Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Кои обективи на Сигма се калибрират?
Автор: djfroggy   
Дата:   10-04-11 00:57

Малко съм понаплашен от разни теми за Сигма тук,защото като се обобщи,доста обективи има,които не подлежат на корекции от ИДС,ако дават фронт или бек фокус.
Най-новите модели със сигурност ли подлежат на настройка?

Отговори на това съобщение
 Re: Кои обективи на Сигма се калибрират?
Автор: GenaDP   
Дата:   10-04-11 01:00

Не се ли сещаш на кого трябва да зададеш този въпрос?

Отговори на това съобщение
 Re: Кои обективи на Сигма се калибрират?
Автор: djfroggy   
Дата:   10-04-11 01:15

Съгласен съм,че трябва да питам ИДС, но ми се ще да го напишат в темата.За да знаят всички.Много често в базара се продава някоя чудесна Сигмичка /като параметри/,но се оказва неизползваема заради разни особености с електрониката вътре.

Отговори на това съобщение
 Re: Кои обективи на Сигма се калибрират?
Автор: ka7   
Дата:   10-04-11 01:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кои обективи на Сигма се калибрират?
Автор: Amigo   
Дата:   10-04-11 01:51

ka7 написа:

> НЯМА използваема сигма!!!
>
> (освен, ако "тялото" ви не е сигма)



да бе [smilie18] [smilie18] [smilie6] [smilie6] на 3-те ми сигми досега автофокусът цепи косъма на 2, а двата никонски трябваше да ги донастройвам [smilie6] [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Кои обективи на Сигма се калибрират?
Автор: GenaDP   
Дата:   10-04-11 01:55

Брей, големи думи. Аз лично съм потрошил от работа 2бр. 28-70/2.8, и докато бачкаха - оплаквания от тях не съм имал. Едната и видя сметката едно келешче (изпусна я), другата се спомина от самосебе си. В момента имам две - 8мм и 10-20мм, и от тях също не се оплаквам.

Отговори на това съобщение
 Re: Кои обективи на Сигма се калибрират?
Автор: seuret   
Дата:   10-04-11 09:15

10-20 - Много добър!!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Кои обективи на Сигма се калибрират?
Автор: rewer   
Дата:   10-04-11 09:18

12-24 по-добър !!!!
Гледам да избягвам зумовете на Сигма ако са втора употреба.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Кои обективи на Сигма се калибрират?
Автор: djfroggy   
Дата:   10-04-11 09:53

Аз съм пробвал 30/1,4 на Сони А900 /кроп моде/ и 50/1,4 и 150/2,8 на Олимпус-наистина никакви проблеми.
Обаче една 24-70/2,8 направо ми потроши нервите.Съсипа ме от калибровки ит тялото А900 и никога нямаше фокус наблизо и надалече и от двата края /24 и 70/ все единия бягаше.Дори затворена на 11.Не подлежеше на калибриране.Била малко по-стария модел,чипа не подлежал на програмиране.
Sigma AF 18-35mm F3.5-4.5 Aspherical с това чудовище също имах немалко непоправими ядове.Оказа се,обаче,че се сработва с лентовата Минолта 800си и засега стои там.
Та такив неща със Сигмата.Не мога да кажа лошо за оптическите им качества,но за сработването с телата..........
[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Кои обективи на Сигма се калибрират?
Автор: PeterPAN   
Дата:   10-04-11 10:31

ми аз съм ползвал и продължавам да ползвам някои от тях все още...

10 - 20, 18 125, 17 70, 70 300, 30/1.4 , 70 200

от всичките съм бил много доволен, и за тези които съм ги продал съжелявам за което, но така съм имал възможност да се насладя и ползвам повече обективи а и се водя от това, заседи ли се много в гардероба някой обектив го продавам да мога си взема друг който да ползвам .....


та проблеми съм имал само с първия 70 300 който го пползвах без грижа на км 5д, после имаше проблеми с а100 които 90% са били в байонета на айм-сорито.... тогава от ИДС реагираха много положително на проблема и го разрешиха благоприятно в моя полза...

относно сигма 18 125 хсм мога да кажа че е в пъти по добра от айм сори 18 200 фокусира винаги точно и много по бързо...

скоро си зех една светкавица дг530 супер поради неотложна работа, а бях продал вече 56 на сони, ми сигмата пак е в пъти по добра от айм сорито, много пестеливо използва батериите, нямам скапан кадър от неправилно мерене, единствения им кусур е че зарежда с една идея по бавно от айм сорито 56....


та остане ли ми време за снимки със сигурност пак ще си взема 70 200 или 120 400 най вероятно

единствено мога да съжелявам че за айм сори не са толкова разпространени в бг и трябва се купуват на сляпо или да се поръчват от чужбина...

искаше ми се да пробам 17 50 или 17 70 ОС ХСМ
които са много добра алтернатива на пластмаските от айм сори но за съжаление ги няма налични в бг..



Публикацията е редактирана (10-04-11 10:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Кои обективи на Сигма се калибрират?
Автор: PeterPAN   
Дата:   10-04-11 10:34

та относно кои се калибрира по серийния номер могат да ти кажат от сервиза...
обикновенно старите модели не могат такива има 70 200, 24 70, 28/1.8 та дори и 30/1.4

та за нови тела преди всичко е най добре да се купуват от новите обективи или да се провери преди всичко възможността за калибриране май...

Отговори на това съобщение
 Re: Кои обективи на Сигма се калибрират?
Автор: boyanb   
Дата:   10-04-11 10:57

Автор: ka7
Дата: 10-04-11 01:48

НЯМА използваема сигма!!!

-----------------


https://photo-forum.net/joro/emoticons/011.gif
в голяма грешка си


Отговори на това съобщение
 Re: Кои обективи на Сигма се калибрират?
Автор: ka7   
Дата:   10-04-11 13:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кои обективи на Сигма се калибрират?
Автор: sd   
Дата:   10-04-11 15:15

На калибрация подлежат всички обективи на Сигма, които са с rewritable чип.

Има три възможни варианта:

1. Обектива е много стар, чипа не е rewritable, не може да бъде подменен с такъв и съответно обектива не подлежи на калибрация.

2. Обектива е стар, чипа не е rewritable, но може да бъде подменен с такъв и съответно обектива подлежи на калибрация.

3. Обектива е с rewritable чип и съответно подлежи на калибрация.

Към кой от тези три случая попада даден обектив може да се провери по серийния му номер.

Отговори на това съобщение
 Re: Кои обективи на Сигма се калибрират?
Автор: djfroggy   
Дата:   10-04-11 15:20

Благодаря на Драгиев за точния и ясен отговор!

Отговори на това съобщение
 Re: Кои обективи на Сигма се калибрират?
Автор: GenaDP   
Дата:   10-04-11 15:54

Автор: sd
Към кой от тези три случая попада даден обектив може да се провери по серийния му номер.


Автор: djfroggy
Благодаря на Драгиев за точния и ясен отговор!


Верно ли, диджея? На теб ясно ти стана, а? Айде и нас тъпите да светнеш тогава, обектив със сериен номер 2013173 от кой тип е...

Отговори на това съобщение
 Re: Кои обективи на Сигма се калибрират?
Автор: compur   
Дата:   10-04-11 16:14

да не забравяме, че, все пак, калибрирането се плаща, а не е безплатно!

Първо питаш в сервиза за това, дали обектив със сериен номер хххххх става за калибрация, а след това питаш за цената на услугата!

[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Кои обективи на Сигма се калибрират?
Автор: PeterPAN   
Дата:   10-04-11 16:22

ако почва с 2хх май няма да стане ппоне за 70 200 и 24 70 за айм сори, най точно може да каже сервиза обаче...

Отговори на това съобщение
 Re: Кои обективи на Сигма се калибрират?
Автор: asahi   
Дата:   11-04-11 09:51

"Малко съм понаплашен от разни теми за Сигма..."

Много ви е крехко спокойствието?!? Да не сте продали апартамент или теглили кредит, та да си купите Сигма? За по-сериозните неща в живота направо трябва да умирате от страх.

Отговори на това съобщение
 Re: Кои обективи на Сигма се калибрират?
Автор: djfroggy   
Дата:   11-04-11 11:57

Асахи,ти се шегуваш,но знаеш ли колко е кофти да си закупиш Сигма 70-200/2,8 и 24-70/2,8 двете за поне 1500лв. втора употреба и да установиш,че не ти вършат работа? И почва едно звънене до сервиза и се оказва,че и те са безсилни да помогнат?

Отговори на това съобщение
 Re: Кои обективи на Сигма се калибрират?
Автор: GenaDP   
Дата:   11-04-11 12:12

За маймуната, дето си мерела ореха отзад, преди да го налапа - нали си чувал? Да беше звъннал да питаш в сервиза преди да ги купуваш...

Отговори на това съобщение
 Re: Кои обективи на Сигма се калибрират?
Автор: djfroggy   
Дата:   11-04-11 12:44

Гена,това беше покупка от и-бей,нямаше серийни номера и тн. и тн.Просто е кофти стечение на обстоятелството,за което сам съм си виновен.Идеята беше да знам какви Сигми да взимам занапред.Засега нямам такъв обектив.Но има разни нови телеобективи от типа 500мм и дори 800мм,които нямат анаалог от Сони.

Отговори на това съобщение
 Re: Кои обективи на Сигма се калибрират?
Автор: GenaDP   
Дата:   11-04-11 12:59

В ибейските търгове обикновено има снимки, на някои от които се вижда и серийния номер. Ако не се вижда - питаш търговеца, и той ти го казва.

Отговори на това съобщение
 Re: Кои обективи на Сигма се калибрират?
Автор: compur   
Дата:   11-04-11 13:40

GenaDP [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Кои обективи на Сигма се калибрират?
Автор: kkkolelo   
Дата:   11-04-11 14:52

Взех си преди 2 год от базара Сигма 24-70/2.8, трети собственик, с ксеро копие на фактурата с касовия бон .... трябваше да се калибрира, оказа се от II вид [smilie5] ... поръчаха чип ... почаках около месец ... калибрираха го безплатно, щото беше в гаранция, получих 3 или 6 месеца удължена гаранция ...

ИДС [smilie24]

На новия ми апарат няма нужда от калибриране ... Ако има правило със сер. номера и кой става и не става светнете непросветените, щото се ослушвам за 70-200 / 2.8 от ибея [smilie5]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »