Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпросче за фотоапарат ?
Автор: Wooolf   
Дата:   08-04-11 09:24

Здравейте , наскоро фотографията ми стана много интересна и се превърна в нещо като хоби , искам да се сдобия с нещо по-добро , което може да ми даде по-големи възможности за снимане и съответно снимките да бъдат с добро качество , не съм се насочил към определен вид фотография , просто ми харесва да снимам всичко , стига то да интересно или поне да ми грабне окото . Отскоро обаче започнах да се чудя какъв фотоапарат да си взема . Не съм се насочил към определен модел ами се чудя м-у DSLR(по-стар модел, тъй като няма да мога да отделя пари за нов) или от апаратите (май ги наричахте турбосапунерки) тези по-големите , но да е с ръчен фокус,макро от 0,1,2... см , с големия зоом и т.н. . Моля ако можете да датете мнение за това , кой вид фотоапарат ще е по-добре да си взема .Не се занимавам професионално(ако се занимавах нямаше да питам такъв въпрос) :)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпросче за фотоапарат ?
Автор: kail   
Дата:   08-04-11 09:39

DSLR естествено. Разгледай базара има достатачен избор на тела и обективи ;) Добре дошъл [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпросче за фотоапарат ?
Автор: avasilev   
Дата:   08-04-11 09:47

DSLR

Отговори на това съобщение
 Re: Въпросче за фотоапарат ?
Автор: moonchild   
Дата:   08-04-11 10:05

100% DSLR. Има стари модели на обидно ниски цени. И обективи на прилични цени, които ще ти задоволят първоначалните изисквания напълно.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпросче за фотоапарат ?
Автор: nodoubt   
Дата:   08-04-11 10:13

ДСЛР си заслужава само и единствено ако замисляш да изградиш система. В момента има страхотни малки апаратчета с добър външен вид, оптична стабилизация, 24мм широк ъгъл, добро исо и тн. [smilie24] Няма смисъл нeкое 10D да ти протрива врата цяло лято [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпросче за фотоапарат ?
Автор: Myth   
Дата:   08-04-11 10:37

Е никой не говори, чак пък за 10Д... DSLR твърдо, вижда се, че те влече, рано или късно ще стигнеш до DSLR.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпросче за фотоапарат ?
Автор: gpi72   
Дата:   08-04-11 11:47

Ако вземеш "малко апаратче" и фотографията ти е хоби след не повече от година ще ти отеснее и ще трябва да го сменяш. В този случай ще си спестиш един разход ако направо вземеш ДСЛР.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпросче за фотоапарат ?
Автор: sisqou   
Дата:   08-04-11 11:56

DSLR-твърдо. Ако си се запалил сега по фотографията, без още да си снимал с такъв, смятай че първото нещо за което ще съжаляваш е че не си си купил ДСЛР. Но и внимавай че е голяма краста и като се почне после едни обективи... филтри...студия.. мани... [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпросче за фотоапарат ?
Автор: darksorrow   
Дата:   08-04-11 12:01

не съм съвсем сългасен за "непременно дслр". всъщност, в твоето положение перфектният фотоапарат вече е направен и се казва Sony R1. лошото е, че не ги правят отдавна и няма и изгледи за наследник - прекално добри машинки се оказаха, особено за случай като твоя.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпросче за фотоапарат ?
Автор: Wooolf   
Дата:   08-04-11 14:53

Благодаря на всички за отговорите , май наистина ще е по-добре като се сдобия с малко повече пари да поразгледам по-добре базара и да си взема един DSLR , пък след време, живот и здраве, да си вземам и обективчета . Поздрави от мен и само добри кадри [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпросче за фотоапарат ?
Автор: van4o94   
Дата:   08-04-11 15:23

Аз така бях с една сапунерка преди година, после към края на миналата година си взех турбосапунерка (лумикс фз28) и наскоро го продадох и си взех Никон Д3000, сега и обективчета трябва да взема само. :)) Според мен вземи ДСЛР. [smile]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »