Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 МОЛЯ за съвет за Pentax A 50mm F2.0
Автор: ivan_varna   
Дата:   07-04-11 15:25

Здравейте. Едно рамо да ударите за това старо стъкло. Порових из форумът старите теми са взе за М обективи с преходници. Някой да го е ползвал този обектив с цифрово тяло. Отзиви.
Ще сработи ли добрес моя скромен К-х, без да ми вдига нервите прекалено заради ръчния фокус. [beer]. Евтин е та в тоя ред на мисли стрували си покупката заради есперимента да видя става ли за портрети, преди да мина примерно на FA50 мм.14 , като събера парички [smilie5] .

Благодаря. [beer]
п.п. Не ме хулете много [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за Pentax A 50mm F2.0
Автор: d_ave   
Дата:   07-04-11 15:32

Не съм го ползвал, ползвал съм М, даже един продавам в момента. А ще работи без проблем на K-x и ще имаш и управление на блендата от тялото, което е добре. M варианта е много добър, заслужава си. предполагам разликата спрямо А е единствено в наличието на пин-а за блендата и варианта за автоматична бленда, оптически мисля, че са еднакви.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за Pentax A 50mm F2.0
Автор: kkkolelo   
Дата:   07-04-11 16:32

1. Порових из форумът старите теми са взе за М обективи с преходници.

Неверно твърдение, имам и ползвам такъв от 3 години и си е на К байонет. М е че трябва да натиснеш зеления бутон (или A-L) и да закл. експозицията преди да снимаш,при А е автоматично. Чудесен обектив е отвсякъде, по късно може и снимки.

2. Ще сработи ли добрес моя скромен К-х, без да ми вдига нервите прекалено заради ръчния фокус

Мнооого субективно, сам ще прецениш. Аз обичам да снимам с аналогови (евтини и качествени) и си давам сметка, че много хора са "разглезени" от автоматичния фокус и им е много трудно да снимат с аналогови.

Ако дойдеш в събота на базара във Варна ще можеш да пробваш такъв ... [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: МОЛЯ за съвет за Pentax A 50mm F2.0
Автор: ivan_varna   
Дата:   07-04-11 16:40

Мерси kkolelo , ама не си прав , рових във форумът бая, няма тема за А 50 2.0 или поне аз не намерих. Има теми за ръчният фокус но там се говори за преходници с бордове без бордове, за Такумар и т.н. А самата дискусия беше коя марка апарат да се вземе с ръчнофокусен обектив.
Ако аз съм пропуснал темата за А обектива на пентак ще се радвам за линк към нея.

Аз не снимам от много време може би има надежда да не съм разглезен още [smilie3]

За базара е готина идея, ама аз съм от срамежливите [smilie5]. А и такъв турбо любител като мен с моя К-х ще ме е срам да го развявам наляво надясно, вие ще избухнете с някви скъпи техники [smilie3]



Публикацията е редактирана (07-04-11 16:45)

Отговори на това съобщение
 Re: МОЛЯ за съвет за Pentax A 50mm F2.0
Автор: kkkolelo   
Дата:   07-04-11 17:09

Да, в теми за ръчния фокус и за това ще става дума, но конкретно ако видиш обява за Пентакс М 2.0, които не са рядкост, винаги е на К байонет. К-х си е хубав апарат, като гледам обявите го хвалят (то Пентакс слаб няма де) и държи цена ... Аз доскоро бях с К100Д. Няма от какво да те е срам, повечето сме турбо любители с различна степен на напредналост .... [smilie5] [smilie18]

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: МОЛЯ за съвет за Pentax A 50mm F2.0
Автор: ivan_varna   
Дата:   07-04-11 17:18

Хаха ок. значи казваш това А 50мм не е лошо. Макарче има и обява за същият но М. Точно човек който е ползвал търсих. Благодаря много.

Отговори на това съобщение
 Re: МОЛЯ за съвет за Pentax A 50mm F2.0
Автор: d_ave   
Дата:   07-04-11 20:41

ivan_varna, принципно въпреки, че снимам с канон, през мен минават бая пентакс обективи. разликата между М и А е, че при А имаш една позиция на блендата, при която управлението на блендата става от тялото - задаваш бблендата и апарата сам затваря на оказаната стойност. при А обективите има отзад на байонета един пин, който оказва на тялото, че е закачен такъв обектив и може да се задава стойността от тялото. при М обективите няма пин и тялото не разпознава зададената бленда - тя се задава ръчно от гривната на обектива. въпреки това тялото пак затваря блендата автоматично до зададената стойност при снимане.

като цяло пентакс е най-облагодетелстваната марка откъм използване на ръчнофокусни обективи. действай смело, голяма мания е и има хубави попадения.

Отговори на това съобщение
 Re: МОЛЯ за съвет за Pentax A 50mm F2.0
Автор: darksorrow   
Дата:   07-04-11 20:49

конкретно А 50/2 е чудесен обектив, осезаемо по-остър е от М еквивалента си на най-отворена бленда, мазно боке, не е с най-великолепния контраст на света, но не е и като да е особено учудващо това. ако можеш да го вземеш за 100на лева, не се чуди.



Публикацията е редактирана (07-04-11 20:50)

Отговори на това съобщение
 Re: МОЛЯ за съвет за Pentax A 50mm F2.0
Автор: ZENON   
Дата:   07-04-11 21:04

Ето и сайт с инфо за Resolution на някои Пентакс обективи.

http://www.takinami.com/yoshihiko/photo/lens_test/acknowledgement.html



Отговори на това съобщение
 Re: МОЛЯ за съвет за Pentax A 50mm F2.0
Автор: pefoto01   
Дата:   07-04-11 21:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: МОЛЯ за съвет за Pentax A 50mm F2.0
Автор: alexstudio   
Дата:   07-04-11 21:58

Имам 3 нормални обектива на Пентакс с ф 1,4, ф1,7 и ф2. Всички са М. Според скромното ми мнение най-рязък е ф2. Не съм сигурен дали има някаква разлика в оптиката между А и М версиите. По-скоро е във възможността да се управлява блендата от камерата. Аз лично не съм привърженик на това. Хубавото е единствено, че имаш инфо във визьора за бленадата.

Качествена и сравнително евтина оптика. Нямал съм проблеми и разминавания във фокуса при отворена бленда.[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: МОЛЯ за съвет за Pentax A 50mm F2.0
Автор: ivan_varna   
Дата:   07-04-11 22:14

БЛагодаря ви много [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »