Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем с Sony a200
Автор: petrovich   
Дата:   20-03-11 15:01

... от няколко месеца насам имам този модел и от около една седмица ми прави странен проблем ... проблема (поне според мен) идва при самото записване самите снимки излизат половинчати като в повечето случаи са резнати в долния краи и при преглед на това място излиза кафяво-зелен фон като този проблем не се проявява при всяка снимка (може би на около 10-на)... само да допълня че след като направя съответната снимка и погледна към дисплея тя излиза добре ... но впоследствие при разглеждане на всички от съответния бутон този проблем се проевява ... апарата е закупен нов и като цяло е пазен ...на същия принцип се проевява и др. проблем с една единствена разлика ... снимката не е резната вече а стои като едва ли не обработена (цялата) и стои леко като размазана ... виждал съм подобен ефект при някои програми като обикновено служат да се "зацапа" дадена част от кадъра (лице на др. човек ... рекламна табела ... или някаква информация) ... ще ви бъда мн. благодарен ако помогнете да си разреша проблема [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Sony a200
Автор: milenpi   
Дата:   20-03-11 15:08

При фотоапаратите с стабилизация на матрицата може да има проблем с мотора за стабилизация. И матрицата остава в някакво криво положение. Виж с изключена SSS как е?/ако може да се изключи/ И вече остава електрониката, пистови кабели и т.н. Свали батерията и пак я сложи.
От там нататък сервиз.[smilie8]

Като има проблем със стабилизацията има едно шушене. Така съм прочел. Мисля, че трябва там да се насочиш.



Публикацията е редактирана (20-03-11 15:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Sony a200
Автор: viliko   
Дата:   20-03-11 15:18

[smile] Форматирай картата в апарата , или пробвай с друга карта ! Може и там да е проблема ?[smilie11] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Sony a200
Автор: hotsnail   
Дата:   20-03-11 20:42

Пробвай друга карта по възможност нещо по-хубаво Сони, СанДиск... Може нещо да не са съвсем съвместими и да дава грешки.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Sony a200
Автор: kocemak   
Дата:   21-03-11 11:54

Имал съм същия проблем,сменяй картата

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Sony a200
Автор: petrovich   
Дата:   21-03-11 18:12

... относно форматирането вече съм го сторил ..."резетнах" настроиките ... вадих батерията ... но ефект нУлев ...иначе самата карта е Сони с бърз запис (за да пасва) ако се не лъжа тогава мн. ми се скрънзиха 100-на лева за нея но ги дадох ... сега ми предстоят едни детски тържества ще видя как ще снима и ще го нося в техно-маркет (мисля че трябва да е още в гаранция) там ще пробваме с други карти и ще драсна тук ...[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Sony a200
Автор: petrovich   
Дата:   21-03-11 18:17

... относно изкл. на стабилизацията може [smilie24] и ще пробвам без нея ... а като се замисля наистина има едно шушкане (като звук) което се проявява при изкл. на самото тяло ... което по спомен сякаш липсваше като го закупих ...малко след появата на този звук се появиха размазаните и половинчати снимки [smilie2]



Публикацията е редактирана (21-03-11 18:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Sony a200
Автор: alphatier   
Дата:   21-03-11 18:55

шушкането на тялото при пускане и спиране си е напълно нормално,това си е чистенето на матрицата [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Sony a200
Автор: hotsnail   
Дата:   21-03-11 19:45

при Сони някак са се сетили, че не бързаш докато пускаш апарата и чистенето е на изключване само.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Sony a200
Автор: petrovich   
Дата:   22-03-11 13:57

... колеги от днес е на лице и нов проблем при някои снимки е напълно невъзможно да бъдат показани при "ревю" а на екрана се изписва "unable to display" като предишните проблеми се проевяват редом с тоЗ ... съжелявам че ви информирам почти всекидневно но ми се иска да се подготвя и като ида в техно-маркет да съм сравнително добре информиран за да не се опитват да ме подмятат ...а наистина да го вземат присърце и насириозно и да си свършат работата ...[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Sony a200
Автор: mugen   
Дата:   22-03-11 14:14

пробва ли вече друга карта [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Sony a200
Автор: petrovich   
Дата:   22-03-11 15:35

... не все още ... към края на седмицата ще ида [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Sony a200
Автор: t11n4eto   
Дата:   22-03-11 15:50

Аз имам А200 и бъг, подобен на твоя дава, когата картата е калпава и не се разбира с тялото!

Пробвай с друга карта - аз лично имам Сандиск и съм много доволна.

Ако въпреки смяната на картата проблемът остане, май ще се наложи едно посещение на сервиз.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Sony a200
Автор: Petrovich   
Дата:   02-04-11 15:50

здр. отново... в техно-маркет ми смениха картата и за момента всичко е "ОК" [cool] ...Благодаря Ви за бързите отговори [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »