Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Помощ и съвет?
Автор: tabla   
Дата:   19-03-11 16:28

Здравейте фото-форумци. Молбата ми е за съвет от името на приятелка, която ще купува фотоапарат от САЩ. Изискванията и са за начално ниво, което съчетава фото и видео:

- запис на видео с опция запис на звук от външен микрофон
- подходящ формат за видео монтаж по-късно
- сервизна поддръжка в БГ
- добри фото-параметри като за първи дслр


насочила се е за покупка от
http://www.bhphotovideo.com

като няма предпочитания за канон или никон принципно. Както и подходящ първи обектив+за какво да днимавама в САЩ от гледна точка на формат-опции и тн. В ценови клас от-до ранга на модели като:

Nikon D5000
D90

Canon EOS 60D
EOS Rebel T1i
550D
EOS Rebel T2i


благодаря предвалително

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ и съвет?
Автор: kameliya   
Дата:   19-03-11 16:33

Аз познавам само моделите на Canon, за начинаеща 550D мисля е добре,даже излезе новият 600D. Докато 60D е още по-хубав, но скъп и не смятам че е нужно за начало да се дават много пари.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ и съвет?
Автор: Suggs   
Дата:   19-03-11 16:33

Добави към тези модели и Canon 1100D (Rebel T3) и Nikon D3100.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ и съвет?
Автор: jivkojj   
Дата:   19-03-11 16:38

За видео, 2-та Никона няма да ти свършат работа.

Nikon D3100 става за видео, но пък е базов модел. Д7000 естествено е най-добър вариант, но там май вече цената няма да те удовлетворява.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ и съвет?
Автор: stef7   
Дата:   19-03-11 19:17

Най-добрия "хибрид" - т.е. камера за видео и фото в момента е Panasonic GH2. Като ударението е на видео където GH2 има няколко уникални качества които нито една от другите марки нямат. За цената си е супер. C китак е 1000$, т.е. близо до тази на Nikon 7000 и Canon D60.
Забележи това важи когато видеото е водещо, Ако фотографията или снимките са водещи, тогава си разменят местата с Canon и Nikon.

Другия проблем на Panasonica e че го няма в наличност в USA. Наскоро получиха количества в http://www.bhphotovideo.com, но свършиха за ден. В България обаче го има :) само дето няма да може да спестиш 20% ДДС. Иначе цената е същата.

По-нататък моята класация е:
Canon 60D
Nikon 7000
Canon 600D

Формата на видеото не е проблем за видео монтаж която и да е камера да вземеш.
За гаранцията трябва да питаш в магазина дали важи за целия свят или само за Америка. Ако важи за целия свят няма проблем за поддръжка в БГ.


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ и съвет?
Автор: kameliya   
Дата:   19-03-11 19:20

Относно сервизна поддръжка в Бг - мисля, че за да ползваш гаранцията тук, трябва от тук да е купен апарата. Не случайно като влезеш в www.canon.com те пита към кой регион си и те препраща на съответния сайт с местни дилъри. Работила съм в магазин за мултимедия в чужбина и съм 100% сигурна, че ако го купиш в Америка, гаранцията важи само за там. Тук може да има сервизи, но ще ти вземат пари.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ и съвет?
Автор: stef7   
Дата:   19-03-11 20:45

Още няколко уточнения:
EOS 550D = EOS Rebel T2i
EOS 600D = EOS Rebel T3i

Тези които имат full HD 1980x1020 и са много добри за видео са

Canon
EOS 550D = EOS Rebel T2i
EOS 600D = EOS Rebel T3i
EOS 60D
EOS 7D (по-скъп)

Nikon D7000 (по-скъп)


Ако бях на мястото на твоята позната бих ограничил избора до тези 3 модела:

Panasonic GH2 - 1000$ с китов обектив
EOS 60D - 1000$ с китов обектив (след 100$ rebate в момента в USA)
EOS 600D = EOS Rebel T3i - 900$ с китов обектив

Общото между трите модела освен че снимат качествено full HD видео и снимки,
е че имат и въртящ се LCD дисплей, което за видео е предимство, а и върши добра работа
за снимки.

И трите модела имат вход за външен микрофон, като Panasonic GH2 има вградени СТЕРЕО микрофони
и контрол на нивото на аудио сигнала. За Каноните доколкото ми е известно последното се
постига само с хакнат firmware.

Подредил съм ги по предпочитания и качества при положение пак повтарям че водещия критерий е снимане на видео. Всички са около 1000$.
Може и по-ниско да се падне до около 800$ (за EOS 550D = EOS Rebel T2i) но според мен не си струва да се загуби въртящия се LCD дисплей.
Оснтаналото е въпрос на лични предпочитания като според мен Panasonic GH2 е най-добрия избор за видео, но трябва да изпиша още половин страница за да обясня защо е така.

Твоята приятелка може да ги разгледа в магазините да ги пробва на тегло, как и стоят в ръката и т.н. и да си реши.

Мисля че Камелия е права, почти е сигурно че гаранцията няма да важи в България.
Това показва и опита на много други от този форум пазарували в Щатите, макар че има
продукти които имат световна гаранция и поддръжка (например някои модели лаптопи на
Леново/IBM).
Panasonic GH2 има и различни версии за видео сигнала - NTSC
за Америка и PAL за Европа в единия от видео режимите (interlaced). За най-важния и използвания
progresive това няма значение, но все пак е добре да се знае също.



Отговори на това съобщение
 Re: Помощ и съвет?
Автор: tabla   
Дата:   20-03-11 10:32

На по-добра информация не съм се и надявал. Благодаря на всички за коментарите. Ще препратя инфото 1:1

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ и съвет?
Автор: tabla   
Дата:   21-03-11 12:15

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »