Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Антирефлексно стъкло
Автор: bleki1   
Дата:   24-03-11 10:04

Здравейте,

Някой случайно да има опит с антирефлексно стъкло. Трябва ми за подреждане на снимки за изложба. Проблемът е че снимките са 60х90 см. и сигурно ще бъде доста тежко при окачване. Нямам идея дали има някакъв плексиглас, който може да се използва?
Благодаря предварително за мнения и идеи.

Отговори на това съобщение
 Re: Антирефлексно стъкло
Автор: asahi   
Дата:   24-03-11 10:31

Вералит, Васкони.

Отговори на това съобщение
 Re: Антирефлексно стъкло
Автор: photostoykov   
Дата:   24-03-11 10:32

Първата идея е да посетиш Мосю Бриколаж, за да се информираш имат ли такъв размер.
Втората идея е да се обадиш във Вертикал 7:

http://old.vertinet.com/orders/wgpricelist.html

Отговори на това съобщение
 Re: Антирефлексно стъкло
Автор: borovinka   
Дата:   24-03-11 10:36

Има антирефлексен вералит. Виж във Васкони, както казва Asahi по-горе или в Микро Асу.

Отговори на това съобщение
 Re: Антирефлексно стъкло
Автор: мара   
Дата:   24-03-11 10:57

просто си избери фирма-доставчик, дето да ти е наблизо. има бол. цените са съизмерими. аз лично не харесвам антирефлексите, защото отнемат от кадрите. т.е. - много или малко пречат да се види добре.

Отговори на това съобщение
 Re: Антирефлексно стъкло
Автор: alsash   
Дата:   24-03-11 19:27

...абе 60х90 си е бая джам...малко е опасно [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Антирефлексно стъкло
Автор: imitev   
Дата:   25-03-11 15:50


Отпред вералит, отзад фазер.

Вералитът го режеш с макетен нож от листи.


Отговори на това съобщение
 Re: Антирефлексно стъкло
Автор: biso   
Дата:   26-03-11 08:29

ползвай стъкло. 2мм няма да е чак толкова тежко.
на този размер вералита със сигурност ще направи "корем" щото антирефлексния е тънък

Отговори на това съобщение
 Re: Антирефлексно стъкло
Автор: asahi   
Дата:   26-03-11 10:42

Ще направи корем ако е в тънка рамка, която притиска крайния ръб на вералита. Ако се ползва рамка, която обхваща и ефективно притиска 2см от вералита от всяка страна проблемът изчезва. Стъклото е по-тежко и крехко и също поставя допълнителни изискания към рамката.

Отговори на това съобщение
 Re: Антирефлексно стъкло
Автор: biso   
Дата:   26-03-11 11:19

трудно ще намери рамка /за картини-снимки/ дето да захваща 2см.
освен ако не ползва снап-рамка

Отговори на това съобщение
 Re: Антирефлексно стъкло
Автор: asahi   
Дата:   26-03-11 11:41

По принцип в рамкирането лесно няма. Затова я има тази професия и специализираните ателиета.
Снап рамката е широка, но не притиска равномерно в цялата широчина на захвата. Поне не тези, с които съм се срещал.

Отговори на това съобщение
 Re: Антирефлексно стъкло
Автор: thingfish   
Дата:   26-03-11 11:45

Използвай стъкло 2 мм и стабилен гръб, без рамка. За фотографии а и не само, стой по-стилно. Не ти е нужно антирефлексно стъкло, ако осветлението е подходящо. Прави икуствен растер, особено ако се дзвериш отблизо в някакъв дребен детайл. Тоест, не виждаш това, което е

Отговори на това съобщение
 Re: Антирефлексно стъкло
Автор: thingfish   
Дата:   26-03-11 12:19

Една художничка преди години ми донесе няколко акварелни картини върху коприна, рамкирани с въпросното стъкло, а аз се изепих : къф е тоя принт? тя се обиди, а аз се сконфузих. Но ефектът с коприната + антирефлексно стъкло е като при японските стерео картички, които помня от соц. времето.
Съмнява ме да е умишлено търсен ефект [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Антирефлексно стъкло
Автор: 3DF   
Дата:   26-03-11 18:05

Обади се на тези хора. Правил съм разни рамки с антирефлексно стъкло . Те имат стъкло. Ако пък не. Ще ти кажат от къде го взимат.

Имаш и друг варянт. Готовите снимки да се ламинират с мат ламинат. Ефектът е същия.


http://www.ramki-bg.com/shop/index.php




Публикацията е редактирана (26-03-11 18:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Антирефлексно стъкло
Автор: amplified   
Дата:   28-03-11 04:11

2мм стъкло въобще не тежи колкото си мислите [smilie10]
Виж вече 3мм джамеците по дограмите тежат колкото си искаш и се режат също толкова тежко.
За без рамка най-доброто решение е стъкло + клипсове да държат снимката между стъклото и гърба. При такива размери плексиглас би се огънал.

Рамките са по-здрави точно, когато имат стъкло и хубав гръб, които държат конструкцията здрава и я предпазват от огъване. [cool] undefined



Публикацията е редактирана (28-03-11 04:16)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »