Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: muu   
Дата:   06-04-11 11:03

да, защо? правилата поголовно не се спазват! изобилства от обяви за часовници, книги и всякакви несвързани с фотография буклуци. ... хората си пускат по 20 обяви за различните "стоки" една след друга. половината обяви са абсолютно анонимни, на юзъри без каквато и да е друга активност , освен в секция базар. изобилства от обяви за чиста търговия в които се продават нови стоки и ежедневно се повдигат защото били получили още бройки от артикула. пълно е с търговци с множество "кухи" никове които само си повдигат обявите... вообще базара прилича на битак, от най лош тип...


правилата за секцията трябва да се прецизират, освен това трябва да се съблюдава тяхното спазване, а това няма кой друг да направи освен админа ;)


п.с.:

пускам тема, а не съобщение на админският мейл, защото смятам че трябва да има ясна реакция на фотофорумци по въпроса.

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: n1x0n   
Дата:   06-04-11 11:05

Това с многото обяви е най-дразнещо, особено когато става въпрос за купища дребни боклуци...

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: nodoubt   
Дата:   06-04-11 11:07

внимавай понеже след подобна тема към админите обикновенно следва бан [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: pumabg   
Дата:   06-04-11 11:11

Съгласен съм с muu!
nodoubt, много си наплашен нещо ?!?


Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: otto   
Дата:   06-04-11 11:18

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: CTEHATA   
Дата:   06-04-11 11:23

За пускане на обява - СМС на стойност 1.20 и проблематиката се решава незабавнически [smile]

Само дето ще се напълни с катили, които да пускат в основния форум.


Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: J0R0   
Дата:   06-04-11 11:34

Дай обявите.

Защото аз гледах сега в разделите и не видях обява дето да не е за съответния раздел.
Разбира се гледах първите две-три страници.
Не мисля че има човек дето да може да следи всички обяви по всички раздели.

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция
Автор: muu   
Дата:   06-04-11 11:57

жоро, не е въпроса само дали са в точният раздел. в секция аналогова техника има обяви за книги, часовници, арпаджик/колегата се шегува, ама не е смешно/ и т.н. има обяви за стативи/дойдоха нови бройки/... и вообще.
после, отваряш и гледаш не обявите а никовете. колко се повтарят на първа и втора страница.... и после погледни за какво са обявите. не е вярно че не може да се следят обявите. може. вероятно не всички, но когато има контрол - дивотията сама ще се оттегли.

освен това един сериозен форум не би трябвало да допуска възможност за измами и търговия с крадена техника в своя базар. когато една обява е без актуална снимка на стоката, не се казва къде може да бъде видяна и закупена стоката и няма обявена цена, а освен това е пуснара от "лице" регистрирало се току що, или без каквато и да е друга активност , което предлага да изпрати "снимки и цена на мейла" - това е откровенна предпоставка за измами и продажба на крадена стока.
доводи от сорта на това че няма апарат или не знае как да качи снимка в един "фото форум" са неадекватни...
изобщо обяви които нямат актуална снимка, описание на "стоката" , цена , начин за контакт и място на оглед в първият си пост трябва директно да бъдат изтривани. ... цената може да търпи всякакви промени- в последствие , но задължително трябва да бъде упомената.



Публикацията е редактирана (06-04-11 12:01)

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: elrisha   
Дата:   06-04-11 12:05

Освен всичко казано от Муу, искам да добавя и непрекъснатата намеса на разни празни никове-клакьорчета,които се опитват да саботират обявите,обиждат,вадят от сто кладенеца вода за да обясняват колко висока била исканата цена и т.н. Това е мега дразнещо! Дали цената е висока или ниска се диктува от Пазара,не от някой си,който гледа да си пробута крадения боклук като окепази чужда обява на точен и сигурен продавач![smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: ecobo   
Дата:   06-04-11 12:28

Уфф, темата за базара периодично се повтаря, и за съжаление нещата не се оправят...
Аз сън ЗА слагане на ясни изисквания, ако щете и "бланка" за обява (както е в много други форуми) и който не спазва условията, да се трие без никакви предупреждения и обяснения.
Освен това би било добре в базара да не могат да постват нови потребители. Има цедка и изисквания за пускане на снимки в основната галерия, защо да няма и за базара някакъв праг?

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: i_viper   
Дата:   06-04-11 12:33

Напълно съм съгласен с казаното.

И ако има бланка да е със задължителни полета, ако полето не е попълнено обявата не се публикува. По този начин няма да има обяви без снимка, цена, координати и тн. данни.


Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: GenaDP   
Дата:   06-04-11 12:48

Наскоро писах на Бони по същата тема, даже дадох и линк към правилата на друг форум - може директно да се копират от там. Следенето по повечето точки става съвсем автоматично.

Ей го на

Ако админите нямат време да ровят из базара, да назначат някой за модератор, и готово.



Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция
Автор: ZENON   
Дата:   06-04-11 12:53

Да бе, що наистина няма ясни критерии за обява?
Примерно...
1. Наименование, модел и т.н. на стоката;
2. Състояние на стоката (ново, старо - описание);
3. Ако е обектив - байонет;
4. Снимка на стоката;
5. Цена;
6. Контакти - Л.С., телефон, мейл;
и т.н.

Освен това, форма за доклад на некоректни продавачи/купувачи. Бан по IP (не, че няма начин за шикалкавене и там).

Изобщо, условията за некоректност да се сведат до минимум.



Публикацията е редактирана (06-04-11 13:19)

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция
Автор: klez   
Дата:   06-04-11 12:55

:]]] този вариант е готин и предлага много нови възможности но изисква известни усилия (или в случай, че външна фирма го пише - известни инвестиции)



Публикацията е редактирана (06-04-11 12:56)

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: GenaDP   
Дата:   06-04-11 13:00

Бан по IP (не, че няма начин за шикалкавене и там).

аз бих сложил и бан по телефон/мейл. IP се сменя лесно, но другите две неща - не чак толкова...

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: mitku   
Дата:   06-04-11 13:07

Аз също съм съгласен с написаното по-горе от колегите. [smilie24]
И според мен ТРЯБВА да има доста по-конкретни и ясни правила в базара... и да се следи за спазването им. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: malakar   
Дата:   06-04-11 13:19

Относно кухите никове, които само "дразнят" и се мъчат да манипулират пазара има съвсем просто решение - забранява се отговарянето на теми в раздела базар. Така или иначе покупката/продажбата се осъществява след контакт чрез лично/и-мейл/телефон и т.н. Просто и лесно.

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: ZENON   
Дата:   06-04-11 17:30

... и тази тема ще си замине без нещо да се случи...

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: dashikov   
Дата:   06-04-11 18:08

Абе вие творци или счетоводители сте?Защо сами искате да ви слагат рамки?Като не ви кефи как си продава стоката човека, не купувайте от него, лесно е.

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: ZENON   
Дата:   06-04-11 18:12

dashikov,
едното няма нищо общо с другото. Никой не обича да бъде подвеждан. Ако "творец" е другото име на "мърляч", предпочитам да не съм "творец".

P.S. извинявам се, но ти бяга основната идея на поста.

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: MuHaTa123   
Дата:   06-04-11 18:46

Предложението ми е да се назначат по минимум двама модератори, които са сериозни и доказали се потребители на форума , и да се поставят на всеки раздел от секция Базар.
Другото е тема за feedback. във един друг форум тази система работи доста добре- При успешна сделка продавача/съответно купувача поставя + за дадения потребител (често и двете страни правят това). При неуспешна сделка се пише - и се обяснява защо, изчаква се реакция на другия потребител и екипа определя какво да бъде наказанието, ако се налага да има такова. За формата на самите обяви вече са го казали над мен.

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция
Автор: ricardo   
Дата:   06-04-11 18:58

"Освен това би било добре в базара да не могат да постват нови потребители."

Не посещавам форума и се регвам за да си продам 5Д-то за 700 лв... и мен ли ще баннете? Аз мисля, че ще ви е по-изгодно да ме използвате [smilie18]



Публикацията е редактирана (06-04-11 19:04)

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: tantris   
Дата:   06-04-11 19:07

Търсачката върши перфектна работа в базара.

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция
Автор: ecobo   
Дата:   06-04-11 19:36

ricardo написа:

> "Освен това би било добре в базара да не могат да постват
> нови потребители."

>
> Не посещавам форума и се регвам за да си продам 5Д-то за 700
> лв... и мен ли ще баннете? Аз мисля, че ще ви е по-изгодно да
> ме използвате [smilie18]


Я пак помисли! Теб ли ще използваме или човека, от когото си чопнал апарата?

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: jrr   
Дата:   06-04-11 19:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »