Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Кой/Какво ви инспирира да снимате?
Автор: gruncharov   
Дата:   23-03-11 22:01

Кой ви инспирира да снимате? Снимките на някой известен фотограф, някой близък, или съседката която не ви обръщаше внимание но за сметка на това и нащракахте няколко снимки, с които си украсихте детската стая? [smilie5]

Аз лично близо 6 години отлагах покупката на хубав апарат. Най-голямо впечатление (като дете) ми направи един репортаж на австриеца Андреас Битесних - някъде ми се запечата в мозъка и от тогава винаги съм искал "да бъда като него" -- детски му работи.

През годините се запознах с доста известни фотографи, и честно казано даже малко им завиждах - не за друго, но аз от 8 години обработвам снимки/дизайни и какво ли не на фотошоп - винаги ми се искаше да съм на другата страна. В крайна сметка спестявах няколко месеца и си взех апарат, обективи, както си трябва. И не съм съжалил нито за секунда :)






Отговори на това съобщение
 Re: Кой/Какво ви инспирира да снимате?
Автор: vikitovikito   
Дата:   23-03-11 22:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой/Какво ви инспирира да снимате?
Автор: marchello   
Дата:   23-03-11 22:06

мадона и стивън клайн в тандем! [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой/Какво ви инспирира да снимате?
Автор: тьма   
Дата:   23-03-11 22:07

ужасно грозна дума инспирира[smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Кой/Какво ви инспирира да снимате?
Автор: vga   
Дата:   23-03-11 22:13

Планината, ските, приятелите с които карам... това е защото снимам ски. [smilie5]

Но Светът... тея му места, на които не всеки може или има смелост или би искал да отиде... тях искам да покажа на хората. Екстремни места, може би... знам ли. Жаждата да опознавам и да гледам. Наречете ме мека душа, но ми се е случвало да се просълзявам от гледки по света. Прекрасно е. И да ги споделя след това с хората... какво по-хубаво? Нима има смисъл, ако не се споделя? Та така... [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой/Какво ви инспирира да снимате?
Автор: npelov   
Дата:   23-03-11 22:45

... вдъхновява. Тъма уби му на човека инспирацията :) децата често отговарят така:
- "Как можа да счупиш синята ваза!"
- "Ама това е синьо-зелена ваза..."

Много неща могат да ме амбицират да снимам, но няма нищо по-мощно от положителни реакции на тези, които гледат снимките ти. Затова и хората се борят за някоя точка из форумите - дори да си направил страхотна снимка, няма да ти донесе удовлетворение докато не го чуеш и от някой друг.

П.П. пожелания за много хубави снимки с новия фотоапарат и не обръщай внимание на тези, които са захапали репликата "да не мислиш че с по-добър ще правиш по-добри снимки... ". С по-добър апарат -> повече кеф по време на снимането -> по-хубави снимки.



Публикацията е редактирана (23-03-11 22:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой/Какво ви инспирира да снимате?
Автор: Manchev   
Дата:   23-03-11 22:50

ИНСПИРИРАТ МЕ МАЛОУМНИ ЧУЖДИЦИ

Отговори на това съобщение
 Re: Кой/Какво ви инспирира да снимате?
Автор: vikitovikito   
Дата:   23-03-11 23:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой/Какво ви инспирира да снимате?
Автор: SSTEF   
Дата:   23-03-11 23:22

Желанието да запечатам нещо любимо или интересно.Иначе въобще не се "инспирирам".


Отговори на това съобщение
 Re: Кой/Какво ви инспирира да снимате?
Автор: kayso   
Дата:   23-03-11 23:35

Мадамите дето умират да се съблекат пред апарата, респективно пред мен [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой/Какво ви инспирира да снимате?
Автор: gruncharov   
Дата:   23-03-11 23:49

Ужас, ама много сте дребнави [smilie5] - а иначе пунктуацията ми не ви ли пречи на така или иначе негативното, ох извинявам се - отрицателното настроение или остана незабелязана?

Стига бе хора, човек да не посмее да пусне тема без да го изядете [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой/Какво ви инспирира да снимате?
Автор: biser_todorov   
Дата:   23-03-11 23:56

От коментиралите май kayso е най на далавера [smile] [shtrak]
На мен ми харесват повече пейзажи, природа. Да покажа красиви места по начина по който аз съм ги видял. Последното не винаги се получава, но се опитвам.
Именно това може да изкара човек извън София, и да види колко красиви места има в страната. За съжаление малко късно преоткривам тези красоти.
Друг е въпроса, че е и здравословно да се разходи човек по планини, гори и реки. Особено за страстни пушачи като мен [smile]. Съчетаване на полезното с приятното.
Също и удовлетворението което има при положителни реакции на други хора за даден кадър. Както каза и npelov.
За тази година замислям преспиване под открито небе (без палатка) на няколко прекрасни места. Естествено заедно с гаджето [smile]
Само да се позатопли малко времето и да се разлистят дърветата [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Кой/Какво ви инспирира да снимате?
Автор: Manchev   
Дата:   23-03-11 23:59


Стига бе хора, човек да не посмее да пусне тема без да го изядете

e tva e nai-golemiq gudel vav foruma be :D [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой/Какво ви инспирира да снимате?
Автор: tnt   
Дата:   24-03-11 08:14

почти всичко [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой/Какво ви инспирира да снимате?
Автор: dpurple   
Дата:   24-03-11 08:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой/Какво ви инспирира да снимате?
Автор: tonyboy79   
Дата:   24-03-11 08:38

Първо един приятел ме инспирира. Бях се насочил към пейзажната фотография. После ме инспирира една мома с нов силиконов бюст. Съчетах пейзажите и циците. [smilie5]
Другите инспиратори са посочени тук (фотографи, които харесвам) .

Отговори на това съобщение
 Re: Кой/Какво ви инспирира да снимате?
Автор: burningice   
Дата:   24-03-11 08:43

kayso, какъв ти е апарата? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой/Какво ви инспирира да снимате?
Автор: tonyboy79   
Дата:   24-03-11 08:50

@burningice как к'ъв??? От тея дето събличат момите. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой/Какво ви инспирира да снимате?
Автор: mihajlov2   
Дата:   24-03-11 09:03

Интересно, досега никой не е отговорил, че например изведнъж е усетил вътрешна потребност да снима, че фотографията за него е като рисуването за художника - страхотен начин да покаже собственото си виждане за света, който ни заобикаля, да го претвори през призмата на собствения си поглед, разбирания и философия, че за него няма по-добър начин да сподели чувствата и усещанията си, и т.н. и т.н.[smilie5]
А би трябвало...

Отговори на това съобщение
 Re: Кой/Какво ви инспирира да снимате?
Автор: planed   
Дата:   24-03-11 09:22

Аз спрях да снимам след като си купих DSLR и рабрах какво съм дърво и че хубавите снимки не зависят толкова от апарата, а от задапартното... Та деМОТИВАТОРЪТ ми беше Каноня! :D

Отговори на това съобщение
 Re: Кой/Какво ви инспирира да снимате?
Автор: dpurple   
Дата:   24-03-11 09:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой/Какво ви инспирира да снимате?
Автор: chill   
Дата:   24-03-11 09:37

Инспирира ме мисълта за Б-точки. [cool] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Кой/Какво ви инспирира да снимате?
Автор: junkpaper   
Дата:   24-03-11 12:59

кака Мери Дж. в ежедневието, Алмодовар на едно по-неосъществимо ниво...

Отговори на това съобщение
 Re: Кой/Какво ви инспирира да снимате?
Автор: darksorrow   
Дата:   24-03-11 13:16

[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой/Какво ви инспирира да снимате?
Автор: мара   
Дата:   24-03-11 14:04

кат не намерих достатъчно добри снимки, рекох, че е време да ги направя...и са инспирирах [smilie21]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »