Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Питане за ViewNX
Автор: ecobo   
Дата:   25-03-11 12:15

Може ли след като "обработи" един кадър, настройките да се копират на други файлове?

Програмката ми харесва, работи сравнително бързо, интерфейса е проятен, но никъде не мога да открия инфо за това как да копирам настроки... Изчетох бая нещо отхелпа - и там нищо.

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за ViewNX
Автор: plamendoc   
Дата:   25-03-11 12:20

Е що с ВюНХ а не с КепчърНХ[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за ViewNX
Автор: ecobo   
Дата:   25-03-11 12:25

Щото не ми се дават пари за нещо, което ще ползвам твърде ограничено. Основно си работя с С1, платил съм си го, и не ми се плаща за друг подобен софт. За КепчърНХ пък ептен не ми се плаща... [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за ViewNX
Автор: ecobo   
Дата:   25-03-11 17:32

Явно всички предпочитат платения вариант и никой не знае... [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за ViewNX
Автор: джъмбо   
Дата:   25-03-11 17:57

ами... поразрових се и не намерих...
а и... имам кепчър затова вюто го ползвам само за браузер и сортьор....

жалко че няма толкова добър и за ДНГ файлове

(май единствено фокуса се справя прилчно бързо)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за ViewNX
Автор: bobby__   
Дата:   25-03-11 18:10

Понеже работя изключително само с View NX 2, a преди това с View NX… Мисля, че няма начин, не и както му се иска на автора на темата. В това отношение Adobe Lightroom е направен по-добре, имаме Synchronize Settings. При View NX/NX 2 можем да правим пакетна обработка, но с всеки плъзгач по отделно. Т.е компенсация на експозицията на много файлове, изчакваме. След това със следващият плъзгач, пак чакаме... И така...

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за ViewNX
Автор: Alex-dan   
Дата:   25-03-11 18:17

Защо, може да отвориш една снимка, да минеш през всички менюта, да дадеш сейв и след това с десен бутон на тъмба й копи сетингс и след пейст ще те пита кои настроики да приложиш и кои не. Това на кепчъра де... Извинявай, стори ми се че имаше предвид и него [beer]



Публикацията е редактирана (25-03-11 18:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за ViewNX
Автор: ecobo   
Дата:   25-03-11 18:22

bobby__ , и това е нещо [smilie24]
Не знам защо така са осакатили иначе хубавата програмка. То и на CaptureNX тази функция не е имане, ама тука пък ептен да я няма... [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Питане за ViewNX
Автор: bobby__   
Дата:   25-03-11 18:53

За мен всъщност проблемът е само с White balance и Tint, само при тези два плъзгача не можем да въведем пакетна корекция. Т.е може, но за настройка от наличните /от падащото меню/, различна от Recorded Value. Ако искаме обаче точно определена цветна температура, трябва да я въведем на всеки файл ръчно. Това не ми харесва... Ако някой може да помогне, ще бъда много благодарен! Нещо не мога да кача принт скрийна в зоната [smilie8]


https://photo-forum.net/static/site_pics/159/5_1301071135.jpg





Публикацията е редактирана (25-03-11 18:55)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »