Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Tamron 70-300mm Macro - въпрос
Автор: dobrin1980   
Дата:   07-04-11 13:22

Съжалявам ако е малоумен въпроса [smile]
Искам да ви питам какво означава добавката "макро" при обектив Tamron 70-300mm Macro? Означава ли че ако си го купя мога да снимам както отдалечени обекти (птици) така и обекти намиращи се на съвсем близко разстояние от обектива (буболечки, цветя).

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 70-300mm Macro - въпрос
Автор: Jim__Beam   
Дата:   07-04-11 13:29

.. Баш от съвсем близко - тцъ ..[smilie3] ... най-близко предметно - 1 метър , в режим макро , който е само в най-дългата част ... [smilie7] [smilie7]

... Иначе , бръмболечки и треволяк - можеш .... както казах , най-малко от метър ... [cool]

П.П. - добавката "макро" в тия обективи е по-скоро търговски трик ... [smilie5] [smilie5] [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 70-300mm Macro - въпрос
Автор: masteral   
Дата:   07-04-11 15:37

Jim__Beam - не съм съгласен - снима прекрасно и в двата случая - ползвам го постоянно.

https://photo-forum.net/i/1372972
https://photo-forum.net/i/1347589
От днес
https://photo-forum.net/i/1456335

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 70-300mm Macro - въпрос
Автор: pc_genius   
Дата:   07-04-11 15:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 70-300mm Macro - въпрос
Автор: fizo   
Дата:   07-04-11 15:57

Тези три снимки с този обектив ли са правени ?!?!
Колко са обработвани след това и вероятно от някой доста добър ? Защото ако тези снимки са правени с обектив за 300лв отивам директно да си купя един такъв :)
И трите снимки са невероятни не е за вярване, че са с обектив за 319лв ... Аз къде гледам 105/2.8 VR за някакви космически суми ?! И 70-300 VR на Никон пак сравнително скъп. Взимам един такъв макро и дълго в едно..

Аз сериозно питам тези снимки с този обектив ли са правени ? И колко са обработвани след това ?



Публикацията е редактирана (07-04-11 16:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 70-300mm Macro - въпрос
Автор: masteral   
Дата:   07-04-11 16:20

Да, точно с него - и обработката е нормалната/не се справям много с фотошопа/...
http://photo-cult.com/album.php?period=all&lns=2192&ord=votes

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 70-300mm Macro - въпрос
Автор: Jim__Beam   
Дата:   07-04-11 16:21

.. Мастерал , с кое по-точно не си съгласен , което съм казал .... [smilie7] [smilie7]

Чакай първо да те смъмря , докато не съм забравил - качвайте си снимките като хората бре , що трябва да копи/пействаме за да ги видим .... [smilie8] [smilie8] [smilie8]

Сега , виж пак въпроса на човека - така и обекти намиращи се на съвсем близко разстояние от обектива (буболечки, цветя).

Та , кво викаш .... може значи да снимаш от 10-15 сантиметра от обекта с този обектив .... [smilie7] [smilie7]

Или пък ще кажеш , че този обектив е истинско "макро" .... ако едно варио може да бъде макро, въобще ... [smilie5] [smilie5]

Да съм казал , че не може да снима птички и пчелички ...... че то, с всичко можеш ... стига да можеш ... [smilie7] [smilie7]

.. Тия агънца , не знам що си ги дал за пример ..... [smilie11] [smilie11] [smilie11] ... дори с Хелиос щеше да стане по-добър рисунък ...

Водното конче - ок ! .... но това не означава , че и с друго не може .....
... ето ти със Сигма 17-70 , която си е доста мазна ...

.
https://photo-forum.net/static/site_pics/182/m_1288264488_IMG_0834-1.JPG



Ама , я се пробвай на това , с въпросния "МАКРО" обектив .... [smilie3]

..
https://lh4.googleusercontent.com/_bWAbuFgzC0s/TZ25BKYiaUI/AAAAAAAAKbI/Lzi5fDxvZsk/s576/IMG_0026.JPG


.. или това - дължина на маркировката - 2 мм ...

.
https://lh4.googleusercontent.com/_bWAbuFgzC0s/TZ3JEbMlCEI/AAAAAAAAKbg/D4WW0_h39HE/s512/IMG_0054.JPG




[beer]



Публикацията е редактирана (07-04-11 17:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 70-300mm Macro - въпрос
Автор: fizo   
Дата:   07-04-11 16:48

Направо съм изумен.

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 70-300mm Macro - въпрос
Автор: masteral   
Дата:   07-04-11 17:40

Jim__Beam
Помагам на човека - за тези пари обектива може да изпълнява различни фотографски задачи - макро, портрет, пейзаж. Ако желаеш да снимаш фасетите на буболечките си трябва истински макро обектив/аз ползвам PENTAX SMC FA 100MM F/2.8 MACRO/, както и много други неща...
Благодаря за смъмрянето - за това си прав![beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 70-300mm Macro - въпрос
Автор: Jim__Beam   
Дата:   07-04-11 17:47

.. 100% съм съгласен тука .... за 200 лева , чудесно дълго варио [cool] [cool] ... многофункционално [cool]

.. Само че , пича се лъже от думичката "макро" .... и предполагам какво очаква [smilie3] [smilie3] ... а , то не е баш тъй [smilie7] [smilie7]

... Не искам да го отчайвам , ама за буболечковци , с тоя обектив ....... ще му трябва и стативче ... [smilie5] [smilie5] [smilie5]

.. Мастер [beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 70-300mm Macro - въпрос
Автор: chicken   
Дата:   07-04-11 19:06

Водното конче наистина ме изненада! Другите две не са показателни за който и да е обектив, но третата радва [smile]
masteral, я кажи онази, много обсъжданата преди време снимка на бързолета с кой обектив е? че и да си казал тогава съм забравил

Джим Бийм, ако ставаше само с обектив ехейй... Ама пусто като не става.



Публикацията е редактирана (07-04-11 19:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 70-300mm Macro - въпрос
Автор: MR_GO   
Дата:   07-04-11 19:09

За Тамрон 70-300 LD DI Macro - Макро режимът ти позволява да фокусираш от по-близко разтояние даден обект 95см, а при нормален режим фокуситането е възможно при 1,5м (приблизително). Режимът макро се включва чрез копче на самия обектив. В макро-режим обективът работи в диапазона 180-300мм. Увеличението е 1:2.[smile]

С този обектив закачен на Канон : https://photo-forum.net/i/1303833



Публикацията е редактирана (07-04-11 19:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 70-300mm Macro - въпрос
Автор: MR_GO   
Дата:   07-04-11 19:15

https://photo-forum.net/i/1303833



Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 70-300mm Macro - въпрос
Автор: Jim__Beam   
Дата:   07-04-11 19:23

.... Аааа , заеби тая работа ..... недей да заблуждаваш човека ... [smilie7] [smilie7]

.. Що не споменаваш и това :

. От автора: Снимано е с обектив Tamron 70-300LD Di Macro 1:2 и навинтени на него макролещи +4,+2,+1 диоптъра общо +7Диоптъра. :)

... То и аз да врътна 4 макропръстена , да тресна един конвертор .... или пък да обърна един нормален обектив дори [smilie3] [smilie3] ... и нещата се променят , нали [smilie7] [smilie7] [smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 70-300mm Macro - въпрос
Автор: MR_GO   
Дата:   07-04-11 19:32

е това го оставих за после като попита[smilie25] и освен това иска доста светлина, но доста от снимките на цветя и последните със синигера са правени с него без тези лещи. А и те не бяха много скъпи като цяло. Може би обаче с някой макро пръстен ще е много по-добре. Ако човека се интересува мога да му споделя впечатленията си от обектива на лични съобщения.[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 70-300mm Macro - въпрос
Автор: Ang3l   
Дата:   07-04-11 20:01

Jim__Beam аз лично смятам, че каквото можеш да направиш с въпросната Сигма 17-70 която си посочил - това можеш да направиш и с Тамрон-а. Не бих казал, че разликата в тези обективи е огромна както се опита да се изразиш ти и да покажеш, че едва ли не Сигмата е супер, а макрото на Тамрона не струва!

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 70-300mm Macro - въпрос
Автор: Jim__Beam   
Дата:   07-04-11 20:21

Ang3l ... не бе човек , не знам защо не се разбираме нещо , какво говорим ...

Имам ги и двата , не знам как реши , че хваля Сигмата и оплювам Тамрона ....

Просто дадох пример , понеже Сигмата ми е по-сгодна из планините , щото си е по-широка ..... та , просто показах , че водно конче може да се снима с каквото пожелаеш , било то и широко ...

Искам да помогна на момчето , не да го отказвам ... [smilie7] [smilie7] [smilie7]

П.П. .... виж пак първия пост , какво точно се пита [smilie3] [smilie3]

Между другото , мислиш ли , че въпросният 70-300 е наистина МАКРО обектив ..... и дали е най-удачното решение за пейзажна фотография , както казва Мастера по нагоре ... [smilie7] [smilie7] [smilie7]


.. Айде [beer] [beer] ... че дойде ракиено време [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 70-300mm Macro - въпрос
Автор: Ang3l   
Дата:   07-04-11 21:22

Ами определено не мисля, че е "перфектният" макро обектив. Но да - като за начинаещи или за хоби - става. Ако искаш да снимаш хубаво макро - вземи си 100/2.8 макро има и още куп макро обективи сигурно. [smile]

А въпроса отностно пейзажната фотография - на мен лично повече ми харесват снимки правени с "дълъг" обектив от тези правени с "широк". Много е относително.

А сега по темата: С този обектив можеш да снимаш както причките в небето, така и пчеличките по тревата. Имаш минимално разстояние за макрото (незнам колко може да е 0.5м може и 1м). Masteral - ти даде доста добри примери! [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 70-300mm Macro - въпрос
Автор: dobrin1980   
Дата:   07-04-11 21:26

благодаря на отзовалите се по темата[smilie24]
по принцип обектива ще ми трябва за снимане на отдалечени обекти - футболни мачове, диви животни, портрети от далечно разстояние и т.н.....питах за макрото защото си помислих че не е възможно хем да е подходящ за снимане на макро и хем за далечни обекти...ама явно съм грешал...все още съм зелен във фотографията и това "макро" добавено към 70-300 не ми се връзваше
мисля да вземам ето това Сони и да закача ето този обектив Тамрон

така ще имам стабилизирано тяло и обективи за пейзаж, портрет, отдалечени обекти и евентуално макро (не че си падам много по макро снимки) [smile]



Публикацията е редактирана (07-04-11 21:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 70-300mm Macro - въпрос
Автор: pc_genius   
Дата:   07-04-11 21:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 70-300mm Macro - въпрос
Автор: victory13   
Дата:   07-04-11 21:45

dobrin, насочил си се към комбинация която има огромен потенциал да те разочарова за посочените цели...
не че е невъзможно, но компромисите ще те връхлетят един след друг... и най-вече почни от стабилизацията на дълго, че явно доста разчиташ на нея...

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 70-300mm Macro - въпрос
Автор: dobrin1980   
Дата:   07-04-11 22:24

да не би да имаш предвид това че матричната стабилизация на дълго е по-слаба от тази в обектива??

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 70-300mm Macro - въпрос
Автор: Ang3l   
Дата:   07-04-11 22:27

victory13 с малко повечко ISO и ако следваш простото правило скороста да надхвърля mm на които снимаш смятам, че не е проблем. А пък и като гледам masteral - сигурно стабилизацията много му е липсвала до направи такива кадри а?

Отговори на това съобщение
 Re: Tamron 70-300mm Macro - въпрос
Автор: victory13   
Дата:   07-04-11 23:00

аз казах за посочените цели... иначе пак казах всичко е възможно [shtrak]
ето тук малко кадри с а230, че с 290 няма... аз снимка от мач не видях... има един рупащ бобър, ма не му личи да бърза за някъде [smilie18]

http://www.pixel-peeper.com/adv/?lens=9&camera=1301&perpage=12&focal_min=none&focal_max=none&apertur...


на високото исо на а 290 също не бих лежал [smilie18]

напускам и тази тема, успех на търсещия...[shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »