Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 550D vs. 600D
Автор: gruncharov   
Дата:   08-04-11 15:33

Темата е по-скоро за лични впечатления, пиша я за хората, които имат 550D и са се втурнали да го продават, за да си вземат 600D.

Използвах моето 550D главно за второ тяло както и за снимки навън. След като го продадох трябваше да взема 5Д, но продавача ме изигра и така се сдобих с едно 600Д, което преди няколко минути спрях да тествам.

Разположението на копчетата на задната страна е малко различно, и за хора (като мен), които са свикнали на 550Д това е първия "негатив", който се забелязва. Заради въртящия дисплей са изместени по диагонал и копчето за триене на снимка примерно е доста неудобно - както и копчетата up/down/left/right - нямам дебели пръсти, но определено на 550Д беше по-добре!

Липсва сензора, който ти гаси дисплея като се приближиш с лицето към визиора - да, като натиснеш shutter-бутона наполонвина изгасва но ей, беше приятна опция която ми липсва!

Има няколко нови опции, специално за вече заснети снимки - но на кой му трябва това реално?

Една нова функция, която така и не открих е заснемането на снимките във формат 1:1 примерно - още се ровя да я намеря, това ще е интересно.

Фокусирането като цяло ми се струва малко по-бавно от firmware-a на 550Д, говоря за АФ-точките.

Дисплея, да, върти се, но реално погледнато, кой снима с live-view? Пък ако искаш да снимаш от ниска позиция лягаш, или пък знаеш как да позиционираш камерата, за да направиш кадъра.

Изработката на самия апарат като цяло ми изглежда малко по-некачествена, що се отнася до пластмасата, "колелото" и копчетата.

Това са впечатленията ми - за 200-300лв разлика е по-добре да си вземеш 550D а остатъка от парите да ги инвестираш в прайм-обектив от нисък клас. Пък ако вече имаш 550D го замени с 600Д единствено ако се притесняваш за цена на старо - иначе (лично за мен) е безсмислено.

Поздрави,
Георги





Отговори на това съобщение
 Re: 550D vs. 600D
Автор: dopereach   
Дата:   08-04-11 16:06

Още с излизането на 600д преди няколко седмици, четох че единствената "хардуерна" разлика е екрана, а другите ъпгрейди са софтуерни, които би могли да се инсталират и на 550д, стига от Канон да бяха пуснали такъв фърмлер.
След като реших да си ъпгрейдна техниката, една видеокамера Сони /сигурен съм че всички са наясно, че вече всяка камера има такъв тип екран / се колебаех мехду 550д и 60д заради екрана. Колебанието не продължи много подари цената и си взех 550д. Но да ви кажа, въпреки че снимам доста видео на 550 ,почти веднага пак превикнах към неподвижния екран.
Не отричам че тези екрани са полезни в някои случаи, но са глезотийка и трябва да се внимава с тях.

Отговори на това съобщение
 Re: 550D vs. 600D
Автор: realnoncho   
Дата:   08-04-11 16:22

Абе хората са казали, че ентри левъл апарат се сменя за нещо по-нагоре. Аз май ще изчакам нещо като 70Д за смяна на 500Д ...

Отговори на това съобщение
 Re: 550D vs. 600D
Автор: sasas   
Дата:   08-04-11 16:26

gruncharov написа:


> Една нова функция, която така и не открих е заснемането на
> снимките във формат 1:1 примерно - още се ровя да я намеря,
> това ще е интересно.



На това видео на 3:00 показва къде трябва да влезеш за 1:1.


Отговори на това съобщение
 Re: 550D vs. 600D
Автор: d_ave   
Дата:   08-04-11 16:27

Канон така си разместиха продуктовите линии, че почнаха да пускат безсмислени апарати - почват да приличат на Сони, което според мен е голям минус. 600Д е поредния безсмислен модел, заедно с 60Д и 1100Д. ако карат по тоя път, то 70Д ще е още по-зле.
реално погледнато, в крайна сметка след 7Д и 550Д не са изкарали един модел с някаква иновация и който да си струва.
ще видим, тая стратегия според мен е грешна от гледна точка на потребителя. виж, от тяхна е друго нещо:)

Отговори на това съобщение
 Re: 550D vs. 600D
Автор: gruncharov   
Дата:   08-04-11 16:39

@d_ave определено е грешна

Отговори на това съобщение
 Re: 550D vs. 600D
Автор: realnoncho   
Дата:   08-04-11 16:52

Е може да се окопитят за следващата серия :)
Щото 7Д ми е по-голям и тежък отколкото бих искал, пък и на пари...

Отговори на това съобщение
 Re: 550D vs. 600D
Автор: d_ave   
Дата:   08-04-11 16:59

мен само парите ме спират, иначе големината е добре дошла:) много кофти пренебрегнаха потребителите - за мен като снимащ с 50Д в момента единствената алтернатива като крачка нагоре се явява 7Д, което е реално повече от два пъти по-скъпо. вместо да следват линиите както до сега, те смъкнаха моделите с един надолу и създадоха съвсем ентри-левъл апарати, което оставя една голяма дупка между 50Д и 7Д да речем. определено за нищо на света не бих минал на 60Д, надявам се да пуснат нещо, което да попълни празнината, но силно се съмнявам...

Отговори на това съобщение
 Re: 550D vs. 600D
Автор: PsychoTribe   
Дата:   08-04-11 18:28

Аз чувам много противоречиви мнения за 60Д. Тук всички казват че не запълва дупката между 50Д и 7Д. На много други места точно обратното. Вярно че има 2-3 неща(поне за толкова се сещам в момента) които са стъпка назад, но и има доста които са стъпка на пред. И да, със сигурност ако човек е ползвал до момента 50Д не си заслужава да мине на 60Д (зависи какво търси в новото тяло). И все съм си мислил обаче, че ако съм ползвал 50Д до момента ще искам да обновя с хД а не с ххД. Може би греша и ако е така ще се радвам да бъда упроверган.
П.п. От една седмица съм собственик на 60Д.



Публикацията е редактирана (08-04-11 18:29)

Отговори на това съобщение
 Re: 550D vs. 600D
Автор: HepBeH_XaMcTep   
Дата:   08-04-11 20:53

Интересното, е че НЕ ВКАРВАТ нищо кой знае какво в 60д и 600д, спрямо предшествениците им...

Отговори на това съобщение
 Re: 550D vs. 600D
Автор: jivkojj   
Дата:   08-04-11 20:56

Интересното, е че НЕ ВКАРВАТ нищо кой знае какво в 60д и 600д, спрямо предшествениците им...

Сега, след шамара от Никон ще вкарат. Няма къде да идат.
Предполагам затова и така изневиделица се появи и 7Д. Която и на мен ми хареса междодругото. Особено за парите си.

Отговори на това съобщение
 Re: 550D vs. 600D
Автор: PsychoTribe   
Дата:   09-04-11 12:51

Само от разликите в таблицата в този сайт може да се види че 60Д е точно на мястото си между 550Д и 7Д.

Не коментирам колко е на мястото си като наследник на 50Д в момента. Само заради визиора, по-бързия затвор и повечето кадри в секунда си заслужава 500лв. в повече. Да не споменавам възможността за контрол на външни Speedlite с вградената, което ако някой реши да го ползва, спестява 400лв. от закупуването на канонския ИР синхронизатор (няма да изброявам другите предимства). Аз лично щях да взема 50Д ако все още се продаваше в павилиона(от там по ред причини), но вече го няма и затова взех 60Д. Разликата в цената м/у 60Д и 7Д ми беше в повече а и не мисля че съм дорасъл за 7Д [smile] .
Който му трябва по-подробно описание на разликите има доста изписано в нет-а. Това си е мое мнение и не се опитвам да го налагам на никой.

Отговори на това съобщение
 Re: 550D vs. 600D
Автор: hemilio   
Дата:   09-04-11 13:48

[smile] канонски неволи [smilie21]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »