Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Споделете опит за Bowens
Автор: marcella   
Дата:   01-04-11 18:40

Реших да си взема студиен комплект осветление, но нещо се затруднявам в избора. Освен комплекта /проблема е в мощността/ какво друго е от първа необходимост като за начало за едно студио като се има предвид, че моделите ще са предимно деца. Има ли значение големината на помещението или типа фотография при избора например?
Моля който има опит да сподели!


Отговори на това съобщение
 Re: Споделете опит за Bowens
Автор: landstar   
Дата:   01-04-11 18:43

Те тия на ги ли продаваха динафос? Я направо на тях се обади, ще те консултират и екипират. Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Споделете опит за Bowens
Автор: shama   
Дата:   01-04-11 18:50

Защо точно Bowens избра? Доколкото знам аксесоарите на Dynaphos стават и на Bowens.

Мощността гледай да е около 600ws на глава (може и 2х300 + 2х600), това ще ти гарантира достатъчно осветление за 99% от снимките. Повече ws ще ти донесат и по-бързо презареждане т.е. по-малко изпуснати моменти :). 4 глави са ти достатъчно

За фотография на хора аз лияно бих избрал моноблокове въпреки че съм фен на генераторите, защото е по-лесно да организираш кабелите.


Отговори на това съобщение
 Re: Споделете опит за Bowens
Автор: asahi   
Дата:   01-04-11 18:50

Помещението има най-голямо и определящо значение.

Отговори на това съобщение
 Re: Споделете опит за Bowens
Автор: marcella   
Дата:   01-04-11 18:53

Благодаря, но доколкото зная това са две различни марки - Боуенс са английски, а Динафос-китайски(амер.?)

Отговори на това съобщение
 Re: Споделете опит за Bowens
Автор: asahi   
Дата:   01-04-11 18:57

Сичко е китайско и да не ти пука - в този ценови клас няма изненади.

Отговори на това съобщение
 Re: Споделете опит за Bowens
Автор: marcella   
Дата:   01-04-11 18:59

shama: за bowens пред dynaphos ме посъветваха от фотомагазин, но се чудя дали не е само заради цената... Помещението ми е 80м2 като смятам работната част да е 25м2

Отговори на това съобщение
 Re: Споделете опит за Bowens
Автор: asahi   
Дата:   01-04-11 19:02

Височината?

Отговори на това съобщение
 Re: Споделете опит за Bowens
Автор: GenaDP   
Дата:   01-04-11 19:42

Bowens са английски, Динафос в момента продават различни китайски марки и една - корейска. В Б-я се предлагат и немски, и швейцарски, и полски светкавици. Теб какво точно те интересува - къде са произведени светкавиците, или какви са им спецификациите?

Отговори на това съобщение
 Re: Споделете опит за Bowens
Автор: marcella   
Дата:   01-04-11 21:10

Височината е 3.20м.
Интересуват ме характеристиките да са реални, без /неприятни/ изненади;

Отговори на това съобщение
 Re: Споделете опит за Bowens
Автор: asahi   
Дата:   01-04-11 21:12

Височината е ан долния ръб.
Характеристиките ще са истински, но доколко ще са постоянни?

Отговори на това съобщение
 Re: Споделете опит за Bowens
Автор: darksorrow   
Дата:   01-04-11 21:13

височината направо си е ок за случая, всъщност. (:



Публикацията е редактирана (01-04-11 21:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Споделете опит за Bowens
Автор: marcella   
Дата:   01-04-11 21:18

да,asahi, иска ми се по-дълго да ги ползвам...

Отговори на това съобщение
 Re: Споделете опит за Bowens
Автор: GenaDP   
Дата:   01-04-11 21:41

иска ми се по-дълго да ги ползвам...

За това гаранция няма - може да даде фира както китайска, така и некитайска светкавица. Не забравяй, че част от вътрешностите на светкавиците са консуматив - моделни лампи, импулсни лампи и кондензатори се сменят когато се наложи. Обикновено импулсните лампи имат живот 10000 светвания на пълна мощност, кондензаторите - 100000, а животът на моделните лампи зависи от вида им.

Ако ти се дават много пари и искаш маркова техника - купи си Елинхром или Хензел.

Отговори на това съобщение
 Re: Споделете опит за Bowens
Автор: GenaDP   
Дата:   01-04-11 21:53

какво друго е от първа необходимост като за начало за едно студио като се има предвид, че моделите ще са предимно деца

Дали моделите ти са деца или старци - особено значение за осветлението няма. Зависи как искаш да ги осветяваш. Като правило за що-годе читаво студио минимумът е 3 светкавици, а далеч по-добре е да разполагаш с 4 бр. Модификаторите са също важни - но какви да са те трябва сама да решиш.

За друго оборудване - може би трябва да си набавиш реквизит (детски дрехи и играчки).

Отговори на това съобщение
 Re: Споделете опит за Bowens
Автор: seuret   
Дата:   02-04-11 03:24

Неприятни изненади...Едва ли щяха да са на пазара, ако продаваха светкавици, които поднасят неприятни изненади. Bowens-а, къде го видя? Доколкото знам, нямат вносител за България.

Отговори на това съобщение
 Re: Споделете опит за Bowens
Автор: dpurple   
Дата:   02-04-11 03:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Споделете опит за Bowens
Автор: vladimir666   
Дата:   02-04-11 08:51

Фото Павилион са вносители на Bowens!

http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=155&base=&cat=&producer=Bowens&from=&to=&filter=p...

Отговори на това съобщение
 Re: Споделете опит за Bowens
Автор: elinchrom_light   
Дата:   02-04-11 09:16

Боуенс е една от най-реномираните европейски марки за осветление, с дълъг опит на пазара. Н е е случаен факта че китайците са избрали него да копират.

Това което дава една реномирана марка осветление рядко го пише в каталозите, защото хората които се интересуват са запознати с това, и никъде няма да видиш уважанаи фотографи по света да снимат с немаркова техника.

Едното важно нещо е цветопредаването - не просто цветнатемпература и отместване по цветен нюанс, а доколко се предават точно цветовете - т. нар ЦРИ. Или например доколко изцяло цветопредането прилича на дневната температура, иначе има голям проблем със съвместяването им.

Другото което е важно е дължината на импулса, мнгоо често се дава за т 0.5 което не помага мнгоо и подлъгва хората. За снимане на предмети няма значение, но за снимане на хора е мнгоо важно. Скорости под 1/200 с за снимки на хора води до размазването им. Но 1/200 с е при т0/1, което е около 1/600 при т.о5

И не на последно място е надежността и идръжливостта във времето

Другото което получаваш ако си купиш премиум брандовете (при фото осветлението) като Бронколор и Профото е як външен вид и изключително ниво на външна изработка, тоест изглеждат яко и скъпо. Което има значение за усещането което ти дава като ги ползваш.

Отговори на това съобщение
 Re: Споделете опит за Bowens
Автор: shama   
Дата:   02-04-11 09:43

elinchrom_light [smilie24]

не само че изглеждат "яко и скъпо", но и след 5 год. копчетата ще са си на мястото .

Отговори на това съобщение
 Re: Споделете опит за Bowens
Автор: dori_ta   
Дата:   02-04-11 10:33

И аз съм за Bowens, струва си да се дадът малко повече пари за надеждни светкавици[smilie24]
ТОВА е един хубав комплект. успех


Отговори на това съобщение
 Re: Споделете опит за Bowens
Автор: ecobo   
Дата:   02-04-11 10:58

Всичко зависи от бюджета ти. Купи си най-скъпото, което можеш да си позволиш и то ще ти се отблагодари.
Освен Бауенс, виж и Елинкром - също много добри. Бауенс имат едно предимство - можеш да им наденеш всички аксесоари на Динафос. Друг е въпроса какво получаваш от един евтин и единс скъп бокс. Аз например имам два китайски бокса с различен размер, който, закачени на еднакви тела, дават коренно различни цветове... [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Споделете опит за Bowens
Автор: seuret   
Дата:   02-04-11 11:46

Ecobo, какви размери са двата софтбокса?

Отговори на това съобщение
 Re: Споделете опит за Bowens
Автор: ecobo   
Дата:   02-04-11 11:59

Не знам точно, единия е 60х60, другия май е 70х140 или нещо такова... Няма постоянство в качеството на материите и от там идва проблема...

Отговори на това съобщение
 Re: Споделете опит за Bowens
Автор: seuret   
Дата:   02-04-11 12:04

Може ли, да пуснеш някакви снимки с примери за това?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »