Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: muu   
Дата:   06-04-11 11:03

да, защо? правилата поголовно не се спазват! изобилства от обяви за часовници, книги и всякакви несвързани с фотография буклуци. ... хората си пускат по 20 обяви за различните "стоки" една след друга. половината обяви са абсолютно анонимни, на юзъри без каквато и да е друга активност , освен в секция базар. изобилства от обяви за чиста търговия в които се продават нови стоки и ежедневно се повдигат защото били получили още бройки от артикула. пълно е с търговци с множество "кухи" никове които само си повдигат обявите... вообще базара прилича на битак, от най лош тип...


правилата за секцията трябва да се прецизират, освен това трябва да се съблюдава тяхното спазване, а това няма кой друг да направи освен админа ;)


п.с.:

пускам тема, а не съобщение на админският мейл, защото смятам че трябва да има ясна реакция на фотофорумци по въпроса.

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: n1x0n   
Дата:   06-04-11 11:05

Това с многото обяви е най-дразнещо, особено когато става въпрос за купища дребни боклуци...

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: nodoubt   
Дата:   06-04-11 11:07

внимавай понеже след подобна тема към админите обикновенно следва бан [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: pumabg   
Дата:   06-04-11 11:11

Съгласен съм с muu!
nodoubt, много си наплашен нещо ?!?


Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: otto   
Дата:   06-04-11 11:18

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: CTEHATA   
Дата:   06-04-11 11:23

За пускане на обява - СМС на стойност 1.20 и проблематиката се решава незабавнически [smile]

Само дето ще се напълни с катили, които да пускат в основния форум.


Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: J0R0   
Дата:   06-04-11 11:34

Дай обявите.

Защото аз гледах сега в разделите и не видях обява дето да не е за съответния раздел.
Разбира се гледах първите две-три страници.
Не мисля че има човек дето да може да следи всички обяви по всички раздели.

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция
Автор: muu   
Дата:   06-04-11 11:57

жоро, не е въпроса само дали са в точният раздел. в секция аналогова техника има обяви за книги, часовници, арпаджик/колегата се шегува, ама не е смешно/ и т.н. има обяви за стативи/дойдоха нови бройки/... и вообще.
после, отваряш и гледаш не обявите а никовете. колко се повтарят на първа и втора страница.... и после погледни за какво са обявите. не е вярно че не може да се следят обявите. може. вероятно не всички, но когато има контрол - дивотията сама ще се оттегли.

освен това един сериозен форум не би трябвало да допуска възможност за измами и търговия с крадена техника в своя базар. когато една обява е без актуална снимка на стоката, не се казва къде може да бъде видяна и закупена стоката и няма обявена цена, а освен това е пуснара от "лице" регистрирало се току що, или без каквато и да е друга активност , което предлага да изпрати "снимки и цена на мейла" - това е откровенна предпоставка за измами и продажба на крадена стока.
доводи от сорта на това че няма апарат или не знае как да качи снимка в един "фото форум" са неадекватни...
изобщо обяви които нямат актуална снимка, описание на "стоката" , цена , начин за контакт и място на оглед в първият си пост трябва директно да бъдат изтривани. ... цената може да търпи всякакви промени- в последствие , но задължително трябва да бъде упомената.



Публикацията е редактирана (06-04-11 12:01)

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: elrisha   
Дата:   06-04-11 12:05

Освен всичко казано от Муу, искам да добавя и непрекъснатата намеса на разни празни никове-клакьорчета,които се опитват да саботират обявите,обиждат,вадят от сто кладенеца вода за да обясняват колко висока била исканата цена и т.н. Това е мега дразнещо! Дали цената е висока или ниска се диктува от Пазара,не от някой си,който гледа да си пробута крадения боклук като окепази чужда обява на точен и сигурен продавач![smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: ecobo   
Дата:   06-04-11 12:28

Уфф, темата за базара периодично се повтаря, и за съжаление нещата не се оправят...
Аз сън ЗА слагане на ясни изисквания, ако щете и "бланка" за обява (както е в много други форуми) и който не спазва условията, да се трие без никакви предупреждения и обяснения.
Освен това би било добре в базара да не могат да постват нови потребители. Има цедка и изисквания за пускане на снимки в основната галерия, защо да няма и за базара някакъв праг?

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: i_viper   
Дата:   06-04-11 12:33

Напълно съм съгласен с казаното.

И ако има бланка да е със задължителни полета, ако полето не е попълнено обявата не се публикува. По този начин няма да има обяви без снимка, цена, координати и тн. данни.


Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: GenaDP   
Дата:   06-04-11 12:48

Наскоро писах на Бони по същата тема, даже дадох и линк към правилата на друг форум - може директно да се копират от там. Следенето по повечето точки става съвсем автоматично.

Ей го на

Ако админите нямат време да ровят из базара, да назначат някой за модератор, и готово.



Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция
Автор: ZENON   
Дата:   06-04-11 12:53

Да бе, що наистина няма ясни критерии за обява?
Примерно...
1. Наименование, модел и т.н. на стоката;
2. Състояние на стоката (ново, старо - описание);
3. Ако е обектив - байонет;
4. Снимка на стоката;
5. Цена;
6. Контакти - Л.С., телефон, мейл;
и т.н.

Освен това, форма за доклад на некоректни продавачи/купувачи. Бан по IP (не, че няма начин за шикалкавене и там).

Изобщо, условията за некоректност да се сведат до минимум.



Публикацията е редактирана (06-04-11 13:19)

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция
Автор: klez   
Дата:   06-04-11 12:55

:]]] този вариант е готин и предлага много нови възможности но изисква известни усилия (или в случай, че външна фирма го пише - известни инвестиции)



Публикацията е редактирана (06-04-11 12:56)

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: GenaDP   
Дата:   06-04-11 13:00

Бан по IP (не, че няма начин за шикалкавене и там).

аз бих сложил и бан по телефон/мейл. IP се сменя лесно, но другите две неща - не чак толкова...

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: mitku   
Дата:   06-04-11 13:07

Аз също съм съгласен с написаното по-горе от колегите. [smilie24]
И според мен ТРЯБВА да има доста по-конкретни и ясни правила в базара... и да се следи за спазването им. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: malakar   
Дата:   06-04-11 13:19

Относно кухите никове, които само "дразнят" и се мъчат да манипулират пазара има съвсем просто решение - забранява се отговарянето на теми в раздела базар. Така или иначе покупката/продажбата се осъществява след контакт чрез лично/и-мейл/телефон и т.н. Просто и лесно.

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: ZENON   
Дата:   06-04-11 17:30

... и тази тема ще си замине без нещо да се случи...

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: dashikov   
Дата:   06-04-11 18:08

Абе вие творци или счетоводители сте?Защо сами искате да ви слагат рамки?Като не ви кефи как си продава стоката човека, не купувайте от него, лесно е.

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: ZENON   
Дата:   06-04-11 18:12

dashikov,
едното няма нищо общо с другото. Никой не обича да бъде подвеждан. Ако "творец" е другото име на "мърляч", предпочитам да не съм "творец".

P.S. извинявам се, но ти бяга основната идея на поста.

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: MuHaTa123   
Дата:   06-04-11 18:46

Предложението ми е да се назначат по минимум двама модератори, които са сериозни и доказали се потребители на форума , и да се поставят на всеки раздел от секция Базар.
Другото е тема за feedback. във един друг форум тази система работи доста добре- При успешна сделка продавача/съответно купувача поставя + за дадения потребител (често и двете страни правят това). При неуспешна сделка се пише - и се обяснява защо, изчаква се реакция на другия потребител и екипа определя какво да бъде наказанието, ако се налага да има такова. За формата на самите обяви вече са го казали над мен.

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция
Автор: ricardo   
Дата:   06-04-11 18:58

"Освен това би било добре в базара да не могат да постват нови потребители."

Не посещавам форума и се регвам за да си продам 5Д-то за 700 лв... и мен ли ще баннете? Аз мисля, че ще ви е по-изгодно да ме използвате [smilie18]



Публикацията е редактирана (06-04-11 19:04)

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: tantris   
Дата:   06-04-11 19:07

Търсачката върши перфектна работа в базара.

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция
Автор: ecobo   
Дата:   06-04-11 19:36

ricardo написа:

> "Освен това би било добре в базара да не могат да постват
> нови потребители."

>
> Не посещавам форума и се регвам за да си продам 5Д-то за 700
> лв... и мен ли ще баннете? Аз мисля, че ще ви е по-изгодно да
> ме използвате [smilie18]


Я пак помисли! Теб ли ще използваме или човека, от когото си чопнал апарата?

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: jrr   
Дата:   06-04-11 19:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: ricardo   
Дата:   06-04-11 19:45

Мда... и сигурно ти си ме видял като съм го чопнал [smilie18]

Я сега ти помисли и вникни в това, което написах по-горе. Можеш и като метафора да го разгледаш...

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: ecobo   
Дата:   06-04-11 20:16

Явно не си от най-умните [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: ricardo   
Дата:   06-04-11 20:33

Не съм, лошото е, че и ти не си, но си мислиш обратното, което е по-зле [smilie18] Демек хем си глупав, хем нямаш връзка с реалността, което те класифицира към една по-специфична група хора... Поради тая причина жълтата книжка в профила много ти отива [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: ecobo   
Дата:   06-04-11 20:40

Ей, много обичам анонимни форумни отворковци! Хем се ежат виртуално, хем припикават гащите от страх да не ги разбере някой кои са всъщност...
Съчувствам ти! [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: elrisha   
Дата:   06-04-11 21:19

ей такива келеменца имах предвид![smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: sen_shui   
Дата:   06-04-11 21:27

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: victory13   
Дата:   06-04-11 21:45

българинът умре за правила [smilie5]

сложат ли му ги, ползва целия си съзнателен живот да измисли как да ги заобикаля [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: ricardo   
Дата:   06-04-11 21:46

Уникални тъпаци с капаци [smilie18]
А просто трябваше да си размърдате мозъците :)

П.С. Нито съм продавач, нито коментирам в обявите.

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: ecobo   
Дата:   06-04-11 22:09

Ти знаеш ли защо си тук изобщо?




______________
Ел, точно това са хората, които бъркат ВСИЧКО в тоя форум. Келеша не знае още дали му се пикае или му се чука, но вече си позволява да ръси мозък. Ествествено - анонимно, щото няма на какво да стъпи за да се легитимира. Той просто е НИКОЙ! [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: Lessa   
Дата:   06-04-11 22:17

Не се карайте за глупости[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: GenaDP   
Дата:   06-04-11 22:19

Правилно. Бийте се!

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: ecobo   
Дата:   06-04-11 22:20

Дай го насам... [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция
Автор: ricardo   
Дата:   06-04-11 22:37

Ей ме на :) Таман ще ти сваля няколко излишни килограма, които очевидно ти пречат [smilie18]



Публикацията е редактирана (06-04-11 22:37)

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: next_time   
Дата:   06-04-11 22:39

Въпроса може да се разреши и соломоновски - в секциите които в момента са обособени да се въведат правила и бланка за попълване и да има отделна секция "битак" където няма никакви правила или поне да важат само основните за форума правила.Така всеки ще може да си избира начина на продаване или купуване.

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: admin   
Дата:   06-04-11 22:43

Некоректни обяви и потребители се трият и блокират. Ако имате информация за такива - давайте КОНКРЕТНИ примери на ЛС на админ.

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: muu   
Дата:   06-04-11 23:00

за админ всяко кликане по сайта е импресия - стотинки идващи от реклама. в това лошо няма, но оставеният на самотек сайт е в процес на самопогубване. базара е ярък пример за това. и вместо да иска админа от потребителите на сайта със сигналите си да му вършат работата, като собственник и заиннтересовано лице/лица/ , не е зле да си наеме персонал, модератори или да потърси друг начин да се справи с отдавна назрялите проблеми... защото на самотек няма да се оправят нещата.


с уважение : калин руйчев...

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: ecobo   
Дата:   06-04-11 23:07

Два пъти съм си чупил ръката в мутрите на такива като келеша дето ръси мозък - много боли, но си заслужава.
За жалост, него няма да го огрее, щото не му стиска - няма дупце да излезе на светло. Крие се като страхлив чакал зад един кух никнейм.... Пък и аз никога не се бия с жени, деца, педали и травестити - под достойнството ми е. Той ще разбере, като порасне, че не всичко, което хвърчи се яде [smilie18]


_____
Админ, става дума за това, че едни и същи хора, които ЯВНО търгуват във форума, често изсипват цяла страница с обяви за дреболии, въпреки, че биха могли спокойно да пуснат всичко в една обява. И си имат подставени лица (или кухи профили), които клакьорстват.
Ето, в Аксесоари например, snn33 е пуснал 3 обяви една след друга, при все, че е можел да пусне всичко наведнъж. Такива примери има бол...

Хубаво ограничение би било един потребител да може да пуска, примерно, 1 обява в раздел на 5 дни. Това е предостатъчно, ако човек си продава собствената техника, а не върти дребни далаверки, като оня със стативите.


Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: nicos   
Дата:   06-04-11 23:28

То пък е много достойно да се биеш [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: ecobo   
Дата:   06-04-11 23:31

Аз не обичам да се бия, дори мразя, много миролюбив човек съм, но понякога просто няма начин...

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: nicos   
Дата:   06-04-11 23:34

Винаги има начин ecobo, винаги.
Както казва един приятел - "Няма начин, да няма начин"

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: ricardo   
Дата:   06-04-11 23:35

Е, ти щом си чупиш ръката в мутрите им, то те няма смисъл да те бият с друго [smilie18] Явно сам се пребиваш [smilie18]
Тренинга не можеш да компенсираш с тъпчене, тъй че спри се [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: ecobo   
Дата:   06-04-11 23:37

Не, простотията, нахалството и арогантността понякога се оказват по-големи от моето миролюбие... За съжаление...

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: nicos   
Дата:   06-04-11 23:39

Когато спрем да обръщаме внимание на такива хора, тогава ще спрат и да съществуват. Докато дойте този момента, отрицателните емоции са само за наша сметка. Иначе ние не сме с нищо по-добри от тях.

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: ecobo   
Дата:   06-04-11 23:40

Отклонихме се от темата [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: nicos   
Дата:   06-04-11 23:42

Тя е без това няма да доведе до нищо. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: ricardo   
Дата:   06-04-11 23:42

Напротив, точно по темата сме - показа, че с нищо не си по-различен от тези, срещу които роптаеш :)

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: npelov   
Дата:   06-04-11 23:46

Ехе бой стана чак. Може ли да дойдем да снимаме.[shtrak]

И по темата ... Мисля, че админ намекна за какво става на въпрос. Като човек от с доста опит в уеб приложенията знам едно - хаосът е по-силен от един-двама аднинистратори и модератори. Затова уикипедия се разви с такава скорост. Не виждам там да има спам, а съм сигурен че опитват ежедневно. Като видите примерно, че някой е пуснал 3 обяви за аксесоари и ги ъпва ежедневно и трите сигнализирайте и ще вземат мерки хората.
За мен лично е ужасно трудно да следя всичките обяви и колкото повече техника вкарам в една обява толкова по-добре. Е, понякога е малко множко да натъпкаш цяла обява с един апарат, 2-3 обектива, светкавица и др., особено ако постнеш снимките в темата (както е по-лесно за разглеждане).

Малко неясно е къде да си търсиш обектив - дали в аналогова или в цифрова техника. Примерно AF Nikkor 24-50mm, който съм го взел с Ф80 къде да го сложа. Става и на цифрово и на аналогово тяло. Може би трябва да има отделен раздел за обективи. Ако си търся обектив пък за Ф80 къде да търся - с него си работят както AF обективи, така и AF-S, при това даже им бачка стабилизацията.



Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: ecobo   
Дата:   06-04-11 23:51

написа:

> Напротив, точно по темата сме - показа, че с нищо не си
> по-различен от тези, срещу които роптаеш :)

Втори грешен отговор (пост). Опитай пак [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: pumabg   
Дата:   07-04-11 00:00

muu:
за админ всяко кликане по сайта е импресия - стотинки идващи от реклама. в това лошо няма, но оставеният на самотек сайт е в процес на самопогубване. базара е ярък пример за това. и вместо да иска админа от потребителите на сайта със сигналите си да му вършат работата, като собственник и заиннтересовано лице/лица/ , не е зле да си наеме персонал, модератори или да потърси друг начин да се справи с отдавна назрялите проблеми... защото на самотек няма да се оправят нещата.

с уважение : калин руйчев...

[smilie24] Абсолютно съгласен с казаното!

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: ricardo   
Дата:   07-04-11 00:02

Мне, за втори пореден път показваш, че мислиш повече с жълтия картон, отколкото с главата си :) Повърхностен си и първосигнален :)

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: ecobo   
Дата:   07-04-11 00:10

Кой клас си, казваш?

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: ecobo   
Дата:   07-04-11 00:12

Айде, лека нощ [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция
Автор: ricardo   
Дата:   07-04-11 00:17

Отдавна съм минал тези години, но ако си убеден, че все още съм в клас, самият факт, че вече 3 страници водиш подобен диалог с мен, говори ли добре за теб? :)

П.С. Моля ви, подскажете му! [smilie18]



Публикацията е редактирана (07-04-11 00:17)

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: npelov   
Дата:   07-04-11 01:14

И двамата не сте наред... Верно сте като деца...

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: kevi53   
Дата:   07-04-11 01:24

"Отворковци" като ricardo по-добре да се подминават като малка гара, няма см. от диалог с такива, щото се пада на мн. ниско ниво...[smilie5] [smilie23]
ЕТО част от НАМЕСАТА МУ В МОЯ ОБЯВА за КАНОН А640
-----------------------------------------
Автор: ricardo
Дата: 12-11-09 20:11

За 400 лв. ще си намера чито нова сапунерка, която снима по-добре. Ръчните хич не ми ги хвалете, те качеството на изображението не променят. А за видеото на въпросния да не говорим - [smilie23]

Апарат на 3 години за 400 лв. - айде моля ви се. Митове и легенди не ми се слушат.

====================================

Автор: ricardo
Дата: 12-11-09 20:35

Смей се, ще си го ползваш със здраве още 100 години при тая цена [smilie18]

Ръчни настройки - врели некипели. Тва е като да сложиш реактивен двигател на Трабант [smilie18]
----------------------------------------
Автор: ricardo
Дата: 12-11-09 20:42

И да - ще се намесвам, където има ненормално високи цени за остаряла стока. Някои продавачи направо се гаврят от известно време, забелязвам.

------------------------------------------
Автор: ricardo
Дата: 13-11-09 13:26

Имаш 100 лв. от мен за апарата без аксесоарите. Пиши ЛС, като си готов.


---------------------------------------------
Та въпреки влизането му в обявата ми като слон в стъкларски магазин продадох апарата но загубих време и нерви и трябваше да доказвам заради изхвърлянията му образно казано, че сестра ми не е курва щот нямам сестра...[smilie23] [smilie23] [smilie23]
[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: elrisha   
Дата:   07-04-11 01:30

аре БАН![smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: Jim__Beam   
Дата:   07-04-11 02:58

... Такива РИКАРД-овци ги има навсякъде .... с тясно дупенце - ем им се иска , ем не им стиска .... [smilie7] [smilie7] [smilie7]

А , за да си мъж , се иска дупе .... не само уста .... [smilie7] [smilie7]

.. Не случайно хората са казали , че П"/ТКА , освен женски полов орган , е и мъжки ХАРАКТЕР !!

------------------------

... Ето още един такъв путьо , който многократно се напъва да ми провали аукционите ..... не тук , де [smilie7] [smilie7]

................

Въпроси към продавача

Потребител: Kiriak78 (38) Дата: 02 Април 2011 - 22:24
Въпрос:
Франция другият път, майстора е от Пловдив и още е жив. Предлагам ти същият за 20 лева.


Потребител: Jim__Beam (254) Дата: 02 Април 2011 - 23:44
Отговор:
Понеже внасям много неща от Франция , предимно часовници , мога да гарантирам , че и този свещник е дошъл от там !! След като няма налични маркировки , за мен е ФРЕНСКИ !!!


Потребител: Jim__Beam (254) Дата: 02 Април 2011 - 23:48
Отговор:
А , сега по същество , Кирчо !
Изпрати ми същия свещник за 20 лева , на този адрес :
София - Еконт Младост - за Георги Андреев - 0888 434440 !
Ако си мъж - на думата си дръж !! ... казваше дядо ми ...
Обещавам да покажа ТУК, това което ще ми пратиш!


Потребител: Kiriak78 (38) Дата: 05 Април 2011 - 04:12
Въпрос:
Голям глупак си Джими! Абсолютно същият го имам и си го купих за 20 лева повтарям 20 лева от магазин за български сувенири във Варна. Там имаше и още свещници от този тип, майстора е от Пловдив.


Потребител: Kiriak78 (38) Дата: 05 Април 2011 - 04:15
Въпрос:
Но на теб за 20 лева няма да ти го дам, но за 40 лева, ти го пращам когато кажеш! На този му искаш 80 лева аз ти го давам за 40 лева.


Потребител: Kiriak78 (38) Дата: 05 Април 2011 - 04:16
Въпрос:
Че и 19 век - голям майтап! Ти сам вярваш ли си?


Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: didesignbg   
Дата:   07-04-11 08:05

Пиша го в пета поредна заключена тема.

Разбирам че ви е трудно да вкарате рейтинг, а и не е толкова еднозначно. Какво пречи обаче, да:
1. Триете теми без цена и снимки в първото мнение?
2. Темите в секция базар да се сортират по първото пуснато мнение?

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: georgivelev   
Дата:   07-04-11 08:12

Мен пък в обявите за работа изключително ме нервеше da.fo - Данчо от Каварна. Продавам си Д40 за 400 лв, а той ми пише в темата

давам 250 лв, защото... ( и сравнява моя апарат с някаква друга антика дето не си знае годините )

Нямам нищо против Данчо, комуникирали сме с него във форума, и търговия сме правили.

От една страна, ако имате проблеми с некоректни постове в обявите за работа, може да ползвате бутона "сигнализирай за спам" - админът трие всичко, което определяте за спам. Келеменца като ricardo бързичко ще получат жълт картон, и последващ бан.

Разработването на софтуер, който да отговори на нашите изисквания, за това какъв би трябвало базарът да бъде според нас, струва доста парички, назначаването на специален модератор за базара струва още повече.

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: ecobo   
Дата:   07-04-11 09:55

написа:

> Пиша го в пета поредна заключена тема.
>
> Разбирам че ви е трудно да вкарате рейтинг, а и не е толкова
> еднозначно. Какво пречи обаче, да:
> 1. Триете теми без цена и снимки в първото мнение?
> 2. Темите в секция базар да се сортират по първото пуснато
> мнение?


Ако се добави и ограничение един потребител да не може да пуска повече от Х обяви в един раздел, за период от Y дни, съвсем ще се подредят нещата. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: Myth   
Дата:   07-04-11 10:09

Ееееекобо, не си прав да го обвиняваш, че камерата му е крадена, можве да е на зор и му трябват спешно пари, по-ниската цена е начин да се сдобие с тях. Или какво не може да се продава на цени по-ниски от.... щото другите няма да могат да си продадат...

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: asahi   
Дата:   07-04-11 10:12

Краденото е крадено, без значение какви са намеренията.

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: gpi72   
Дата:   07-04-11 10:15

На мен пък базара си ми харесва както е в момента. Купил съм няколко обектива, светкавичка и филтърче от там и съм продал 1 обектив и една сапунерка, супер си е работи си и промяна не му трябва!

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция
Автор: admin   
Дата:   07-04-11 10:21

1. Базарът на ФФ е свободен форум за БЕЗПЛАТНИ обяви. Не е ebay, не се плаща, не дължите комисиони и всъщност с НИЩО не сте задължени по никакъв начин към сайта.
2. Имате инструменти САМИ да блокирате потребителите, които ви досаждат и пречат.
3. Имате възможност да докладвате при некоректен потребител и ние вземаме мерки. Такива случаи има непрекъснато.
4. Това е вашето място за БЕЗПЛАТНИ обяви и имате пълна възможност да проявявате нетърпимост и да докладвате некоректните КОНКРЕТНО с линк към нарушанието.
В този аспект, вие сами сте модератори, стига да искате. Вместо да се пишат общи приказки - линк към некоректната обява/потребител.



Публикацията е редактирана (07-04-11 10:22)

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: ecobo   
Дата:   07-04-11 10:28

Ако си мислите, че обвинявам някого, значи не сте вникнали в темата. Тук говорим ПО ПРИНЦИП, конкретния случай не е важен. Говорех съвсем хипотетично :-)
Не може да се оптимизира базара на база конкретни случаи и точно там е разнобоя с Админ, който смята, че е по-добре да се работи със сигнали, на база конкретен проблем. Аз обаче, а като гледам и доста други юзъри, смятам, че правилния подход е да се сложат рамки, и то да се сложат по начин, който не позволява да се излезе от тях. Например, една форма за пускане на нова обява би решила проблема, защото информацията може да се систематизира и контролира/филтрира още на входа. Примерно, формата се проверява за наличие на телефон и поне една снимка, ако ги няма тези атрибути, не се записва обявата и точка. И не е кой знае колко сложно да се направи.
И за да не се губят импресии [smilie3] , може да се направи "сериозен" базар, където обявите да се публикуват през форма, а отделно сегашния базар да остане като един вид битак, където да случват така ценните импресии [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция
Автор: ricardo   
Дата:   07-04-11 10:31

Ако все пак някой се върне в началото на темата, ще забележи, че спорът не тръгна от мен. Предварително бях квалифициран като продавач-крадец, недостатъчно умен и келеш. А коментарът ми беше просто един пример относно хората, които поради финансови причини решават да си продадат стоката на безценица. Все пак се радвам, че някои "мъдреци" с жълти картони реагираха първосигнално без дори да са осмислили коментара ми (с главите си) и се изложиха като кифли, а и продължават. Това доказва, че проблемът не е само в келешите [smilie7]

П.С. kevi53, върщам си думите назад, че не съм коментирал в обявите. Явно съм коментирал, но доколкото виждам в товя случай е имало за какво [smilie7] И пак бих го направил, ако забележа подобни "обяви"...



Публикацията е редактирана (07-04-11 10:34)

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: Lito   
Дата:   07-04-11 10:32

Финала на тези теми е все един и същ. Както админ е написал, започва да се ползва друг базар и готово, тук промяна няма да има защото е безплатно. Ще си останат само обявите за маратонки и свещници, а смислените ще са някъде където има как да се контролира това. Решението е от лесно по- лесно. Глупавото е, че по този повод ще трябва още един таб да седи отворен, но като няма как, така ще е.

same shit, different day е тая тема............

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: admin   
Дата:   07-04-11 10:37

Сегашният базар е доказал ефективността си.
Ако искате да бъде изчистен изцяло от некоректни обяви имате шанс да го направите.
Той отразява манталитета на обществото в случая.
Ако сте непримирими като общество, улиците ще са чисти и няма да има нарушения. Ако не сте, мръсотията ще е навсякъде и общината няма да смогне да почисти, каквото и да прави.
Такива са обществата в много западни страни, в България за съжаление не.

Ако всички коректни потребители докладвате поне по 2 пъти седмично за некоректна обява или потребител, те гарантирано ще изчезнат много бързо.

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: Lito   
Дата:   07-04-11 10:49

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: ecobo   
Дата:   07-04-11 11:01

Некоректните обяви са ясни, те и сега се докладват.
Мен лично най-много ме дразни дребната търговийка, която се върти в базара, от едни и същи хора, коитъо пускат по няколко обяви за съвсем дребни неща. С това няма как да се борим чрез докладване...

Иначе да, това е свободен базар и пълно право на админите е да правят каквото намерят за добре. Ние само предлагаме.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: admin   
Дата:   07-04-11 11:10

Не, не се докладват. Има 2-3 потребители, които от време на време докладват некоректни обяви. Другите ние ги чистим периодично, но понякога ако имаме някаква спешна работа ги пропускаме.
Това за по няколко обяви една след друга е също против правилата и също може да се докладва, но не с общи приказки, а с конкретни примери.

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: ZENON   
Дата:   07-04-11 11:11

ОК, но какво пречи поне формата на обявите да е стандартизиран?

Продавам: Патица
Състояние: Жива, в отлично здраве
Снимка:
http://media.snimka.bg/7651/021557658-thumb.jpg?r=0


Цена: 6лв/кг.
Контакт: Стопански двор, гр. София.

Нещо такова примерно. Защо купувача да не е информиран по-добре?
Нека подобна форма стане задълже, нищо не пречи и не мисля, че е чак токолова трудно.

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: kevi53   
Дата:   07-04-11 11:12

Ricardo като "експерт" в определянето цените на крадена техника нямаш равен - вероятно имаш доста богат опит в тая насока[smilie18]

Аз обаче нямам опит с такава техника и винаги съобразявам цените си спрямо цените в БГ магазина и разбира се състоянието на техниката ми. Към момента на продажбата на практически новия А640 най-евтината оферта в БГ беше 600 лв. - Ricardo като специалист отсече че същия не струва повече от 100 лв. - всеки може да си направи заклюление кой крив, кой прав и какъв "капацитет" в оценяването е...[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция
Автор: ricardo   
Дата:   07-04-11 11:57

@kevi53 Говориш наизуст :) Истините жегват (няколко човека сте ярък пример за това), лъжите не, тъй че колкото и да се опитваш да ми вменяваш някакви измислени качества, няма как да ти обърна особено внимание :)

Иначе "обяви" като твоята не са никакви обяви, а чисто и просто целят измама. Технически грамотен човек не би купил сапунерка на 2 века, при положение, че за същите пари може да се сдобие с DSLR от базара. В случая просто си прекарал купувача с цената (всъщност за колко го продаде?). Предполагам, че е бил някой тъкмо прохождащ във фотографията аматьор, подвел се по приказките за "скъпоценната" ти морално остаряла стока? Има го и този феномен, би трябвало и той да бъде разгледан...



Публикацията е редактирана (07-04-11 12:05)

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: kkkolelo   
Дата:   07-04-11 12:00

Някои като вземете да плачете, мярка нямате, пишете малко по адекватно. Значи тоя с арпаджика се шегувал и може, пък оня с часовниците го бамнаха. И с право, можеше да си премести просто обявата, а не да се дърли ... тъкмо щах да си купя 1-2.

Някой му прави забележка ... и ако е упорит, пишеш на админа, не темата му да се превръща в спор за правилата или спам и да се вдига.

А това че има нови стоки, нищо лошо, по правило и цените им са по ниски от магазина (или не се продават още в БГ). Ами стативите Фалкон ... са 4-5 пъти по евтини от прехваления ми Велбон и много по функционални (не да му се развива плочката за захват към апарата непрекъснато)

За три години съм си купил от базара над 10 обектива, 3-4 фотоапарата и др на стойност над 4 хил лв и нямам издънка - не са ми отказвали оглед и тест, когато съм искал, дори веднъж са си взимали обратно обектив, когато не е отговарял на очакванията.

Да добавя и аз препоръка: масторите като продават нек'ва безценна реликва да пишат малко повече ... не само едно име и толкоз ... ни бленда ... нищо ...[smilie7]

А, и ако е възможно, една типова форма със задължителни за стоката реквизити ще реши много проблеми ... няма ли ги, не можеш да пуснеш обявата.

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: kevi53   
Дата:   07-04-11 12:17

Гледай ти ето ти новост - сега научавам че 2 години след анонсиране всеки един Hi-end сапунер е вече антика, мерси за "поясненията" Рики[smilie5] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: muu   
Дата:   07-04-11 12:44

>>>>Автор: admin
Дата: 07-04-11 11:10

Не, не се докладват. Има 2-3 потребители, които от време на време докладват некоректни обяви. Другите ние ги чистим периодично, но понякога ако имаме някаква спешна работа ги пропускаме.
Това за по няколко обяви една след друга е също против правилата и също може да се докладва, но не с общи приказки, а с конкретни примери.


админ, решението е лесно. прецизирайте правилата на базара. дайте на въпросните 2-3 потребителя модераторски права да разчистват батака, вместо да губят своето и вашето време в писане на докладни. контролираите ги...
и така всички ще са щастливи ;)
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: deniac   
Дата:   07-04-11 12:48

Автор: admin
Дата: 07-04-11 11:10

Не, не се докладват. Има 2-3 потребители, които от време на време докладват некоректни обяви.



Аз докладвам, когато намеря време. Макар да знам, че затормозявам Админите, те винаги са реагирали адекватно.

Ето малко фрапиращи примери, които събирам от доста време:

Това първото е извадка от Цифрова техника!:


http://photo-zona.net/images/user34837/album13135/large/1275169843_uvhp3312_cifr-technika.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: deniac   
Дата:   07-04-11 12:51

Ето малко флууд:




http://photo-zona.net/images/user34837/album13135/large/1206104622_adec6161_flood_.jpg



http://photo-zona.net/images/user34837/album13135/large/1208435810_zulh1326_flood2.jpg



http://photo-zona.net/images/user34837/album13135/large/1211916650_mack7625_flood3.jpg



http://photo-zona.net/images/user34837/album13135/large/1247911085_stcj3465_flood5.JPG



http://photo-zona.net/images/user34837/album13135/large/1298714168_kuus2501_flood_hifi.JPG






Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: deniac   
Дата:   07-04-11 13:14

Гледам, че през последните 2-3 дни има достатъчно АКСЕСОАРИ в секция ЦИФРОВА ТЕХНИКА:


Широкоъгълен конверторен обектив 0.7Х Sony VCL-MHG07 (с резба 52/58мм) - zbonev

Евтина светкавица за Nikon D90 - miglen

Nikon SB-80DX - nova_reklama

canon bg-e2n grip бг-е2 - hifi

Батериен грип Canon BG-E2N - enis

BG-E4 за Canon 5D - zed

Продавам Грип за Nikon D300,D300S,D700 - behemoth666

Wireless File Transmitter WFT-E2 II A - ny

Търся: wide/angle converter за 72mm - nasko76

Търся сенник за ZD 14-42мм - anastas_peykov

Дифузер за изкачаща светкавица - party_cool

преходник micro 4/3 ->M42 -50лв. - te4i

Продаден оригинален грип BG-E3 за Canon 350D и Canon 400D - iliyata

Купувам Светкавица Nissin Di866 - kendy

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: tantris   
Дата:   07-04-11 13:24

К'ъв ви е проблема? Не виждам два пъти да се пуска обява за една стока.

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: exo99   
Дата:   08-04-11 20:25

Голяма част от горните извадки са от 2008 година.
Сега сме април 2011.
Темата беше пусната заради една обява от един наглец за продажба на часовници и за няколко обяви на съфорумци за кинкалерия и лук - това като закачка с админите.

Направихте световен проблем от глупости.

Най- накрая аз писах на админския мейл да премахнат обявата за часовници и хората отстраниха глупостите.

А иначе въобще не приемам по-горе изложеното мнение, че се продавали боклуци.
Въобще не ме интересува, че някой имал за продаване Д700, аз гледам да си продам обективчето за 40 лева или сенника за 8 лева / имам такива гумени на 49 мм/.

Пийте по едно питие и споко. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: muu   
Дата:   08-04-11 23:27

темата е за липсата на регулация в обявите в базара. за липсата на елементатна етика и спазване на правила. за това че разни дребни хорица се опитват да го използват за продажба на стоки далече от предмета на ФФ. да, часовници, униформи, антикварни книги и всякакви щуротии. за подобни неща си има безплатно.бг , битак.ком и куп други форуми с търговска насоченост.
темата беше за това че голяма част , да не кажа повечето от обявите не отговарят на правилата във ФФ. първият пост е без съдържание,пише се във втория за да може в последствие да се редактира - което е срещу правилата. масово на обявите липсват елементарни артибути - актуални снимки, опис на състоянието на стоката и информация за това къде се продава и би могла да бъде видяна.предлага се изпращне на актуални снимки и цена на имейл -неща които е редно да са в първият пост на всяка обява ...
всичко това е неетино, да не казвам че е предпоставка за прикрита търговия със стоки с неясен произход, възможно и крадени.

всичко това е неетично към потребителите на фото форум, независимо какво биха искали да закупят от раздел базар, филтър за стар обектив или скъпа голямоформатна камера.


та така. споко. ама нещата са си за оправяне. за това е темата


а сега : [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: muu   
Дата:   15-04-11 00:23

ето, за такива обяви говоря:
https://photo-forum.net/forum/read.php?f=46&i=135278&t=135278&phorum_uriauth=

предлаганият обектив е добър зум, с ефективно макро -чрез изтегляне на тубуса. само че господина всячески отказва да го покаже, освен тайно, на и-мейл да бил пратил снимки... иначе си има профил и очевидно му е известно как се постват снимки в форума.
когато публично се предлага нещо за продан е редно и публично да се покаже! и то това точно което се продава, км момента на обявата, не снимки от интернет и инфо от популярни сайтове...
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: ZENON   
Дата:   15-04-11 09:36

Е, нема снимки пък. Аз съм българче... баси!

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: muu   
Дата:   14-06-11 23:19

хайде пак!след толкова време и нищо! :


https://photo-forum.net/forum/read.php?f=46&i=141014&t=141014&phorum_uriauth=


смешо е! затворените теми са пуснати на ново, вървят си и механизма е същият!

:
https://photo-forum.net/forum/read.php?f=46&i=139461&t=139461&phorum_uriauth=

и спряната преди време обява :
https://photo-forum.net/forum/read.php?f=46&i=139523&t=139523&phorum_uriauth=


найс, а?!?


това ще е цирк, докато несе предприемат мерки от собствениците на форума!!! живи и здрави...[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: ecobo   
Дата:   14-06-11 23:25

Няма нищо по-лесно от това да се направи фòрма за публикуване на обяви. Дори аз бих могъл да се справя, какво остава за опитен програмист като Сас...
Това е единствения начин да се сложи някакъв ред. Поне съдържанието на обявите да се стандартизира. Те тюфлеците пак ще са си там, ама поне да не могат да пускат обяви без задължителните реквизити.

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: ZENON   
Дата:   14-06-11 23:35

мда, примерно като формата на пентакс форума. Чисто, прегледно и ясно. Ако искаш да пускаш обява - моля, но с формата, иначе си поемаш последствията.

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: tisho86   
Дата:   15-06-11 00:39

Нз дали е изкоментирано вече, тъй като не успях да прочета цялата тема, но предлагам за новобранците да се прокарат по-строги правила, примерно 2 месеца да не могат да публикуват обяви в базара или нещо от сорта.
Много негодници се навъдиха и силно се надявам някой да не си изпати...[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: t.marev   
Дата:   15-06-11 00:51

Аз пък се чудя дали съм попаднал на сбирка на бюрократи мазохисти, или това е форум, където пишат хора занимаващи се с творчество!
Представяте ли си утре да излязат правила - снимките ще са само черно-бели, 13/18, правени само с Канон и трябва да съдържат: релси, трима души, две птици и един тичащ кон с развята грива.
Увлечението по правила, рамки, образци и шаблони, не е довело никого да нищо хубаво!Обявата е вид творчество - всеки си го прави както му харесва!Някой иска да представи едни качества, друг да скрие някои недостатъци....По писането на обявата, можеш да прецениш колоко е сериозен или не продавача...и много други неща!Един иска така, друг онака - нима всички магазини са еднакни!Още малко и да направим рекламата еднаква!
Хайде да не се правим на по-големи светци от папапта, защото тръгнем ли по спиралата на забраните - няма спиране!


Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: ecobo   
Дата:   15-06-11 09:35

t.marev, ти чуваш ли се бе!?!? Обявата била творчество [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: malakar   
Дата:   15-06-11 09:45

То е разисквано вече, топлата вода е открита, остана само да я пуснем да тече и в този форум... Форма за обяви + минимален срок от регистрацията за да можеш да продаваш, примерно 1-2 месеца и нещата драстично ще се променят. Ама едва ли ще стане. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: kodko   
Дата:   15-06-11 10:29

Ето един пример за класически базар, а не просто секция от форум.

Форма за попълване със задължителни полета:


http://i51.tinypic.com/23rl93c.jpg


И обявата от тук изглежда по този начин.

Под обявата НЕ може да се пише, което значи, че не само че не може да се спами, но и не може изкуствено да се повдига обявата нагоре. Отделно отпада нуждата админите да ги следят, защото просто няма излишен трафик.

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: HP   
Дата:   15-06-11 11:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: t.marev   
Дата:   15-06-11 13:45

А най-добре да дойде другарката от детската градина и да се скара на Гошко, щото говорел силно.....
Тия дето реват за шаблони, защо не си направят сайтовете еднакви, визитките еднакви, прическите еднакви?
Разбира се че обявата е вид творчество!Има неграмотно написани обяви, както и такива, коите те кефят.....има и неграмотно направени снимки и шедьолри, има неграмотни реклами, телевизионни предавания, какво ли не, което може да бъде определено за неграмотно! не може да се наложи шаблон, защото няма да има развитие!
Разбира се че най-лесното е да се сложи шаблон за обява...и какво от това? Ще мирясат ли любителите на забрани? Не разбира се, просто ще започнат да мрънкат за друго!
В търговията е така - има зяпачи, сеирджии, лаладжии, капризни клиенти, има всякакви. Не може да забраниш на клиента да мрънка и да се пазари за цената! Ако някой от тия мрънкачи види в супермаркета, буркан лютеница със накриво залепен етикет, ще опищи орталъка, ще размахва поучително пръст и ще призовавав всички комисии в Европейския съюз, но същевременно иска да забрани на форумния зяпач, да коментира цената на Зоркито на бай Пешо!Ами ако утре в същия този супермаркет ви забранят да коментирате качеството и цените, какво ще направите?
Базара си е много добре организиран, има си раздели по типове, даже и по марки. Това се прави за улеснение. Вашите забрани, няма да улеснят никого, напротив ще затруднят евенуалните купувачи да се ориентират правилно.
Искам да попитам любителите на забрани, как биха реагирали, ако дойде някой от улицата и започне да им дава акъл, как да си подредят къщата?


Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: ecobo   
Дата:   15-06-11 13:52

t.marev, явно не вдяваш за какво се говори в тая тема, затова, моля те, спри да пишеш глупости за криворазбрана демокрация.

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: t.marev   
Дата:   15-06-11 14:59

Колега ecobo, много добре вдявам....прочетох цялата тема,нещо повече - прочетох и правилата за писане в тази секция.Ясни и точни, напълно достатъчни за всеки форум. Съгласен съм с направените забележки, по отношение на някои обяви. Това с което не съм съгласен е заради няколко обяви, да се променят правила, съществуващим много преди ти и аз да се родим. Всеки сам си отговаря за написването на обявата и ако някой е направил неграмотна обява, ще загуби той, а не ти! Ако е нарушил правилата, обявата ще бъде изтрита, какво неясно има?
Ако те дразни секция Базар, просто не я посещавай, или купувай и продавай през някой друг сайт със специална форма.
Хвърлих едно око на сайта ти....сайт, като сайт - някои неща ми харесаха, някои ме подразниха!Ако ти кажа обаче, че сайта ти не отговаря на нЕкви изисквания или че за да си направиш сайт, трябва да си покрил едикакви си норми, най-вероятно ще писнеш![smilie10]
Хайде със здраве, не се впрягай толкова, калпавите търговци, отпадат от самосебе си![smile] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция
Автор: jeremiah   
Дата:   15-06-11 15:08

Тъй като съм свободолюбив по душа, и тъй като колегата t.marev ми отвори очите, че обявите са творчество, ЗАПОЧВАМ ДА ТВОРЯ !!!!


Творчество. Вариант едно – четиристъпен ямб


Продавам обектив Тамрон
във тоз парично сложен час …
Прекрасно от мухата слон
Със него претворявах аз.

Калъф си има, и капачки
Една отпред, една отзад
И заявявам еднозначно
Запазен е, макар немлад.

Продавам в цялата страна
Насреща са Еконт и Спиди
Пари авансово не ща-
той първо може да се види.

Цената е със нисък бой.
Сто лева и една Загорка
Не ми се дава никак той …
Но … спирам, да не съм мърморко.





Вариант две. Карбовски
Драги зрители, пред вас е един обектив, който е видял всичката гадост, мръсотия, воня и гнилост на прехода. Представям ви бай Тамрон. Супер е бил едно време, ама сега го мъчат болести – олющен е, байонетът му не е корав като едно време, а и гъбички едни го тормозят сигурно. Обаче трябва да се продава, няма как. То сега всичко се продава – деца се продават, бъбреци, домашна ракия, съвест се продава, та един бай Тамрон ли. Той верно че е един смачкан, гаден, мръсен Тамрон, ама горе-долу го бива, колкото да оправи Тамронката един път на месец, сред мръсното си, гадно, мизерно, вонящо ежедневие. Държа да отбележа - затапен е и от двете страни, с по една гадна, мръсна, черна, лишена от светлина в края на тунела тапа. Дето се вика, турили са му го и отпред, и отзад. Животът така го е затапил, че направо е задръстен като гаров кенеф. Той е готов да се сложи на всеки, който даде за него мизерните, жалки, гадни сто лева. Ако не сте от неговия град, няма проблеми. Винаги ще се намери някой гаден, мизерен, долен куриер, дето да го дорита до вас. И тогава той, този жалък и кирлив Тамрон, ще стане част от вашето гадно, мизерно, мръсно, хемороидно, анално-фисурно ежедневие. Да ви е честито.





Вариант три - Хемингуей

Той не виждаше светлината навън. Толкова мръсно беше стъклото на старата хижа. Наплюто от мухи, които преди това са се разхождали по рибешките вътрешности, изхвърлени навън. Опушено, прашно. Като сляпо око. Като око, уморено дотолкова, че е посрещнало ослепяването като избавление.
Той не виждаше през прозореца. Само чуваше как шумят листата на палмите, и по звука познаваше, че вятърът духа откъм океана, значи е вечер. А може би вече нощ. Нощ, пълна с буря, дъждове и безнадеждност.
Името му беше Тамрон. Никой не знаеше нищо повече за него. Беше стар, но държелив, с корави ръце, нарязани от белези от рибарски корди, от ножове, от шиповете на акули и скатове, от кръчмарски битки и счупени бутилки. Но въпреки драскотините той се държеше. Имаше старата си капитанска шапка на главата и панталоните си от корабно платно. И палто с два реда копчета с котви, които отдавна беше престанал да лъска. Стар беше, но беше все още силен.
Но беше сам ...
Той отпи направо от бутилката си, като остави капките уиски да се стекат по сплъстената му брада, миришеща на тютюнев дим.
Да имаше кой да даде една стотачка за мене, си каза … Даже няма нужда да идва да ме отведе, аз ще ида сам. Ако не ме хареса, просто ще си тръгна и ще се стопя бавно в мъглата на кея...
Бурята навън продължаваше. От небето падаха милиони капки, за да умрат в мрака.



Публикацията е редактирана (15-06-11 15:51)

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: J0R0   
Дата:   15-06-11 15:29

Най-често са в стил Бекет:

- Кво стаа?
- Чакам.
- Купувача ли?
- Нема начин да не се продаде, миналата седмица един такъв замина за 100 лева.
- В Ибей са наполовина.
- Кат ти казвам, ще се продаде - ще се продаде, миналата седмица един такъв замина за 100 лева.
- Имаш ли му координатите?
- На кого?
- Как на кого. На онзи, дето се връща от Щатите.
- Абе, той щеще да се обади, ама брат му му донесъл чистак нов.
- Кой?
- Как кой, брат му.
- Не бе, кой обектив.
- Онзи, за стотачката.
- Не е ли евтин за чистак нов?
- Не бе, нали ти казвам, миналата седмица един такъв замина за 100 лева.
- За новия те питам.
- Скъп е, ама за всеки влак си има пътници.

- ъп на темата...

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: ecobo   
Дата:   15-06-11 15:33

jeremiah [smilie24]

[smilie18] [smilie18] [smilie18]


t.marev, ако си изчел цялата тема и пак не си разбрал, толкова по-зле за теб [smilie3]
Не ти ли прави впечатление, че само ти си против промените, и то не конструктивно "против", а "против" по принцип, като опзицията в парламента. Или и ти си връткаш далаверки в базара, та затуй искаш запазване на статуквото [smilie3]

Да, и сега базара е достатъчно добър, ако всички си пускат обявите коректно като мен и са коректни поне колкото мен. Но понеже е пълно с "демократи", трябва нещо да се направи, за да се отсее зърното от плявата. Ако на теб ти е все едно дали ще ручаш плява, на мен не ми е.

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция
Автор: ZENON   
Дата:   15-06-11 15:38

Хехе,
jeremiah,

мисля, че току-що изби рибата [smilie7]

Марев (t.marev), моля те, имаш различно и неприложимо към темета мислене и както изглежда, възможността за критичен анализ на действителността понякога ти изневерява.

Идеята на формата за обяви няма да ти я разяснявам, но за сметка на това да те питам какво разбра за тамПона от така жаланата от теб творческа форма на обявата (списък на алитература: jeremiah).

Не се сърди и недей да си мислиш, че се опитвам да те обидя. Не! Всички сме в един кюп и някои от нас виждат нещата по по-различен (и в случая по правилния) начин.
Уверен съм, че аз нямам твоето виждане за други неща, за които тук по стеченеие на обстоятелствата не е станало дума.

Дет се вика, нека силата бъде с нас[smilie5]



Публикацията е редактирана (15-06-11 18:01)

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: lakosta   
Дата:   15-06-11 15:41

айдееее то стана лит-форум....[smilie24] ако така продалжава ще чета само базара - хем може да си намеря нещо!!![smitten] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: wiseacre   
Дата:   15-06-11 15:42


jeremiah [smilie24]

[smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция
Автор: jeremiah   
Дата:   15-06-11 15:43

Хе хе, нищо не е това, да видите като пия три мастики какво става! Шок и ужас направо. Потърпевшите почват да ми викат ШекспирТ.

А по темата - без правила не може. Без хора, дето да минават с метлата през туй, що е нацвъкано без правила - също. Когато правилата не вършат работа, не е беля и да се променят. Иначе настъпва хаос, което пречи на всички, освен на ловящите риба в мътна вода.

P.S. И творчеството трябва, според мене, ако не да се избягва, то поне да не доминира в обявата. Стока, цена, възраст, състояние, снимка. Това да го има задължително. Пък после ако ще продавачът и романи да пише.



Публикацията е редактирана (15-06-11 15:46)

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: T_Rex   
Дата:   15-06-11 15:45

Че авторите могат да си творят колкото искат в Описанието на продукта. Шаблона само ще им помогне да не забравят допълнителните параметри като цена, данни за контакт и т.н.

t.marev явно му е сложно да схване. Човека иска пускащите обяви да еволюират. Е да, ама има хора дето НЕ искат еволюират и да улеснят отсрещната страна по сделката с нужната информация! Затова - за такива една форма за публикуване със съответните задължителни полета и толкова.

То и джигитите по пътищата като ги затвориш между две мантинели и пада броя на катастрофите. Иначе ако ги чакаш да се осъзнаят...

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция
Автор: jeremiah   
Дата:   15-06-11 15:47

А, колегата T_Rex го каза много точно -
"Че авторите могат да си творят колкото искат в Описанието на продукта. Шаблона само ще им помогне да не забравят допълнителните параметри като цена, данни за контакт и т.н."
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: Mick   
Дата:   15-06-11 15:51

jeremiah, [smilie18] [smilie18]
много свежо [beer] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: kapitancho   
Дата:   15-06-11 17:01

Не знам защо толкова се драматизира за прословутите коментари в самите обяви - нали точно в базара си има бутон, с който всеки автор може да махне коментарите, които смята за неуместни. Няма нищо срамно в това.

За 5-те отделни обяви от един човек е кофти, но когато са за различни марки е ок да са в отделни обяви, за да може човек да си филтрира с осигурените за това бутончета за марка. Пример в момента са трите обяви на micron в аналогови.

Иначе в цифрова наистина тук таме се мяркат разни обяви не на място (както сега Arca Swiss 6х6), но при тях е много лесно да се реагира и вероятно бързо се почистват.

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: muu   
Дата:   15-06-11 17:52

[smile] момчета, развеселихте ме в добрият смисъл на думата!

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция
Автор: t.marev   
Дата:   15-06-11 18:32

Айде сега, бил съм против правилата....[smilie10]
А дали тези, които твърдят това са забелязали, че в секцията Базар има един куп правила? Прочел ли ги е поне отгоре, отгоре някой от "реформаторите"? Съмнявам се!
Тези правила са напълно достатъчни за правилното функциониране на Базара. Има си и механизми за игнориране на нежелани коментари. Грамотния и добронамерен човеи, ще се оправи сам, а другите нека си мрънкат!
Аз също не искам да обидя никой, но я се пребройте - групата на "забранителите"! Сложете тази бройка до бройката на продаващите и купуващите в Базара и мисля че коментарите стават излишни.....

ecobo, така си и знаех, че си от тези дето никога не са в опозиция![smile]
А иначе далаверите ми от базара са сладка работа....Досега съм изкарал за една яхта, вярно втора ръка, но дай Боже, и за нова ще изкарам![cool]



Публикацията е редактирана (15-06-11 18:48)

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: luboar   
Дата:   15-06-11 20:02

Йеремия [smilie24]
може ли да напишеш обява в стил Омир и Шекспир ?
[thankyou]


Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: jeremiah   
Дата:   15-06-11 20:40

Ами колко му е ...
Омир с неговите хекзаметри не е никакво предизвикателство, ама със Шекспир ще се поозъбя, даже много. Отивам да си сипя една мастика и почвам.

Омир го бройте готов до половин час. За Шекспир не гарантирам. Него може да го забъркам за утре.

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: luboar   
Дата:   15-06-11 20:57

чудесно :)) !
представям си как Ромео продава/подарява обектива си 50-135/4.5 на красивата Жулиет !
[thankyou]
.. наздраве с Узо на теб [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция
Автор: jeremiah   
Дата:   15-06-11 20:57

Обява. Стил - Омир


О, форум, познай оня приказен чар на Тамрон от Японско,
Който световна известност на племето дръпнато носи
С който дори Артемида лова си прекрасно заснема,
Щом пацифизъм я стегне и в къщи лъка тя остави.
С който Херакъл заснел би Лернейската хидра от вкъщи,
И после би пратил на ХЕИ сигнал да я свършат.
Даже на Зевс гръмовержец светкавиците лекокрили
Тоз обектив ги улавя правдиво на всякаква бленда.
С него сам Хермес снимА на екскурзия в Солун
И после предълго се фука наляво и дясно със снимки
Ето, пред вас е изправен напет и сияен,
Този Тамрон, в светлосилата си богоравен,
Вярно, далече от младост, но пълен със сили,
Който го смята за старец се бърка жестоко!
С предно и задно капаче прекрасни е той обзаведен,
Да го предпазват от пясък и пръсти немирни.
Има калъф, на владетелски плащ е подобен,
В който почива, когато света не обгръща
С поледа свой удивителен и всеобхватен.
Само сто златни монети за него – това е цената
Всъщност каква ти цена, то е дар от Олимпа*
Който поиска Тамрона да има вовеки,
Може чрез Купидон лекокрили да си го поръча.
Сетне седнал на прага си с трепет в сърцето да чака
И преди да плати, да разгледа Тамрона обстойно.

(Егати, то взе, че стана :- D! Мастиката е голяма сила, да знаете)

_________________________________________
*Да не се бърка с Олимпус!!



Публикацията е редактирана (29-03-13 23:07)

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: luboar   
Дата:   15-06-11 20:59

Ахахахаха : )))))))))))))) Благодарим ти !!![shtrak] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: ecobo   
Дата:   15-06-11 21:15

jeremiah

[smilie24] [smilie24] [smilie24]

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: мара   
Дата:   15-06-11 21:30

йеремия, заради теб ми пратиха тая тема, дето иначе никога, ама никога не бих отворила!!!!
[beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [beer] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [thankyou] [thankyou] [thankyou] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: jeremiah   
Дата:   15-06-11 21:31

Мда ... Ние сме нация от певци, поети и артисти. Особено като ударим едно питие [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: мара   
Дата:   15-06-11 21:35

аеде - поклон!

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: xizor   
Дата:   16-06-11 00:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: muu   
Дата:   16-06-11 00:39

хахахаа! бравос! [cool] аз за мастиката -само добро , или нищо ;)

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: asahi   
Дата:   16-06-11 00:42

Искам Тамрооон!!!

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: muu   
Дата:   16-06-11 01:35

https://photo-forum.net/forum/read.php?f=46&i=141112&t=141112&phorum_uriauth=

https://photo-forum.net/forum/read.php?f=46&i=141120&t=141120&phorum_uriauth=

https://photo-forum.net/photographer/bbg


какво да каже човек.... заради подобни действия е нужно да има ясни правила които да се следват...
[cool]


Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: kapitancho   
Дата:   16-06-11 07:55

jeremiah, каква ти е комисионната за съставяне на текст на обява? [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: PolarBear   
Дата:   16-06-11 10:20

jeremiah, най-искрени поздравления! Браво!
[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: vasil.varbanov   
Дата:   17-06-11 20:50

напълно подкрепям t.marev [smilie24] [smilie24]

Останалите - Relax. Take It Easy. [smile]

jeremiah - голЕм талант, респект! [smilie24] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: muu   
Дата:   17-06-11 22:13

господин върбанов, желая ви следващият път когато си закупувате лично мпс, да го направите по "творческа" обява...
[beer] [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: vasil.varbanov   
Дата:   17-06-11 22:43

muu, последния път, когато си купувах кола, обикалях 2 дни Горубляне и си я купих (но не по обява).
Оказа се доста добра покупка. И беше творческо, да, защото не разбирам от коли.

Иначе, колегата го е казал - продавачите сами се прецакват с неграмотно написани обяви.

За 5 години от Базара съм купувал и продавал какво ли не и "Форма за обява" не ми е липсвала, напротив в един друг сайт с "форми" имах проблем с една покупка, оказа се съвсем не това, което беше описано в иначе стриктно спазената форма.


Отговори на това съобщение
 Re: админи, защо не прекръстите секция "базар" на "кинкалерия"?
Автор: muu   
Дата:   17-06-11 23:25

за обяви говорехме. горубляне всички сме обикаляли. ;)

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »