Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Никонските визьори
Автор: kapitancho   
Дата:   25-03-11 17:17

Здравейте,
кои модели лентови Никони имат хубав визьор, през който се фокусира лесно?
Ясно е, че откакто има автофокусни обективи, това не е приоритетно, но все пак може да бъде полезно.

Отговори на това съобщение
 Re: Никонските визьори
Автор: tantris   
Дата:   25-03-11 17:24

Тамън щях да поплщвам в никонската тема по тоз въпрос.
На Д700 си му е бая тъмен визьора[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Никонските визьори
Автор: uri64   
Дата:   25-03-11 17:37

...На Д700 си му е бая тъмен визьора ..

Пфффффф човекът пита за ЛЕНТОВИ Никони [smilie18]

Ама във форума бързата реакция е по- на почит[smilie18]

По темата - от това, което съм виждал - Ф4 ,Ф3НР, ФМ2...помага, ако има диагонален микро-клин или както му викат там - обикновения сплит - или както е правилно там е е хоризонтален и някой път особено в ориентация портрет се фокусира по-трудно...



Публикацията е редактирана (25-03-11 21:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Никонските визьори
Автор: Amigo   
Дата:   25-03-11 18:16

[smilie18] [smilie18] на лентовия Д700 му бил тъмен визьора [smilie5] [smilie5] https://photo-forum.net/forum/smileys/tongue.gif
абе аз у няколко канонски визьора съм надниквал и после съм се чудил как снимат тия хора с канон [smilie18] [smilie18] [smilie8] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Никонските визьори
Автор: plamendoc   
Дата:   25-03-11 18:19

ФГ има ли добър визьор , че нещо съм се замислил за нещо малко с филм

Отговори на това съобщение
 Re: Никонските визьори
Автор: photostoykov   
Дата:   25-03-11 20:42

Юри, що да е трудно? Фокусираш на веждите...

Нямаше лентов Никон или Канон, Минолта, Пентакс или Олимпус със лош визьор!

Дори на Практика-та визьорът се ядваше...

[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Никонските визьори
Автор: bobby__   
Дата:   25-03-11 21:04

Филмови Никон съм имал само два - F5 и N90S. Но не съм забелязал едноцифреният да има по-хубав /светъл/ визьор. Може и да не съм се вглеждал де. Ако говорим за визьор на филмова камера, пред която F5 губи, тя е:

Canon EOS-1V


Отговори на това съобщение
 Re: Никонските визьори
Автор: uri64   
Дата:   25-03-11 21:26

Юри, що да е трудно? Фокусираш на веждите...

При портрети - да, ама при макро примерно си е по-лесно с диагоналния клин...поне за мен, де [smile]

И още - филмов, цифров - хубаво си е визьорът да е със 100% покриние на кадъра - пак според мен...т.е за Никон се отива при едноцифровите филмаци - Ф4, Ф3, Ф2 естествено и Ф5 и Ф6...
Ф4 е много хубав модел - има функции, дето и Ф5 ги няма..и ако е без батерийния грип не е и много обемист и тежък...ех, как ме е яд, че продадох моя преди 2 години [smilie8]

При филмовите никони почти няма грешен избор (с изключение на някои двуцифрени пластмасови изчадия) - зависи какво ти трябва - по-малки размери ли, съвместимост с обективи (не при всички има матрично мерене и ВР ) и т.н.
Всичко това - лично мнение, без претенции за непогрешимост [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Никонските визьори
Автор: didesignbg   
Дата:   25-03-11 22:45

F-вете обикновено предлагат по няколко визьора, така че няма как да ги сравняваш с 1в.
Най-грубо имаш три вида визьори, в F-овете - покриват 100% с различно увеличение. FM/FE средна хубост 93% и около х0,86. FG/EM/FA със по-малко увеличение.
За мен и визьора на ФГто е ок. По голямата роля играе клина и микрорастера. Друг интересен показател е разстоянието от което гледаш визьора.

Отговори на това съобщение
 Re: Никонските визьори
Автор: bobby__   
Дата:   25-03-11 23:02

didesignbg, не сравнявам F-овете :)
Сравнявал съм личният си F5 с Nikkor 50/1.4D срещу Canon EOS-1V, със закачен Canon EF 50/1.4 USM. Канон-а има по-хубав визьор, това е :)

Отговори на това съобщение
 Re: Никонските визьори
Автор: pifakiz   
Дата:   25-03-11 23:25

Имах удоволствието да снимам доста време с Nikon F6 + Nikon DK-17M.

Все още несъм снимал с друго тяло, било лентово или цифрово с такъв прекрасен визьор.

Мой познат имаше по това време Canon EOS-1V.

Визьора на Никона за мен беше много по-добър.

Още ме е яд, че си продадох F6-цата...

П.п.За визьорите на по-ниските класове тела немога да кажа нищо, не съм имал друг лентов Никон преди да взема F6.



Публикацията е редактирана (26-03-11 08:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Никонските визьори
Автор: didesignbg   
Дата:   25-03-11 23:58

Да де, ама F5 има 3 визьора и една шахта, много по-универсално от 1в. Иначе да възможно, е при ф5 увеличението на стандартния визьор да е по-малко. Но пак стигаме до това какво прави един визьор добър, а ф5цата има по един който е най-добър за конкретната задача.

Отговори на това съобщение
 Re: Никонските визьори
Автор: Navy   
Дата:   26-03-11 00:48

Tantris освен че е глух, май се оказва, че е и кьоваФ[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Никонските визьори
Автор: asahi   
Дата:   26-03-11 00:50

Ф2, ФЕ2

Отговори на това съобщение
 Re: Никонските визьори
Автор: boncho_marinov   
Дата:   26-03-11 12:47

F2 с визьор DP-12

Отговори на това съобщение
 Re: Никонските визьори
Автор: kapitancho   
Дата:   26-03-11 18:34

Добре, примерно ако реша да се обзаведа с лентов Никон под 200 лева, ще успея ли да намеря такъв, с който мога да фокусирам лесно и точно със светлосилни ръчнофокусни обективи?

Отговори на това съобщение
 Re: Никонските визьори
Автор: didesignbg   
Дата:   26-03-11 18:42

FE, FM са все под 200 лева. За 200 може би ще се намери FE2. Визьорите са еднакви, на цялата серия, но при 2ката печелиш малко повече скорости и някоя друга благинка. Лесно се фокусира със всички никони, дори с FG няма проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Никонските визьори
Автор: uri64   
Дата:   26-03-11 19:48

В момента май се продава и един ФМ2 за 200...

Отговори на това съобщение
 Re: Никонските визьори
Автор: kapitancho   
Дата:   26-03-11 20:27

Гледам, че има и ФМ и ФМ2 в базара, но и двата нямат поне приоритет на бленда, за разлика от другите споменати [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Никонските визьори
Автор: uri64   
Дата:   26-03-11 20:51

Хех, приоритет на бленда..за какво ти е? Спокойно може да се живее и без това..да не би ония телеметрици, дето ги беше насъбрал да имаха приоритет на бленда?

Гледам, че търсиш 50/1.2...това ако го завиеш на нещо по-малко от едноцифрен Никон (Ф3НР, Ф4 и т.н) си е егаси обидата за обектива...

Отговори на това съобщение
 Re: Никонските визьори
Автор: kapitancho   
Дата:   26-03-11 21:04

Предпочитам с приоритет на бленда. Гледам, че примерно FG го има. Телеметриците нямаха, ама имам един лентов Косина, който има, и е доста удобно.
50/1.2 търся по принцип, но ако се намери някой, за него трябва да продам разни работи, защото няма бюджет :)



Публикацията е редактирана (26-03-11 21:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Никонските визьори
Автор: kapitancho   
Дата:   27-03-11 21:30

Добре, значи последно остана К фокусен екран, така ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Никонските визьори
Автор: svi25   
Дата:   28-03-11 12:56

От FM* моделите търси нещо, което е с К2 екран, мисля, че са по-добри от предишните К екрани. Най-светъл е К3, който идва с FM3A. Всичките тези са с хоризонтален клин. Диагонален клин за тези модели няма от Никон, а от други производители цената е сериозна и не знам дали си заслужава.

Клинът е хубаво нещо, НО е по-средата на кадъра. Т.е. може да се наложи да фокусираш и прекадрираш, при което и да поразместиш фокуса.

Микрорастерът в К екраните на мен лично не ми е удобен, по ми харесва ако е цяло микрорастерно петно а не само контур по края на клина.

А ако някой случайно иска да се отърве от Е3 екран да ми драсне едно ЛС [smile]





Отговори на това съобщение
 Re: Никонските визьори
Автор: didesignbg   
Дата:   28-03-11 13:04

Някой, ако иска от К/К2 да се отърве може да драсне на мен [smile]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »