Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Колко от вас ползват батериен грип ?
Автор: delivero   
Дата:   21-03-11 21:45

и аз съм имал Д80 и Д300 и двата карат по над 1000 кадъра с една батерия ??????

аз съм ЩТракача и не се оплаквам за ток никога та ша мъкна 2 батери....


комбаин мина през децката градина [cool]



Публикацията е редактирана (21-03-11 21:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Колко от вас ползват батериен грип ?
Автор: chicken   
Дата:   21-03-11 22:16

Не бе, кво лошо има във втора батерия? Аз нямам само защото не успявам да отделя едни 70 пари. За сметка на това начини за зареждане все се намират. Или грип [smilie5]
Забаното е (поне навремето), че много хора твърдяха, че избират тяло заради по малките размери със всичките им предимства и бля бля, и после купуваха грипове. За д70/80 бяха много на мода [smilie5] Но на това сме се похилили вече във форума [smilie5]



Публикацията е редактирана (21-03-11 22:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Колко от вас ползват батериен грип ?
Автор: HepBeH_XaMcTep   
Дата:   22-03-11 11:29

@delivero
Веднъж ще ти умре батерията, когато не трябва... и после ще искаш 2-ра!
Грипа е и по-скоро за удобство (както и за повече ток)

Чакам си моя в началото на седмицата!

Отговори на това съобщение
 Re: Колко от вас ползват батериен грип ?
Автор: delivero   
Дата:   22-03-11 11:37

много гот че си си поръчал ползвай го със здраве ;)

всеки си изказва мнението и аз също [smilie25]

имам 3 батерии обикновенно снимам по около 1500 кадъра
едната батерия изкарва около 1200 кадъра сменям я преди да е умряла Литиево_йонните могат да се зареждат по всяко време и да не се разреждат до края.

и продължавам с втората която не ми е свършвала никога а в чантата имам и трета.

разбирасе в грипа просто не ги вадиш и сменяш по удобен е на захват и всичко останало има втори спусак...

така че нищо лошо не казвам но си тежи повече.... [thankyou] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко от вас ползват батериен грип ?
Автор: cheburashka   
Дата:   22-03-11 11:41

Аз също използвам грип на Канон 400Д.
Причините са няколко
1. По-удобен захват
2. Вертикален спусък
3. При обективи със оптична стабилизация една батерия заминава доста по-бързо, така че 2 в грипа са голямо удобство

Неудобства
1. апарата става много голям и неудобен за носене в малък калъф.
2. Жената не го харесва такъв голям [smile] [smile] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко от вас ползват батериен грип ?
Автор: bs6247   
Дата:   22-03-11 13:24

1: Ако е заради батериите - можеш да си носиш допълнителни в джоба.

2: Ако е заради вертикалния спусък - и това не е драма - може да си покажеш космите под мишницата :)))

3: НО - никой не споменава нещо , което няма как да стане без грип : - при Д300 и Д700
(за другите не знам как е ) вдига скоростта на снимане до 8 кадъра/сек.
- което няма как да стане иначе.

Така , че това е съществена причина - стига това да има значение при " изпълнението на поставените задачи".... или иначе казано - дали ти е необходимо...:)))


Отговори на това съобщение
 Re: Колко от вас ползват батериен грип ?
Автор: lansky   
Дата:   23-03-11 01:13

аз пък не го ползвам нито заради батериите, нито заради повечето кадри в секунда, нито заради вертикалният спусък.

Навремето - си го взех комплект с Д300 и 17-55/2,8 на прИмоция... беше яко далавера... излизаше към 400 лева по евтино само цените на обектива и апарата и грипа (тогава около 550-600 лева) ми лягаше без пари - смятах да го продам и да съм 1000дарка напред с обектива... обаче за беля от чисто любопитство го сложих на новото тогава Д300 и ми залепна за ръката... просто размера ми лепна... смених Д300, но грипа още си го ползвам...
боли ме фара, кой как му се вижда дали апарата е голям - важно е, на мен да ми е удобен, а с грипа определено ми е по-удобен)))

Отговори на това съобщение
 Re: Колко от вас ползват батериен грип ?
Автор: kameliya   
Дата:   23-03-11 07:38

Интересно, вдига скоростта на снимане! Хм, това не е за пренебрегване. С определни модели ли става или всички? Аз новия апарат си го избрах заради бързината, ако лепна един грип дали ще стреля по-бързо [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко от вас ползват батериен грип ?
Автор: Тед   
Дата:   23-03-11 09:00

" Автор: apollo
Дата: 20-03-11 11:22

Не съм ползвал... за мен недостатъците ще са повече от предимствата [smilie10]"

Дали ?![smile]

Още никой не е написал най-голямото предимство...освен удобствата... емм..квото такова е ...[shtrak]



Отговори на това съобщение
 Re: Колко от вас ползват батериен грип ?
Автор: ivomorskiya   
Дата:   23-03-11 14:07

Имам Д90. С грипа и обектива на Токина 50-135 направо изтребва мушиците. И на мен ръката ми е големичка, та най-после намерих място на малкия пръст. Обичам да снимам портрети (затова си купих горепосочения обектив), а без грип, който иска да си изкълчи китката, да снима портрети. По-тежките и дълги обективи се балансират перфектно с грипа. За 18-200 също добре се отразява. Още повече като добавя и светкавицата. Стабилният захват си е хубаво нещо...

Отговори на това съобщение
 Re: Колко от вас ползват батериен грип ?
Автор: otvorenia   
Дата:   23-03-11 18:47

Ползвал съм навремето грип. Окончателно съм се отказал от ползването му. По неудобено е монтиран на фотоапарата да се слага в чанта.
По голям и обемист е с грипа, затова съм се отказал окончателно от нето

Отговори на това съобщение
 Re: Колко от вас ползват батериен грип ?
Автор: yavorberov   
Дата:   24-03-11 19:33

Взех си грип за Д80 и имаше чувствителна разлика с не го относно стабилността и сякаш по-бързо работеше с огледалото (може и да си въобразявам). Най-голямото предимство дойде, от това че нито веднъж не съм останал без ток. Даже откакто съм с Д90 и същия грип сдобих навика да си гледам в менюто колко живот имам и в двете батерии и ако ще правим по-голямо снимане си дозареждам по-празната. За мен е голямо удобство, а и за Портрети си е по-по-най-удобно. Снимам видео без да се притеснявам, че ще ми се гътне батерията. А най-важното е, че така никога не си забравям резервната батерия.
Шестица за този, който го е измислил.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко от вас ползват батериен грип ?
Автор: npelov   
Дата:   24-03-11 20:22

Аз имах грип за Д5000 - китайски. Не мога да отрека, че е много по-удобно. Обаче не ми се хващаше в раницата заедно с обектива и рядко го слагах. Ако човек не ползва подходяща фото раница или чанта - грипа донякъде пречи.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко от вас ползват батериен грип ?
Автор: pefoto01   
Дата:   24-03-11 21:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко от вас ползват батериен грип ?
Автор: mladenov   
Дата:   24-03-11 21:37

Аз ползвам с Канон 40Д.Ръцете ми са големи и ми е много по-удобно с грип да боравя с апарата, особено ако сложа 70-200 обектив.Освен това, с две батерии въобще не се притеснявам дали няма да остана без ток. [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »