Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Гаранция на тяло-тема за разтягане на локуми
Автор: buratino   
Дата:   09-04-11 09:29

Здравейте,във връзка с моя продажба в базара възникна въпросът за гаранционната поддръжка на апарат на който смених фокусния екран с цел по-лесно ръчно фокусиране.В гаранционната карта пише:
-не подлежат на гаранционно обслужване модификации по тялото които не са извършени в оторизиран сервиз
-използването на батерии и зарядни устройства които не са произведени от Никон/в случая/
И това което мен най-много ме озадачи-повреди причинени от нормално износване при работа с апарата.
Ако да кажем,че диска с който се задава скорост и/или бленда или пък някой от бутоните започнат да създават проблеми преди изтичане на гаранционния срок,какво се случва?
Ако някой е наясно или се е сблъсквал с нещо подобно нека да коментира.Също ми е интересно дали в другите държави нещата са единтични?
Благодаря на всички за отделеното време.

Отговори на това съобщение
 Re: Гаранция на тяло
Автор: Suggs   
Дата:   09-04-11 13:08

Най-точния отговор на въпроса си можеш да получиш не тук, във форума, а с едно обаждане по телефона до гаранционния сервиз. Трябва да го има написан на картата.

Отговори на това съобщение
 Re: Гаранция на тяло
Автор: buratino   
Дата:   09-04-11 15:38

Добре,това е ясно за моя случай.Темата беше продиктувана от-използването на батерии и зарядни устройства които не са произведени от Никон/в случая/
И това което мен най-много ме озадачи-повреди причинени от нормално износване при работа с апарата.



Отговори на това съобщение
 Re: Гаранция на тяло
Автор: GenaDP   
Дата:   09-04-11 16:09

повреди причинени от нормално износване при работа с апарата - гумите на никоните се разлепят, най-вероятно тази точка е сложена, за да не ходиш да плачеш за нови...

Отговори на това съобщение
 Re: Гаранция на тяло
Автор: buratino   
Дата:   09-04-11 16:17

Това е гаранцията на апарата-не на обестива.Приемаме,че копчето за изтриване на снимки отказва да работи????
По силата на горното пием студена вода и трием снимките през компютъра-това ми се иска да разбера!?

Отговори на това съобщение
 Re: Гаранция на тяло
Автор: GenaDP   
Дата:   09-04-11 16:23

Дългоносия, на телата също има гуми, ако не си забелязал - там, дето се хващат с ръчичка. Както вече ти обясниха, ако искаш да разбереш какво конкретно значат тези редове - звъни на вносителя или на оторизирания сервиз.

Отговори на това съобщение
 Re: Гаранция на тяло
Автор: buratino   
Дата:   09-04-11 16:48

GenaDP когато си купувах апарата не съм прочел гаранционните условия/което не е извинение/,но "Приемаме,че копчето за изтриване на снимки отказва да работи????
По силата на горното пием студена вода и трием снимките през компютъра-това ми се иска да разбера!?"

Явно темата отива към раздел-петъчни.
Благодаря все пак за напътствията

Отговори на това съобщение
 Re: Гаранция на тяло
Автор: gpi72   
Дата:   09-04-11 16:59

Значи възможностите са две:
-"По силата на горното пием студена вода и трием снимките през компютъра-това ми се иска да разбера!?"
-Или звънкаш на сервиза те ти приемат рекламацията и го оправят.

Ако се интересуваш от морална гледна точка как приемаме нещата естиетвено, мислим че проблема трябва да е отстраним гаранционно но това едва ли ще ти помогне.

Отговори на това съобщение
 Re: Гаранция на тяло
Автор: fff   
Дата:   09-04-11 17:10

Както казаха по-горе какво те грее мнението на форума? С какво то би променило позицията на сервиза (която даже ти е неизвестна) при дадения проблем?
Може да им мушнеш бележка под вратата ако те е срам да говориш по телефона [smilie5]



Публикацията е редактирана (09-04-11 17:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Гаранция на тяло
Автор: divinil50   
Дата:   09-04-11 17:19

[smile]



Публикацията е редактирана (09-04-11 17:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Гаранция на тяло-тема за разтягане на локуми
Автор: buratino   
Дата:   09-04-11 17:30

Не от морална,по скоро това:отиваш да си купиш апарат,но не ти харесва това в гаранционните условия:използването на батерии и зарядни устройства които не са произведени от Никон/в случая/.Тогава решенията са две-отказваш се от покупката или се съгласяваш,като в този случай се надяваш да не се случи нещо с електрониката на апарата и в сервиза да ти кажат,че е използвана неоригинална батерия марка"Y"-купена от магазина./Дали в магазина предупреждават да използваш само оригинални батерии?-това ще го разбера тези дни,защото ще купувам една Bower-EN-EL3e/.
Та това ми се искаше да се коментира.
Аз проблема си го реших-в базара съм писал,че тялото няма гаранция.



Публикацията е редактирана (09-04-11 17:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Гаранция на тяло-тема за разтягане на локуми
Автор: GenaDP   
Дата:   09-04-11 18:34

Дали в магазина предупреждават да използваш само оригинални батерии? - естествено, че не (освен ако са магазин на Никон). Не че има начин да се докаже какви батерии си ползвал...

Отговори на това съобщение
 Re: Гаранция на тяло-тема за разтягане на локуми
Автор: buratino   
Дата:   09-04-11 18:54

Именно затова беше и въпроса в началото-дали някой се е сблъсквал с подобни проблеми,защото ми се струва,че купувача ще трябва да доказва каква батерия е ползвал.
Написах темата и по друг под за който се сетих от миналата година-гаранционен керамичен плот за който ми казаха в сервиза,че имало панелни мравки които причинили повредата.Прибрах се и прочетох гаранцията след което отидох и си платих ремонта.
Карай да върви/както пее Кръпката/-да сме живи и здрави

Отговори на това съобщение
 Re: Гаранция на тяло-тема за разтягане на локуми
Автор: emo99   
Дата:   09-04-11 22:26

Гена - гумите влизат в гаранцията.
...повреди причинени от нормално износване при работа с апарата - аз не виждам никаква логика в това изречение . Тогава за какво ни е гаранцията ?

Отговори на това съобщение
 Re: Гаранция на тяло-тема за разтягане на локуми
Автор: Suggs   
Дата:   09-04-11 22:36

Гаранцията помага най-вече при явни фабрични дефекти.
В много случаи е въпрос на добро желание от страна на сервиза да отремонтират и "спорни" рекламации.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »