Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Фотопринтер CANON Selphy CP510
Автор: nevi_ana   
Дата:   02-04-11 19:57

Здравейте!

Имам няколко въпроса относно батерия и зарядно към този принтер:)
Батерия всъщност вече поръчахме(NB-CP2L), но най-вероятно ще е необходимо и зарядно за нея:)
Бихте ли споделили, какво зарядно трябва да търсим?
Това, което открих в интернет като информация е:
Захранващ адаптер CA-CP200W, батерия NB-CP2L
Благодаря ви:)

П.С.
Публикувах въпросите си и в тема пусната във форума още 2006 г, но мисля, че не се вижда, затова пускам нова .
Благодаря ви! [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотопринтер CANON Selphy CP510
Автор: nevi_ana   
Дата:   03-04-11 10:05

никой ли няма такъв принтер? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотопринтер CANON Selphy CP510
Автор: da.fo   
Дата:   03-04-11 10:39

Aз пък на моя принтер му вързах 2 броя акумулатори 12V/5A последователно за да се получи 24V. Мисля , че по 5 лева беше бройката от Конрад. Зарядно ... става всяко което дава изправен ток 24V 500mA. Така , че с минимални средства - максимална по време работа на принтера в условия без наличие на ток в мрежата.


Отговори на това съобщение
 Re: Фотопринтер CANON Selphy CP510
Автор: nevi_ana   
Дата:   03-04-11 11:25

Благодаря, da.fo !!!Много полезна информация:) [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотопринтер CANON Selphy CP510
Автор: Блясък   
Дата:   03-04-11 11:26

Дафо, принтера лапа по време на печат 60 вата - не може да се захрани с такова изправителче. А Неви Ана мисля че пита за зарядно за литиевия акумулатор само. Това с двата акумулатора и аз съм си го мислил ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотопринтер CANON Selphy CP510
Автор: nevi_ana   
Дата:   03-04-11 11:33

Интересувам се за зарядно, за батрията NB-CP2L, която вече съм поръчала [smilie8]
В характеристиките на принтера пише, копирам:

Захранване и зарядно устройство за батерия: Захранващ адаптер CA-CP200W, батерия NB-CP2L
Принтера ще ми трябва основно за ползване навън, затова търся вариант с батерия [smilie8] Изглежда основно се купуват за ползване в къщи, но на мен ми трябва за навън:(

Отговори на това съобщение
 Re: Фотопринтер CANON Selphy CP510
Автор: da.fo   
Дата:   03-04-11 12:04

Блясък, нещо не мога да те разбера какво искаш да ми кажеш с думите: "не може да се захрани с такова изправителче". Аз не захранвам принтера, а зареждам акумулаторите [smilie8]. Не мога да ти хвана мисълта [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотопринтер CANON Selphy CP510
Автор: BirdOfPray   
Дата:   03-04-11 12:20

Деца, не се карайте бе :)

ДА взема да ви кажа аз каква е работата, че да мирувате....

@nevi_ana - батерията се зарежда на самия принтер. Монтираш я на него и го включваш в контакта и той сам си я зарежда.
Обаче не те знам КОЛКО снимки смяташ да правиш - с тази батерия по принцип от Канон дават да можеш да изкопираш 36-40 снимки с едно зареждане. Аз съм правил максимум 45-48 и то когато батерията е яко заредена (имам CP-600)

@ Блясък - може, може, ако искаш ела да видиш - аз имам два комплекта такива - два акумулатора по 12V и едно кабелче с жакче което включвам на мястото на изпавителя дето се включва по принцип в мрежата. Единия комплект с по-малки акумулатори издържаше към 70-80 снимки ама веднъж го презареждай и сега издържа по малко от 40 та ко олзвам само за резедва. А другия комплект е с по големи акумулатори с които правя към 110-130 снимки на едно зареждане. АМА от година и половина не съм го ползвал и може и те да са се скапали. НО на магазина има нови по 15 лева единия.. така че, може да се вземат винаги.


Отговори на това съобщение
 Re: Фотопринтер CANON Selphy CP510
Автор: nevi_ana   
Дата:   03-04-11 13:14

Благодаря, BirdOfPray :)
Ами, колкото издържа, толкова снимки [smilie3] засега това е варианта, по-натам ще търсим нещо по-издържливо или вариант с акумулатори. [smilie5] Аз, не съм спец в тая област, даче хич:))))))
Благодаря ви , важното е, че има варианти. А, това, че батерията се зарежда от принтера е просто супер, значи зарядното за нея отпада [smilie8]
[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотопринтер CANON Selphy CP510
Автор: Блясък   
Дата:   03-04-11 13:35

А, извинявайте, нещо аз не съм разбрал... Мислех, че има отделна зареждачка за литиевия акумулатор, и затова казах, че със зарядно от пазара не може да се зареди. А то работата била през принтерчето. Извинявайте...

Отговори на това съобщение
 Re: Фотопринтер CANON Selphy CP510
Автор: nevi_ana   
Дата:   03-04-11 14:56

Няма нищо, не се извинявай - само в спора се ражда истината, нали така :) [smilie3] [smilie5]
Аз благодаря на всички ви за споделеното мнение [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотопринтер CANON Selphy CP510
Автор: nevi_ana   
Дата:   12-05-11 10:06

Здравейте отново!!!
Искам да споделя с вас, че принтера вади наистина страхотни снимки, в смисъл качеството е супер!!!!
Имам мисля някакъв проблем с батерията.Снощи я включих да се зарежда и днес сутринта все още не ми показва пълна батерия, а мига още само с едно деление.......освен това не се задържа на дисплея зареждащата се батерия, а само се показва и се скрива...не мога да разбера сега дали проблема е в батерията или в захранването на принтера към нея........ако някой може да ме посъветва с нещо, ще бъда благодарна:)
Хубав ден от мен и красиви приключения [shtrak]

Батерията е купена от ebay - японска Canon NB-CP2L

Отговори на това съобщение
 Re: Фотопринтер CANON Selphy CP510
Автор: Jorohei   
Дата:   12-05-11 14:21

Нормално батерията се зарежда за не повече от 2 часа. Захранването ако е проблем няма да можеш да печатиш и на ток, по скоро проблема е в батерията, оригинална канонска ли е или е for Canon(демек менте)?


Отговори на това съобщение
 Re: Фотопринтер CANON Selphy CP510
Автор: BIRDoFpRAY   
Дата:   12-05-11 23:13

ОРИГИНАЛНА е и май всичко си е О.К. :)))

Отговори на това съобщение
 Re: Фотопринтер CANON Selphy CP510
Автор: nevi_ana   
Дата:   14-05-11 15:00

[smilie3] Да, надявам се всичко да е ок.
Ще стане ясно след като я ползваме.Тогава ще разберем дали наистина работи:)
BIRDoFpRAY благодаря за помоща:)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »