Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Колко от вас ползват батериен грип ?
Автор: kameliya   
Дата:   19-03-11 22:37

Да ви кажа честно, досега не ми се е налагало да ползвам грип, но тук във форума имам чувството, че всяка пета обява е за някакъв батериен грип и се замислих почти всички ли ги ползвате? Какви са плюсовете и минусите? Или си ги слагаме за да изглеждат апаратите по-големи [smilie18] Хайде да споделите, моля! Може и аз да се навия да си взема [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Колко от вас ползват грип ?
Автор: Amigo   
Дата:   19-03-11 22:39

реших, че има грешка във формулирането... щото пише ГРИП, та реших, че става дума за антигрипни средства [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко от вас ползват грип ?
Автор: mugen   
Дата:   19-03-11 22:40

и аз съм се чудил колко хора ползват [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко от вас ползват грип ?
Автор: kameliya   
Дата:   19-03-11 22:40

нали така се води, поправи ме ако греша :) Уточних заглавието. По темата - ти ползваш ли?



Публикацията е редактирана (19-03-11 22:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Колко от вас ползват грип ?
Автор: Amigo   
Дата:   19-03-11 22:41

аз бих ползвал, щото е по-удобно за вертикални снимки, ама 500 кинта как да ги даде човек ей така [smilie8] [smilie5] като сложиш и батерията и зарядното, ако искаш да си съвсем шик и уйде конят у реката [smilie5] [smilie5] [smilie21]



Публикацията е редактирана (19-03-11 22:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Колко от вас ползват батериен грип ?
Автор: simbon4o   
Дата:   19-03-11 22:44

ми само заради удобството... всеки сам си преценява, аз с едни батерии правя над 1000 кадъра със сигурност няма да го ползвам заради тока.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко от вас ползват грип ?
Автор: kosio2002   
Дата:   19-03-11 22:47

Ползвам с 20D, заради по-рядкото зареждане (2 батерии в него) и по-удобния захват (ръцете ми са големички [smile] ), и не на последно място разбира се за да изглежда по-голям... апарата [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко от вас ползват грип ?
Автор: kameliya   
Дата:   19-03-11 22:54

мдаааа, колегите с Ds mark III не слагаха грипове, ама пък беше модерно да труфят едни поставки за светкавицата, как се казват... мисля бракет.



Публикацията е редактирана (19-03-11 23:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Колко от вас ползват батериен грип ?
Автор: bozo   
Дата:   19-03-11 22:57

По-удобно е с грип, до такава степен съм свикнал, че не си го представям без вертикален спусък. Отделно с 2 батерии изкарвам над 1000 кадъра, по-голямото тегло не ми е проблем...

Отговори на това съобщение
 Re: Колко от вас ползват батериен грип ?
Автор: abaliev   
Дата:   19-03-11 23:09

И аз като bozo, махам го само при разходки. Едва ли някой го ползва за да изглежда апарата по-голям...


Отговори на това съобщение
 Re: Колко от вас ползват батериен грип ?
Автор: rewer   
Дата:   19-03-11 23:24

От както си купих не го свалям ,за вертикални снимки е незаменим а и захвата е по стабилен.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко от вас ползват батериен грип ?
Автор: papi   
Дата:   19-03-11 23:41

аз редовно си го ползвам
...

незная как да си го сваля

Отговори на това съобщение
 Re: Колко от вас ползват батериен грип ?
Автор: neuromancer   
Дата:   19-03-11 23:43

Щом продават, значи не го ползват [smile]
Аз лично не ползвам, и даже не бих си купил най-висок клас апарат, именно защото е много по-голям (не може да се маха грипа). Не ми е неудобно да снимам вертикално без грип (е, ако пробвам с грип, може да открия, че е много по-удобно, не знам...)

Отговори на това съобщение
 Re: Колко от вас ползват батериен грип ?
Автор: autosvet   
Дата:   19-03-11 23:44

За по-голям апарат, по-тежки обективи и светкавица е по-удобно сгрип. За това повечето пъти снимам с грип-а.


Отговори на това съобщение
 Re: Колко от вас ползват батериен грип ?
Автор: Amigo   
Дата:   19-03-11 23:47

papi написа:

> аз редовно си го ползвам
> ...
>
> незная как да си го сваля



пробвай с теслата [smilie5] [smilie5] [smilie6] [smilie6]

абе по-удобно е грипът да може да се слага и маха по желание [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко от вас ползват батериен грип ?
Автор: nevmi   
Дата:   19-03-11 23:53

аз не свалям грипа на апарата понеже ми е по удобно с него като захват Иначе много е незаменим за вертикални сними.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко от вас ползват батериен грип ?
Автор: ka7   
Дата:   19-03-11 23:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко от вас ползват батериен грип ?
Автор: Amigo   
Дата:   19-03-11 23:56

ka7 написа:

> аз не съм ползвал.. предпочитам 2-3 батерии в раницата..



абе и аз имам 2 батерии в запас, ама вертикалното ме мъчи без грип [smilie5] [smilie5] пък и 3-4 кадъра по-малко в секунда, ако ти трябват [smilie5] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко от вас ползват батериен грип ?
Автор: kameliya   
Дата:   19-03-11 23:58

Ето, научих че болшинството го ползват заради удобство при захват, а преди си мислех че го ползват конкретно по предназначение за продължително снимане и се чудех по колко часа снимате всички. Ясно. Ще взема да пробвам. Ама това за малки и големи, някои си го мислят и не го признават, хайде сега [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re: Колко от вас ползват батериен грип ?
Автор: da.fo   
Дата:   20-03-11 00:30

При вертикален кадър без грип трябва да си вдигам дясната ръка високо и ми се виждат космите на подмишниците(когато забравя да ги обръсна) през лятото - та затова го слагам [smilie18]

Майтапа настрани:
- по удобно е при вертикален кадър
- хора с по голяма ръка по удобно захващат тялото
- възможността за 2 батерии при 'сватбено репортажно' снимане е голям + и така изцеждам първата батерия докрай


Отговори на това съобщение
 Re: Колко от вас ползват батериен грип ?
Автор: asahi   
Дата:   20-03-11 00:35

Не снимам интензивно, апаратът ми е с добра ергономия и грипът ми е излишен. Ако си бях купил щях да го продам, ама не съм си купил.

Има разни китайски батери пакове по-евтинки, дето и те заливат базара.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко от вас ползват батериен грип ?
Автор: satyno   
Дата:   20-03-11 01:21

Снимал съм дълго време с 400Д / до деня, в който го загубих в Южния парк/. Хващал съм и 400Д с грип. Усещането е вече съвсем различно!Стабилност и удобство, малкият ми пръст вече захваща камерата и не виси като излишен израстък.Без да съм правил тестове съм убеден, че може да се снима на по-ниски скорости без размазване на картинката, отколкото без грип./с Д90 постигам по-ниски скорости без да размазвам/. Така че, за всички канони от серията хххД за мен грипа е задължителен/ дори и да е куча марка/. Но това зависи от големината на ръцете и дали често правиш вертикални снимки.


Отговори на това съобщение
 Re: Колко от вас ползват батериен грип ?
Автор: CyberGene   
Дата:   20-03-11 01:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко от вас ползват батериен грип ?
Автор: snowdrop   
Дата:   20-03-11 01:34

Винаги ползвам грип. Много често снимам с 70-200 и 24-70 вертикално и с грипа се балансира теглото на апарата.

Отговори на това съобщение
 Re: Колко от вас ползват батериен грип ?
Автор: dpurple   
Дата:   20-03-11 03:19

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »