимките набързо и продължих нататък без да споменавам за малкия си пропуск.
[shtrak] [shtrak] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Изцепки :)
Автор: Lalinda   
Дата:   02-05-11 21:48

Паднах заднешком от брега на Синия вир край Ковачевица, заедно с фотоапарата си.
Вътре имаше диапозитивен филм, който доби доста интересни цветове след съприкосновението с водата...

Добре, че това се случи в последния ден от похода ни из Родопите, тъй като не се отървах от сините и охлузвания...

***

Ритал ме е и кон, по бедрото, за щастие, в Средна гора, пак съвсем малко преди да се качим на влака... Бях се доближила доста.
[smilie18] [smilie18] [smilie18]

***

Номерът с отварянето на апарата преди да съм превъртяла обратно филма ми се случи в Монмартър, в ужасно студен, но слънчев зимен ден. И аз не загубих повече от 3 кадъра, но го разбрах едва след проявяването, няколко дни по-късно... Дотогава само се упреквах! Пък не е било да не съм имала поне 20 години стаж със снимане на филм. Просто беше ужасяващо студено и забравяш какво си направил и какво - не...

***

Не помня за други лично мои изцепки.

Всички останали изцепки бяха на КОПИСТИТЕ.

Уви.

Имах и друг случай - бяхме на тютюнева бригада някъде по морето... Ставахме в 3 и половина през нощта и имаше прекрасни изгреви - розовото на зората, синьото на небето и жълтозеленото на тютюневите ниви. Нямах фотоапарат и помолих мой колега, който щеше да дойде на бригадата по-късно, да мине през нас и го донесе. Взел той апарата, сложил го на ТЕЛЕВИЗОРА у тях, за да не го забрави, обаче се ЗАПИЛ и го ЗАБРАВИЛ.
[smilie21] [smilie21] [smilie21]

Така и само запомних ЦВЕТОВЕТЕ на тия прекрасни места...
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Изцепки :)
Автор: crowie   
Дата:   02-05-11 22:11

...като ви чета...започвам да не съжалявам толкова за собствената си изцепка, която ме гложди [smilie5] ... вчера бях до Ловеч, качих се до паметника на Левски, от където има страхотна панорама на града...щраках, каквото щраках...а за най-важното се сетих чак у нас- да направя поредица снимки, за да си сглобя една прекрасна панорамна снимка софтуерно накрая... днес, четейки ви... ми става по-леко [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Изцепки :)
Автор: josephflavius   
Дата:   03-05-11 12:46

Тази сутрин ми се случи явно доста типичен "инцидент"... излизам да пуша на терасата, и гледам срещу мен се изпънал на жицата в анфас прекрасен чисто бял гълъб. Беж на бързи обороти в стаята, вадя апарата, слагам телеобектив, излизам обратно навън - гълъбът седи в същата поза и ме чака. Правя няколко бързи снимки отдалече, тръгвам да се приближавам още, обаче го подплаших и отлетя. Гледам снимките - от гълъба съм запечатал само силует на прегорял бял фон, понеже съм го снимал с останали от вчера вечерта настройки - ръчен режим, скорост 1/80, бленда 4,5...
А уж всеки път преди да снимам си проверявам насройките [smilie5]



Публикацията е редактирана (03-05-11 13:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Изцепки :)
Автор: Frida   
Дата:   03-05-11 12:57

Да и аз бях снимала цяла катедрала на бленда 2.8 заради "вчерашните" настройки.

Най-голямата гнусотия е от "филмово" време. Още първи опити със зенита. Приятелките ме още не ми се натискаха да ги снимам, ами аз трябваше да ги увещавам дълго и мъчително. То и да си правиш портрети не беше хич толкова модно. Както и да е навивам аз една хубавичка, намирам и терен - в един приятел. Занасям там целия цирк - рокли, гримове, две лампи от тия дето пекат като обедно слънце, чаршафи за фонове. Гримираме се и се контим един час, снимаме още два часа. Нося филма да ми го проявят ... отивам след два дни и двайсе телефони запитвания от нетърпеливата моделка и ми дават филма сцепен на две по дължината. Зенита го съдрал ... как не съм го усетила не знам, липса на опит явно. После някой да дойде да ми хвали руското чудо ... [smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: Изцепки :)
Автор: klez   
Дата:   03-05-11 13:30

хаха начи и аз имам често срещаните проблеми

1. Редовно ми се случваше да нащракам 10-40 снимки и тогава да усетя че нямам Compact Flash карта :) Това го опрайх като забраних да снима ако няма карта...

а тва с настройките... що снимки съм нащракал на ISO 1600...

а последния гаф на Боровец на ски бяхме :) Някво страхооотно временце, а аз цял ден се влача с тая тухла на гърба само и само да снимам. И кво става
първо... таман като ми изникна някъв страхотен пейзаж.. и ми падна батерията (от студа)
и второ... оказа се че съм бутнал на Shutter Priority (докато съм падал по пистите) и то на скорост 1/50 някъде... и с тоя сняг... всички снимки на бленда 22+ ... едни аберации едно чудо... че и прегорени... абе ужас :) на 1.8" дисплея не си личи ама като ги пуснах на компютъра ми се дорева.
След тея ски после 3 дни ме боля гърба щот при едното падане обектива ми се наби в гърба



Публикацията е редактирана (03-05-11 13:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Изцепки :)
Автор: realnoncho   
Дата:   03-05-11 13:32

Аз един път си карам нанякъде и гледам много готин залез. Отбивам от пътя дървета, облаци, красоти снимах докато залезе и гледам No Card...
Вече и аз съм забранил от апарата да снима без карта.

Отговори на това съобщение
 Re: Изцепки :)
Автор: mihajlov2   
Дата:   03-05-11 13:47

Още един случай на вчерашни, т.е. снощни настройки - туристическа обиколка, предната вечер съм снимал с къстъм бял баланс в една църква. На следващия ден продължавам да си снимам на дневна светлина пейзажи със същия бял баланс... Усетих се след три часа и след стотина кадъра в повече...

Отговори на това съобщение
 Re: Изцепки :)
Автор: TheRunaway   
Дата:   03-05-11 18:25

Случвало ми се е да забравя капачка на дисплея само веднъж-два пъти. Най-често ми се случва да забравя да заредя батериите. Но никога няма да забравя как на едно такова хубаво лятно юнско слънце снимах с ISO, за което даже не ми се казва какво беше.https://photo-forum.net/joro/emoticons/1087.gif

Отговори на това съобщение
 Re: Изцепки :)
Автор: мара   
Дата:   03-05-11 18:32

е, аз на корфу носех само 1 карта от 1гб.другата просто я забвавих изобщо! добре, че аверите ми дадоха 256 мб и 512мб, та скърпих положението. имам над 500 кадъра нащаракани и даже място ми остана [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Изцепки :)
Автор: chill   
Дата:   04-05-11 12:07

Ми сетих се, че ми трябва статив точно когато бях на окoло 750км от въпросния статив.

Та си купих две кила боб от супера и карах с него.

Шедьоври не направих, ама пък жената така или иначе ще наготви боба.


Отговори на това съобщение
 Re: Изцепки :)
Автор: dampkring   
Дата:   04-05-11 13:15

Бях за няколко дни в Гърция, носих дслр и слр. На дслр-а не бях снимал нищо особено, но съм сигурен, че на лентата имаше няколко доста сполучливи кадъра. Нямах търпение да се прибера и да видя какво ще излезе. Та изснимах цялата лента, но батериите ми свършиха преди да я пренавия (на F80). Прибрах се в БГ, изморен, полузаспал и отварям капака да сменя батериите... но.. оказва се.... че съм отворил капака за лентата вместо този за батериите.. [smilie8] и стоях така две минути гледайки в една точка... [smilie5] [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Изцепки :)
Автор: 2metraninja   
Дата:   05-05-11 10:14

Случвало ми се е да трябва да снимам целия екип на фирма - 30 души - спира целия работен процес, всички излизат от официте, нареждам ги аз пред фасадата - айде сега вие отляво - айде сега вие отпред, 2-3 дежурни шеги за ведри физиономии, 1-2-3 кадъра - да имам всики с отворени очи. Махвам с ръка - мерси много и едновременно поглеждам към дисплея, където мига добре познатия ни надпис "НО ЦФ кард". Мигновенна горещина по бузите - хората вече развалят строя! Извиквам "Изчакайте така да сменя обектива - ще направим още няколко кадъра" Спасих положението и научих много добре къде е тая къстъм функция дето позволява снимане без карта. Друг полезен навик - извадя ли картата от тялото, не затварям капака - няма начин да взема апарата и да не забележа че няма карта.

Други два случая - не са конкретно мои издънки, по- скоро аз бях разочарования. В казармата - кашишко поделение - уволнението наближава и нашата групичка се усещаме че нямаме снимки бойните другари. Падам се дежурен по рота в събота следобед, отварям оръжейната и кеф ти автомати, кеф ти РПГ-та, кеф ти картечници и бомби - абсолютно като Рамбовци сме се накачорили и стойки, смях, снимаме се - 2 ленти със скината на Пенев от разветките. Доволни, даваме на свиждането лентите на неговата мацка да ги прояви и да изкара снимки в Пловдив. На следващото свиждане - кво става бе Пенев? Що си такъв помръкнал? - Еми майна, моята оплескала лентите - някакси успяла да ги освети. Нито една снимка няма. [smilie10]

Другия случай - веднага след казармата, хващам си страхотна мацка - буйна коса, цици, мици, фейс, акъл (отличничка на випуска си по инженерна химия в университета - не че личи тва много на снимките, ама пак де :) ) и отиваме на море - цяла компания. Пак Скина е главния виновник. Ма то тва на плажа, тва купони в станцията, тва еротични снимки - чудо. И накрая се оказва че две от трите ленти не захапала скината и нищичко няма на тях. Е, 1 от 3 пак бива де, ама много се ядосах тогава на тая марка :)

Отговори на това съобщение
 Re: Изцепки :)
Автор: svetalcho   
Дата:   05-05-11 10:36

Редовен номер: снимал съм нещо на ниска скорост и съм използвал самоснимачката вместо дистанционно. На следващия ден виждам Мигът, слагам на бясна скорост на затвора, натискам спусъка и чувам...бийп-бийп-бийп-бийп...и така 10 секунди [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Изцепки :)
Автор: Francesco   
Дата:   05-05-11 10:46

Наскоро снимах едно момиче, но понеже предния ден се мъчех с HDR и апарата снимаше в RAW и снимките излизат с доста приличен размер като MB, по едно време се оказа че картата ми с памет е запълнена... кофти [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Изцепки :)
Автор: tonyboy79   
Дата:   05-05-11 10:49

...и това плюс, че редовно забравям огледалото заключено заради някой пейзаж от миналият ден. Натискам копа, щрак, поглеждам дисплея и той черен, следва [smilie11], натискам пак копа и си виждам краката. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Изцепки :)
Автор: mikino   
Дата:   05-05-11 14:58

Francesco
Ами в такъв слуай, носи си поне още една. И аз ги имах тия изпълнения, докато не разбрах, че във всяка чанта и в раницата, поне в два джоба трябва да има по една карта [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Изцепки :)
Автор: pileshtar   
Дата:   06-05-11 08:44

Отиваме с двама колеги да снимаме в студио специално уговорено за целта, като всеки има по час, два за снимки. Аз съм си подготвила средноформатната камера, заредила съм се с филми и започвам първа. Ще се снимаме един - друг. Момчетата много мили и любезно ми угаждат на всякакви прищевки и хрумвания, лепих им мустаци, преобличах ги и какво ли още не. И накрая - 6 часа отлетели и за тях не остана време да си направят снимките.
Тръгваме си все пак доволни и вдъхновени от прекараният ден, бързам да се прибера и да проявя филмите. Резултатът - 4 празни филма!
Оказа се, че върху обектива на камерата има лостче с опция M-X synchronization, и когато се снима на М светкавицата светва преди да се отвори затвора, трябвало е просто да сложа лостчето на Х, но кой да внимава като чете упътването!

Отговори на това съобщение
 Re: Изцепки :)
Автор: Alex-dan   
Дата:   06-05-11 09:39

Като се замисля, случвало ми се е само да прецакам половин филм. Зима, студ, въртя въртя да изкарам с замръзнали ръце врътката на Зенита и по едно време вече предположих, че е свършил, може би по-скоро не са ми издържали нервите и пръстите и отварям и... половината филм си седи. Навих си го и още не съм го дал да се проявява, че като се сетя и умирам от яд. От сега нататък такива действия само в по-спокойна ситуация... Иначе покрай слънчевото затъмнение последно си беше шоу, един забравил преходник, дуг тъкмо се връщаме с преходника, оказва се батерията останала на зарядното, хайде обратно... Накрая почнахме да снимаме с половин час закъснение, ама здраве да е [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Изцепки :)
Автор: stzz   
Дата:   06-05-11 10:15

На една вила сме, зимно време.
Правим цър-пър на едно външно барбекю, апарата на статив с дистанционно......и си щракам суетнята, от която и аз съм част.
Апарата остава включен навън, ние се пребираме вътре и започва веселбата!
Решавам да продължа със снимките, прибирам апарата ...[smilie10]....филма свършил!!!
-Къде е дистанционното? Някой пипал ли го е?
-Миии, аз го разглеждах!
-Натискала ли си това коче[shtrak] ???[smilie9]
-Миии, да!
............[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Изцепки :)
Автор: burningice   
Дата:   06-05-11 10:48

Зенита има много як транспортен механизъм, в студено време може да разцепи филм Орво- например, без снимащия да усети [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Изцепки :)
Автор: BotsRevenge   
Дата:   06-05-11 12:10

Моят коронен номер е като снимам сватба или подобно интензивно събитие да си наглася настройките на апарата в къщата и да снимам на М. В ентусиазма и лудницата излизаме навън и аз забравям да сменя скоростта на затвора или да мина на А и така си заминават кадри в преекспонираното небитие.

Друга глупост, която съм правил е да поставя кола за снимане. Снимам, редя осветление, играя си 10 минути и накрая се оказва, че съм забравил да фокусирам (автофокусът ми не е на полуспусъка). И айде наново хамалогията.

Отговори на това съобщение
 Re: Изцепки :)
Автор: mikino   
Дата:   09-05-11 13:58

BotsRevenge
Това ми се е случвало. Да забравя да сменя режима [smilie5] Скоро ходих из парка, едни пилета ми харесаха, преди това бях на макро [smilie18] и си останах на макро - пилетата естествено не се виждат. Хвана ме яд, щеше да стане готина снимка - двойка гълъбчета [smitten]

Отговори на това съобщение
 Re: Изцепки :)
Автор: victorcito1978   
Дата:   09-05-11 14:34

Снимаме някаква реклама на някакво евтино кафе. "Актьорите" са двойка много симпатични гаджета (и в живота, и за клипа). Всичко е ток - осветление, кадри, пакшотове, по конец.

Буквално на последния кадър от снимките колега изтрива погрешен дубъл от едно движение с фарт. Оказа се, че е изтрил целия материал от 12 часа работа на един автобус хора...


На следващия ден снимахме всичко наново ... :)

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »